Jump to content

סלאח, פה זה ארץ ישראל.

JacK

Recommended Posts

אפילו שזה ידוע לי והגזענות האשכנזית קיימת ובועטת עד היום אני רואה את זה ולא מאמין, מעניין מתי יכניסו את זה לסיפורי המולדת.

על חטיפת הילדים עדיין מתעקשים לשמור בארכיון, ועוד נותנים לירון לונדון הסופר גזען לקריין את הסדרה.

אשכנאצים זו כבר לא דיבה, זו היתה ואולי עדיין המציאות, חובת צפיה לכולם.

http://reshet.tv/item/vod/sallah/episodes/sallah_ep_01-602791/

כשישלחו את סבא שלך לעבודות פרך באושוויץ כשבמקביל שלחו את כל המשפחה שלו לתאי גזים, תשתמש במילה אשכנאצים. חתיכת חריאן קטן ועלוב.

מצטער אם המילים שלי פוגעות במישהו וגם תקבל 450 לייקים על התגובה, אבל אני ממש לא אחזור בי מדברי ומעדיף לומר מאשר לבצע את המעשים שהם עשו, חטיפת ילדים מהוריהם מבלי לדעת עד היום מה קרה להם זה מעשה **** פר אקסלנס. כמובן שאלה שהיו כאן התגזענו וירדו על פליטי השואה.

אני חצי עיראקי, רבע מרוקאי רבע צבר (עם שורש קווקזי), סבא שלי העיראקי עד היום מקלל את היום שהוא נחת בארץ, הוא איבד במעברות את אבא שלו ורבים ממשפחתו, הוא אומר שבנוסף לסבל הם עברו השפלות שהשאירו בו צלקות עד היום (וזה בלי להזכיר את הפרהוד שיהודי בגדד עברו).

עם כל זאת, שאני מבין את כאבו, אני לא חושב שיש לדברים האלה שום השפעה על אורך החיים שלי, מעולם לא נתקלתי בגזענות רק בגלל שאני מזרחי, יותר מזה, אני לא חושב שבדור שלנו (אני אוטוטו 27) זה קיים.

*לא צפיתי בסדרה.

נחום גולדמן - רחובות על שמו בערים : ראשון לציון , רחובות ובאר שבע .
"קלטנו 200 אלף יהודים מצפון אפריקה , הם היו בידינו כחומר ביד היוצר לקחנו אותם מהאוניה ושלחנו אותם ישר להתיישבות. לא שאלנו את פיהם מה הם רוצים והדבר עלה יפה , העלייה של עכשיו היא חומר אנושי חדש , שלא נוכל לעשות בו כרצוננו"

רחוב אבא אבן, רחוב מרכזי בירושלים ליד בנייני האומה:

"אל לנו להגות רעיון של השתלבות (במדינות ערב). להיפך, עלינו להימנע מהשתלבות. אחת הדאגות הגדולות המתעוררות בלבנו שעה שאנו סוקרים את מצבנו התרבותי היא, פן יגרום ריבוי העולים אלינו מארצות המזרח להשוואת רמתה התרבותית של ישראל אל רמת הארצות השכנות. אל נא נראה את עוליינו מארצות המזרח כגשר בדרך להשתלבותנו בעולם דוברי ערבית; עלינו להכניס בהם רוח מערבית, ולא לתת שיגררונו לתוך מזרחיות לא טבעית" (בתוך – אבן, 60 : 1959).

לא הבנתי, מגיע עולה חדש זורקים את באיזה חור, מה מונע ממנו ללכת לאן שהוא רוצה ללכת?

סבא שלי ברח מפולין באמצע שנות ה30 אבא שלו הגיע לארץ חיפש עבודה בת"א לא מצא וחזר לפולין, המזל שהוא היה ציוני וניסה שוב והצליח למצוא לבסוף והתבסס בת"א

מישהו נתן לו משהו בחינם? הוא הצליח להשיג מסמכים עלייה מזוייפים בכוחות עצמו, מישהו ציפה לקבל בית חינם במקום מרכזי?

יאללה ג'ק זו הרי לא המדינה שלך אז תחזור לארצות האסלאם האהובות עלייך כל כך. נראה לי שתשתלב שם מצוין כי אתה מלא בשנאה בדיוק כמוהם.

אפילו שזה ידוע לי והגזענות האשכנזית קיימת ובועטת עד היום אני רואה את זה ולא מאמין, מעניין מתי יכניסו את זה לסיפורי המולדת.

על חטיפת הילדים עדיין מתעקשים לשמור בארכיון, ועוד נותנים לירון לונדון הסופר גזען לקריין את הסדרה.

אשכנאצים זו כבר לא דיבה, זו היתה ואולי עדיין המציאות, חובת צפיה לכולם.

http://reshet.tv/item/vod/sallah/episodes/sallah_ep_01-602791/

מי "נתן" לירון לונדון לקריין את הסדרה?

לא היוצר המזרחי שמדבר על קיפוח?

"תחילה ניסינו ביד רכה, שבע בבוקר ועד שעה שתיים אחר הצהריים השתדלנו להשפיע עליהם ולשכנע אותם. בינתיים נתקרבה השבת והתחלנו לחשוש שלא נגיע למקום הקליטה, בפרט שמדובר על מקומות מרוחקים שהנסיעה לשם אורכת שלוש שעות. לאחר שבע שעות עמדה לפנינו הברירה: או לשלוח אותם לשער העלייה או לעשות מה שלא עשינו מעולם. הלוא אנו הבאנו אנשים אלה, אנו קובעים את מקום קליטתם, עליהם ללכת לשם. אם לא ילכו, אנו אומרים להם: 'אתם לא בסדר מבחינת החוק'. יש בחוק חור קטן שנותן לנו אפשרות ללחוץ עליהם. החוק אומר שאם הורים משאירים ילדיהם תחת כיפת השמים – הם מפקירים אותם – מדובר על ילדים שהם למטה מגיל מסוים – ואז אפשר לקחת את הילדים בכוח כדי לתת להם קורת גג, נאמר להם: 'זה המקום שנקבע לכם, אם אתם לא מוכנים ללכת למקום הזה – אין אתם בסדר כלפי ילדיכם, אז עלינו לפנות לעזרת המשטרה'. האיום במשטרה פעל יותר מאשר המשטרה עצמה, הצעקות היו כאילו המשטרה פועלת ממש. לי נראה שלא היתה לנו שום ברירה. אני רק יכול להודיע שגם להבא נפעל כך".

גיורא יוספטל, 1955, מתוך פרוטוקול ישיבה של מוסד התיאום בין הממשלה לסוכנות היהודית שדנה בקבוצת עולים מדמנאת ממרוקו שסירבה לרדת באזור שיועד להם, שער עלייה, שתנאיו היו קשים וירודים. לאחר האיומים על לקיחת ילדיהם הם נאלצו לרדת בשער העלייה על אף התנגדותם.

בהמשך לאותו דיון הציע אחד המשתתפים כי יחתימו את העולים מראש, טרם עלייתם לארץ, במרוקו, על כך שהם מתחייבים להתיישב במקום בו יחליטו הקולטים ליישב אותם.

בהמשך לכך הוסיף יוספטל:
"זאת בירוקרטיה פרוסית לעומת אנשים פרימיטיביים. לחתימות שלהם אין שום ערך, אין מושג לאנשים אלה על מה הם חותמים"

לשם הבהרה - אני חצי ספרדי חצי אשכנזי.

אם מנהלי הפורום לא מכריחים את החריאן הזה למחוק את המילה אשכנאצים מהתגובה שלו ו/או מרחיקים אותו מהפורום אזי זו פשיטת רגל נוראית.

חוצפן!

חריאן פרמיטיב ובבון, יאללה תחסמו. תסתמו פיות. על הנושא עצמו פחות נוח לדבר.

אולי בוסה ישתמש במילים יותר עדינות כדי לרכח אותכם, אותי זה לא מעניין. יאללה עפתי לחתונה, נתעדכן מחר.

פתחת פה נושא שכל מטרתו הוא לסכסך ולפלג בין יהודים ולהרבות שנאה, למה אתה מצפה?

אתה לא פחות גרוע מהמחבלים הערבים. אני בטוח גם שאתה מזדהה איתם יותר כי הם גם מתרבות המזרח.

לא הבנתי, מגיע עולה חדש זורקים את באיזה חור, מה מונע ממנו ללכת לאן שהוא רוצה ללכת?

סבא שלי ברח מפולין באמצע שנות ה30 אבא שלו הגיע לארץ חיפש עבודה בת"א לא מצא וחזר לפולין, המזל שהוא היה ציוני וניסה שוב והצליח למצוא לבסוף והתבסס בת"א

מישהו נתן לו משהו בחינם? הוא הצליח להשיג מסמכים עלייה מזוייפים בכוחות עצמו, מישהו ציפה לקבל בית חינם במקום מרכזי?

הבעיה היא שהיו עולים שהתקבלו בחיבוק וקיבלו תמיכה (גם אם לא דברים בחינם, כן היו עזרות), והיו עולים שקיבלו כתף קרה במקרה הטוב ומכשולים במקרה הרע. וזה היה לפי המוצא.

מפא״י היו מקימי המדינה ויש המון דברים לזכותם, אבל דמוקרטים גדולים הם לא היו, והגזענות, המיליטנטיות והשחיתות דבקו בהם חזק חזק. (ואני אומר את זה בתור מישהו שרוב המשפחה שלו הייתה במפא״י)

חריאן פרמיטיב ובבון, יאללה תחסמו. תסתמו פיות. על הנושא עצמו פחות נוח לדבר.

אולי בוסה ישתמש במילים יותר עדינות כדי לרכח אותכם, אותי זה לא מעניין. יאללה עפתי לחתונה, נתעדכן מחר.

אני מוכן לדבר על הכל ואתה אפילו תתפלא מדעותיי.

אבל...

עד שאתה לא מוחק את המילה הזאת ומתנצל אתה לא שווה יריקה יא חרא קטן.

גיבור מקלדת.

למי אתה קורא ****? ועל מה?

כשישלחו את סבא שלך לעבודות פרך באושוויץ כשבמקביל שלחו את כל המשפחה שלו לתאי גזים, תשתמש במילה אשכנאצים. חתיכת חריאן קטן ועלוב.

לצערי הוא צודק האמת כואבת אבל זה מבוסס על אותם דפוסי התנהגות של הנאצים גם לי עלה הדמיון בין הדברים במהלך הפרק

לא הבנת כי לא ראית את הפרק

ג'ק אתה הפועל הקלאסית - במקום לנהל דיון כמו אדם בוגר אתה בוחר להיות אולטרה קיצוני מאגניב, לטנף ואז מתפלא למה אף אחד לא משתין לכיוון שלך או רוצה לדבר איתך. רצית תשומת לב? קיבלת.

לצערי הוא צודק האמת כואבת אבל זה מבוסס על אותם דפוסי התנהגות של הנאצים גם לי עלה הדמיון בין הדברים במהלך הפרק

כל עוד לא לקחו את הילדים להמתה מידית בגז ואת ההורים לעבודות פרך בתת תנאים עד שגם הם ימותו, אז לא, זה לא כמו דפוסי ההתנהגות של הנאצים.

אתם טיפשים שסתם יוצרים אנטגוניזם כלפיכם במקום שאנשים ידברו פה על נושא חשוב.

כל עוד לא לקחו את הילדים להמתה מידית בגז ואת ההורים לעבודות פרך בתת תנאים עד שגם הם ימותו, אז לא, זה לא כמו דפוסי ההתנהגות של הנאצים.

אתם טיפשים שסתם יוצרים אנטגוניזם כלפיכם במקום שאנשים ידברו פה על נושא חשוב.

ברור שלא לקחו אנשים למשרפות צריך להיות טיפש כדי לחשוב שזאת הכוונה בדמיון.

אבל להגיע למרוקו ולמיין אנשים שיעלו לארץ על פי גיל מין ומצב רפואי מזכיר דפוסי פעולה של הגרמנים לשלוח את העולים לישובים כדי לשמש מגן אנושי מזכיר דפוסי פעולה של הגרמנים.

עד שאנשים במדינה לא יפסיקו עם טענות קיפוח עדתיים לא נגיע רחוק.

שסבא וסבתא שלי באו להקים את הקיבוץ ב1937 הם ישנו באוהלים ברכס הכרמל הדרומי, אף אחד לא קיבל כלום חינם במדינה הזו, גם האשכנזים סבלו מתת תנאים שבאו להקים את המדינה.

סתם לצורך הבהרה אני חצי עירקי חצי אשכנזי, וחושב שכל ההתעסקות במה שהיה פעם במדינה כבר לא רלוונטי.