Jump to content

על עניינים פסיכולוגיים ביחסי הטבלה מכבי - ב"ש

Recommended Posts

מן הסתם, למרות שב"ש אינה במקום השני אנחנו כמובן מסתכלים עליה.

מכבי עם 27/33 (אחוז נפלא).

ב"ש עם 17/33 (אחוז שבשום מצב לא יכול אפילו לקרב קבוצה לאליפות).

הפער כאמור 10 נק'. זה פער ענק ,בטח לתקופה הזו של העונה ואף אחד לא היה מאמין שהוא יהיה כזה בשלב הזה.

אז למה אנחנו מרגישים פספוס וחלק מאיתנו אומרים "אם רק היה כבר 12..."?

הרי ריאלית, בשביל שב"ש תסגור את הפער הזה מאיתנו היא צריכה להתחיל עכשיו ריצה אדירה, שתחייב אותם בנוסף לנצח אותנו לפחות ב-2 מתוך 3 המפגשים שנותרו ושאנחנו במקביל נאבד גם קצת גובה מול האחרות.

לפני שנתיים ב"ש הובילה עלינו 10 הפרש והורדנו ל-3 ערב משחק העונה בפלייאוף.

בואו נלך על תרחיש מבאס. מכבי יורדת ברמה שלה וגומרת את העונה עם 71 נקודות, כמו בעונה שעברה . זה אומר שמעכשיו עד תום העונה מכבי משיגה 44 נק' מ-75 בלבד (60%! - לא השגנו נתון כזה בשום טבלה מאז עונת 12/13). בשביל לאבד אליפות ב"ש תצטרך עד תום העונה להשיג לפחות 54 נק' אם תיקח בהפרש שערים, כלומר: ב"ש תצטרך להתחיל להשיג עכשיו 54 נק' מ-75 שזה 72%, וב"ש הנוכחית אחרי 11 מחזורים עומדת על 51%.

נפתח את זה קצת. מכבי עונה שעברה עם 71 נק' = קרוב ל-66%. נניח ומעכשיו עד תום העונה מכבי משיגה 66% וגומרת את העונה עם 77 נק'. זה אומר שבמצב כזה ב"ש תצטרך להשיג לפחות 60 נק' מתוך 75 לקחת את התואר, וזה כבר 80% הצלחה מעכשיו עד תום העונה. ריצה אדירה.

ועכשיו עוד נתון , מפחיד קצת למי שמפחד מנאחס. ממה שידוע לי, בעידן 3 הנק' לנצחון בישראל למעט פעם אחת מעולם לא הובילה קבוצה 10 הפרש על קבוצה אחרת ואיבדה לה את האליפות. הפעם היחידה הייתה איבוד ה-13 נק' של בית"ר שהובילה בפער הזה על חיפה ב-84', ובתוך 14 מחזורים איבדה את המקום ה-1.

אז למה בכל זאת אצל חלק יש חשש שזה לא סגור? זה כמובן נובע מכמה סיבות, פסיכולוגיות בעיקרן:

• ב"ש, נרצה או לא נרצה, ניפקה 3 ריצות נפלאות מבחינת צבירת נקודות בעונות האליפות שלה. הן בעונה הסדירה 15/16, הן בפלייאוף של 16/17 והן בפלייאוף עונה שעברה. טבעי לחלוטין שתעבור בראש המחשבה של "אולי בכל זאת הם יתחילו לרוץ שוב", וזה טבעי שזה יצוץ אפילו שהם העונה על 50% בלבד . לדעתי, מאז שהם החלו להיות בצמרת בעונת 13/14 הם לא היו עם 50% אחרי 11 מחזורים....אצל רבים יש תחושה שהם לא יכולים להמשיך להיות כאלה לאורך זמן ומתישהו זה יתיישר והם יחזרו לצבור נק' בקצב גבוה שמוכר לנו, או קרוב לכך. ולכן לא רגועים בקשר אליהם.
  • למכבי בעונות הקודמות היו כמה נפילות צורבות מאוד. היו 2 נפילות בעונות הסדירות בחלקן הראשון. היו נפילות קשות מאוד בפלייאוף בשנתיים הקודמות וכן, הייתה גם את נפילת ה-4 תיקו רצוף לפני 3 עונות.
  • ללא קשר לעניין, קשה להגיד "אני אלוף בטוח" בדצמבר. בטח לא אחרי ש-3 שנים כבר לא לקחת את התואר.

איפהשהו זה אכן קצת מזכיר את החשש שהיה לנו עם אוסקר כשהובלנו 8 על חיפה. בדיעבד אמרנו לעצמו "8 זה המון" אבל בזמן אמת לא היינו רגועים.

מה ניסיתי לומר כאן? שסטטיסטית המצב שלנו נפלא. האם זה אומר ש"יש אליפות" ו"יאללה לכיכר"? לא. כבר קרו דברים מעולם . אולי פתאום יהיו לנו עכשיו כמה משחקים עם הצלחות חלקיות מאוד, ב"ש תנצח כולל אותנו ובינואר נמצא עצמנו בפער של 3 מהם. אולי.

אבל המצב שלנו בהסתכלות קרה הוא כמובן מעולה. אין לי ספק אגב שביום שלישי השחקנים והמערכת יבואו עם הרבה יותר קילריות למשחק מול אשדוד מאשר אם היינו מנצחים היום.

שנה שעברה הם הובילו עלינו בפער של 8 נק, אחרי כמה מחזורים אנחנו הובלנו ב2. ז״א 10 נק יותר מבש תוך כמה מחזורים.ת

נכון. אבל לא הובילו 10.

ובנוסף, גמרו בסוף את העונה עם תואר.

ומעבר לכך, הסיכוי שקבוצה שהיא מקום ראשון ורצה לאליפות (ולקחה אותה בסוף) תאבד 10 הפרש הוא אפסי ביותר. זה אכן קרה לב"ש (אני לא זוכר בדיוק את המספרים המדויקים ובתוך כמה זמן זה קרה), אבל כאמור - זה כמעט חסר תקדים בכדורגל הישראלי שזה יקרה לקבוצה כזו.

האם זה אומר שזה לא יכול ? ברור שלא. בטח שיכול. סטטיסטית, סיכוי נמוך מאוד מאוד.

אובייקטיבית ומספרית אכן המצב טוב, אבל בסופו של דבר חטפנו גול בדקה התשעים לפני פחות משעתיים, זה קצת קשה לצאת ברגע זה מהתחושה המעוכה נכון לעכשיו,

בסופו של דבר חתמנו עם מכבי חוזה לכל החיים למאניה דיפרסיה

אוהב אותך חתול אבל פתיחת נושא כזה, רק בגלל תיקו עם פת ועם המצב בטבלה, משדר ממש פאניקה. באמת. לא משחקים את המשחק על הנייר ועל אחוזים. משחקים אותו מחזור במחזור. כולה תיקו עם פת. גם לסוזה זה קרה.

אובייקטיבית ומספרית אכן המצב טוב, אבל בסופו של דבר חטפנו גול בדקה התשעים לפני פחות משעתיים, זה קצת קשה לצאת ברגע זה מהתחושה המעוכה נכון לעכשיו, חתמנו עם מכבי חוזה לכל החיים למאניה דיפרסיה

גם נכון.

הנקודות בטבלה זה לא הכל אלא רק חלק.

נניח והיינו הערב בפיגור 1-0 ומשווים אנחנו דקה 93'.

היינו במצב רוח אחר עכשיו מן הסתם. לא חוגגים, אבל לא בבאסה.

יותר מזה- אם פ"ת משווה לנו דקה 70 וזה נגמר ככה, זה היה מבאס אבל כמובן לא כמו שזה נגמר. לאבד נצחון בהתקפה האחרונה זה אכזרי וכואב נורא.

אוהב אותך חתול אבל פתיחת נושא כזה, רק בגלל תיקו עם פת ועם המצב בטבלה, משדר ממש פאניקה. באמת. לא משחקים את המשחק על הנייר ועל אחוזים. משחקים אותו מחזור במחזור. כולה תיקו עם פת. גם לסוזה זה קרה.

לא לא, הנושא לא נפתח בגלל פאניקה מב"ש.

הנושא נפתח בגלל כל ענייני הדיבורים של הפער ו"אם היה 12" וכו' וכו' .

הנושא בא להראות את המצב בטבלה בצורה קרה ומספרית אבל כן נותן סיבות אפשריות למה יש כאלו שלא רגועים.

לא יודע מה מצב הסטטיסטיקות וזה גם לא העניין של 10 או 12 נק הבדל, מחזור כזה עם תיקו מול חדרה וקריאות בוז היה מייאש אותם סופית.

השער שספגנו הערב הפיח בהם מעט מעט תקווה והוכיח שעדיין כלום לא סגור.

למה אתה חושב שזה הפיח בהם תקווה? כלומר, אני מבין אותך בקטע של "אם היה 12 הם היו גמורים". אבל למה 12 לא ו-10 כן? ולמה שהם יתעסקו בנו אחרי ששוב פעם הם לא הצליחו לנצח ואיבדו פעמיים יתרון? בסופו של דבר זה עוד 2 נק' וזהו.

לא לא, הנושא לא נפתח בגלל פאניקה מב"ש.

הנושא נפתח בגלל כל ענייני הדיבורים של הפער ו"אם היה 12" וכו' וכו' .

הנושא בא להראות את המצב בטבלה בצורה קרה ומספרית אבל כן נותן סיבות אפשריות למה יש כאלו שלא רגועים.

אתה כותב שאין פאניקה מבש אבל עדיין נותן סיבות לחוסר רוגע..

בפער כזה, הדיבור צריך להיות אחר מבחינתי. בטח לאוהדי מכבי. אנשים פה מפרכסים על תיקו כאילו מה? מה זה?

בסופו של יום, נכנסנו למחזור הזה(לפחות אני) ברצון שהפער לא יקטן. סדר המשחקים היה כזה שלבש אמור על הנייר להיות יותר קל.

בשלישי זה סוג של מתהפך(למרות שלצפות מהפועל חיפה לשני שיאים בשלושה ימים זה אוקסימורון), על הנייר.

בפער כזה, הדיבור צריך להיות אחר מבחינתי. בטח לאוהדי מכבי. אנשים פה מפרכסים על תיקו כאילו מה? מה זה?

בסופו של יום, נכנסנו למחזור הזה(לפחות אני) ברצון שהפער לא יקטן. סדר המשחקים היה כזה שלבש אמור על הנייר להיות יותר קל.

בשלישי זה סוג של מתהפך(למרות שלצפות מהפועל חיפה לשני שיאים בשלושה ימים זה אוקסימורון), על הנייר.

כי תרצה או לא, לחלק מהאנשים יש עדיין תחושה שלא גמור ועדיין יכול להיות פתוח אולי וכו'. וזה בסדר.

אני כאן בשביל להסביר מאיפה זה נובע ולדעתי די קלעתי. אבל מצד שני, באתי לראות את המצב היבש המספרי הקר, שאומר שאנחנו בעמדה עצומה לתואר תוך ניתוח של זה מספרית.

:)

בונה על הסטטיסטיקה העלובה שלהם בסמי עופר ושנפצה על השער הזה בניצחון על אשדוד.

יותר חורה לי הטרולים ששוב התעוררו אחרי הטעות היחידה העונה של ראיקו בליגה.

אני חושב שיש אנשים שעדיין לא רגועים כי מנטלית אוסף השחקנים שיש לנו עוד צריך להוכיח את עצמו,

איבודי הנקודות האלה שהזכרת בפלייאוף של השנתיים האחרונות נבעו בעיקר מחדש הלבשה לא מספיק טוב ומנטליות חרא,

בעבר היה לך את זהבי שהיה מעיר את השחקנים גם תוך כדי משחק וגם אחרי משחקים אם לא היו משחקים מספיק טוב או חוטפים גולים מפגרים,

גם לפני שלוש שנים עם ה4 תיקו זה בא שהיה בלאגן עם כל המשחק של סכנין בגביע והמוות של יוהאן (וההיעדרות של ג'ורדי כתוצאה מכך),

אנחנו עדיין לא יודעים אם יש דמות כזאת היום בחדר הלבשה שתעיר את השחקנים לקראת שלישי (בתקווה שזה יהיה איביץ').

למה אתה חושב שזה הפיח בהם תקווה? כלומר, אני מבין אותך בקטע של "אם היה 12 הם היו גמורים". אבל למה 12 לא ו-10 כן? ולמה שהם יתעסקו בנו אחרי ששוב פעם הם לא הצליחו לנצח ואיבדו פעמיים יתרון? בסופו של דבר זה עוד 2 נק' וזהו.

לא יודע אם הפיח תקווה אבל בסופו של דבר הפער נשאר אותו דבר אחרי שהם יצאו בתיקו מאכזב בבית מבחינתם. אם זה היה מגיע בשילוב עוד ניצחון שלנו שמעלה את הפער זה לא רק ההבדל בין 10 ל-12, זה משהו בתחושה.

ולא חושב שהבאסה מהיום כי זה היה יכול להגמר ועכשיו עוד לא או משהו כזה, פשוט לקבל גול במהלך האחרון ועוד מקרן כ"כ מפגרת, שישר אחרי הגול שורקים לסיום זה כואב.

אני חושב שיש אנשים שעדיין לא רגועים כי מנטלית אוסף השחקנים שיש לנו עוד צריך להוכיח את עצמו,

איבודי הנקודות האלה שהזכרת בפלייאוף של השנתיים האחרונות נבעו בעיקר מחדש הלבשה לא מספיק טוב ומנטליות חרא,

בעבר היה לך את זהבי שהיה מעיר את השחקנים גם תוך כדי משחק וגם אחרי משחקים אם לא היו משחקים מספיק טוב או חוטפים גולים מפגרים,

גם לפני שלוש שנים עם ה4 תיקו זה בא שהיה בלאגן עם כל המשחק של סכנין בגביע והמוות של יוהאן (וההיעדרות של ג'ורדי כתוצאה מכך),

אנחנו עדיין לא יודעים אם יש דמות כזאת היום בחדר הלבשה שתעיר את השחקנים לקראת שלישי (בתקווה שזה יהיה איביץ').

יכול להיות שיש גם כאלו שלא סומכים עדיין מקצועית על הקבוצה בעיניים לאורך זמן ובטוחים שתגיע נפילה.

כי תרצה או לא, לחלק מהאנשים יש עדיין תחושה שלא גמור ועדיין יכול להיות פתוח אולי וכו'. וזה בסדר.

אני כאן בשביל להסביר מאיפה זה נובע ולדעתי די קלעתי. אבל מצד שני, באתי לראות את המצב היבש המספרי הקר, שאומר שאנחנו בעמדה עצומה לתואר תוך ניתוח של זה מספרית.

:)

זה בכלל לא העניין חתול. ברור שזה לא גמור, אתה בסיבוב הראשון. אוי למי שחושב כך. אבל אוי גם למי שנכנס לפאניקה בגלל שפער ה10 נשמר. זה כל מה שכתבתי. בגדול, המכבי הזאת שנולדה לנצח והיא ווינרית, לא יוצאת טוב כאן ולא בהודעות פה. שיקשוק עצמות של אוהדי הפועל.

למה שאני אחשוב שזה גמור? אפילו לא אמצע הדרך...מתי זה היה גמור בשלב הזה? עם גיורא, גלזר, ויקי ונמני זה לא היה גמור במחזור 11

יכול להיות שיש גם כאלו שלא סומכים עדיין מקצועית על הקבוצה בעיניים לאורך זמן ובטוחים שתגיע נפילה.

כן אבל מבחינתי זה אחד תלוי בשני,

יש לנו מקצועית קבוצה מצויינת (חסר חלוץ) אבל אתה לא יכול לסמוך מקצועית על קבוצה אם מנטלית היא לא מספיק חזקה,

קבוצה שלא מאמינה בעצמה או שנשברת בקלות יהיה לה הרבה יותר קשה להציג את הפוטנציאל שלה,

ואני לא אומר שיש חולשה מנטלית בקבוצה פשוט צריך לראות אם תהיה התעוררות ביום שלישי, זה משחק חשוב מאד מנטלית.

כן אבל מבחינתי זה אחד תלוי בשני,

יש לנו מקצועית קבוצה מצויינת (חסר חלוץ) אבל אתה לא יכול לסמוך מקצועית על קבוצה אם מנטלית היא לא מספיק חזקה,

קבוצה שלא מאמינה בעצמה או שנשברת בקלות יהיה לה הרבה יותר קשה להציג את הפוטנציאל שלה,

ואני לא אומר שיש חולשה מנטלית בקבוצה פשוט צריך לראות אם תהיה התעוררות ביום שלישי, זה משחק חשוב מאד מנטלית.

מסכים שהוא חשוב. אם לא ננצח בו נוכל לומר שיש ירידה משבר מסוים.

אבל כאמור מדובר במשחק בית מול קבוצה חלשה. צריך לנצח, וברור שנשמח לנצח אותו גם בצורה טובה וחלקה.

הנושא הוא דווקא אנטי-פאניקה.

וכמו שאמרתי לחתול באופן פרטי, זה מזכיר את הפאניקה מחיפה ב-12/13. אבל הכל תלוי בנו. זה שלנו אם לא נקרוס, ואין שום סיבה שנקרוס. אז אפשר לחשוב, איבדנו נקודות פעם שלישית ב-11 משחקים. אנחנו עדיין בלי הפסד. הקבוצה במצב פנטסטי. בטח בהשוואה ליריבות בצמרת.

למה שאני אחשוב שזה גמור? אפילו לא אמצע הדרך...מתי זה היה גמור בשלב הזה? עם גיורא, גלזר, ויקי ונמני זה לא היה גמור במחזור 11

כשאני חושב על זה, לא יודע מתי היינו במחזור 11 בכזה פער על טוענת לכתר אחרת.

גם לא אצל אוסקר. לא בשלב הזה. גם לא באליפויות של 95-96.

אולי אולי ב-92' (אז מחזור 11 סגר את הסיבוב, אני לא זוכר כמה היינו מעל בני יהודה בשלב ההוא).

אפילו בעונת הדאבל של 77 אחרי 11 מחזורים היינו בפער של 6 נק' (2 נק' לנצחון שזה מעין 9 של היום).