Jump to content

איצטדיון חדש למכבי?

Recommended Posts

כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת-גן החדש התראיין היום לאופירה וברקוביץ' ברדיו ואמר, שבעבר לגולדהאר לא היה עם מי לדבר בקשר להקמת איצטדיון חדש במקום איצטדיון רמת-גן וכעת יש לו עם מי לדבר והוא מתכוון לעשות את זה. מה אתם אומרים? אני חושב שזה המיקום המושלם, יש תחנת רכבת, גם של רכבת ישראל וגם של הרכבת הקלה, יש מרכז מסחרי ויש ים חניה, ואם יבנו איצטדיון חדש אז גם תהיה חניה מקורה בודאי. וגם אל תשכחו שאם מדובר בבניה פרטית ולא בבניה ציבורית, הבניה אמורה להיות יותר מהירה ולגולדהאר תהיה שליטה של 100% על הנעשה בתהליך הבניה... בואו נקווה שזה יקרה, אני אישית חושב שאפשר לחזור לבלומפילד ובמקביל לבנות את האיצטדיון החדש, זה לא סותר אחד את השני.

א. לא שווה נושא מיוחד וחדש.

ב. עוד מ' של אופירע.

ג. הוא דיבר על שיפוץ הקיים, לא על אחד חדש.

(שאמה הכהן הפתיע כאשר אמר במהלך הכנס כי “אני רוצה לחדש את האצטדיון. עניין העלויות נמצא בבדיקה. יש חשיבות לאצטדיון רמת גן בגלל הערך ההיסטורי, להופעות, למשחקים חשובים וכיוב’. אני יודע שמיץ’ גולדהאר בירר בעבר על האצטדיון ולא היה לו עם מי לדבר אצלנו בר”ג. עכשיו יש עם מי לדבר ואני מתכוון לעשות את זה”)

העלויות יהיו מאוד גבוהות. גם להרוס הכל שמדובר באצטדיון ענק וגם לבנות הכל מחדש עם תכולה של 40 אלף מקומות לפחות.

בישראל כמו בישראל הדברים לוקחים המון זמן אבל המצב של השטח עצמו כפי שהוא היום לא יכול להחזיק הרבה זמן. או שיהרסו אותו ויבנו שם מגדלים לטובת נדל"ן ו/או מסחר או שישפצו אותו ויהפכו אותו למגרש הכי גדול בארץ ושיהיה בית לנבחרת כפי שהיה בעבר, מתישהו זה יהיה חייב לקרות.

לא זכרתי את זה.

לא יודע מה יותר יפה ההדמייה או הדרך שכל שנה הם עובדים על אנשים.

לטעמי, אין צורך. בלומפילד יתאים לצרכים שלנו.

אנחנו מדברים על השקעה של מאות מיליונים שלא תחזיר את עצמה מהר.

אלא אם יש ערך כלכלי למיטש, מיותר

לא חושב שזה יקרה, אבל זאת תיהיה הקפיצת מדרגה האמיתית של מכבי.

בלומפילד יהיה שדרוג אדיר ויתן תנופה אדירה למכבי בהכנסות (בעיקר ממנויים אבל זה מקפיץ גם מכירות של מרצ'נדייז גם הצלחות באירופה ובליגה וכו' וכו').

רק מלחשוב על ליגת אלופות בבלומפילד ולא בסמי עופר ומה שאפשר לעשות שם יש לי אורגזמה.

אבל אי אפשר להתעלם מזה שזה אצטדיון של עוד שתי קבוצות שלפחות אחת מהן תעשה הכל כדי להרוס לנו. כל החלטה, דיון, והתעסקות במועדון הם ישביתו ויתנגדו.

כשיש לך אצטדיון משלך אתה פאקינג הופך למותג עצום. אתה יכול להרים את האצטדיון בדמוותך, חנויות של המועדון, משרדים של המועדון, חדרי היסטוריה של המועדון וכו' וכו'.

סיורים, צילומים ומה לא. אתה יכול לצבוע כל קיר, כל חדר וכל כסא בצבעים כרצונך ולתלות כל פוסטר ושלט איפה שתרצה. זאת רמה אחרת של מועדון, וככה מתנהלים המועדונים הגדולים באמת.

בכל מקרה זה יקרה רק עם רצון מטורף של גולדהאר וזה יקח לדעתי מינימום עשור אם בכלל, ועד אז בלומפילד אמור להספיק בלי שום ספק.

לטעמי, אין צורך. בלומפילד יתאים לצרכים שלנו.

אנחנו מדברים על השקעה של מאות מיליונים שלא תחזיר את עצמה מהר.

אלא אם יש ערך כלכלי למיטש, מיותר

בניגוד לבלומפילד, פה מדובר באיזור מרכזי יותר, כזה שיצדיק הקמת שטחי מסחר שיכניסו עוד כסף ככה שההשקעה היא דווקא כדאית.

בתכלס? לא רואה את זה קורה.

לא ברור לי מה האינטרס של עיריית רמת גן להשתתף בביינת איצטדיון של קבוצה מתל אביב, ואיך בדיוק זה יעזור לעיר רמת גן או לקבוצות בעיר אם המגרש יהיה של מכבי בלבד.

נראה כמו דבר שלא יקרה בחיים.

לא ברור לי מה האינטרס של עיריית רמת גן להשתתף בביינת איצטדיון של קבוצה מתל אביב, ואיך בדיוק זה יעזור לעיר רמת גן או לקבוצות בעיר אם המגרש יהיה של מכבי בלבד.

אתה בא למשחק, משלם לחניון של העיריה, הולך להסתובב בקניון (כי הגעת מספיק מוקדם), קונה שם, כל הזכיינים של האיצטדיון, שכירות פר משחק, העיר מוזכרת בעיתונות 5-7 פעמים בשבוע.

חסר? וזה משליפה

אתה בא למשחק, משלם לחניון של העיריה, הולך להסתובב בקניון (כי הגעת מספיק מוקדם), קונה שם, כל הזכיינים של האיצטדיון, שכירות פר משחק, העיר מוזכרת בעיתונות 5-7 פעמים בשבוע.

חסר? וזה משליפה

אין ספק שעיר קטנה ומרוחקת כמו רמת-גן זקוקה לפרסום, זה ימשוך תיירים ומשקיעים.

(מצטער, הייתי חייב)

ולנושא, אני מניח שהאינטרס של שאמה הוא להגיד משהו שיישמע טוב בקרב אוהדי מכבי, בעיר שמלאה באוהדי מכבי.

הוא רוצה להביא את הנבחרת, את ליגת האלופות ואת גמר הגביע לעיר שלו. אולי הוא אפילו חולם על אירוח גמר הליגה האירופית כמו שדובר לפני הרבה שנים על האיכסטדיון.

בקיצור זה לא הולך לקרות.

חסר? וזה משליפה

אני ממש לא חושב שזה העניין.. א. כל הבנייה של האיצטדיון הולכת להיות כמעט במימונו המלא של גולדהאר אם לא הכל.. הוא כבר אמר שהוא מוכן להשקיע בעצמו את הכל, כי סך הכל אם הוא ישקיע בעצמו אז גם כל ההכנסות ילכו אליו(למועדון) ודבר שני לא עלה בדעתך שאולי ראש עיריית רמת גן אוהד של המועדון והוא באמת מעוניין לעזור?

לא חושב שקיימת אפשרות בירוקרטית/טכנית שגוף ציבורי יעשה שותפות עם אדם פרטי

אם פונים למיץ' לגייס כספים ותרומה כדי שיקראו לאיצטדיון "גולדהאר" זה עניין אחר.

אבל הוא רוצה איצטדיון שיוגדר כנכס של מכבי שזה אומר שבמקום להזרים כל שנה לקבוצה 50-60 מיליון שקל

הוא ישקיע 350 מיליון באיצטדיון (כל עוד והוא מקבל קרקע והטבות עירוניות כמו לדוגמא לא לשלם ארנונה וכו' ) ואז למכבי יהיה נכס שייצר את ההכנסות לכיסוי התקציב השוטף.

לעירייה בתמורה תהיה גישה למתקן שהיא לא השקיעה בו שקל.

במציאות : לבנות מבנה קבע בסיסי ופשוט של 2 קומות במקום הקארוונים בקרית שלום לא נתנו למכבי, אז איזה איצטדיון ...

על חשבון מי? לא נראה לי סביר שגולדהר יבנה על חשבונו אצטדיון.

טוטו וכאלה.

זה לא יקרה אבל.