Jump to content

הייטקיסטים בואו לפה

P.Maldini

Recommended Posts

(פורום תעשה את הקסם שלך #293213)

אהלן,

אני סטודנט למדעי המחשב שמחפש משרת סטודנט בתחום. אני בטוח שיש פה לא מעט חבר'ה (סטונדטים או בוגרים) שכבר עובדים בתעשייה ורציתי לקבל המלצות איפה אני יכול למצוא משרות רלוונטיות.

בפורטלים כגון "אולגובס" ו"דרושים" 99% מהמשרות פונות לבוגרים ולבעלי ניסיון. גם בלינקדאין המצב לא מזהיר, מלבד אינטל לא ראיתי יותר מדי חברות שמציעות משרות לסטודנטים.

ואם יש פה אנשים שרוצים תגבור מכביסטי לצוות ויוכלו להעביר את הקו"ח שלי אז בכלל טוב :)

(פורום תעשה את הקסם שלך #293213)

אהלן,

אני סטודנט למדעי המחשב שמחפש משרת סטודנט בתחום. אני בטוח שיש פה לא מעט חבר'ה (סטונדטים או בוגרים) שכבר עובדים בתעשייה ורציתי לקבל המלצות איפה אני יכול למצוא משרות רלוונטיות.

בפורטלים כגון "אולגובס" ו"דרושים" 99% מהמשרות פונות לבוגרים ולבעלי ניסיון. גם בלינקדאין המצב לא מזהיר, מלבד אינטל לא ראיתי יותר מדי חברות שמציעות משרות לסטודנטים.

ואם יש פה אנשים שרוצים תגבור מכביסטי לצוות ויוכלו להעביר את הקו"ח שלי אז בכלל טוב :)

איפה אתה בארץ?

אני מגיע מעולם משאבי האנוש והגיוס. דבר איתי בפרטי, תספר לי קצת על הניסיון והידע שלך אנסה להעביר את הקורות חיים שלך לכל מיני מקומות אם אתה רוצה.

בלי קשר, אולג'ובס,ג'ובמסטר וכל הגנריים פחות יועילו לך.

אתה צריך לחפש בלינקדאין חזק - כמה קונקשנס יש לך?

להכנס לקבוצות בפייסבוק (במיוחד משרות הייטק ושיווק ללא ניסיון של יואב מלמד) ובאתרים הגלובליים כמו Indeed ו Glassdoor.

אגב, מה עם צ'קפוינט? נכון, המשכורות שם לא מדהימות, אבל הם תמיד מחפשים ג'וניורים.

הייתי ממליץ לפזול גם לתפקידים שהם לא בדיוק פיתוח בחברות שונות ולנסות להתקדם מבפנים.

אני התחלתי בתור סטודנט בתמיכה ומשם עברתי לפיתוח כי ראש הצוות שלי דחף אותי לשם.

לפעמים אנשים מקובעים יותר מדי על תפקידי פיתוח בלבד וזה דופק אותם.

הייתי ממליץ לפזול גם לתפקידים שהם לא בדיוק פיתוח בחברות שונות ולנסות להתקדם מבפנים.

מסכים עם מוריו. הרבה אצלנו התחילו בתפקידי בדיקות והתקדמו למשרות פיתוח.

בתור סטודנט אתה בולע הרבה דברים שמספרים לך על ה"עולם שמעבר" שהוא כמובן שוק העבודה.

אחד מהדברים שמספרים לך זה שזו טעות גדולה להתחיל במשרת בדיקות או תמיכה . בראש שלי ההנחה הזאת לא מסתדרת ואני שמח לשמוע שזה גם לא נכון בפועל.

ומצד שני כבדהו וחשדהו.

לא כל חברה נוטה לקדם עובדים שלהם מבפנים.

אם אתה רואה שאתה עוד שניה מסיים את התואר ולא מדברים איתך על שינוי תפקיד (גם אחרי שביקשת כמובן) - תברח.

בתור סטודנט אתה בולע הרבה דברים שמספרים לך על ה"עולם שמעבר" שהוא כמובן שוק העבודה.

אחד מהדברים שמספרים לך זה שזו טעות גדולה להתחיל במשרת בדיקות או תמיכה . בראש שלי ההנחה הזאת לא מסתדרת ואני שמח לשמוע שזה גם לא נכון בפועל.

האמת שאצלי זה היה בסוף שנה א'-תחילת ב' ככה שגם ככה לא התאימה לי משרה עם היקף שעות גדול.

במקרה התחלתי לכתוב כל מיני כלים שעזרו לנו בעבודה, המנהל שלי שם לב שאני מתקתק לו עבודה ואז מהר מאוד דיברו איתי על זה שיעדיפו לקדם אותי מאשר להתחיל מיונים למתכנתים אחרים.

אולי זה בגלל שבזמנו היינו חברת סטארט אפ קטנה והייתה קצת "שכונה", אבל סה"כ אפשר להתחיל גם במקומות כאלה.

אני מכיר המון אנשים שהתחילו מתמיכה/QA והתקדמו בתוך החברה.

פורום מרגש, תודה על הפרטיות

אם יש עוד מישהו שעובד בתעשייה ויודע שמחפשים אצלו סטודנטים, תעביר קו"ח של חבר ליציע מה יש :)

• 7 months later...

מקפיץ את הנושא, עכשיו יש לי כמה משרות פתוחות של פיתוח.

אם יש פה מפתחי פולסטאק או בקאנד (חשוב לציין אנחנו כותבים ב.net וc#) תפנו אליי בפרטית.

לצערי זו לא משרה לג'וניורים ללא ניסיון.

אולי בהמשך אפתח פוסט מרוכז של מה שאני מגייס ?

• 2 weeks later...