Jump to content

פסיכומטרי כי אי אפשר בלי

אם אין אני לי נמני

Recommended Posts

התחלתי להתעניין בקורס לפני בחינת פסיכומטרי כדי להתחיל ללמוד באוקטובר הבא

מעניין אותי לשמוע קצת ממי שעשה

כמה זמן מראש התחלתם ללמוד? איפה הכי מומלץ/איפה הכי זול ומה הפערים

כמה פסיכומטרי עשיתם עד התוצאה הרצויה

ובכלל טיפים וכל עזרה תתקבל בברכה

עשיתי ביואל גבע בהרצליה.

היה לנו מורה מדהים שהיה זמין לנו באמת 24/7 לשאלות או בעיות.

התחלתי ללמוד למעשה בקורס עצמו, לא נגעתי בשום דבר לפני.

לדעתי יואל גבע הכי יקרים, אבל הם גם נחשבים להכי טובים בתחום (פסיכו', בגרויות ויש גם GMAT וכל מני קורסים כאלה)

הדבר הכי חשוב זה שתהיה מוכן נפשית לשבת על התחת וללמוד דברים סופר מייגעים ומדכאים, כל הבחינה המזעזעת הזאת זה פשוט מבחן ריכוז שמוציא לך את המיץ.

עוד דבר זה שאלא אם אתה חייב חייב לעבוד, אל תעשה את זה, תקדיש את הזמן שלך ללמידה. אני לא עשיתי את זה ואני קצת מתחרט על זה בדיעבד.

מוזמן לשאול מה שבא לך

בווליו פור מאני אין ספק שהאקדמיה לעם הכי שווה.

עשיתי שם הוצאתי ציון ממש טוב.

אם אתה שואל מה הכי טוב אז יואל גבע קל. בגדול די תלוי בציון שלך אבל הייתי הולך או על יואל גבע אם אתה צריך להפציץ או אקדמיה לעם (בערך 1400 לכל הקורס כולל ספרים, פרוייקט ללא מטרת רווח).

(יש אופציה לקורס אינטרנטי ממש מומלץ שנקרא ניב רווח, זה מתאים בעיקר למי שמעדיף ללמוד מהבית ולא מומלץ לכל אחד)

בקידום/היי קיו וכל השאר אל תגע

חברה שלי כבר באמצע הקורס של קידום ומכם אני מתרשם שזה לא כל-כך טוב. נקווה שהיא תוציא ציון טוב למען השקט שלי.

עשיתי לפני הצבא בלי קורס, הוצאתי 620.
אחרי הצבא עשיתי קורס ב high-q, לא יודע אם הקורס הועיל לי כמו שהייתי עם מוטיבציה גבוהה יותר והעובדה שתירגלתי הרבה יותר. הוצאתי 721 למרות נפילה באנגלית (טעות סימון)

הכי טוב אם תמצא שותף\ים, תמצאו ספרים של כל מיני קורסים (יש כאלה כמו זבל) ופשוט תתרגלו כמה שיותר את כל סוגי השאלות. אם אין משמעת עצמית, אולי עדיף כבר קורס, אבל באמת שחבל על הכסף.

• 4 weeks later...

עד כמה לא מומלץ לעבוד בזמן הקורס?

אלא אם אתה באמת באמת יודע את החומר ומצליח להבין אותו בכוחות עצמך ואתה נמצא במצב מאוד מתקדם כבר בתחילת הקורס, אז אין באמת טעם לעבוד.

גם אם תלמד כל יום מ7-8 בבוקר ותסיים ב16-17 (בתקופה הפחות לחוצה) אז אין באמת אנרגיה לעשות כלום אחרי זה חוץ מלנוח ואולי לתת עוד שעה שעתיים בערב.

יש כמובן את האמיצים שלא עוצרים עד 22 בלילה חוץ מהפסקות אוכל וכאלה אבל אני לא באמת מאמין בדרך הזו.

אלו שלושה חודשים מאוד מבאסים אבל אם כבר, אז להתחייב לתהליך עד הסוף וללכת דוך למטרה.

מאד סובייקטיבי. הכל תלוי בך ובמשמעת העצמית שלך. אני עבדתי 7 משמרות בשבוע תוך כדי הקורס והכל היה בסדר. במשמרות לילה אפילו למדתי

מאד סובייקטיבי. הכל תלוי בך ובמשמעת העצמית שלך. אני עבדתי 7 משמרות בשבוע תוך כדי הקורס והכל היה בסדר. במשמרות לילה אפילו למדתי

נשמע קשוח מאוד. שוקל לחפש איזה חצי משרה, נראה איך זה בשבועות הקרובים ואז אהיה חכם יותר.

היו לי ימים כאלה גם בשנה רביעית (מדעי המחשב, העברית). אני מדבר רק על הרצאות ותרגולים, כן? כי תרגילים ובחנים גזלו את שאר הזמן הפנוי ביום, כל יום

אז מה תעשה באוניברסיטה?

ראיתי את זה רק עכשיו,

הכוונה הייתה איך לומדים מ8 עד 17 בלי הפסקה כשאתה לבד.

לשבת בשיעור 8 עד 17 זה משהו שהיה גם בבית ספר וזה לא כיף אבל לא יותר מדי מטורף. אבל לפסיכומטרי נגיד אני משער שאנשים פה לןמדים לבד מ8 עד 17 עם עצמם בבית, זה באמת נראה לי קשה מדי

מ 8 עד 1700 זה באמת לא פשוט.

אני אחרי חודש בקורס פסיכומטרי הפסקתי לעבוד לגמרי והייתי מקדיש ללימודים 8-9 שעות יומיות.

5 בוקר, 4 בערב. אם יש לך אפשרות לדבר כזה זה לדעתי אידאלי. עם לוז מתוכנן לכל יום ולכל שבוע.

זה עדיין כמובן אינסטנסיבי, אבל שזה מתוכנן ומחולק נכון זה מקל מאוד.

9 שעות ביום ללמוד לפסיכומטרי זה הרבה (מדי). מספיק ללמוד בערך 4 פעמים בשבוע 4-5 שעות כל יום כשרוב הזמן מוקדש לתרגול.
מי שמתקשה יותר שינסה לתרגל יותר, לכל אחד זה בא בקלות יותר או פחות

היו לי ימים כאלה גם בשנה רביעית (מדעי המחשב, העברית). אני מדבר רק על הרצאות ותרגולים, כן? כי תרגילים ובחנים גזלו את שאר הזמן הפנוי ביום, כל יום

לגבי תרגילים ובחנים מסכים, זה באמת רוב הלמידה בסופו של דבר. מדמ"ח בעברית בארבע שנים? ועדיין הגעת לימים כל כך מלאים?