Jump to content

מצלמה

הקיפוד הצהוב

Recommended Posts

פורום יקר,

אני מניח שרבים מכם מצלמים מדי פעם

אני מתכנן טיול בקרוב ורוצה להיערך מבחינת מצלמה :whistling:

לא משהו מקצועי אבל כן משהו איכותי שיספק תמונות טובות יותר מסמארטפון ובתקציב סביר

כרגע, זה הכי משתלם שמצאתי: https://www.joybuy.com/product/600174732.html?fbclid=IwAR3nfzi673OV6brHiK3Vc9hNlcqWcOEFzGSyuMAft587g09CwA1fO4qSIGo

אשמח להמלצות :)

תקציב זה דבר יחסי

בכל מקרה אני כבר די חלש בשוק המצלמות די נטשתי את התחום אבל ממליץ לך לבדוק על מצלמות mirrorless (חסרות מראה)

אמורות להיות מאוד איכותיות פשוטות וקומפקטיות במחיר סביר יחסית

תהנה בטיול!! תראה, לא בטוח שמצלמות הפוקט מתעלות על מצלמות הסמארטפון, אבל הכי טוב שתבדוק באינטרנט ביקורות על הדגם, בד"כ יש שם תמונות לדוגמא

כי חבל שתוציא כסף על מצלמה ואז המצלמה תשכב בבית סתם אח"כ

תהנה בטיול!! תראה, לא בטוח שמצלמות הפוקט מתעלות על מצלמות הסמארטפון, אבל הכי טוב שתבדוק באינטרנט ביקורות על הדגם, בד"כ יש שם תמונות לדוגמא

כי חבל שתוציא כסף על מצלמה ואז המצלמה תשכב בבית סתם אח"כ

תודה!

כן זו הבעיה העיקרית שבלי להוציא סכום עתק על מצלמה(מעל 1000 שח) בספק אם הביצועים יהיו טובים משל מצלמות הסמארטפון.

מצאתי את הביקורת הזו, נראה די טוב לא?

בארץ המצלמה הזו עולה כמעט כפול.

תודה!

כן זו הבעיה העיקרית שבלי להוציא סכום עתק על מצלמה(מעל 1000 שח) בספק אם הביצועים יהיו טובים משל מצלמות הסמארטפון.

מצאתי את הביקורת הזו, נראה די טוב לא?

בארץ המצלמה הזו עולה כמעט כפול.

הסתכלתי על התמונות, האיכות שלהן לא מתעלה על הסמארטפון.

עם סמארטפון אתה יכול אונליין לערוך את התמונות אם צריך, באמת שזה בזבוז כסף לקנות מצלמה שמייצרת את אותן התוצאות.

ההבדל היחידי הוא ההבדל הפסיכולוגי, עם מצלמה שהיא לא סמארטפון אנשים לוקחים את הצילום קצת יותר רציני גם אם זו מצלמת פוקט ואז הצילום יוצא יותר טוב, כי חושבים יותר על הקומפוזיציה של הצילום וכו'

אנשים נוטים לחשוב שעם מצלמת פוקט הצילום בלילה ייצא יותר טוב, אז ממש לא, זה יוצא כמעט אותו הדבר

תקנה את המצלמה אם אתה רוצה, אבל באמת שעדיף להשקיע איזה 10 דקות בלצפות בסרטון ביוטיוב של איך לצלם טוב יותר עם הסמארטפון

עם סמארטפון אתה יכול אונליין לערוך את התמונות אם צריך, באמת שזה בזבוז כסף לקנות מצלמה שמייצרת את אותן התוצאות.

ההבדל היחידי הוא ההבדל הפסיכולוגי, עם מצלמה שהיא לא סמארטפון אנשים לוקחים את הצילום קצת יותר רציני גם אם זו מצלמת פוקט ואז הצילום יוצא יותר טוב, כי חושבים יותר על הקומפוזיציה של הצילום וכו'

אנשים נוטים לחשוב שעם מצלמת פוקט הצילום בלילה ייצא יותר טוב, אז ממש לא, זה יוצא כמעט אותו הדבר

תקנה את המצלמה אם אתה רוצה, אבל באמת שעדיף להשקיע איזה 10 דקות בלצפות בסרטון ביוטיוב של איך לצלם טוב יותר עם הסמארטפון

מבאס,

אני יודע שהסמארטפון שלי לא יכול לספק ביצועים טובים בצילום וכרגע לא בא בחשבון להחליף:(

צילום תמיד עניין אותי ואני חושב שרכישת מצלמה היא הזדמנות טובה לתחביב חדש, אני מבין שעם המצלמה הזו זה כנראה פחות כדאי.

יש לך המלצה?

אני לא בדיוק מכירה דגמים של מצלמות חוץ מהדגם שיש לי ומהדגם ז"ל שהיה לי שהלך לעולמו לאחר שקיבל קורוזיה ממי הים.

אני ממליצה שקודם תראה מדריכי צילום ביוטיוב (לא מדריכי מצלמות, אלא מדריכי תמונות - איך לצלם טוב יותר)

אם אתה רוצה, אתה יכול להעלות כאן תמונות שממש אהבת מרחבי הרשת, ואגיד לך איך צילמו את זה והאם זה אפשרי עם מצלמת פוקט / סמארטפון, כל תמונה שעולה על דעתך

אני קראתי ולמדתי על צילום יותר משנה לפני שקניתי מצלמה.

קראתי המון מאמרים בעברית ובאנגלית ומלא סרטונים שיש בשפע באינטרנט של צלמים מכל תחום. את רוב העקרונות אפשר ליישם בסמארטפון, כמובן שבאיכות טובה פחות, ופחות אופציות שבתור התחלה לא אמורות להפריע לך.

• 2 weeks later...

זה לא ממש נכון.

למצלמות קומפקטיות יש חיישן גדול יותר, שמסוגל להתמודד עם תנאי תאורה קשים יותר, מסוגל להתמודד עם עצמים בתנועה בצורה טובה יותר, מסוגל להתמודד עם זום גדול בצורה טובה יותר.

למצלמות קומפקטיות יש חשיפה גדולה יותר שמאפשרת לייצר עומק שדה טוב יותר ואפקט בוקה.

למצלמות קומפקטיות יש אפשרות של שליטה מלאה על הפרמטרים של הצילום (חשיפה, מהירות תריס, צמצם וכו') וחיי סוללה גדולים בהרבה מסמארטפון.

לפי הדוגמאות שראיתי באינטרנט של מצלמות שעולות פחות מ-200$, לא ראיתי הבדלים משמעותיים מהצילומים של הסמארטפון

היום גם בסמארטפונים אפשר לייצר אפקט בוקה יפה, "מהירות התריס" של הסמארטפונים בכלל מרשימה ביותר -->

אלו סתם תמונות שצילמתי עם הסמארטפון (מכווצות כמובן ואת השניה ערכתי), אבל ממחישות את המהירות של התריס, איך זה תופס את רסיסי המים

jown5knhftej.jpg

ryynmtnl2mdk.jpg

מעניין אותי לראות צילומי לילה של מצלמות פוקט שעולות 170$

גם מצלמות פוקט בימינו מאפשרות עריכה מיידית. לכולם בערך יש קישוריות ווייפיי או בלוטות', אפשר לצלם מהטלפון כשהמצלמה מרוחקת (חצובה נניח, או דברים אחרים), אפשר לראות את התמונות מיידית בטלפון לאפשר לערוך אותן.

בסופו של דבר כמעט כל המצלמות הזמינות בטווח של 150 דולר ומעלה עדיפות על הסמארטפון הממוצע, גם אם יש לו מצלמה טובה יחסית, ובמיוחד כשמדובר על תמונות שמצריכות זום די רציני. אם מישהו מחפש לצלם בטיול, שישקיע 200 דולר ויקבל תמורה אחלה לכסף.

תודה לכם, נראה לי שירדתי ממצלמה קומפקטית :)

עכשיו אני רוצה להיערך לרכישת קיט באפריל(תקציב של 1200 בערך), חשבתי על EOS4000D + עדשה EF18-55III או קיט דומה עם שתי עדשות

https://www.olsale.co.il/ItemDetails.aspx?auction_id=23008155

https://www.olsale.co.il/itemdetails.aspx?auction_id=23008907&af=2055&bid=true

מה דעתכם? ממליצים? אני יודע שהתקציב מוגבל אבל מבינת ביצועים אני מקווה שהקיט הזה טוב.

ומבחינת היערכות שלי, אני רוצה ללמוד על צילום ומצלמות בשלושת החודשים הקרובים, יש לכם המלצות למאמרים/מדריכים?

תודה לכם, נראה לי שירדתי ממצלמה קומפקטית :)

עכשיו אני רוצה להיערך לרכישת קיט באפריל(תקציב של 1200 בערך), חשבתי על EOS4000D + עדשה EF18-55III או קיט דומה עם שתי עדשות

https://www.olsale.co.il/ItemDetails.aspx?auction_id=23008155

https://www.olsale.co.il/itemdetails.aspx?auction_id=23008907&af=2055&bid=true

מה דעתכם? ממליצים? אני יודע שהתקציב מוגבל אבל מבינת ביצועים אני מקווה שהקיט הזה טוב.

ומבחינת היערכות שלי, אני רוצה ללמוד על צילום ומצלמות בשלושת החודשים הקרובים, יש לכם המלצות למאמרים/מדריכים?

תתחיל עם המאמרים באתר של גליץ,

בעברית ואחלה של בסיס.

תודה!

אחרי מחקר, זו נראת לי האופציה האידאלית: https://www.erlich.co.il/items/1761866-%D7%A7%D7%99%D7%98-Canon-EOS-2000d-18-55-II-IS-%D7%A7%D7%A8%D7%98

שמוליק החלטה מצוינת בשביל מתחילים לדעתי

איך אתה עם אנגלית? יוטיוב מפוצץ בסרטוני הדרכה של צילום לכל הרמות

https://www.youtube.com/results?search_query=photography+tutorials+for+beginners

קח את הזמן עד שאתה קונה מצלמה ותלמד כמו שגיא עשה (אני למשל הייתי מצלמת במשך שנה וחצי על מצב אוטומט, אסור להקשיב לי)

וחוץ מזה, משהו חשוב: תעבור על תמונות ברחבי הרשת, תעשה תיקייה של תמונות שאתה אוהב, אם תרצה תשאל אותנו איך מצלמים כזו תמונה ונענה לך

מה הכוונה במצלמת כניסה?

ומה ההבדל בין פוקט,קומפקטית וקיט?

תודה :)

מצלמת כניסה= מצלמה ראשונה למעוניינים להכנס לתחום

מצלמת פוקט= מצלמת קומפקטית

קיט= מצלמת רפלקס דיגיטלית DSLR+ עדשה בסיסית

תודה חןחן, אתחיל:)

מציע לך לבדוק אופציה של גוף מצלמה בלבד + עדשה קצת יותר נחמדה.

ה-18-55 סבירה מינוס.

קח בחשבון שברגע שאתה נכנס לעולם הרפלקס, יש לאופטיקה (עדשות) משמעות הרבה יותר גדולה באיכות התמונות.

ברור לי, אבל כעדשת פתיחה היא מספיקה, לא?

לא נראה לי שכדאי לי לקנות גוף פחות טוב מ2000d שהוא בעצמו מתחיל מ1500ובקיט עם העדשה עולה 1600(שזה הגג של המסגרת התקציבית שלי). יש משהו יותר טוב בתקציב הזה? למשל עדיף 4000d ועדשה יותר מתקדמת?

קראתי כל השבת והגעתי למסקנה שאני לא יכול לחכות יותר מדי אז כנראה שארכוש את המצלמה כבר בתחילת פברואר :)

כיוון שאני נעול על דגם המצלמה והעדשה אני צריך את עזרתכם באביזרים.

מה כדאי/צריך? פילטר למצלמה, חצובה, כרטיס זיכרון, תיק,מגן מסך ועוד

מתכנן להזמין הכל מאיביי/אמזון(פערים משוגעים במחיר) אז מעדיף לרכוש עכשיו כדי שיגיע בזמן.

עוד לא התחלתי וכבר הזמנתי קורא כרטיסים של Ugreen.

חכה קצת, תלמד בינתיים

מה אתה אוהב לצלם? כל סגנון צילום הוא עולם ומלואו.

תתכונן לבאסה שבהמשך (כשתגלה שיש כל מיני סוגי צילום שדורשים עדשה עם אורך מוקד שונה, שזה אומר עוד כסף..)

עדשת זום מכסה טווח רחב יותר של אורכי מוקד אבל האיכות של עדשת פריים בד"כ תהיה טובה יותר.. יש כ"כ הרבה גילויים מבאסים ויקרים, אני כבר התרגלתי למצב כי סיימתי עם מסעי הרכש של העדשות, אבל בהתחלה זה ביאס אותי

ובחיאת שמוליק, לא לתת למצלמה לקבל רסיסי מי ים, זה הורג את המצלמה ואין אפשרות לתקן את הקורוזיה

תיק טוב - חובה.

אם אתה בטיול ואתה רוצה חצובה שקל לשלוף - חצובת תמנון.

כרטיס זכרון במהירות גבוהה כדי שלא תתבאס על זמן העיבוד והשמירה.

פילטר uv יותר שומר על העדשה מאשר מוסיף משהו לצילום (עוד שכבת זכוכית לפני העדשה עצמה).

מגן מסך זה בולשיט.

כשתקנה את המצלמה תראה אם הרצועה מספיק נוחה לך, שווה להשקיע ברצועה טובה ורחבה אם אתה הולך להסתובב עם המצלמה הרבה.

ממליץ בחום להתחיל עם יד שנייה, גם מצלמה ובטח עדשות. יש המון משומשות במצב מעולה והחיסכון יכול להיות גדול. כשתהיה בטוח שאתה רוצה להתקדם ושאתה מבין יותר, תוכל להשקיע יותר ותדע בדיוק מה אתה צריך

חכה קצת, תלמד בינתיים

מה אתה אוהב לצלם? כל סגנון צילום הוא עולם ומלואו.

תתכונן לבאסה שבהמשך (כשתגלה שיש כל מיני סוגי צילום שדורשים עדשה עם אורך מוקד שונה, שזה אומר עוד כסף..)

עדשת זום מכסה טווח רחב יותר של אורכי מוקד אבל האיכות של עדשת פריים בד"כ תהיה טובה יותר.. יש כ"כ הרבה גילויים מבאסים ויקרים, אני כבר התרגלתי למצב כי סיימתי עם מסעי הרכש של העדשות, אבל בהתחלה זה ביאס אותי

ובחיאת שמוליק, לא לתת למצלמה לקבל רסיסי מי ים, זה הורג את המצלמה ואין אפשרות לתקן את הקורוזיה

אני לומד עכשיו ואלמד תוך כדי תנועה:)

אין לי סגנון ספציפי כרגע..

תודה על הטיפים:)

איך את מבחינת ציוד למצלמה?