Jump to content

חוקי הגזע בישראל

red4peace

Recommended Posts

מכיוון שלאט לאט מדינתנו הופכת למקום לאומני יתר על המידה, לא רחוק היום מזה שיופיעו שלטים בכניסה לבתי עסק בסגנון של "הכניסה לכלבים וערבים אסורה". אישית אני מאמין שהמחאה לכל הדבר הזה צריכה להתחיל עכשיו, כי הם מתחילים מהמיעוטים והשלב הבא הוא החילונים. לדעתי כל העובדים הערבים/דרוזים של מערכת הבריאות (כ25 אחוז לפחות), וכל הלוחמים הדרוזים והבדואים של הצבא צריכים לצאת בשביתה כללית ללא הגבלת זמן. המדינה לא תצליח לתפקד, ואולי אז הקבריניטים יבינו שערכי הדמוקרטיה והשיוויון הם מעל הכיפה שעל הראש.

לא למדינת הלכה, כן למדינת כל אזרחיה.

אני מודה שלא בדקתי את זה לעומק מספיק אבל אני באמת לא מצליח להבין מה הבעיה בחוק הלאום, או יותר נכון מה הוא בכל ישנה ולמה זה מפריע לכולם?

אין שום חוקי גזע בישראל, כל הדברים האלה בדימיון הפרוע שלכם.. חוק הלאום לא נועד לענינים גזעניים, הוא נועד לבסס ולחזק את הקשר של עם ישראל לארץ הזו ותו לא

לא תראה קיצוניות כמו שאתה מתאר ולא תראה אותם מופלים.

לא הולך להיות פה שום שינוי ושום אפליה..

חוק לאומני שעל פניו לא גורם שום נזק לאף אחד, בפועל אפשר לקרוא לו חוק הדתה, סוג של פגיעה בדמוקרטיה שלנו

עם זאת וכך גם כתבתי בפוסט אחר, אני לא חושב שיש כל בעיה בעיגון סממנים לאומיים ומדיניים תחת חוק, מה שכן אסור לנו לפגוע בקבוצות הדת השונות במדינתנו (נוצרים מוסלמים דרוזים צ'רקסים וכו' תושבי מדינת ישראל)

באשר ל"חוק גזע" שרשמת, לא חושב כך, אבל הייתה הצעה מוקדמת שנפלה שהייתי מסכים איתך לחלוטין, בין השאר הציעו שם "שכונות סגורות לתושבים יהודיים בלבד" <= גזענות

לא היה פה שום חיקוק של חוקי גזע, זה קיצוני לרשום את זה ואפילו מסוכן.

חוק הלאום נועד לחזק את הקשר של עם ישראל לארץ ישראל מבחינה הסטורית ולחזק את כל הבסיס סביבה..

השמאל מנסה להתכחש להסטוריה שלו ובתוך כך מאשים את הימין בחוקים גזעניים ושולח את כל הכתבי חצר שלהם(כמו ריאד אלי) להתנגח בממשלה ולקיים פה מרד גלוי בהפיכת הממשלה לממשלה גזענית..לא קשור גם לדת, הוא מעיד על הסטוריה של עם ישראל כאומה הסטורית באיזור הזה, את זה אי אפשר להתכחש.

לא היה פה שום חיקוק של חוקי גזע, זה קיצוני לרשום את זה ואפילו מסוכן.

חוק הלאום נועד לחזק את הקשר של עם ישראל לארץ ישראל מבחינה הסטורית ולחזק את כל הבסיס סביבה..

השמאל מנסה להתכחש להסטוריה שלו ובתוך כך מאשים את הימין בחוקים גזעניים ושולח את כל הכתבי חצר שלהם(כמו ריאד אלי) להתנגח בממשלה ולקיים פה מרד גלוי בהפיכת הממשלה לממשלה גזענית..לא קשור גם לדת, הוא מעיד על הסטוריה של עם ישראל כאומה הסטורית באיזור הזה, את זה אי אפשר להתכחש.

להתכחש או להתכחש אתה מגדיר פה סוג של אזרח חדש "האזרח היהודי", אני מעדיף להיקרא אזרח ישראלי בעל דת יהודית, כמו כל אזרח ישראלי אחר בעל דת אחרת וזו הפגיעה

לא מגדיר שום דבר

לא השתנה אתה עדין תהיה מוגדר כפי רצונך, החוק לא נועד אלינו, אלא נועד רק לקשר ההסטורי שלנו שהפלשתינאים, מדינות האיסלם הקיצוניות, ארגוני שמאל קיצוני BDS וכ'ו מנסים בכל כוחם לסלף בכל מיני המצאות והכחשות על עצם היותו זכאים לחיות בארץ הזו.

לא התכוונתי אלייך אישית, זאת צורת כתיבה, מבחינתי איש איש באמונתו יחייה

כתבתי שגם מבחינתי עיגון סממני העם והמדינה בחוק הוא דבר טוב, אבל אפשר וצריך להוסיף תתי חוקים ששומרים יותר על כבוד האזרחים שחיים כאן איתנו ובראש ובראשונה הדרוזים הצ'רקסים ואלו שקשרו את גורלם בגורלנו

מבחינת מדינת כל אזרחיה, אתה כרגע מדינת כל אזרחיה, רוב אזרחי המדינה היהודים הם חילוניים, מה ההבדל ביני לבין דרוזי אזרח מדינת ישראל ? שום הבדל

לא השתנה שום דבר בין אזרח דרוזי לישראלי כמו שאמרתי

החוק לא נועד לפגוע בשום אזרח באשר הוא...היה צריך להחקק כחוק זכות הקיום עם ישראל בארץ ישראל .

הדרוזים נעלבו כי שכנעו את הדרוזים שהם צריכים להיעלב. אשכרה לחצו על הקהילה הזו עד שיצאו בהצהרה.

זה חוק מיותר כי הוא פשוט לא מחדש כלום, בטח לא מקרב אף אחד לחוקי גזע (פופוליזם הזוי). כל הפואנטה של מדינת ישראל זה מדינת היהודים, מעמד רשמי של שפה זה בולשיט גדול ומשנה מה שקורה דה פקטו, ובפועל כלום לא הולך להשתנות ותמיד עברית קיבלה עדיפות על פני ערבית למרות מעמד זהה.

לערבי עם אזרחות ישראלית או דרוזי אזרח ישראל אין באמת קושי לחיות פה. יש אולי מתח עם רוב האוכלוסיה היהודית בעקבות המצב הבטחוני הכללי, אבל הם עובדים כמו כולם, באקדמיה יש להם אפליה מתקנת וחוק הגיוס אפילו לא חל עליהם (או שעל דרוזים כן, לא זוכר). אחד כמו שיבל כרמי מנסור שתפס שם ב"מחאה" דמיקולו הזו הוא פאקינג יוצא גל"צ ומעורבב בברנז'ה, לומר שהוא מופלה במשהו בחייו זה גובל בחוצפה.

לא התכוונתי אלייך אישית, זאת צורת כתיבה, מבחינתי איש איש באמונתו יחייה

כתבתי שגם מבחינתי עיגון סממני העם והמדינה בחוק הוא דבר טוב, אבל אפשר וצריך להוסיף תתי חוקים ששומרים יותר על כבוד האזרחים שחיים כאן איתנו ובראש ובראשונה הדרוזים הצ'רקסים ואלו שקשרו את גורלם בגורלנו

מבחינת מדינת כל אזרחיה, אתה כרגע מדינת כל אזרחיה, רוב אזרחי המדינה היהודים הם חילוניים, מה ההבדל ביני לבין דרוזי אזרח מדינת ישראל ? שום הבדל

אתה מודע לחוק השבות?

אתה מודע לחוק השבות?

חוק השבות נכנס כסעיף בחוק הלאום

האם קראת את ההצעות הראשוניות של חוק הלאום ? אני לא חושב שהחוק במתכונתו הנוכחית גזעני, אבל היו הצעות הרבה יותר "גרועות"

סתם מסקרן אותי,

אם בשבילכם חוק "לאומני" זה חוק שאומר שארץ ישראל זה הבית של העם היהודי, שהדגל הוא כחול לבן ומגן דוד, שירושלים היא בירת מדינת ישראל ושהמנון הוא התקווה - איך אתם מסתדרים עם לאהוד מועדון שהסמל שלו הוא מגן דוד, צבע חולצתו הוא כצבע הטלאי בשואה, וראשי התיבות של שמו הוא "מי כמוך באלים ה'"?

אתם לא מרגישים לאומניים?

חוק השבות נכנס כסעיף בחוק הלאום

האם קראת את ההצעות הראשוניות של חוק הלאום ? אני לא חושב שהחוק במתכונתו הנוכחית גזעני, אבל היו הצעות הרבה יותר "גרועות"

התייחסתי לפסקה האחרונה שלך. אתה לא חי במדינת כל אזרחיה, בסך הכל יש זכויות שוות לאזרחים כמו בכל דמוקרטיה.

ואולי היו נוסחים יותר גזעניים, לא התעמקתי. זה לא רלוונטי כי זה לא עבר. בכל העולם יש לפעמים הצעות חוק הזויות, זה פשוט לא עובר.

המטרה בחוק היתה בעצם להציב קונטרה לחוקי היסוד הקיימים ובעיקר חוק יסוד כבוד האדם.

טענת המחוקקים היא שבכל"ץ בוחן חוקתיות לפי חוקי היסוד בלבד, ולא היה ביטוי לערך מדינת הלאום היהודי בחוק היסוד. כך בג"ץ בעצם פסל חוקים בלי להתחשב בערך מדינת היהודים ובעצם פעל כבית משפט במדינת כל אזרחיה.

האם זה ישפיע שהוא פאקטו? אני בספק. השופטים ימצאו דרך לצאת מזה ולייסם את האג'נדה שלהם.

לגבי הגזענות שבחוק. תראו, זה די טריקי. הציונות ומדינית ישראל דואגות לבית לאומי לעם היהודי. ההסתגלות מבחוץ יש בזה מן הגזענות אך יחד עם זאת ברמה המעשית, חוץ מחוק השבות, שאר הזכויות ניתנות באופן שווה לכל אזרחי. המדינה.

הציונות הואשמה בעבר בגזענות ע"י האו"ם. יש בזה קצת מן האמת אבל עדיף ככה מאשר עולם בלי בית לאומי לעם היהודי.

סתם מסקרן אותי,

אם בשבילכם חוק "לאומני" זה חוק שאומר שארץ ישראל זה הבית של העם היהודי, שהדגל הוא כחול לבן ומגן דוד, שירושלים היא בירת מדינת ישראל ושהמנון הוא התקווה - איך אתם מסתדרים עם לאהוד מועדון שהסמל שלו הוא מגן דוד, צבע חולצתו הוא כצבע הטלאי בשואה, וראשי התיבות של שמו הוא "מי כמוך באלים ה'"?

אתם לא מרגישים לאומניים?

.

אתם יודעים איך מבשלים צפרדע? שמים במים פושרים ולאט לאט מעלים את הטמפ עד שזה מאוחר מדי לברוח. זה בדיוק מה שקורה פה, צעד קטן אחד אחרי השני. כביכול שום חוק לא באמת משנה משהו, אבל התוצאה הסופית שתהיה...

סתם מסקרן אותי,

אתם לא מרגישים לאומניים?

הבעיה היא בהגדרה של ארץ ישראל ולא מדינת ישראל. ברגע שאתה מכריז שכל ארץ ישראל שלנו בלבד, זה נותן לך אפשרות לצאת למלחמת כיבוש מול ירדן וסוריה... החוק הזה מחבר עוד יותר בין דת למדינה במקום ליצור הפרדה. מקווה שלא תיזכרו שמאוחר מדי כשנשים לא יוכלו להסתובב בכלל בחוף ים בביקיני...

הבעיה היא בהגדרה של ארץ ישראל ולא מדינת ישראל. ברגע שאתה מכריז שכל ארץ ישראל שלנו בלבד, זה נותן לך אפשרות לצאת למלחמת כיבוש מול ירדן וסוריה... החוק הזה מחבר עוד יותר בין דת למדינה במקום ליצור הפרדה. מקווה שלא תיזכרו שמאוחר מדי כשנשים לא יוכלו להסתובב בכלל בחוף ים בביקיני...

מגילת העצמאות מתחילה ב"ארץ ישראל קם העם היהודי...". אולי צריך לדבר עם בן גוריון ולהגיד לו שאם אומרים שכל ארץ ישראל שלנו, זה נותן אפשרות לצאת למלחמת כיבוש עם ירדן וסוריה ושמגילת העצמאות מחברת בין דת למדינה.