Jump to content

שפונגין

Matanbiton

Recommended Posts

חשוב לי דווקא אחרי ניצחון להגיד את מה שאני חושב עליו.

בגדול עם כל האהבה לשחקני בית, לא שחקן מספיק טוב גורם להתקפי לב בכל נגיעה שלו בכדור.

בסוף העונה יהיה הזמן המתאים ביותר להפרד.

אוהב אותו, וחושב שבתור שחקן ספסל שעולה בגלל פציעות של אחרים וכו' הוא אחלה מכל הבחינות.

להרכב זה לא חדש שהוא לא מספיק טוב וזה לא שהקבוצה בנתה עליו כשחקן בהרכב. לא בקיץ, ולא בינואר האחרון עם הרכישה שהתפקששה ברגע האחרון של הבלם הזר.

הוא שיחק היטב. כמו שהוא בדרך כלל משחק, שלא לדבר על זה שתופקד בכלל בצד שמאל ועדיין עשה עבודה סולידית פלוס.

הוא סתם מסומן פה לשלילה, כמו רבים וטובים לפניו.

אם אין איתו בעיה פיזית - הוא צריך להישאר.

חייבים היום בלמים שיודעים להניע כדור, הוא לא יכול לעדות טת זה. פרץ בלם שלישי, קישור של רודריגז, גולסה וריקן.

לא מוציא את פרץ מהמשבצת שלו בחיים.

• מנהלים ראשיים

בחיי שאתם מדברים שטויות, העמדה טובה מאוד שלו. סגר הרבה חורים ומלחם, דווקא טיבי היה די חלש.

הוא דווקא בעונה סבבה ומתאים לסגל הרחב

לא יודע אבל הוא עשה לפחות 3 בורות, התאום שלו עם מיכה היה חלש מאוד והוא פשוט לא עמד נכון פעם אחר פעם.

המזל אתמול הוא שהיינו חזקים התקפית והרבה סתימות חורים של דור פרץ, מול קבוצה כמו ביתר היינו נענשים אתמול על מה שעשה.

אני חושב שזה הפיתרון הכי ראוי עד ששרן יחזור. טיבי חייב לשחק בימין, אסור להזיז אותו שמאלה, מה שמוציא את טבח מהמשוואה כי גם הוא אותו דבר.

על הנייר אולי כדאי לנסות את דוידזאדה כבלם השלישי השמאלי, אבל אני חושב שאין לו את מה שדרוש מבחינה הגנתית ומבחינת משמעת טקטית.

אז קיצר - שפונגין, עד ששרן יחזור. חבל חבל חבל שלא הבאנו שחקן לעמדה הזו בינואר.

די עם המסירות אחורה, יא מבוהל!

לא. לא די בכלל.

שחקני הגנה שמשחקים מאחור צריכים להיות סופר בטוחים במסירות הקצרות שלהם קדימה. זה נכון עוד יותר כשמשחקים שלושה בלמים - כל איבוד כדור במסירה של אחד מהשחקנים הללו פרושו התקפת יריב מסוכנת. ברוב המקרים מסירה בטוחה, לאחור, היא ההחלטה הנכונה. שפונגין לא שיחק שונה מטיבי ובאבין מהבחינה הזו. ההתקפות הטובות של מכבי הגיעו כשאחד מהם העביר מסירה קלה, בטוחה, לשחקן קישור; לא עשה משהו מחוכם. זו פונקציה של תנועה ללא כדור של שחקני קישור (פרץ, מיכה, ריקן, רודריגז, דסה) הרבה יותר מאיזו יכולת הנעת כדור מיוחדת של הבלמים. לבוא אליו בטענות שהוא מוסר לאחור כשיש סכנה לאיבוד כדור מסוכן זה לבוא אליו בטענות שהוא מבצע את תפקידו.

אתמול, ספציפית, היה גם אלמנט נוסף: שפונגין שחקן ימני, ששיחק באגף שמאל. כשקיבל את הכדור באגף, החשש שלו למסור ברגל שמאל קדימה היה גדול יותר. הוא העדיף, וזה ניכר ומובן, להעביר לימין, מה שהקשה עליו עוד יותר, מן הסתם, למסור מסירות שבאגף המקורי שלו היה מוסר.

הוא באמת היה בסדר גמור. הוא כמעט תמיד בסדר גמור.

לא. לא די בכלל.

שחקני הגנה שמשחקים מאחור צריכים להיות סופר בטוחים במסירות הקצרות שלהם קדימה. זה נכון עוד יותר כשמשחקים שלושה בלמים - כל איבוד כדור במסירה של אחד מהשחקנים הללו פרושו התקפת יריב מסוכנת. ברוב המקרים מסירה בטוחה, לאחור, היא ההחלטה הנכונה. שפונגין לא שיחק שונה מטיבי ובאבין מהבחינה הזו. ההתקפות הטובות של מכבי הגיעו כשאחד מהם העביר מסירה קלה, בטוחה, לשחקן קישור; לא עשה משהו מחוכם. זו פונקציה של תנועה ללא כדור של שחקני קישור (פרץ, מיכה, ריקן, רודריגז, דסה) הרבה יותר מאיזו יכולת הנעת כדור מיוחדת של הבלמים. לבוא אליו בטענות שהוא מוסר לאחור כשיש סכנה לאיבוד כדור מסוכן זה לבוא אליו בטענות שהוא מבצע את תפקידו.

אתמול, ספציפית, היה גם אלמנט נוסף: שפונגין שחקן ימני, ששיחק באגף שמאל. כשקיבל את הכדור באגף, החשש שלו למסור ברגל שמאל קדימה היה גדול יותר. הוא העדיף, וזה ניכר ומובן, להעביר לימין, מה שהקשה עליו עוד יותר, מן הסתם, למסור מסירות שבאגף המקורי שלו היה מוסר.

הוא באמת היה בסדר גמור. הוא כמעט תמיד בסדר גמור.

ממש ממש ממש תודה.

ניסיתי להסביר את זה אתמול לקבלה באמצע המשחק אבל זה היה ארוך מדי והוא לא הבין אותי כמו שצריך.

אני ברשותך פשוט אעתיק את ההודעה שלך. תודה.

דווקא זה מה שאני אוהב בו. יודע שהוא לא טוב בהנעת כדור ויציאה קדימה אז הוא מבצע את הפעולות הפשוטות והבטוחות, בניגוד לטב"ח שתמיד עולה להתקפה ומחפש הרפתקאות ולבסוף גורם לאיבוד כדור קריטי.

יובל נותן מעצמו מאה אחוז. זה השחקן וזה היכולות שהוא יכול לתת וחשוב ששחקן כזה ישאר אצלנו בסגל.

הבאסה היחידה שיש לי זה שייני בעונה מזעזעת ולא משלים לנו שלישייה הגנתית בטון ולמועדון עצמו שבחלון העברות לא דאג להביא בלם בזמן והשאיר אותנו עם חמישיית זרים.

אני קורא פה חלק מהתגובות ומתחיל לחשוד שיש אולי שפונגין אחר.

לכל ”אוהבי” הפעילויות הפשוטות, אני בטוח שגם שחקן שיעלה מחר מהנוער יוכל להחזיר אחורה.

הוא מבוהל, 0 תרומה התקפית,זה נראה תמיד שהוא מפחד לגעת בכדור גם הגנתית הוא לא תורם יותר מדי.

שיעשה טובה ויפרוש.

אנחנו רואים את אותו שחקן?

יש להחזיר אחורה כי זה הדבר הנכון לעשות מבחינת המשחק, ועל זה אין לי תלונות וכולם עושים את זה.

ואז יש להחזיר אחורה כי אתה מפוחד ומחפש שהעיקר שהכדור לא יהיה ברגל שלך. וזה שפונגין. וכל שחקן אחר יתן לנו יותר שם.