Jump to content

הדרום של אמריקה ע"ש החתול הצהוב

I promise

Recommended Posts

למי שהיה

כמה עלה לכם הטיול לדרום אמריקה? ואם זוכרים חלוקה לפי כמה בזבוזים כל חודש כמה הכנות לפני הטיסה וכמה הטיסה עצמה בכלל מעולה

אמנם לא היית בדרום אמריקה, הייתי בגואטמלה,בליז ומקסיקו לתקופה של חודש וחצי, אבל מה שאני כן יכול להגיד לך זה שהמחיר משתנה מאדם לאדם ותלוי גם כמה זמן תהיה שם ואיך תחיה. יש כאלה שמטיילים חצי שנה ומתכלבים ויוצא להם יותר זול מאנשים שמטיילים 3 חודשים וחיים טוב.

חזרתי לפני שבוע אחרי ארבעה חודשים, יצא לי בערך 53 אלף שח בזבוזים...

טיסה כמה? עלויות לפני מוצילה נעליים וכו? איפה טיילת?

הייתי חצי שנה יצא סביבות ה65 אלף אחרי טיסה וציוד וכל השיט הזה

הכל תלוי באופי שלך וכמה אתה בא להתכלב או לא, יהיו לך מקומות שאתה יכול לישון בדיר חזירים ב20 שקל ללילה ובמקומות נורמליים ב70 ואוכל גם וכל הדברים האלה.

אמנם לא היית בדרום אמריקה, הייתי בגואטמלה,בליז ומקסיקו לתקופה של חודש וחצי, אבל מה שאני כן יכול להגיד לך זה שהמחיר משתנה מאדם לאדם ותלוי גם כמה זמן תהיה שם ואיך תחיה. יש כאלה שמטיילים חצי שנה ומתכלבים ויוצא להם יותר זול מאנשים שמטיילים 3 חודשים וחיים טוב.

התכנון הוא לא להתכלב יתר על המידה , הכל ברמת הסבבה גם לא פאר או משהו.. 4-5 חודשים בארגנטינה ,צ'ילה,ברזיל,פרו,קולומביה , גל עולה בקיצור

התכנון הוא לא להתכלב יתר על המידה , הכל ברמת הסבבה גם לא פאר או משהו.. 4-5 חודשים בארגנטינה ,צ'ילה,ברזיל,פרו,קולומביה , גל עולה בקיצור

סביב ה50-60 אתה אמור לצאת סבבה.

תמיד תזכור שזין על בוליביה

הייתי ממש השנה חודשיים פרו וחודשיים בוליביה. לדעתי מבחינת מחיה אתה צריך לכוון לאזור ה- 2000-2500 דולר לחודש בפרו ו-1500 דולר בבוליביה. רמה סבירה בלי התכלבויות עם טיסות פנים.

מבחינת הטיסה הוסיפו לאחרונה טיסה ישירה מהארץ לסאו פאולו וניתן למצוא טיסות המשך במחירי רצפה לבואנוס איירס או ריו. יש היום טיסות הלוך חזור סביב ה-600 דולר. סקיי סקנר מלך בדרום אמריקה.

סביב ה50-60 אתה אמור לצאת סבבה.

תמיד תזכור שזין על בוליביה

חופשי זין על בוליביה

נשמע מעניין, כמה יצא לך? מה היה הכיוון מה עשית איפה היית וזה

טיילתי בדרום אמריקה לפני 3 שנים, החישוב הוא סביבות ה-10 אלף שקל מחייה. זה תלוי איך אתה חי אבל - רמת הוסטל, מסעדה\בישול, טיסה\אוטובוס, סמים. יש הרבה משתנים. אני אישית לקחתי הוסטלים סטנדרטיים, לרוב אכלתי במסעדות, טיסות ביבשת רק כשהיה חייב (5-6 כזה).

אולי המחירים השתנו מאז, אז לא יודע. הייתי 5 וחצי חודשים בזבזתי סביבות 60 אלף בלי טיסה והכנות לפני.

עושה hijacking לנושא.

(ניב תתמודד שאני חופר פה על זה גם)

מתכנן ככל הנראה לטוס בחגים לדרא"מ בקצר. או שבועיים (+-) או 3-4 שבועות.

התכנון הוא בואנוס+ איגוואסו+אורוגוואי בתור הבסיס (ובעצם כל הטיול במקרה של שבועיים) ותוהה האם כדאי להכניס מקומות נוספים בארגנטינה (רוסאריו וקורדובה או את הדרום) או את איזור סנטיאגו בצ'ילה. מה מהם עדיף להתמקד אם טסים לתקופה כזו קצרה בזמן ששם זה סתיו (18 מעלות בשיא היום באיזור בואנוס/סנטיאגו, יותר לכיוון ה14 ומטה דרומה).

מה הייתם עושים?

חשוב לציין - טס ומטייל לבד, לא כזה בקטע של טרקים של ימים שלמים ולינה בשטח וכו' (טיולי יום זה ממש אחלה ואפילו אשמח).

ב-14 יום לא יודע אם היית טורח גם בואנוס איירס וגם איגוואסו + אורוגוואי. אם אתה לא טס אלה אוטובוסים יש יממה כמעט וזה פשוט לא שווה את זה.

אם אתה בעונה של כדורגל אז בואנוס איירס ללפחות שבוע זה מאסט בעיניי. לפחות 2-3 משחקים ואתה מסודר. רוסאריו/קורדובה/מנדוסה גם ערים מגניבות, אבל שוב - קח בחשבון שאלה נסיעות של 8-12 שעות מעיר לעיר. מנדוסה אחלה עיר עם טיולי יום קצרים ויפים (יש שם את השמורה של ההר הכי גבוה בחצי הכדור המערבי) וגם עשינו שם סיבוב יקבים כשרכבנו על אופניים....לא ברור לי איך אף אחד לא מת בדרך.

ברוסאריו יש את ניואלס ורוסאריו סנטרל ולכן גם היא עדיפה על כל דבר בערך.

בנוגע לאורוגוואי (מניח שאתה מדבר על מונטיווידאו) - לא הייתי, אבל הבנתי שהיא לא שונה בהרבה מבואנוס איירס. מצד שני, היא קרובב משמעותית מיתר הערים.

אם יש לך יותר לכיוון החודש אז הייתי מדרים עד ברילוצ'ה לכמה ימים ואז לוקח טיסה לאיגוואסו ומשם סוגר מעגל לכיוון בואנוס איירס. גם תרוויח טבע נינוח ומדהים וגם בפרק זמן סביר.

אין שום דרך לענות לך על זה בלי שתגיד על מה אתה שם דגש.

מי שטס במטרה לטרק ולראות עולים מגיע למקומות שאנשים שטסים במטרה להיות במסיבות ולזיין בעיקר בכלל לא פוסל לכיוונם, לכן העלויות שונות. בפרו למשל אני הייתי בלימה יומיים, ולעומת זאת יש לך כל מיני ערסים שנשארים שם שבועיים ומעלה בשביל הקזינו. שבועיים בלימה עולים משמעותית יותר משבועיים בהווראז, לצורך העניין, גם אם אתה עושה וואיווש שזה טרק יקר של שבוע פלוס. כל הטיול עמוס השוואות כאלה.

אני דווקא אהבתי את בוליביה, אבל היום אני יודע שבעייתי להוציא ויזה.

עושה hijacking לנושא.

(ניב תתמודד שאני חופר פה על זה גם)

מתכנן ככל הנראה לטוס בחגים לדרא"מ בקצר. או שבועיים (+-) או 3-4 שבועות.

התכנון הוא בואנוס+ איגוואסו+אורוגוואי בתור הבסיס (ובעצם כל הטיול במקרה של שבועיים) ותוהה האם כדאי להכניס מקומות נוספים בארגנטינה (רוסאריו וקורדובה או את הדרום) או את איזור סנטיאגו בצ'ילה. מה מהם עדיף להתמקד אם טסים לתקופה כזו קצרה בזמן ששם זה סתיו (18 מעלות בשיא היום באיזור בואנוס/סנטיאגו, יותר לכיוון ה14 ומטה דרומה).

מה הייתם עושים?

חשוב לציין - טס ומטייל לבד, לא כזה בקטע של טרקים של ימים שלמים ולינה בשטח וכו' (טיולי יום זה ממש אחלה ואפילו אשמח).

הייתי ביבשת 10 חודשים וחצי, בחיים לא הייתי ממליץ על אורוגוואי אם אתה מטייל שבועיים. ברילוצ'ה לעומת זאת אחת הערים הטובות ביותר שהייתי בהן בחיי, תנסה לדחוף לשם.

זה לא ממש מסתדר עם איגואסו, שלגמרי יעד אש, אבל קח בחשבון שזה גם יעד קצר של יומיים. אם מטיילים זמן קצר לא בטוח שזה מסלול טוב בגלל המרחקים. אולי עדיף מסלול עירוני בארגנטינה.

הייתי ביבשת 10 חודשים וחצי, בחיים לא הייתי ממליץ על אורוגוואי אם אתה מטייל שבועיים. ברילוצ'ה לעומת זאת אחת הערים הטובות ביותר שהייתי בהן בחיי, תנסה לדחוף לשם.

זה לא ממש מסתדר עם איגואסו, שלגמרי יעד אש, אבל קח בחשבון שזה גם יעד קצר של יומיים. אם מטיילים זמן קצר לא בטוח שזה מסלול טוב בגלל המרחקים. אולי עדיף מסלול עירוני בארגנטינה.

אני ממש חם על אורוגוואי, זה גם ככה יריקה מבואנוס ואפילו אפשר להגיע בהפלגה. לא מתכנן להיות שם שבוע או משהו כזה (אלא אם בסוף אלך על מסלול ארוך יותר), יותר לכיוון ה3-4 ימים +-.

השאלה באמת אם כל האיזור הדרומי יותר כמו ברילוצ'ה לא קר מדי בתקופה הזו, לפי גוגל בספטמבר זה 12-0 ובאוקטובר 16-2. מנסיוני המר מהטיסה האחרונה שלי גוגל עבד עליי בענק והגעתי ל10 מעלות פחות ממה שהוא חזה.

עריכה, לא ראיתי שהגבת:

ב-14 יום לא יודע אם היית טורח גם בואנוס איירס וגם איגוואסו + אורוגוואי. אם אתה לא טס אלה אוטובוסים יש יממה כמעט וזה פשוט לא שווה את זה.

אם אתה בעונה של כדורגל אז בואנוס איירס ללפחות שבוע זה מאסט בעיניי. לפחות 2-3 משחקים ואתה מסודר. רוסאריו/קורדובה/מנדוסה גם ערים מגניבות, אבל שוב - קח בחשבון שאלה נסיעות של 8-12 שעות מעיר לעיר. מנדוסה אחלה עיר עם טיולי יום קצרים ויפים (יש שם את השמורה של ההר הכי גבוה בחצי הכדור המערבי) וגם עשינו שם סיבוב יקבים כשרכבנו על אופניים....לא ברור לי איך אף אחד לא מת בדרך.

ברוסאריו יש את ניואלס ורוסאריו סנטרל ולכן גם היא עדיפה על כל דבר בערך.

בנוגע לאורוגוואי (מניח שאתה מדבר על מונטיווידאו) - לא הייתי, אבל הבנתי שהיא לא שונה בהרבה מבואנוס איירס. מצד שני, היא קרובב משמעותית מיתר הערים.

אם יש לך יותר לכיוון החודש אז הייתי מדרים עד ברילוצ'ה לכמה ימים ואז לוקח טיסה לאיגוואסו ומשם סוגר מעגל לכיוון בואנוס איירס. גם תרוויח טבע נינוח ומדהים וגם בפרק זמן סביר.

אני הולך לעשות את זה בטיסות. אני לא ילד, אין לי זין לאוטובוסים של מעבר לנניח 4 שעות ויכול להרשות לעצמי טיסות (זה לא כזה יקר גם, לא חושב שה70$ הלוך חזור מאיגוואסו שווה אוטובוס של יום שלם).

לגבי הכדורגל, אני לא יודע. אני מאוד רוצה ללכת למשחק (ואם אפשר של בוקה אז בכלל) אבל אני חושש שזה על הפגרת נבחרות. יש דרך לבדוק? לא ראיתי בשום מקום אזכור לליגת הארגנטינאית בתקופה הזו.

האמת שמה שאמרת לגבי החודש זה גם מה שמישהו בעבודה היום אמר לי שברילוצ'ה כדאי מאוד, יותר מאושאוויה למשל. הבעיה היא שוב הקטע של המזג אוויר. מישהו היה בתקופה הזו או במזג אוויר דומה ויכול להגיד?

בספטמבר האף שלך ינשור באושוואיה...

פלוס ברילוצ'ה יפה בהרבה ויש יותר מה לעשות שם. אם אתה בקטע של סקי אז זה יעד סקי די משוגע...שווה רצח.

הסר חשש - אם 4 שעות זאת מגבלת האוטובוס שלך אז כנראה לא תסע באוטובוסים בין הערים.

כשתחליט לכמה זמן אתה טס יהיה אפשר לעזור יותר עם מסלול הגיוני.

באושוואיה יש מלא מה לעשות אם אתה בקטע של טרקים יומיים, מקום מדהים. מבחינת עונה אני לא חושב שבכלל אפשר לעשות שם משהו עכשיו, וחוץ מזה זה חתיכת סיבוב.

בברילוצ'ה הקור לא כל כך נורא כי רוב הפעילות היא בתוך העיר. השאושאו לא חובה, חוץ מזה יש תצפיות ולא מעבר מחוץ לעיר. הבשר שם אדיר במחיר זול, השוקולד אדיר ביופי של מחיר, גלידות, כוסיות. גן עדן.

נשמע מעניין, כמה יצא לך? מה היה הכיוון מה עשית איפה היית וזה

בגדול תכננו לטייל אני ועוד 2 חברים ורצינו להתחיל בקוסטה ריקה. בפועל בגלל שבעבודה שעבדתי המחליף שלי לא הספיק ללמוד הכל אז נשארתי שבועיים יותר ממה שהייתי צריך, וחברים שלי התחילו את הטיול בקוסטה ריקה בזמן שהייתי בארץ. הם היו שם שבועיים וממש נהנו למרות שהמחייה שם יחסית יקרה, ממה שהבנתי מהם קוסטה ריקה זה בעיקר גלישות, נופים ועשו קצת אומגות ושטויות כאלה.

אני טסתי לבד מהארץ ופגשתי אותם בגואטמלה בעיר בשם אנטיגואה שהרבה מתחילים ממנה. באנטיגואה יש הוסטל של ישראלים בשם זולה עם אוכל יותר טעים משל בית. יש שם שוק חמוד שהרבה אוהבים לקנות בו מתנות ומזכרות לאנשים בארץ כי שם מבחר גדול ואתה יכול להתווכח עם המוכרים על כל מחיר ולהוריד אותם לרצפה. מבחינת טרקים יש 2 מפורסמים , אחד של יומיים בשם אקטטנגו (תריץ עליו חיפוש) שאני עשיתי אותו, ועוד אחד בשם פאקיה שהוא חצי יום כזה קליל. היינו שם גם בפסטיבל מטורף שהופיעו בו מלא אמנים שכרגע אני זוכר מהם רק את וויז קליפה ודמיטרי וגאס.

משם נסענו לסן פדרו עם שאטל של שעתיים. סן פדרו בעיקרון זה רחוב אחד שאתה עושה ב-5 דקות והוא שוכן ממש על אגם ענקי ויפה. לדעתי סן פדרו זה נטו לנוח,להירגע ולהנות מהנוף היפה שיש שם. מבחינת מה לעשות שם, יש עיר קרובה בשם פנחצ'ל שנוסעים אליה עם סירה(חצי שעה בערך) ואפשר לטייל בה וגם שם יש שוק חמוד עם מזכרות. אני עשיתי שם גם אומגות נחמדות.

משם נסענו לסמוק שמפיי עם שאטל של 12 שעות(נסיעה ממש קשוחה כי הוא עובר דרך מקומות הזויים וכבישים מסריחים), אחד המקומות הכי יפים שהייתי בהם ולדעתי חובה.
אח"כ כבר רצינו לעבור מגואטמלה לבליז ובשביל זה חייבים לעבור בגואטמלה בעיר בשם פלורס שישנו בה לילה. בגלל שהיינו שם אז ניצלנו את היום ונסענו למקום בשם טיקאל שיש בו פרמידות, לדעתי חרא של מקום ובזבוז זמן. משם לקחנו שאטל ועברנו את הגבול לבליז סיטי, ואז לקחנו מעבורת ונסענו לאי קולקר שזה בעצם המקום שכולם נוסעים אליו. אי עם חופים מדהימים ומים עוד יותר מדהימים, אבל יחסית יקר. בגדול זה בטן גב, אבל העיקר שם זה הצלילות שהן מדהימות מבחינת החיות שיש לך במים.
מהאי הזה חזרנו שוב לבליז סיטי ולקחנו שאטל למקסיקו, התחלנו בקוזומול שזה אי יחסית רגוע אבל עדיין יש לך שם מסיבות וחיי לילה. אתה יכול לעשות ספורט ימי (אופנוע ים, צלילות ועוד משהו ששכחתי איך קוראים לו, מחברים לך מגפיים כאלה שאתה יכול לעלות איתם לאוויר במים)
אחכ נסענו לפלאייה שזה בגדול קניות(לא עפתי על זה) וחיי לילה/מסיבות. יש שם מסעדה מטורפת של סטייקים(אל דיאז) שאם אתה מגיע אתה חייב לעבור בה. בתקופה שאני הייתי המסיבות היו מפוצצות בישראלים והרגשתי כאילו אני בארץ. מפלאייה יש לך טיולים לטולום,באקאלר ועוד כל מיני מקומות שאתה תראה כשאתה תגיע לשם.
יש גם את קנקון שהיא יקרה בטירוף ולא הספקתי להיות בה ואת איסלה מוחרס.
אם זה חשוב לך אז מבחינת בתי חבד יש מקומות שיותר חזקים ומקומות שממש חלשים, פשוט תבדוק לפני כל מקום. אני הייתי חייב לחזור לארץ בתאריך מסוים אז בגלל זה לא המשכתי ולא עשיתי עוד כמה אטרקציות במקסיקו.
הטיול יצא לי לדעתי קרוב ל18 אלף כולל טיסות והכל(והיה לי פאדיחות עם הטיסות שגרמו לטיול שלי להתייקר), אבל לא חסכתי על עצמי בכלום והיה אפשר גם לעשות את הטיול הזה בפחות.
אם יש לך שאלות נוספות מוזמן לשאול. דרך אגב זאת נראה לי החפירה הכי ארוכה שלי בפורום.

בספטמבר האף שלך ינשור באושוואיה...

פלוס ברילוצ'ה יפה בהרבה ויש יותר מה לעשות שם. אם אתה בקטע של סקי אז זה יעד סקי די משוגע...שווה רצח.

הסר חשש - אם 4 שעות זאת מגבלת האוטובוס שלך אז כנראה לא תסע באוטובוסים בין הערים.

כשתחליט לכמה זמן אתה טס יהיה אפשר לעזור יותר עם מסלול הגיוני.

לא בקטע של סקי בכלל למען האמת, במצב רגיל הייתי אומר שהייתי רוצה לנסות ללמוד אבל בהתחשב שלהתעסק עם פציעה פוטנציאלית בארגנטינה לא נשמעת לי כמו חוויה מלבבת אני אוותר.

שמע, עשיתי את צ'יצ'ן איצה מפלאיה דל כרמן 4 שעות הלוך 4 שעות חזור ביום אחד וזה היה עינוי מטורף, ומצד שני עשיתי נסיעה מפגרת ברכבות ביפן (עם החלפות) של 6 שעות ושרדתי. זה יותר בקטע של מה התנאים באוטובוס ואם אני עושה הלוך ושוב בזמן קצר.

בוא נגיד את זה ככה, אם זה One way והאוטובוס נורמלי (עם שירותים, מקום לרגליים ואפשר נהיה לארג'ים אז גם להטעין טלפון וWIFI) אפשר לדבר על 5-6 שעות גם. אחרת - מעדיף טיסה ושלום על ישראל.

ראיתי שיש טיסה לברילוצ'ה ככה שזה פצצה.

באושוואיה יש מלא מה לעשות אם אתה בקטע של טרקים יומיים, מקום מדהים. מבחינת עונה אני לא חושב שבכלל אפשר לעשות שם משהו עכשיו, וחוץ מזה זה חתיכת סיבוב.

בברילוצ'ה הקור לא כל כך נורא כי רוב הפעילות היא בתוך העיר. השאושאו לא חובה, חוץ מזה יש תצפיות ולא מעבר מחוץ לעיר. הבשר שם אדיר במחיר זול, השוקולד אדיר ביופי של מחיר, גלידות, כוסיות. גן עדן.

אני מדבר על סוף ספטמבר תחילת אוקטובר.

קנית אותי עם בשר,גלידות וכוסיות.

סתם שנאתי אותה במיוחד בלי סיבה מיוחדת אז חשוב לי להעביר את המסר הלאה.

אח יקר ומבין עניין.

מדינה יפה אבל חוויית הטיול הכי פח שהייתה לי בדרום אמריקה. באף מקום אחר לא ניסו לרמות אותי כל כך הרבה פעמים.

בשבוע וחצי עם טיסות הייתי עושה בוואנוס, בארילוצ׳ה ואיגווסו. טיול שישלב לך הכל מהכל לדעתי. אין לך מה להדרים עד אושוואיה בטווח הזמנים הזה.

אני לא יודע מה המגבלות שלך, אבל אם כבר חצית את העולם והגעת לדרום אמריקה, תנסה להאריך קצת את הטיול שלך כי יש כל כך הרבה מה לראות רק בארגנטינה עצמה.

אני הייתי לפני ארבע שנים, אני יותר איש שנזרק בחופים, לא ממש אוהב טראקים וכו

ממליץ על ברזיל ומרכז אמריקה, גם צפון קולומביה קארטחנה טגנגה יכול להיות נהדר..

לא התכלבתי בכלל והייתי ארבעה חודשים, יצא לי משהו 10,000 לחודש, אפשר בפחות