Jump to content

אליפות אוסטרליה הפתוחה

פנחס שוף

Recommended Posts

שבוע הבא נפתח הגראנד סלאם הראשון של השנה.

יום ב׳, 14 בינו׳ 2019 – יום א׳, 27 בינו׳ 2019

דג'וקוביץ' הפייבוריט לזכייה אחרי סיום העונה האחרונה, לא אמורים להיות משחקים מעניינים כל כך עד רבע הגמר.

נדאל כנראה יפשל איפשהו בדרך ופדרר ינסה להגיע לחצי גמר-גמר ואולי לגנוב את התואר.

מנצח(ת) יקחו השנה 4.1 מיליון דולר אוסטרלי שזה 10,846,779.4703 שקל /2,957,758.1636 דולר /2,318,172.5383 לישט /197,900,670.5454 רובל רוסי /810.4257 ביטקוין

הלילה מארי הודיע שכנראה יפרוש אחרי אליפות אוסטרליה אם יצליח להשתתף בה

https://twitter.com/TennisChannel/status/1083549336280096768

תורג'י יתן דיווחים בלייב

יום עצוב לעולם הטניס, אמנם אני לא מאוהדיו של מארי, אבל די עצוב היה לראות את מסיבת העיתונאים בה הוא הודיע שכנראה זה נגמר. תמיד עצוב לראות ספורטאי שנאלץ לפרוש לא בגלל שהגיע לגיל פרישה ו'בתנאים שלו', אלא כי גופו לא יכול עוד לעמוד במעמסה בגיל שאפשר לתת בו עוד כמה שנים.

יכול להיות שהמרדף אחרי המקום הראשון ב-2016 שעלה יפה בזמנו, הוא כנראה גמר אותו בטווח הארוך וזה מה שהוביל לאן שהגענו היום.

הצליח באחד העידנים התחרותיים ביותר בהיסטוריה של הטניס לקחת 3 סלאמים, 2 מדליות זהב אולימפיות 14 טורנירי מאסטרס, טורניר גמר הסבב אחד ולהגיע לעוד 8 גמרים של סלאם. לדעתי מיקסם עד סוף את מה שיכול היה להוציא מהקריירה שלו, בטח בתקופה בה שיחק, והוא ראוי להערכה עצומה. בעיניי יזכר כאחד משחקני ההגנה הטובים שידע המשחק. שחקן שנותן הכל על המגרש, גם מה שיש לו וגם מה שאין לו, מוציא את המיץ ליריבים (ולאוהדיהם...) ומאלו שאני זכיתי לראות יש לו את חבטות ההעברה והתילול הטובות ביותר.

מקווה לפחות שיזכה לממש את השאיפה האחרונה שלו בקריירה ויצליח לפרוש בווימבלדון.

שבוע הבא נפתח הגראנד סלאם הראשון של השנה.

יום ב׳, 14 בינו׳ 2019 – יום א׳, 27 בינו׳ 2019

דג'וקוביץ' הפייבוריט לזכייה אחרי סיום העונה האחרונה, לא אמורים להיות משחקים מעניינים כל כך עד רבע הגמר.

נדאל כנראה יפשל איפשהו בדרך ופדרר ינסה להגיע לחצי גמר-גמר ואולי לגנוב את התואר.

מנצח(ת) יקחו השנה 4.1 מיליון דולר אוסטרלי שזה 10,846,779.4703 שקל /2,957,758.1636 דולר /2,318,172.5383 לישט /197,900,670.5454 רובל רוסי /810.4257 ביטקוין

הלילה מארי הודיע שכנראה יפרוש אחרי אליפות אוסטרליה אם יצליח להשתתף בה

https://twitter.com/TennisChannel/status/1083549336280096768

תורג'י יתן דיווחים בלייב

לא הולך השנה.

שכחתי לקנות כרטיסים ונשארו רק ממש יקרים.

עצוב לראות את מארי פורש בצורה כזאת ובגיל כזה, בזמן שנובאק, בן גילו, חוזר לשלוט בסבב.

בניגוד לפירלו, אני דווקא חושב שמארי הוא אנדראצ'יבר. אומנם הוא נכנס לטופ בעידן שכולל את 3 מ-5 הטניסאים הגדולים בכל הזמנים, אבל הבדל של 11-17 גראנד סלאמס מפדרר, נדאל ונובאק, לדעתי לא משקף את הבדלי הרמות ביניהם.

מארי הפך את צמרת הטניס מ-3 הגדולים לארבעת הגדולים כבר ב-2008, אחרי 2 זכיות במאסטרס (דבר די נדיר באותה תקופה כשלא קוראים לך פדרר, נדאל או נובאק) והעפלה לגמר היו אס אופן לאחר ניצחון ענק על נדאל בחצי. לתקופה מסוימת אפילו היה נראה שהוא מסכן את פדרר ונדאל יותר מג'וקוביץ', כשב-2009 עלה למקום השלישי על חשבונו (לאחר קרוב לשנתיים רצופות שלא הצליחו להזיז אותו משם) ובהמשך עשה גם גיחה קצרה למקום השני על חשבון נדאל, דבר שנובאק טרם הצליח לעשות.

אממה, במשך השנים פדרר, נדאל וג'וקוביץ' חילקו ביניהם את כל תארי הגרנד סלאם כשכל אחד שולט בסבב בתורו, ומארי היה בעיקר ברקע. יש שיטענו שהסבב לא נשלט בידי "ארבעת הגדולים" אלא בידי "שלושת הגדולים", אבל אין ספק שמארי היה רמה מעל שאר שחקני הצמרת, וקרוב יותר לשלישייה. הוא תמיד היה יציב, הגיע לחצאי גמר וגמרים בגרנד סלאם, זכה במאסטרס על חשבונם של השלישייה וב-2012, דווקא לאחר עוד הפסד בגמר גרנד סלאם (לפדרר, ווימבלדון 2012), הוא קם מהקרשים בדרך לזכיה במדלית זהב אולימפית (על אותו פדרר) ובהמשך זכיה באליפות ארה"ב הפתוחה עם ניצחון ענק בגמר על ג'וקוביץ' ב-5 מערכות.

שנה לאחר מכן מארי זכה בגרנד סלאם השני שלו, ווימבלדון 13, כשניצח שוב את ג'וקוביץ' בגמר.

שנת השיא שלו כמובן הייתה 2016. היא אומנם התחילה עם הפסדים לג'וקוביץ' בגמר אוסטרליה ובגמר הרולאן גארוס, אבל המשיכה עם זכייה בווימבלדון, באולימפיאדת ריו, 3 טורנירי מאסטרס + טורניר סוף השני והעפלה ראשונה למקום הראשון בעולם. חבל שדווקא שם הכל נעצר בגלל הפציעות.

לפעמים משווים בין מארי לוואורינקה וטוענים שבסופו של דבר, הם באותו לבל. בעולם שבו מסתכלים רק על כמות זכיות בגרנד סלאם זה תופס, הרי וואורינקה הוא אובראצ'יבר מטורף עם 3 זכיות בגרנד סלאם - בדיוק כמו מארי. אבל האמת היא שזה הנתון היחיד שהוא משתווה אליו. הקריירה של מארי גדולה פי כמה, עם הישגים הרבה יותר מרשימים - אם זה הופעות בגמרי גרנד סלאם (11 של מארי לעומת 4 של וואורינקה), זכיות באולימפיאדה (0-2), זכיות בטורניר סוף השנה (0-1), זכיות בטורנירי מאסטרס 1000 (1-14), זכיות בטורנירים (16-45), דירוג שיא (3-1), מאזן ראש בראש מול פדרר-נדאל-נובאק (34% ניצחונות למארי לעומת 19% של וואורינקה) ומאזן ראש בראש בינהם (8-11 מארי).

אגב, קיים ערך בויקיפדיה על ארבעת הגדולים של הטניס עם הרבה סטטיסטיקות והישגים מטורפים (למשל, בפברואר הקרוב הסבב העולמי יסגור 15 שנים בהן המקום הראשון התחלק בין ארבעתם בלבד). מי שמעוניין: https://en.wikipedia.org/wiki/Big_Four_(tennis)

מרגע שהתחלתי לעקוב אחרי ציציפאס לפני שנה פחדתי מהרגע הזה שיפגוש את פדרר בסלאם, די דמיינתי את תרחיש חילופי הדורות "פדרר-סמפראס" בווימבלדון 01 קורה הפעם כ"ציציפאס-פדרר".

אני לגמרי רואה את ציציפאס שולט בסבב בעשור הבא, הוא הדבר האמיתי והוא וקצת מזכיר לי למה התאהבתי בשחקן שאותו ניצח היום.

ולגמרי לא בטוח שציציפאס יעבור את הרבע, גם פדרר הודח אחרי הניצחון על סמפראס וזכה רק אחרי שנתיים בווימבלדון, אבל אני מתקשה לדמיין תרחיש שבו הוא לא שולט בענף בשנים הבאות.

ועדיין מתקשה להתאושש מההפסד היום, למרות שממש אוהב את ציציפאס וכנראה שהוא יחזיק אותי בטניס ביום שאחרי פדרר.

מרגע שהתחלתי לעקוב אחרי ציציפאס לפני שנה פחדתי מהרגע הזה שיפגוש את פדרר בסלאם, די דמיינתי את תרחיש חילופי הדורות "פדרר-סמפראס" בווימבלדון 01 קורה הפעם כ"ציציפאס-פדרר".

אני לגמרי רואה את ציציפאס שולט בסבב בעשור הבא, הוא הדבר האמיתי והוא וקצת מזכיר לי למה התאהבתי בשחקן שאותו ניצח היום.

ולגמרי לא בטוח שציציפאס יעבור את הרבע, גם פדרר הודח אחרי הניצחון על סמפראס וזכה רק אחרי שנתיים בווימבלדון, אבל אני מתקשה לדמיין תרחיש שבו הוא לא שולט בענף בשנים הבאות.

ועדיין מתקשה להתאושש מההפסד היום, למרות שממש אוהב את ציציפאס וכנראה שהוא יחזיק אותי בטניס ביום שאחרי פדרר.

אז תתחיל לדמיין כי לא חסרים שחקנים צעירים, מוכשרים וטובים(גם יותר ממנו). צ'וריץ, זברב, קצ'אנוב, מדבדב, טיאפו ועוד.

אין ספק שציציפאס יהיה בטופ והוא משחק אולי את הטניס הכי יפה לעין, אבל אני חושב שהוא רחוק מלשלוט בענף בשנים הבאות, כי עם כל הכבוד - פדרר הוא לא.

אז תתחיל לדמיין כי לא חסרים שחקנים צעירים, מוכשרים וטובים(גם יותר ממנו). צ'וריץ, זברב, קצ'אנוב, מדבדב, טיאפו ועוד.

אין ספק שציציפאס יהיה בטופ והוא משחק אולי את הטניס הכי יפה לעין, אבל אני חושב שהוא רחוק מלשלוט בענף בשנים הבאות, כי עם כל הכבוד - פדרר הוא לא.

מכיר את כל הנ"ל ואף מחבב חלק מהם, בציציפאס יש משהו אחר בעיניי.

מרגע שראיתי אותו בפעם הראשונה באינדיאן וולס בשנה שעברה דווקא בהפסד לת'ים, כשהיה עוד 70 בעולם בערך, הוא הרגיש לי הדבר האמיתי. הרבה יותר מזברב למשל.

מכיר את כל הנ"ל ואף מחבב חלק מהם, בציציפאס יש משהו אחר בעיניי.

מרגע שראיתי אותו בפעם הראשונה באינדיאן וולס בשנה שעברה דווקא בהפסד לת'ים, כשהיה עוד 70 בעולם בערך, הוא הרגיש לי הדבר האמיתי. הרבה יותר מזברב למשל.

יש בו משהו מיוחד אין ספק, אבל בוודאי שלא יותר טוב מרוב השמות שציינתי, אפילו מדבדב שפחות 'נוצץ' ב3-0 עליו כבר.

היום בבוקר נערך גמר הנשים, אחרי 3 מערכות נהדרות נעומי אוסקה ניצחה את פטרה קביטובה וזכתה בגראנד סלאם שני ברצף אחרי שלקחה את ארה"ב ב-2018, ועל הדרך עלתה למקום הראשון בעולם בגיל 21 בלבד (קביטובה עלתה למקום השני). אוסקה כבר הייתה עם 3 נקודות אליפות במערכה השנייה, התרסקה, הפסידה את ארבעת המשחקונים האחרונים של המערכה ונראיתה שבורה מנטלית בסופה, אבל עם הרבה אופי התאוששה בדרך לניצחון גדול.

מחר בבוקר גמר גברים גדול מחכה לנו, נדאל וג'וקוביץ' מגיעים בכושר שיא אחרי שדרסו כל מי שעמד בדרכם והרבה מאוד עומד על הכף: ג'וקוביץ' מחפש זכייה שביעית בטורניר (שיא כל הזמנים באוסטרליה) בזמן שנדאל ינסה להיכנס לרשימה המאוד מצומצמת של שחקנים שזכו בכל הגראנד סלאמים לפחות פעמיים, 10 שנים אחרי הזכייה היחידה שלו בתחרות. מי אתם אומרים ייקח?

ואמוס רפא!!!