Jump to content

מחלקת הנוער - לקראת סיום העונה

דקסטר

Recommended Posts

*למען הסר ספק ולפני האשמות - תוצאות וטבלאות זה נחמד אבל ברור לכולם שהמטרה העיקרית של המחלקה היא להפוך את הילדים לשחקנים שלמים ככל האפשר, ואם שחקן-שניים-שלושה יוכלו להשתלב בבוגרים עשינו את שלנו*

•נוער:
ניצחון 5-0 ברמלה על רמה"ש (אלמוג צמד, אגדה צמד, ואלטמן)

1. מכבי "שחר" (+31) 55
2. הפועל רעננה (+14) 52
3. מכבי נתניה 50

נותרו 4 מחזורים לסיום, במחזור הבא:
נתניה - מכבי
רעננה - סכנין (מקום 10)

•נערים א' על:
ניצחון 5-3 על הפועל כפ"ס בקריית-שלום
הקבוצה כבר הבטיחה את האליפות במחזור הקודם (5 לסיום העונה)

1. מכבי "עודד" 69
2. הפועל ת"א 53
3. מכבי חיפה 51

נותרו 4 מחזורים לסיום, במחזור הבא:
נתניה - מכבי

•נערים ב':
ניצחון 4-3 על הפועל ב"ש בחוץ (ערב המחזור לשתי הקבוצות היה את אותו מספר נקודות ודורגו במקום הראשון והשני של הטבלה)

1. מכבי "אלי פוקס" (+64) 58
2. בית"ר ירושלים (+35) 58
3. מכבי חיפה (+59) 55
4. הפועל ב"ש 55

נותרו 3 מחזורים לסיום, במחזור הבא:
מכבי - הפועל אשקלון

•נערים ג' מרכז:
ניצחון 1-0 מול הפועל ר"ג בחוץ

1. מכבי "אלדד" 71
2. הפועל ב"ש 66
3. מ.ס אשדוד 62

מכבי - בית"ר ירושלים (מקום 6)

•נערים ג' 2 - שרון:
ניצחון 4-0 על טוברוק בקריית-שלום

1. מכבי פ"ת 64 (משחק חסר)
2. מכבי חיפה 63
3. מכבי "אילן" 58

הפועל ת"א צפון - מכבי

מתי המשחק אליפות של הנוער?

3 הפרש, יש עוד 4 מחזורים ובמחזור הקרוב משחקים בחוץ מול המקום השלישי שנמצאת 5 הפרש ממכבי...

מחזור הסיום נגד ק"ש ברמלה ב19/5.

ולנושא - לא בא להאדיר את וואן לייבן או משהו בסגנון, סתם עניין תוצאות נטו.

מעניין לראות מה יעשו עם השחקנים המוכשרים של השנתון והאם יעברו לבית"ר ת"א/רמלה כמו אלו של 2015 (קארצב עבר לשם כבר בינואר האחרון לפני שחצה את גיל 17.5)

•נערים ג' מרכז:

הקבוצה שיחקה מול הפועל ר"ג בחוץ - לא מצאתי את תוצאת המשחק באתר ההתאחדות/רשמי.

1. מכבי "אלדד" 68 (משחק חסר)

2. הפועל ב"ש 66

3. מ.ס אשדוד 62

מכבי - בית"ר ירושלים (מקום 6)

ניצחו 1-0. נשארלהם 3 משחקי בית עד סוף העונה + חצי גמר מחר מול ב"ש

זה גם לא מאדיר את ואן לייבן. היינו מסיימים עונות עם תוצאות כאלו בגילאי נוער הרבה לפני שהוא הגיע.

כל הכבוד בכל מקרה לכל הקבוצות על ההישגים.

חזרנו להתנחם קצת בנוער, לא טוב. לפחות הם מתקרבים לאליפות.

אחרי כמה שנים בלי ותר מדי תארים, הגיע הזמן שיהיו קצת תארים לנוער, פעם במשחקי סיום העונה בבלומפילד הייתה חגיגה, בשנים האחרונות המכסה דלה.

מי שעוקב אחרי הנוער, מלבד קראצב שאני מבין שנחשב לפוטנציאל רציני (וטוב מאוד ששלחו אותו לרמלה), האם יש עוד מישהו שיכול להיות פוטנציאל לבוגרים בזמן הקרוב או בעתיד? אילון אלמוג אולי? מה לגבי עמדות ההגנה?

אוריאל דסקל כל הזמן מדבר על ההבדל בבניה בין שחקן אירופי לבין שחקן ישראלי בגילאי הילדים והנוער. על העבודה על עקרונות הבסיסיים, על פיתוח פיזי, אתלטי, קוארדינציה, תנועה עם ובלי כדור וכו'.

עכשיו אנחנו יודעים שהתקציב של מחלקת הנוער שלנו לא מבייש קבוצות כדורגל בוגרות. השאלה היא מעבר למירוץ העכברים של אליפויות בנערים ונוער, אם מישהו יודע להגיד אם העקרונות והטכנולוגיות המדוברת מוטמעות בנוער?

כי אם כן, על פניו, תוך 4-5 שנים (שואן לייבן כבר פה מ2016 אם אני לא טועה) אמורים לראות פה ילדים עם מאפיינים אירופאיים.

השאלה אם יש על מה ועל מי לסמוך או שזה ישראבלוף ועוד דרך לשרוף כסף.

אם עובדים נכון, אפשר להכשל חופשי וחבלי לידה הם דבר ברור. פשוט זו הדרך היחידה בלונג-ראן לייצר פה דומיננטיות. זה וסקאוטינג.

אוריאל דסקל כל הזמן מדבר על ההבדל בבניה בין שחקן אירופי לבין שחקן ישראלי בגילאי הילדים והנוער. על העבודה על עקרונות הבסיסיים, על פיתוח פיזי, אתלטי, קוארדינציה, תנועה עם ובלי כדור וכו'.

עכשיו אנחנו יודעים שהתקציב של מחלקת הנוער שלנו לא מבייש קבוצות כדורגל בוגרות. השאלה היא מעבר למירוץ העכברים של אליפויות בנערים ונוער, אם מישהו יודע להגיד אם העקרונות והטכנולוגיות המדוברת מוטמעות בנוער?

כי אם כן, על פניו, תוך 4-5 שנים (שואן לייבן כבר פה מ2016 אם אני לא טועה) אמורים לראות פה ילדים עם מאפיינים אירופאיים.

אם עובדים נכון, אפשר להכשל חופשי וחבלי לידה הם דבר ברור. פשוט זו הדרך היחידה בלונג-ראן לייצר פה דומיננטיות. זה וסקאוטינג.

האמת שמבחינת טכניקה אני רואה שמכבי התחילו עם הילדים פרויקט של תרגילים מסוימים שמזוהים עם שחקנים גדולים בעולם, זה דווקא מעניין במידה וזה יצליח להם.

ואן לייבן מעורר ביקורת ואנטיגוניזם גם בגלל שהוא לא מיישר קו עם מה שהיה(והלוואי ויצליח, היתה בושה גדולה שם בטח אצל ניר לוין הפנסיונר) וגם כי הןא לא אישיות ידידותית במיוחד. יש הרבה נעלבים מקצועיים כידוע אבל הוא לא בא להיות חבר של אף אחד. הוא בא לעבוד. לא רגילים לזה כל כך, בטח בחלטורת מחלקות הנוער שרצה פה.

גם אז התקציב הזה די נמוך בהשוואה לקבוצות מהליגות הבכירות באירופה.

עיקר ההשקעה הולכת למאמנים במשרה מלאה (אחד מהשינויים העיקריים בשנים האחרונות), מתקנים ועוד.

בטח משלבים פה ושם איזה חידוש טכנולוגי, אבל ממש לא המערכות המתקדמות שרואים במועדוני הצמרת

מי שעוקב אחרי הנוער, מלבד קראצב שאני מבין שנחשב לפוטנציאל רציני (וטוב מאוד ששלחו אותו לרמלה), האם יש עוד מישהו שיכול להיות פוטנציאל לבוגרים בזמן הקרוב או בעתיד? אילון אלמוג אולי? מה לגבי עמדות ההגנה?

וויליאם אגאדה בפער.

עונה הבאה כבר צריך לשחק בקבוצה בוגרת כלשהי.

ואן לייבן מעורר ביקורת ואנטיגוניזם גם בגלל שהוא לא מיישר קו עם מה שהיה(והלוואי ויצליח, היתה בושה גדולה שם בטח אצל ניר לוין הפנסיונר) וגם כי הןא לא אישיות ידידותית במיוחד. יש הרבה נעלבים מקצועיים כידוע אבל הוא לא בא להיות חבר של אף אחד. הוא בא לעבוד. לא רגילים לזה כל כך, בטח בחלטורת מחלקות הנוער שרצה פה.

ככה זה בארץ ברגע שמגיע מישהו עם דרישות נוקשות ושהוא לא סחבק אז ישר מתחילות החגיגות נגדו. זה למה לא נתקדם בחיים.

אני חייב להבין את העניין עם ואן לייבן,

למה יש חוסר שביעות רצון ממנו אם הקבוצות מצליחות ומראות דרך נכונה?

אגדה ופרינס לדוגמא תגליות גדולות לטעמי.

ממה שזה נראה כרגע בעיקר אגדה ואלמוג, אם הייתי צריך לנחש הייתי מוסיף גם את אלטמן.

הגנה? אולי פאדי נג'אר

מצד שני הייתי בטוח שגאל יכול להתפוצץ פה...

קארצב לדעתי נחשב הפרוספקט המבטיח ביותר.

חוץ ממנו יש את אגאדה שנראה כמו חלוץ מבטיח במיוחד, ואת איילון אלמוג שאני פחות סגור לגביו. לגבי הכישרון אין עוררין, אבל נראה שהוא לא לגמרי מצא את העמדה האידיאלית עבורו, נע בין חלוץ לקיצוני שמאלי אבל לא אף אחד מהם באופן מובהק. הוא ממש לא שחקן קו קלאסי. אבל הוא כן מוכשר מאוד וגם בנוי טוב. יש עם מה לעבוד.

בהגנה לא חושב שיש מישהו בולט, אולי מהצעירים שרק עלו מנערים א' ואני פחות מכיר, בשער גם לא, בקישור יש את תומר אלטמן שנחשב מוכשר אבל התאכזבתי שלא עבר לרמלה. יצטרך להוכיח את עצמו. הגלזרים עוד צעירים מדי ונראה בעתיד איך ימשיכו לשחק בנוער. תומאס פרינס דווקא לא ממש הרשים אותי.

יש לנו גם קיצוני ימני בשם מופלח שלעטה שבשבועות האחרונים נראה לא רע, אבל גם במקרה שלו אני לא חושב שהוא יגיע רחוק מדי, בסטנדרטים של מכבי כמובן.

עריכה: בהגנה בעצם פאדי נאג'ר אולי כן בולט יותר מהאחרים.

יש הבדל משמעותי שאתם שוכחים. בארץ יש מבחר קטן בהרבה של ילדים שהולכים לשחק במחלקות נוער מאשר במדינות אחרות, גם בגודל דומה לשלנו מבחינת אוכלוסייה.

כבר הראו מחקרים על זה שיש במדינות אחרות מאגרים עצומים של ספורטאים בכלל וילדים צעירים שמשחקים במחלקות נוער, מאשר בישראל.

אין מה לעשות, לא הכל זה רק מתקנים ומאמנים. יותר ילדים = יותר מבחר ויותר כשרונות.