Jump to content

לימודים לימודים לימודים

Mario

Recommended Posts

היי, מנצל את כוחו של הפורום הטוב בעולם לגילו ואת נסיונכם, סטודנטים , בוגרי תואר, תלמידי פסיכומטרי ומשלימי בגרויות למינהם למספר שאלות קריטיות, אשמח לתשובות.

מעוניין להתחיל ללמוד משפטים באוקטובר הבא, מישהו שלמד ויודע להמליץ איפה הכי כדאי ללמוד? מכללה? איזה? אוני? איזה? וכמובן למה?

אקדים ואומר שתעודת הבגרות שלי לא מדהימה וגם פסיכומטרי עוד לא עשיתי, ככה שהשנה הקרובה מוקדשת מבחינתי למקצה שיפורים על מנת להגיע עם הציונים הטובים ביותר כדי להתקבל למקום הכי טוב ללמוד בו, לכן אשמח גם לדעת איך לדעתכם הכי טוב לשפר בגרויות. לבד או במסגרת כמו קידום /יואל גבע וכו?

כנל לגבי פסיכומטרי, כמובן שלבד זה יהיה מאוד קשה אבל אשמח להמלצותיכם איפה כדאי ללמוד. רפואה לעם? יואל גבע? קידום?

למי שניסה: האם כדאי לגשת לבגרות במקצועות כמו : היסטוריה, ספרות, אזרחות , לשון או שעדיף להגביר מגמות כמו גאוגרפיה לצורך העניין?

תודה מראש לכל העונים

היום במכללה אתה לא צריך פסיכומטרי או תעודת בגרות מזהירה, צא מנקודת הנחה שלמעסיקים מכללה נחשבת פחות טובה מאוניברסיטה ושכר הלימוד הוא בערך פי 3

ראשון באוניברסיטה בערך 30-40, במכללה בסביבות ה 100

עם זאת, אם יש ביכולתך ללמוד במכללה למרות הסכומים הנ"ל, הייתי שוקל זאת, חבל לבזבז שנה על פסיכומטרי ושיפור בגרויות, אף אחד לא יתלהב מזה שקיבלת 100 באזרחות או תנך.

כיום לאוניברסיטאות יש אופציה לעשות שנת מכינה שמחליפה את הבגרות כולה. המכינות לרוב לא קלות כמו בגרות, אבל מכינות אותך ללימודים במוסד.

אגב, את הפרט הכי חשוב בכל הנושא הזה לא ציינת: מה אתה מתכנן ללמוד?

כיום לאוניברסיטאות יש אופציה לעשות שנת מכינה שמחליפה את הבגרות כולה. המכינות לרוב לא קלות כמו בגרות, אבל מכינות אותך ללימודים במוסד.

הוא רשם משפטים תסתכל שוב

דבר ראשון תודה על התשובות

היום במכללה אתה לא צריך פסיכומטרי או תעודת בגרות מזהירה, צא מנקודת הנחה שלמעסיקים מכללה נחשבת פחות טובה מאוניברסיטה ושכר הלימוד הוא בערך פי 3

עם זאת, אם יש ביכולתך ללמוד במכללה למרות הסכומים הנ"ל, הייתי שוקל זאת, חבל לבזבז שנה על פסיכומטרי ושיפור בגרויות, אף אחד לא יתלהב מזה שקיבלת 100 באזרחות או תנך.

שנת הלימודים הבאה מתחילה באוקטובר הבא שזה שנה מהיום כך או כך או כך. לדעתך עדיף לעשות מכינה מאשר לשפר בגרויות ולעשות פסיכומטרי וללכת ללמוד במכללה למרות שכר לימוד גבוה וזה שהתואר במכללה "נחשב פחות" מתואר באוני'?

האם יש מכינות לקראת לימודי משפטים באוניברסיטה? יש אליהן תנאי קבלה?

אשמח אם יש מישהו שלמד/ לומד/ מתכנן ללמוד משפטים ויודע להמליץ ולהגיד אם עדיף ללמוד באוניברסיטה / מכללה ואם כן אז איפה ולמה?

שוב תודה מראש

קודם כל לא למדתי משפטים אז קח בערבון מוגבל.

ממליץ לך להסתכל על מדרג עוברי מבחני הלשכה, לדעתי באופן גורף יש אחוזי מעבר גבוהים יותר לבוגרי אוניברסיטאות.

בנוסף, מומלץ לבדוק מול בוגרים בתחום ועד כמה קל/קשה היה להם למצוא עבודה.

לדעתי בתחום כל כך תחרותי כמו משפטים יש ערך מוסף לאוניברסיטה ומעסיקים יסתכלו על זה יותר מבתחומים אחרים.

בקשר לבגרות, גם לי היתה בגרות גרועה. אני עשיתי מכינה בבן גוריון ללימודי הנדסה, אני די בטוח שיש מכינות במקומות אחרים גם לתחומים אחרים.

לדעתי ברוב המקומות תצטרך פסיכומטרי, לכן אולי כדאי להתחיל ממנו לנסות להוציא ציון הכי גבוה שתצליח ואז לפי זה להתחיל לשפר בגרויות נקודתיות.

אם אתה זורם על מעבר דירה, אם לא שינו את זה בספיר היתה שנה ראשונה חינם ואז שנתיים בשכר אוניברסיטאי, זה חיסכון ממש גדול וגם הקבלה בטח לא בשמיים, גם השכ"ד באיזור די זול.

אבל שוב, לדעתי חשוב לבדוק את שיעור ההצלחה של הבוגרים, לא הייתי לומד במוסד עם אחוזי הצלחה נמוכים של בוגרים.

קודם שאל את עצמך מה המטרה שלך. להיות עורך דין? רם כן, אז אתה רוצה להתברג בכוחות עצמך או שיש משרד משפחתי מחכה לך? רוצה משרד גדול או קטן?

בהנחה שאתה לא יודע את התשובות לשאלות האלה, כי מי יודע שנה לפני הלימודים, תשאף לתל אביב או לעברית. רמה אחת מעל בלימודים, בביקוש בשוק, באחוזי מעבר בחינות לשכה. בהכל בעצם.

ברור, תנאי הקבלה גבוהים יותר מאשר במכללות, בטח בקטנות. שווה את זה כמדובר בהחלטת קריירה.

מוזמן לשאול שאלות נוספות.

גילוי נאות - הכותב בוגר משפטים בתל אביב, עורך דין ששונא את התחום ועזב אותו עוד לפני שהתחיל לעבוד בו.

אני בוגר של העברית, מסכים עם בוסה.

ככל שאתה רוצה להיות עו"ד (או לא בטוח שאתה לא רוצה להיות) אם אתה בוגר של אוניברסיטה, סיכוי מאד מאד נמוך שלא תמצא מקום להתמחות (וסביר להניח שתמצא התמחות במשרדים הכי נחשבים בשוק, גם עם ציון לא גבוה בכלל). זה בניגוד לכל מה ששומעים שיש מלא עורכי דין ואין איך למצוא התמחות.

לעומת זאת, בוגרי מכללות כן צריכים ציונים יותר טובים ולעבוד יותר קשה באופן כללי כדי להתקבל להתמחות במקום הכי נחשבים. אסייג ואומר שעם הזמן הבינתחומי תופס מקום של כבוד אצל המשרדים ומתחילים להתייחס אליו *כמעט* כמו אוניברסיטה.

שים לב שכל מה שכתבתי פה רלוונטי לקבלה להתמחות ולרצון שלך להיות עורך דין (ובמשרד מוביל).

יש עוד שיקולים כמו שילובי תארים אפשריים, מיקום גיאוגרפי, אווירה, שם בינלאומי לצורך תארים בחול וכו'.

לגבי פסיכומטרי והשלמת בגרויות - יש מחשבונים באינטרנט לכל אוניברסיטה שמשקללים את הבגרות שלך לצורך הקבלה. לפי זה אתה גם יכול לדעת כמה פסיכומטרי אתה צריך כדי להתקבל (אני מניח שיש כזה גם למכללות).

לפני שאתה הולך ומבזבז זמן ומשפר בגרויות, תבדוק איזה פסיכומטרי אתה צריך כדי להתקבל לכל אוניברסיטה . יכול להיות שמספיק לך פסיכומטרי לא גבוה בכלל ואז אין מה להתחיל מלשפר בגרויות סתם.

בגלל שאתה הולך על תואר שהשוק מוצף בבוגרים שלו, הייתי ממליץ לך ללכת על העברית או ת"א, יהיה לך יותר קל מבחינת התמחות (לא רלוונטי אם יש לך מקום עבודה מובטח ואז אתה יכול בכיף ללכת על מכללה).

אם כבר אז אנצל את הנושא

בשנה הבאה אני כנראה רוצה להתחיל ללמוד חשבונאות, לרוב זה משולב בכלכלה ו/או מנהל עסקים

למישהו יש המלצות?

כרגע הכיוון הוא בר אילן

אם כבר אז אנצל את הנושא

בשנה הבאה אני כנראה רוצה להתחיל ללמוד חשבונאות, לרוב זה משולב בכלכלה ו/או מנהל עסקים

למישהו יש המלצות?

כרגע הכיוון הוא בר אילן

אתה מכוון לראיית חשבון ? אם כן אני חושב שיש לזה מסלול מותאם, אם לא אז בכל זאת אני ממליץ לשלב עם כלכלה ואם יש לך אפשרות ללכת ללמוד בתל אביב (המסלול השתלב עם אונ' העברית), האוניברסיטה הכי טובה בתחום בפער, אחריה בן גוריון ואז בר אילן.

עם זאת, גם אני מתחיל בבר אילן ביום ראשון הקרוב (תואר שני בתחום) מכיוון שהמסלול של תל אביב משולב עם העברית, ההזויים רצו שאלמד יום אחד בתל אביב ויום אחד בירושלים, אבל לא בטוח אם גם הראשון ככה.

אתה מכוון לראיית חשבון ? אם כן אני חושב שיש לזה מסלול מותאם, אם לא אז בכל זאת אני ממליץ לשלב עם כלכלה ואם יש לך אפשרות ללכת ללמוד בתל אביב (המסלול השתלב עם אונ' העברית), האוניברסיטה הכי טובה בתחום בפער, אחריה בן גוריון ואז בר אילן.

עם זאת, גם אני מתחיל בבר אילן ביום ראשון הקרוב (תואר שני בתחום) מכיוון שהמסלול של תל אביב משולב עם העברית, ההזויים רצו שאלמד יום אחד בתל אביב ויום אחד בירושלים, אבל לא בטוח אם גם הראשון ככה.

כן ראיית חשבון

הקטע בתל אביב שאני צריך לעשות פסיכומטרי ואולי גם לשפר בגרויות, לבר אילן אני פשוט מתקבל בלי שום דבר הבגרות מספיקה לי

השאלה אם זה שווה את זה כי זה ממש לא בראש שלי

אז גם פה יש לי קצת מה לתרום, כי למדתי בעברית משפטים וחשבונאות..

העברית ותל אביב מאד חזקים בתחום, ויש מסלולים של שילוב משפטים, מנהעס,כלכלה, ובכלל כל מה שאתה רוצה. בעברית חובה לשלב חשבונאות עם משהו, אי-אפשר להתחיל תואר רק בזה (אם כי לדעתי אפשר לפרוש מהתואר הנוסף בהמשך, אבל אני חושב שזה מצריך השלמות).

השילוב של כלכלה או מנהעס קצת פחות עמוס מהאחרים (לפחות בעברית) כי יש הרבה חפיפה בין הקורסים. מה שכן, כלכלה תואר הרבה הרבה יותר קשה ממנהל עסקים.

אני חושב שקיים מסלול של חשבונאות ותואר *שני* במנהל עסקים (כי קיים מסלול משפטים ותואר שני במנהל עסקים, אז מניח שיש כזה דומה עם חשבונאות). יכול להיות מעניין הרבה יותר מתואר ראשון, אבל צריך לבדוק אם זה באמת קיים ואיפה.

בכל מקרה, אני ממליץ לך ללכת לאוניברסיטה ולא למכללה, כי אחוזי המעבר של מבחני המועצה (המבחנים שעושים בסוף התואר כחלק מקבלת הרישיון) הרבה יותר גבוהים באוניברסיטאות (וכמובן גם יותר קל למצוא התמחות).

אני גם אנצל את הנושא.

מישהו מכיר את מכללת אפקה בתל אביב?

אולי בגלל שהיא קטנה ואני לא ממש מהאזור אז אני לא מכיר הרבה שלמדו שם ויכולים לתת חוות דעת אויבייקטיבית.

* שוקל ללמוד שם הנדסת תעשייה וניהול.

תודה חברה

כן ראיית חשבון

הקטע בתל אביב שאני צריך לעשות פסיכומטרי ואולי גם לשפר בגרויות, לבר אילן אני פשוט מתקבל בלי שום דבר הבגרות מספיקה לי

השאלה אם זה שווה את זה כי זה ממש לא בראש שלי

אז לדעתי תיקח עם כלכלה ולך לבר אילן, שגם היא אוניברסיטה טובה מאוד ונחשבת, תחסוך את הפסיכומטרי הזה שלא יתרום לך כלום

אני גם אנצל את הנושא.

אולי בגלל שהיא קטנה ואני לא ממש מהאזור אז אני לא מכיר הרבה שלמדו שם ויכולים לתת חוות דעת אויבייקטיבית.

תודה חברה

לא לנדתי שם, על סמך מה ששמעתי נחשבת טובה ביחס למכללות עדיין במקצועות ההנדסה ממליץ להתאמץ וללמוד באוניברסיטאות

אני גם אנצל את הנושא.

תודה חברה

ממה שאני יודע, הכי טובה מבין המכללות אם אתה רוצה ללמוד הנדסה, כשגם שכר הלימוד נוח יחסית.

באופן כללי לנושא - בכל מצב, בכל תחום, עדיף ללמוד באוניברסיטה ולא במכללה. אם אפשרי, רק אוניברסיטה. זה מצריך השתעבדות מסוימת ללימודים לרוב, קשה מאוד לעבוד במקביל, תנאי הקבלה קשים יותר, אבל רמת הלימוד והאופן שבו מתקבלים בשוק העבודה אחר כך משמעותית טוב יותר. יש חריגות, כמו משפטים בבינתחומי, אבל לא צריך להרחיב למה זו לא דוגמה מייצגת.

שאלה למבינים, יש לי מקצוע מ בתואר של

ניהולל פרוייקטים, עכשיו יש עבודה שצריך להגיש שהיא 30 אחוז ציון, יש סיכון בלקנות עבודה ממישהו באינטרנט ב300 שח?

חברה שלי לומדת הנדסת תעשיה וניהול באפקה (מתחילה עכשיו שנה ב) אני יכול להגיד לך שהלימודים שם ברמה קשה יותר מאשר איפה שאני לומד (אני לומד בשנקר)

היא גם לומדת מקצועות שאני לא לומד כמו בדידה.

להגיד לך אם זה לטובתה אני לא יודע.

בכל מקרה מבחינת יחס לסטודנט וכאלה נראה שאפקה לוקים בחסר

לא ראיתי שיש פה נושא כזה אז בגלל שהרבה ניצלו אותו אני אעשה את זה גם.

יש פה מישהו שלמד בטכניון או באונ' בתל אביב ?

אני מתכנן להתחיל בסמסטר ב' הנדסת חשמל בטכניון ותל אביב נמצאת באופציה השנייה שלי, רציתי לשאול בעיקר סטודנטים מתל אביב כמה שאלות...

לא ראיתי שיש פה נושא כזה אז בגלל שהרבה ניצלו אותו אני אעשה את זה גם.

יש פה מישהו שלמד בטכניון או באונ' בתל אביב ?

אני מתכנן להתחיל בסמסטר ב' הנדסת חשמל בטכניון ותל אביב נמצאת באופציה השנייה שלי, רציתי לשאול בעיקר סטודנטים מתל אביב כמה שאלות...

למדתי הנדסה ביו-רפואית בת"א, אם זה יכול לעזור לך איכשהו מוזמן לשאול בכיף

אם אונ' יותר נחשבת, למה היא עולה 2\3 פחות?. לפי ההגיון זה לא אמור להיות הפוך?.