Jump to content

וימבלדון 2018

Ramos4García

Recommended Posts

אז אחרי שברולאן גארוס התחרו מי יפסיד לנדאל

בטורניר הזה יתחרו על מי יזכה להדיח אותו בשלב כה מוקדם, כנהוג בוימבלדון

סיבוב 1 פיקנטרי:

דודי סלע מול נדאל

ובכל זאת, מי שקצת מכיר לעומק ויכול לתת סקירה על המשתתפים מי הפייבוריט זה המקום

סקירה קצרה על השחקנים הבולטים וההגרלה:

על פניו פדרר מגיע כפייבוריט (ונדאל אחריו), אבל הוא דאג לספק כמה סיבות לדאגה. אומנם זה המשטח האהוב עליו והפחות טוב של נדאל, אבל בטורנירי ההכנה על דשא, פדרר פשוט לא נראה טוב. הוא איבד יותר מידי מערכות, הגיע להרבה שוברי שיוויון וכמובן שהפסיד בגמר האלה לקוריץ', אותו הוא צפוי לפגוש בשמינית גמר ווימבלדון. מבחינת ההגרלה - בשלבים המוקדמים יש לפדרר משחקים קשים יחסית, אבל זה מתאזן עם שמינית גמר ורבע גמר נוחים ביחס לאופציות (למרות שגם קוריץ', קווארי ואנדרסון יכולים לעשות הרבה צרות על דשא).

נדאל אומנם עשה כמה פדיחות בווימבלדון בשנים האחרונות, אבל הוא מגיע לאחר עונת חימר כמעט מושלמת ולאחריה מנוחה של חודש עד לווימבלדון. בשנה שעברה הוא לקח את היו אס אופן והראה שהוא עדיין מהפייבוריטים לזכות בכל גרנד סלאם, לא משנה על איזה משטח.

ההגרלה זימנה לו סיבובים ראשונים קלים יחסית (בסיבוב הראשון יפגוש את דודי סלע) כשגם ברבע הגמר האיום הכי גדול שלו הוא דל פוטרו, שלא ממש מצליח על דשא ולא אפול מהכיסא אם יודח מוקדם. בחצי, לעומת זאת, הוא צפוי לפגוש את זברב/נובאק למשחק סופר קשה.

בעקבות החזרה של אנדי מארי למגרשים אחרי היעדרות של שנה, זה יהיה הגרנד סלאם הראשון מאז ווימבלדון הקודם שבו ישתתפו כל ארבעת הגדולים. ועם זאת, לא הייתי מפתח ציפיות לגבי מארי. לחזור מפציעה ארוכה בגיל 31 זה לא פשוט, ועד עכשיו הספיק לשחק רק 3 משחקים - בשניים מהם הפסיד (לקיריוס ואדמונד) ובאחד ניצח (את וואורינקה, שמנסה בעצמו לחזור מפציעה). באופן טבעי הוא פחות חד ועדיין לא בכושר משחק מלא, בטח למשחקים של הטוב מ-5, ויחד עם הגרלה מאוד לא פשוטה (פר בסיבוב הראשון, שאפובלוב בשני, דל פוטרו בשלישי, גופין בשמינית ונדאל ברבע), אני לא מאמין שנראה אותו בשלבים המתקדמים של הטורניר.

מי שכן יכול לעשות בעיות לפדרר ונדאל זה ג'וקוביץ'. בדיוק לפני שנתיים הוא הגיע לווימבלדון לאחר שזכה בכל 4 הגרנד סלאמים האחרונים. הוא היה כבר עם 12 גרנד סלאמס, 5 פחות מפדרר ו2 פחות מנדאל, מחזיק ברצף של כשנתיים במקום הראשון ונראה פשוט בלתי מנוצח. לכולם היה ברור שזה עניין של שנתיים-שלוש עד שהוא עולה לראש רשימת הזוכים על חשבון פדרר, אבל אז התחילה הדעיכה.

היום הוא מגיע כאנדרוג, אבל נראה שבחודשים האחרונים הוא מתחיל לחזור לעצמו. זה התחיל עם חצי גמר בטורניר רומא והמשיך עם רבע ברולאן גארוס וגמר בקווינס (דשא) לפני שבוע, שם נעצר רק ע"י צ'ליץ'.

בגלל הדירוג הנמוך יחסית, גם לנובאק תהיה הגרלה לא פשוטה בכלל. בסיבוב הראשון הוא יתמודד מול טניס סנדגרן שהגיע לרבע גמר אוסטליה הפתוחה בתחילת השנה (ומאז בעיקר מפסיד), בסיבוב השלישי צפוי לפגוש את אדמונד המקומי (חצי גמר באוסטרליה), בשמינית את ת'ים, ברבע את קיריוס/זברב ובחצי את נדאל.

אגב, הווימבלדון זה הגרנד סלאם היחיד שהביג פור של הטניס לא הפסידו מאז הזכייה הראשונה של רוג'ר ב-2003. הפעם הם נראים פגיעים מתמיד ויש כמה שחקנים שיכולים להביא לסוף השליטה המוחלטת שלהם על דשא:

צ'יליץ' חווה הרבה "כמעטים" בשנה האחרונה. אם זה בווימבלדון אשתקד, אז התפרק מול פדרר בגמר ואם באוסטרליה השנה, שם הפסיד בגמר לאותו פדרר, לאחר שהדיח את נדאל ברבע הגמר. הקרואטי מגיע לווימבלדון בכושר מצוין לאחר שגבר על 4 שחקני דשא טובים (מולר, קווארי, קיריוס וג'וקוביץ') בדרך לזכייה בקווינס לפני שבוע, אולם הפעם הדרך לגמר תהיה קשה יותר כשהוא ברבע של דימיטרוב ובחצי של פדרר.

זברב, שנחשב לדבר הגדול הבא, מגיע לאחר רבע גמר ראשון בגרנד סלאם לפני חודש ברולאן גארוס. הפעם הוא ינסה להגיע רחוק יותר ועל דשא זה בהחלט אפשרי, אבל כשאתה בשמינית של קיריוס, ברבע של נובאק ובחצי של נדאל, זה בכלל לא פשוט.

אפשר לציין גם את ת'ים ודימיטרוב, שהראשון מגיע בכושר מצוין, אבל על דשא הוא הרבה פחות טוב, והשני אומנם שחקן דשא טוב, אבל לא מצליח לשחזר את היכולת משנה שעברה. אני מאמין שרבע הגמר זה הלימיט שלהם הפעם.

הפתעה כבר ביום הראשון של הטורניר - וואורינקה המתקמבק, שכבר ירד למקום ה-224 בעולם ואף פעם לא היה שחקן דשא טוב, מדיח את דימיטרוב (6 בעולם) ב-4 מערכות.

בשאר המשחקים העסקים כרגיל: פדרר, צ'יליץ', אנדרסון, איזנר, קווארי וראוניץ' עלו לאחר ניצחונות קלים ב-3 מערכות. גם ציציפאס, היווני הצעיר שנותן עונת פריצה, עלה לאחר שרשם ניצחון ראשון בווימלבדון ושני בגרנד סלאם.

מחר החצי השני של ההגרלה ייכנס לעניינים ובאיזור 16:15 דודי סלע יעלה לשחק נגד נדאל.

עד עכשיו השניים נפגשו פעמיים במהלך הקריירה, שני המשחקים היו על משטחים קשים. המפגש הראשון ביניהם היה באוסטרליה 2015, אז נדאל דרס את דודי 1-6, 0-6, 5-7, המפגש השני היה בטורניר מיאמי בשנה שעברה, שם זה הסתיים מעט יותר צמוד - 4-6, 3-6.

סלע עשה כבר דברים יפים על דשא, אם בשנה שעברה שהגיע לסיבוב השלישי אחרי שגבר בסיבוב השני על איזנר ואם ב-2009 שהגיע עד לשמינית הגמר (הישג השיא שלו בקריירה), אבל מול נדאל כנראה שאין לו באמת סיכוי.

זה לא יהיה הפתעה כמו לפני 3-4 שנים, אז הדחה מוקדמת הייתה חתיכת סנסציה, אבל אנחנו עדיין מדברים פה על מקום ראשון בעולם שהגיע ל5 גמרים בווימבלדון מתוכם זכה ב2.

יש היום בדיוק 4 שחקנים פעילים שזכו בווימבלדון + עוד איזה 3 שהצליחו להשתחל לאיזה גמר. אז כן, הדחה בשלב מוקדם תהיה הפתעה.

ובמעבר למשחק מול דודי סלע: נדאל ניצח את המערכה הראשונה 3-6 וכרגע מוביל 0-1 בשניה אחרי ששבר כבר בפתיחה.

זה לא יהיה הפתעה כמו לפני 3-4 שנים, אז הדחה מוקדמת הייתה חתיכת סנסציה, אבל אנחנו עדיין מדברים פה על מקום ראשון בעולם שהגיע ל5 גמרים בווימבלדון מתוכם זכה ב2.

יש היום בדיוק 4 שחקנים פעילים שזכו בווימבלדון + עוד איזה 3 שהצליחו להשתחל לאיזה גמר. אז כן, הדחה בשלב מוקדם תהיה הפתעה.

ובמעבר למשחק מול דודי סלע: נדאל ניצח את המערכה הראשונה 3-6 וכרגע מוביל 0-1 בשניה אחרי ששבר כבר בפתיחה.

שמע, על פניו אתה צודק - מדורג 1 בעולם זכה בטורניר כבר, אי הגעה שלו לפחות לחצי לפי הנתונים תחשב הפתעה.

אבל אני מסתכל 5 טורנירים אחרונים ששיחק בווימבלדון הוא הודח מוקדם וגם אז היו לו 2 זכיות והיה לפחות בטופ 3-4 בעולם.

עד ווימבלדון הקודם זה עדיין נתפס לי הזיה שלא ילך לפחות עד הגמר.

אני גם חושב שנדאל לא fit כמו נדאל של לפני 5 שנים נניח (שעשה בין 06-11 חמש גמרים רצופים כולל 2 זכיות, ולא חושב שמישהו יכול להגיד שלא שחקן דשא אדיר) וקשה לעשות עונות חימר מטורפות כמו שהוא עושה ואז לבוא בגדול גם על ווימבלדון, ביחוד עם ההשקעה שנדאל משקיע במשחק שלו.

נקודת הבהרה: ברור שהדחה שלו לפני הרבע תחשב סנסציה בעולם הטניס, רק רוצה להגיד שלאור השנים האחרונות אותי זה לא יפתיע הפעם בשונה מכל אחת מחמש ההדחות האחרונות שטלטלו אותי.

אגב ההדחה הראשונה בשרשרת ההדחות המוקדמות נגד רוסול, לא יכול לשכוח את המשחק הזה - משחק עצום.

בזמנו אני חושב שאמרתי לעצמי שזאת הסנסציה הספורטיבית הכי גדולה שראיתי בחיים. אז באמת עולם הטניס רעד.

יום אחרי פדרר שרד מותחן נגד בנטו ונדמה לי חזר מפיגור 2-0 במערכות כל הדרך לזכייה בטורניר בסופו של דבר.

קצת תוצאות מעניינות מהיום

נדאל מנצח 3-0 את דודי

דג'וקוביץ מנצח 3-0 את סאנדגרן

מת'יו אבדן האוסטרלי מנצח 3-0 את גופן (הפתעת היום בעיניי)

חצ'אנוב מנצח 3-0 את פרר

אלכסנדר זברב מנצח 3-0 את דאקוורת'

הרברט מנצח 3-0 את מישה זברב (שרק זכה באיסטבורן, והסתמן כמוקש רציני בהגרלה של נדאל בסיבוב השלישי.)

בגדטיס מנצח את דומיניק ת'ים, שפרש במצב של פיגור 2-0 במערכות בגלל פציעה (ת'ים עם ההדחה הכי צפויה שאני זוכר של שחקן טופ 10 בסלאם בסיבוב ראשון)

כן בהתחלה ההפסדים של נדאל בוימבלדון היו סנסציות ברמה שפותחת מהדורת חדשות

ולא יאמן שתים הודח חשבתי שהוא יגיע רחוק אחרי הרולאן גארוס

אז גם זברב בחוץ מוקדם מהצפוי. הפסיד 2-3 לגולביס במשחק מאוד צמוד עד המערכה האחרונה, שהסתיימה בבייגל מביך.

עד עכשיו פדרר ונדאל נראים טוב ועדיין לא הפסידו מערכה בטורניר. בסיבוב הבא רוג'ר יפגוש את מנארינו (26 בעולם) שגבר על מדבדב, ונדאל ישחק נגד וסלי (93 בעולם) שהדיח את פוניני.