Jump to content

ישראלים,ישראלים,ישראלים!

שורה

Recommended Posts

בעקבות נושא אחר שהיו בו דרישות להביא את לידור כהן ופיראס מגורבי (באמת?)

באיזה ישראלים הייתם מתמקדים בקיץ? ואת מי צריך לגרש מקריית שלום?

מושאלים בולטים שחוזרים -

רוסלן ברסקי

מתן חוזז

יונתן כהן

מאוויס צ'יבוטה

דן גלזר

שון גולדברג

ישראלים שכרגע בסגל -

ליפשיץ,טטנבאום,דסה,שפונגין,טיבי,ריקן,בן חיים,אופיר,שרן,דור מיכה,קאניוק,גולסה,פרץ,אצילי,יצחקי,בלקמן,עטר,שויינפלד.

ישראלים בכירים בליגה שאפשר להביא -

שכטר,אלון תורג'מן,דיא סבע,מוגרבי,לידור כהן,מאור קנדיל,גדי קינדה,דור מלול.

ליגיונרים שאפשר להביא -

אלמוג כהן, טאלב טוואטחה,אריאל הרוש

זו הבחירה שלי -

מושאלים שיחזרו- שון וברסקי

ישראלים שהייתי מעזיב -

שפונגין,קאניוק,יצחקי,עטר,בן חיים.

ישראלים שהייתי מביא מהליגה -

שכטר וסבע

ליגיונרים -

את שלושתם- אלמוג,טאלב ואריאל הרוש בתור שוער ראשון.

מוזמנים לחלוק עליי וגם לרשום אנשים ששכחתי :)

לא שם את שכטר במכבי גם אם זה מציל אותי מאיידס

בן זונה מטונף

חסרים לנו בני זונות מטונפים בקבוצה.

מביא אותו קל.

קודם כל משחרר:

ייני, בן חיים(הפרשה),שפונגין, שוינפלד(השאלה),יצחקי(עם כל הצער)

על קניוק אין לי דעה אם להשאיר או לשחרר, הבן אדם לא שיחק ולא ראה דשא.

מקווה שיראה דשא כדאי שאוכל לקבוע בכלל עליו .

שנה הבאה השוק הישראלי לשם שינוי יהיה משמעותי אחרי כמה שנים

יהיה אופציה להשאיל ויהיה כמה שחקנים מעניניים בליגה ולגיונרים כמו אלמוג, טוואטחה וכ'ו שאפשר יהיה להביא

למרות שאלמוג זה רכישה בטוחה של חיפה עם חוזה ארוך טווח של 600-700 אלף יורו ולא מוצדק ..לא נראה לי שהוא יככב שם יותר מדי.

קח בחשבון גם שלהרבה ישראלים שרשמת יש חוזים, ולכן לא יבואו לפה בחינם.

שחקנים שכן אפשר להביא בחינם הם תורג'מן, שכטר, דור מלול. לכן מה שנראה לי שיקרה זה שנביא את תורג'מן או את שכטר, דור מלול במקום קנדיל. ונשפוך ארגז על גדי קינדה.

עטר לא הולך לעזוב, תצאו מהסרט

אולי בשנה האחרונה לחוזה יעזוב לבית"ר תמורת הלהיט התורן שלהם וכסף

משאיר את ייני בסגל, הוא היה גרוע בתחילת העונה כמו כל הקבוצה, הוא יכול למלא מספר תפקידים והוא חשוב לסגל גם עם זה לא מקצועית

מבחינת הישראלים? מחזיר את ערן

אני באמת לא רואה איך אפשר להחזיר את האליפות עם כל חמשת המושאלים בסגל. רק ממתן חוזז אני מחזיק כמישהו שבאמת יכול להשתלב ויונתן כהן על חשבון ברק יצחקי ושוינפלד. לא רואה את ברסקי משתלב בהרכב ואני מעדיף על העמדה הזאת זר ודור פרץ כגיבוי.

ישראלים ריאליים: תרג'מן,שכטר,הרוש, אבוחצירה, קנדיל/מלול (לדעתי עדיף מלול. יגיע בחינם) במקום דסה שימכר.

לגבי לגיונרים, זה יעלה הון ולא בטוח שישדרגו אותנו. אולי טוואוטחה בהשאלה עם השתתפות בשכר יכלה להיות עסקה טובה.

הייתי מתאמץ מאוד להשאיר את בלקמן.

חייבים להחזיר את שון ולא להמשיך עם הפרסי, את שלושת החלוצים המושאלים מבני יהודה (ולהעיף את עטר, יצחקי, ושוינפלד על הדרך), ואחד מבין ברסקי וגלזר כגיבוי לפרץ וזר קשר אחורי נורמלי שאני מקווה שיגיע.

פחות מזה וזה פשע, מגיע לשחקנים האלה להיות פה והם בטח לא נופלים מהזבלים שמנפחים לנו את התקציב.

וחוץ מזה שיתרכזו בלהביא 6 זרים חדשים ויש פה אחלה סגל. יותר בעייתי זה המאמן שיגיע, לדעתי העונה הבאה תיפול עליו.

הריאליים ביותר להגעה

הם שכטר, הרוש/מרציאנו, קנדיל.

המושאלים אני מחזיר את כולם ונותן לכולם הזדמנות להוכיח את עצמם מול המאמן החדש בתחילת העונה במחנה אימון/משחקי טרום עונה/משחקים רשמיים באירופה (אם נגיע)

מהלא ריאליים אני רוצה את טוואטחה וסבע

מעזיב את

שפונגין יצחקי דוידזאדה קאניוק וטבח שיפרוש וישאר במערכת

מנסה לשחרר גם את עטר או שויינפלד

הקודם לקחתי בחשבון שזה סתם טעות חד פעמית משולשת, אבל רבאק שורה:

אחרי פסיק בא רווח. אתה לא כותב "זרים,זרים", זה "זרים, זרים".

תודה אבשלום

מחזיר מההשאלה את חוזז ושון גולדברג וברקסי

הייתי מנסה להביא את אלמוג כהן

מהליגה

קינדה,קנדיל, שכטר,תורגמן,

שוערים:או מרציאנו או הרוש אבל לא סביר שהרוש יחזור לארץ

מעזיב

עטר קאניוק שפונגין מנסה לשחרר שוינפלד גם

תורג'מן אחלה חלוץ בעיניי, אבל לא יודע אם הוא מסוגל לקחת קבוצה לאליפות ולספסל בטוח לא יבוא. אני מאוד תופס משכטר, חוץ מזה שכמו שאמרתי פה אנחנו צריכים כמה חארות בקבוצה שיעשו הכל כדי לנצח. כולל צלילות.

חוץ מזה, לא אתנגד לקבל את קלאודמיר לאמצע. אחלה של בולדוג.

לאלה שרשמו

להחזיר את שון על חשבון הפרסי

תאירו את עיני לגבי הענין?

הוא עבר לשחק בלם בגלל שהוא שחקן הגנה טוב, אבל לא יכול להיות שחקן הרכב בקטע של התקפה וכ'ו..

הוא שחקן הגנתי טוב בלבד, לא תורם מהומה בהתקפה, סוג של יובל שפונגין

מביא: הרוש וטוואטחה (לא יקרה)

מחזיר: גולדברג, צ'יבוטה ויוני כהן

משאיר: טננבאום, שרן, דסה, טיבי, פרץ, ריקן, גולסה, מיכה, אצילי ובלקמן

כיוון שפתחת את הנושא על סמך ההודעה שלי בנושא אחר, אצטט את דעתי ואענה לך:

בואו נדבר על המושאלים-

משום מה יש פה איזה קונצנזוס שחייבים להחזיר את יונתן כהן, צ'יבוטה, חוזז, ברסקי, גלזר וגולדברג.

עכשיו כן- בהחלט לחלק מהם יש מקום בסגל. חלקם גם בעמדות שחסר לנו בהן עומק ו\או איכות. אבל אף אחד מהם (כנראה) לא יהפוך אותנו לקבוצה טובה יותר.

יונתן כהן (לדוגמה, בעיקר כי קל יותר לבחון שחקני התקפה עפ"י סטטיסטיקה) עם עונה של 4 שערים ו3 בישולים, בקבוצה שמשחקת טוב ומבקיעה הרבה (יחסית לליגה). עלה בהרכב בלא מעט משחקים ועלה כמחליף באלה שלא. מספרים משמעותית פחות טובים משל פיראס מוגרבי (8 ו8), לידור כהן (10 ו3) ושלומי אזולאי (6 ו3) [רשימה חלקית], כולם שחקנים שאף אחד לא מביא לפה. כולם משחקים בקבוצות שהבקיעו פחות מבני יהודה.

מה שאני בא לומר שלמרבית המושאלים שלנו יש עונה לא יותר מסבירה (גם בשיקלול הגיל).

עכשיו, יש סיכוי טוב שמכבי תצטרך ללכת לכיוון הזה (בעיקר בגלל הקיצוץ), אבל אם שואלים אותי מה צריך כדי לחזור לבנות פה קבוצת כדורגל טובה? זה בהחלט לא זה.

וכן, הייתי שמח בתור אוהד שכל שנה שנתיים יהיה שחקן שגדל במועדון שיתחיל לקבל הזדמנות אמיתית. וכן, אם אני המנהל המקצועי הבא של מכבי אני נותן לכולם הזדמנות אמיתית במחנה האימונים ודואג שלפחות שניים מהם יהיו חלק מהסגל הרחב. וכן, זה נחמד לאוהדים וטוב לקבוצה שהיא קוצרת את פירות ההשקעה בנוער. אבל זה לגמרי נייס טו הב מבחינתי כרגע.

אין מציאות גדולות של ישראלים בליגה, זה נכון. אבל צריך לשאוף להביא את הטובים ביותר, ואם יש מגבלות תקציב אז את הטובים ביותר שאפשר להביא מסגרת המגבלה.
אף אחד מבין כהן, חוזז וצ'יבוטה כרגע אפילו לא בטופ 20 של שחקני ההתקפה בליגה (צ'יבוטה איפשהו באזור).
עם זאת, אם הולכים על קיצוצים הייתי בונה על סגל רזה יותר שמושלם עם מושאלים (כמובן שאם אחד מהם יתפוס מקום בהרכב אהלן וסהלן).
אבל בעיקר הייתי מאפיין חולשות של הסגל הקיים (שחקני קישור עם "מספרים", שחקנים מהירים (גם להתקפה וגם להגנה), קשר שיודע לצאת קדימה עם קצת דריבל וכד').

מביא: הרוש וטוואטחה (לא יקרה)

מחזיר: גולדברג, צ'יבוטה ויוני כהן

משאיר: טננבאום, שרן, דסה, טיבי, פרץ, ריקן, גולסה, מיכה, אצילי ובלקמן

הלוואי שהרוש וטוואטחה יגיעו לפה. (אגב מדהים שהרוש נהיה בקונצנזוס, יכולנו להביא אותו בקלות לפני כמה שנים).

לדעתי לגולדברג בהחלט יש מקום לאור הבור בעמדת המגן השמאלי בשנים האחרונות. צ'יבוטה לא מצטיין אבל בהחלט מגיע לו צ'אנס. לגבי יוני- הוא לדעתי לא מראה מה שהייתי מצפה משחקן שרוצה לחזור למכבי.

אם כבר ברסקי הוא שחקן בעמדה שחסר לנו בה גם עומק וגם איכות.

מי שרוצה להביא את שכטר (מעבר לזה שהוא פשוט שחקן מגעיל)

אתם מאופסים על זה שמה שהוא עושה כל הקריירה שלו, הוא לא יוכל לעשות במכבי?

הוא בחיים לא יצליח לסחוט פה פנדלים, במקרה הרע הוא גם יקבל פה גם כרטיסים כאילו הוא בן רייכרט.

אבל הכי גרוע, זה העובדה שעם שחקן כמו שכטר אנחנו נפתח מהדורות חדשות וניר רשף יקבל מימון ליחידה מיוחדת שבודקת משחקים של מכבי. כל חוק אפשרי יחוקק נגדינו, גם רטרואקטיבית.

אנחנו כבר יודעים שכשמייצרים נגדינו מספיק עליהום זה פוגע בקבוצה. בטח עם מנג'ר ומאמן חדשים וקבוצה שתהיה בתהליכי בניה, כמו האש והחצים שאנחנו הולכים לחטוף תהיה היסטורית. אז להוסיף לזה שחקן שמייצר אנטיגוניזם כמו שכטר?

מתכון בטוח לאסון

הלוואי שהרוש וטוואטחה יגיעו לפה. (אגב מדהים שהרוש נהיה בקונצנזוס, יכולנו להביא אותו בקלות לפני כמה שנים).

לדעתי לגולדברג בהחלט יש מקום לאור הבור בעמדת המגן השמאלי בשנים האחרונות. צ'יבוטה לא מצטיין אבל בהחלט מגיע לו צ'אנס. לגבי יוני- הוא לדעתי לא מראה מה שהייתי מצפה משחקן שרוצה לחזור למכבי.

אם כבר ברסקי הוא שחקן בעמדה שחסר לנו בה גם עומק וגם איכות.

הקונצנזוס על הרוש מגיע לדעתי מהעובדה שב"ש לוקחת 3 רצוף עם שוערים סתמיים כמו גורש וחיימוב ואולי העצבים מדברים אבל כנראה שלא צריך לבזבז מקום של זר על העמדה הזו.

לגבי יוני - האידאל מבחינתי שיהיה לנו חלוץ זר ובלקמן שיכול לשחק בעמדה הזו. יוני כחלוץ שלישי, כביכול.

לגבי ברסקי - יש מצב אבל הייתי רוצה שיגיעו 2 זרים לקישור והשלישי יהיה גולסה/ריקן, כשעל הספסל ריקן/גולסה ופרץ.

ולעניין:

שוער: יש מקום לשוער ישראלי. ההבדל לא יבוא משם. הרוש מרציאנו עמוס קליימן חיימוב משתרצו. חבל על עמדה של זר...

מגן ימני:אם דסה לא מחדש חוזה בעד 400 אלף, מוכר אותו ומביא את קנדיל

מגן שמאלי:

לא מרוצה מאופיר והעלויות שלו לפי מה שאני יודע גבוהות. מי עוקב אחרי בלטקסה? מה עם פאדי נג'אר? מה עם שון? בכל אופן אופציה ראשונה צריכה להיות טוואטחה.

בלמים:

בעולם מושלם אין לנו בלם ישראלי בהרכב.

קישור:

*אם הייתי סומך על הכשירות של גולסה הייתי מלחים אותו להרכב ובונה סביבו את הקבוצה.

*בספסל, בהרכב, בכל קבוצה שיש לי אני רוצה את ריקן בסגל.

*פרץ חייב להשאר ולהמשיך להתפתח במכבי. גרף השיפור שלו מטורף.

*מי עוקב אחרי קראצ'ב?

*גלזר לדעתי צריך להמכר עם סעיף רכישה חזרה סטייל קרבאחל. הוא כרגע לא בשל לחזור למכבי לתפקיד כלכך קריטי ואם נאפשר לו להמשיך להתפתח בחוץ הוא יוכל להיות פה נהדר עוד כמה שנים.

התקפה:

*יוני כהן צריך להשאר בהשאלה או גם להמכר עם סעיף ביי באק.

*מיכה מבחינתי על המדף לחול בסכום גבוה, כשחוזז יכול להוות מחליף ראוי לדעתי (הדריבל מזכיר, מוסר פחות טוב ובועט לשער יותר טוב)

*צ'יבוטה זו סוגיה מורכבת. מבחינת כשרון ויכולת הוא כבר לגמרי שם. מה שימנע ממנו להצליח במכבי או בכל מקום אחר זו סוגיה מנטלית/שקשורה לאינטליגנצית משחק. לא יודע כמה עוד השאלות ישפרו אותו... מצד שני מכבי לא הוכיחה את עצמה כמערכת שיודעת לפתור בעיות כאלה (ע"ע יחזקאל). בכל אופן הוא ועטר ביחד על אותה משבצת זה בעייתי.

*לקהת יש מקום במכבי לטעמי. עם אצילי, בלקמן וחלוץ ראוי, עם חוזז ועטר/צ'יבוטה בספסל אנחנו הופכים לקבוצה שיש בה לא מעט אופציות התקפיות.

*אם אוחנה יכול להיות פה הוא צריך להיות פה.