Jump to content

סוזה בראיון בוואן

kikoman

Recommended Posts

געגועים.

מוואן:

פאולו סוזה מבלה את הפגרה האחרונה בישראל. בימים אלה הוא נופש בארץ, כאן הוא מבקר את חברו הטוב ניני נוף בעלי "מקום של בשר" בנווה צדק. אמש (שני) הוא ניצל את ביקורו כדי להגיע לאירוע השיא של הכדורסל הישראלי, הפיינל פור ותוך כדי גם הספיק להתפנות לשיחה עם ONE על העונה האחרונה, בה ראה מרחוק את מכבי תל אביב, אותה הוביל לאליפות ב-2013/14, זוכה מחדש בתואר תחת ולדימיר איביץ', מי שמוגדר כיום כמאמן שהצליח להתעלות על יכולותיו של הפורטוגלי.

"תמיד תענוג להגיע לישראל, זה מקום בו אני מרגיש טוב מאוד, יש לי כאן חברים וזו מדינה שאני ואשתי אוהבים מאוד", סיפר סוזה בתחילת דבריו. "אני עוקב אחרי מכבי ת"א מהיום שעזבתי. זה אחד המועדונים שלי. תמיד אאחל להם הצלחה ובמיוחד למיץ' גולדהאר, שמשקיע כל הזמן בישראל, במועדון שהוא אוהב וכמובן תמיד ארצה שהקהל הנהדר של מכבי ת"א שמעריך כדורגל ונהנה ממנו, יקבלו רגעי אושר".

העונה האחרונה של הצהובים: "לפעמים לוקח זמן לבנות מחדש סגל טוב. עם זמן, עם הקשיים כאשר אתה מחליף אנשים חשובים כמו מנהל מקצועי או מאמנים, שחקנים, אין מה לעשות, זהו תהליך שבסוף מגיע לרגע הנכון וברגע הנכון, הדברים מתחברים. אני מקווה שהם ימשיכו להצליח כך גם בעתיד".

על ערן זהבי: "כשהוא משחק זה תמיד מופע של איש אחד. הוא אוהב כדורגל, הוא אוהב מה שהוא עושה. הראש שלו תמיד חושב על איך להבקיע, יש לו המון אמביציה. בכל פעם שהייתי איתו, גם בסין, הוא תמיד מדבר על התשוקה שלו לשחק עבור המדינה שלו. לשחק שוב עבור ישראל ולספק את המיטב, לעשות את מה שהוא יודע הכי טוב, לכבוש שערים ולעזור לישראל להגיע לגבהים חדשים ולתוצאות טובות זה משהו שמרגש גם אותי".

בספורט 5:

ין עליי לחץ ואני נהנה מהחיים כרגע עם החברים שלי וממדינת ישראל", אמר לערוץ הספורט סוזה שמאמן כיום את בורדו הצרפתית וסיפר על ההצלחה של ערן זהבי: "אני מרגיש שאי אפשר לחיות בלי ערן זהבי. הדרך בה הוא מביע את הרגשות שלו מראה עד כמה הוא אוהב את המדינה שלו. זה מיוחד מאוד עבור שחקן כמוהו".
"הוא השחקן המשפיע ביותר בגוואנגז'ו וכבר שנה שניה ברציפות שהוא בולט בטבלת הכובשים, כך שזה מיוחד", הוסיף סוזה על חניכו לשעבר וסיפר על החוויה האישית שלו במזרח הרחוק כמאמן טיאנג'ין: "לאמן בסין זו חוויה שונה עבורי עם אווירה שונה. הצלחנו להוביל את הקבוצה, בפעם הראשונה בהיסטוריה שלה, לליגת האלופות של אסיה. הרמה משתנה הרבה".
סוזה פירגן גם לעונה הנפלאה של מכבי תל אביב: "הייתה להם שנה פנטסטית. זה לא פשוט אחרי העזיבה של ג'ורדי, אבל אני חושב שברק (יצחקי) אדם מדהים ויכול לעזור למערכת ליצור יציבות ולהשיג הצלחות לא רק בישראל, אלא גם באירופה. מיץ' גולדהאר משקיע הרבה כספים ובמיוחד במכבי תל אביב, מדינה כמו ישראל צריכה אנשים כאלה כדי לצמוח ולהשתפר ברמות הגבוהות ואני מתפלל עבור זה. בכלל, כל הכדורגל הישראל יכול להתקדם בזכות זה".
"בשנתיים הקרובות אאמן את בורדו", הוא סיכם מבחינה אישית. "מקווה שאהנה ממה שאעשה ושבעונה הקרובה אבנה בסיס כדי שנתחרה ברמות הגבוהות".

מדהים לראות את החיבור של המאמנים שלנו לארץ ואת הפירגון. כל כך שונה ומנוגד למה שהתרגלנו אליו מהביצה המקומית.

אגב, בלי לשים לב, סוזה מאמן פתאום את בורדו, מועדון שמאמנים ישראלים יכולים לחלום עליו.

מדהים לראות את החיבור של המאמנים שלנו לארץ ואת הפירגון. כל כך שונה ומנוגד למה שהתרגלנו אליו מהביצה המקומית.

אגב, בלי לשים לב, סוזה מאמן פתאום את בורדו, מועדון שמאמנים ישראלים יכולים לחלום עליו.

הוא אימן כבר גם את באזל.

בטח התחנה הבאה שלו תהיה אפואל ניקוסיה או פרנקפורט (כל היריבות האירופיות שלנו באותה עונה).

גם אימן את פיורנטינה

נו ובוס אימן את אייאקס ודורטמונד

אני יודע, זה עדיין מרשים אותי שהמאמנים שעבדו אצלנו בתקופת יורדי מאמנים כיום בליגות הכי בכירות או ברמה הרבה יותר גבוהה מאשר ישראל. חוץ משוטא (וכרגע גם פאקו למרות שהוא כן היה ברמה גבוהה יותר).

אבל אני חושב שברק (יצחקי) אדם מדהים ויכול לעזור למערכת ליצור יציבות ולהשיג הצלחות לא רק בישראל, אלא גם באירופה.

מישהו יכול להסביר כבר מה התפקיד של ברק? הוא לא בסקאוטינג?

עכשיו אני קצת מרחם עליו, בא עם ככ הרבה רצון, ככ הרבה ביטחון. ורק רימו אותו.

כמו תייר שנעקץ מנהג מונית שאוסף אותו מנתב"ג.

מאז הפועל מנדיונדו לא נראה שהוא הועסק בשום מקום, מאיפה הם מצאו אותו?

אחרי הפועל הוא איבד אמון באנשים.

• 2 weeks later...

כתבה חדשה על סוזה

סוזה: היה לי העונג לאמן בישראל את מכבי ת"א

אקס הצהובים דיבר בכנס מיוחד על התקופה אצל התל אביביים: "ב-90 דקות אנשים היו שוכחים מכל הצרות, לא אשכח לעולם את החיוכים של כולם אחרי האליפות"

פאולו סוזה חווה תקופה יפה בישראל עם מכבי תל אביב, ואתמול (ראשון) הוא השתתף בכנס מיוחד בצרפת, שכלל שיחות מעניינות על הקריירה שלו. המאמן הפורטוגלי לא שכח את הימים היפים בישראל וסיפר על הזמן במדינתנו.

“ב-2013 היה לי את העונג לאמן בישראל את מכבי תל אביב, מדינה שידעה לא מעט שפיכת דמים יחסית לממוצע בעולם. זה היה פשוט מדהים לראות את האוהדים להתאחד מסביב למועדון במשך 90 דקות בכל סוף שבוע. האוהדים היו שוכחים מהצרות, זה היה לזמן קצר אך זה היה חשוב”, אמר אקס מכבי שנשמע מאוד נרגש לדבר על התקופה בישראל.

המאמן הפורטוגלי שיקווה להצעיד את בורדו הצרפתית לעונה טובה הוסיף על הצהובים: “לראות את החיוכים על הפנים של אלפי אוהדים כשזכינו באליפות היה הישג משמעותי, לא אשכח את זה לעולם”.