Jump to content

מפעל אירופי שלישי ?

EuropE

Recommended Posts

אחרי הרבה דיבורים בזמן האחרון נראה כי באמת יוקם מפעל נוסף ב2021 שיהיה שלישי בחשיבותו לאחר הדברים שנאמרו ע״י אנדראה אניילי נשיא יובה, כאשר כנראה הליגה האירופית תקטן מ48 ל32

והמפעל החדש יהיה במתכונת של 32 קבוצות .

מה אתם חושבים טוב למכבי ? רע למכבי ?

יצמצם פערים ? או שהגדולות יזכו מהמהלך ?

כמה שאלות שצריך לשאול לפני שבכלל אפשר להבין האם זה טוב או לא

1. האם זה יתרום לניקוד?

2. מה הסכומים שאפשר להרוויח מהגעה להישגים במפעל הזה (על כל ניצחון, או על הגעה לגמר וכו').

3. איזה מקומות ישובצו אליו והאם קבוצות יכולות לרדת באותה עונה מהליגה האירופית למפעל הזה.

עד 2008 היה אינטרטוטו, לא מציאה גדולה

למכבי זה בעייתי, להשתחל ל-48 קבוצות זה אפשרי, ל-32 הרבה פחות.

אם היו מחזירים את גביע המחזיקות היה בזה עניין ולא היה משפיע עלינו.

כרגע שלב הנוקאאוט הראשון באירופית הוא של 32, וקשה למכבי להגיע אליו. הקטנה של הליגה האירופית תוביל לקושי גדול יותר להגיע למפעל. לכן, זה רע למכבי.

ברגע שיהיה מפעל שלישי קרנו של המפעל הנוכחי אולי תעלה, אבל המפעל השלישי יהיה פחות מעניין מהיום, ובטח גם יכניס פחות כסף. למפעל כזה אני מעריך שקבוצה כמונו תוכל להגיע בקביעות, אולי אפילו כולל שלבי נוקאאוט מתקדמים יחסית, אבל אני לא בטוח שזה יתן משהו.

הבעיה היא שאני לא רואה אותם מצמצמים את מכונת המזומנים של ליגת האלופות. כלומר המפעל החדש יכיל את התחתית של הליגה האירופית היום+ מה שנכשל בפלייאוף ובסיבוב השלישי. כלומר הוא יהיה ברמה ירודה ועשוי להפוך לעונש לקבוצות מהליגות הגדולות (יוסיף להן עכשיו כל מיני נסיעות לארמניה וקזחסטן).

תארו לכם שיחליטו עכשיו ליצור ליגה חדשה שמורכבת מ-6 המקומות האחרונים בלאומית ועוד 10-12 קבוצות מובילות מליגה א'. מישהו יצפה בזה?

זה מעולה למכבי.

מכבי תוכל להתכונן מראש בוודאות מאד גבוה להתמודדות גם באירופה.

בסך הכול נוספו 24 קבוצות , ובתור קבוצה גבולית, שעולה אחת לשלוש בערך לבתים,אני יאמין שהאחוזי העפלה לבתים יעלו ל 80-90.

המפעל השלישי יורכב מקבוצות דרג ג, שזה אנחנו,הקזחים, הפולנים וכו, וקבוצות דרג ב שלא ממש מתלהבות להשתתף בו, כמו הקבוצות הרוסיות, היווניות , התורכיות וכו... וקבוצות דרג א מספרד אנגליה וכו שיבואו כנראה עם הסגל השלישי שלהן.

במפעל כזה נוכל לייצר הפתעות, כמו הניצחון ההיסטורי של חיפה על מילואי יונייטד, או הניצחון ההרואי שלנו על מלואי בורדו...

זה טוב למועדון ובונה את השם שלו ביבשת, כי אחרי כמה שנים אף אחד לא זוכר ששיחקת נגד קבוצת פיתוח. ההיסטוריה זוכרת רק שמכבי ניצחה את בורדו...

בנוסף מפעל כזה יעזור לנו לייצר ניקוד אירופי כל שנה, ולא יווצרו בורות כמו השנה.

הניצחון של חיפה על מילואי יונייטד היה בצמפיונס

שלנו על בורדו היה באירופית

במפעל השלישי תפגוש את מילואי סנט אטיין במקרה הטוב

צעד מתבקש. יאפשר הגדלת מספר הקבוצות האטרקטיביות בליגת האלופות (6 אנגליות, 5 איטלקיות וכו') ובו זמנית קבוצות כמונו/בש/אפואל/באזל שבונות סגלים לשני מסגרות לא יספגו מכה כלכלית ומקצועית כזאת גדולה במידה ולא יעפילו לאירופית.

זה מעולה למכבי.

מכבי תוכל להתכונן מראש בוודאות מאד גבוה להתמודדות גם באירופה.

בסך הכול נוספו 24 קבוצות , ובתור קבוצה גבולית, שעולה אחת לשלוש בערך לבתים,אני יאמין שהאחוזי העפלה לבתים יעלו ל 80-90.

המפעל השלישי יורכב מקבוצות דרג ג, שזה אנחנו,הקזחים, הפולנים וכו, וקבוצות דרג ב שלא ממש מתלהבות להשתתף בו, כמו הקבוצות הרוסיות, היווניות , התורכיות וכו... וקבוצות דרג א מספרד אנגליה וכו שיבואו כנראה עם הסגל השלישי שלהן.

במפעל כזה נוכל לייצר הפתעות, כמו הניצחון ההיסטורי של חיפה על מילואי יונייטד, או הניצחון ההרואי שלנו על מלואי בורדו...

זה טוב למועדון ובונה את השם שלו ביבשת, כי אחרי כמה שנים אף אחד לא זוכר ששיחקת נגד קבוצת פיתוח. ההיסטוריה זוכרת רק שמכבי ניצחה את בורדו...

בנוסף מפעל כזה יעזור לנו לייצר ניקוד אירופי כל שנה, ולא יווצרו בורות כמו השנה.

ההיסטוריה תזכור ניצחונות במפעל הזה כמו שהיא זוכרת את הניצחונות של נתניה באינטרטוטו.

תלוי מה יהיה הפורמט. מצד אחד, הזדמנות נהדרת לצבור נקודות, ניסיון ומסורת באירופה, ואולי אפילו לזכות בתואר. מצד שני, לשחק עם קבוצות ברמה שלנו רק ירחיק אותנו מליגת האלופות ועשוי גם לפתוח פערים ביחס לליגה האירופית.

אני חושב שזה טוב לנו, העלאת הסטנדרט של הליגה האירופית והאלופות יחייב אותנו גם לעלות סטנדרט אם אנחנו רוצים להיות שם ובעונות שלא נצליח לפחות יהיה מפעל אירופאי עד ינואר שיאפשר לנו לצבור נקודות וכסף.

יש יתרונות וחסרונות, אני רואה את זה כעוד תואר שריאלי לזכות בו לכן אני בעד.

ההיסטוריה תזכור ניצחונות במפעל הזה כמו שהיא זוכרת את הניצחונות של נתניה באינטרטוטו.

יותר כמו הנצחונות של חיפה בגביע המחזיקות.

יש יתרונות וחסרונות, אני רואה את זה כעוד תואר שריאלי לזכות בו לכן אני בעד.

בהזיה שבה אנחנו הופכים לבאזל אני מניח שזאת הזיה לגיטימית.

בהזיה שבה אנחנו הופכים לבאזל אני מניח שזאת הזיה לגיטימית.

למה הזיה? לא ריאלי שמכבי יכולים להגיע לפחות לחצי גמר במפעל כזה שרוב הקבוצות יהיו מארמניה/קזחסטן ובערך בדרג שלנו?

יהיו מעוד ליגות ולא מעט קבוצות בלבל שלך ואף יותר. אל תשכח שהליגה האירופאית תצטמצם. ריאלי יהיה להעפיל מהבתים במפעל שכזה, אולי להתקדם עוד שלב או שניים. היתר? בונוס/תצוגת שיא שלך.

"מפעל שמכבי יכולה לזכות בו" זו אמירה הזויה כמעט כמו "הנה, עכשיו מכבי תזכה ביורוקאפ" כשירדנו לשם ב2016

כרגע שלב הנוקאאוט הראשון באירופית הוא של 32, וקשה למכבי להגיע אליו. הקטנה של הליגה האירופית תוביל לקושי גדול יותר להגיע למפעל. לכן, זה רע למכבי.

אל תשכח שזה כולל 8 שנפלו מהצ'מפיונס, ככה שלמעשה למכבי קשה להגיע ל24 האחרונות.

אבל מסכים שלכאורה זה נראה רע למכבי. משחקים מול יריבות נוצצות פחות, תגמולים כספיים פחותים ועניין קטן יותר של המועדון והתקשורת.

לא כל כך מבין את הדחיפות שלהם לעשות עוד מפעל. זה אמור לגרום לליגה האירופית להיות נוצצת יותר ומועדון סגור יותר אבל זה מוריד מהפוקוס כלפיה ומקטין אותה מעט לטובת מפעל אחר.

סתם בשביל הקטע, הסתכלתי מי הן 16 הקבוצות שעפו בשלב 32 האחרונות של הליגה האירופית בשנה האחרונה, רק כדי לקבל תמונה של מי הן בערך הקבוצות "בחצי העליון" של אותה ליגה אירופית שלישית לכשתהיה.

נפולי, סלטיק, בראגה, ספרטק מוסקבה, סטיוואה בוקרשט, אאק אתונה, אטאלנטה, ריאל סוסיאדד, לודוגורש, אוסטרסונד, הכוכב האדום, ויאריאל, קופנהגן, ניס, אסטאנה, פרטיזן בלגראד

מכבי זוכה בזה, כותרות העיתון למחרת: מחדד את הכשלון של אי העפלה לליגה האירופית
ב"ש זוכה בזה, כותרות העיתון למחרת: אירופה אדומה! הפועל באר שבע אלופת אירופה!!

זה מעולה, אנשים פה מדברים כאילו אנחנו מגיעים כל שנה לגמר הליגה האירופית.

לצערנו, כרגע, גם הליגה האירופית גדולה עלינו ועליה משלב הבתים זו הצלחה אדירה.

מפעל שמכבי יכולים להיות חלק קבוע ממנו, להגיע בו לשלבים המאוחרים ולצבור נסיון ומסורת אירופית זה חלום.

מה גם שסביר להניח שקבוצות שיסיימו שלישיות בבתים של האירופית יפלו לשם או משהו, ככה שזה יהיה אידיאלי.

סתם בשביל הקטע, הסתכלתי מי הן 16 הקבוצות שעפו בשלב 32 האחרונות של הליגה האירופית בשנה האחרונה, רק כדי לקבל תמונה של מי הן בערך הקבוצות "בחצי העליון" של אותה ליגה אירופית שלישית לכשתהיה.

נפולי, סלטיק, בראגה, ספרטק מוסקבה, סטיוואה בוקרשט, אאק אתונה, אטאלנטה, ריאל סוסיאדד, לודוגורש, אוסטרסונד, הכוכב האדום, ויאריאל, קופנהגן, ניס, אסטאנה, פרטיזן בלגראד

קבוצות עם קהל שאת חלקן מאוד יעניין לזכות במפעל אירופאי אפילו שלישי בחשיבותו וחלקן כאלה שיזרקו (תלוי בכספים ובחשיפה ) ויעלו עם הרכב חמישי .

הכל באמת תלוי איך יממשו בפועל את הרעיון הזה , יש הרבה מקום להצלחה , אבל הרבה יותר מקום לנפילה תהומית .

נקווה לטוב בשבילנו