Jump to content

מכביפדיה - סטטיסטיקות על משחקים

maccabi13

Recommended Posts

אהלן,

כחלק מהעבודה על מכביפדיה, החלטנו שאנחנו רוצים לשמור את כל המשחקים של מכבי לאורך השנים (ביינתים רק כדורגל).

הוצאנו (אני וbenbb מהפורום) מהאתר הרשמי של מכבי את כל המשחקים בעזרת קוד פייתון והתחלנו לחפש כל מיני דברים מגניבים.

כמה דברים שהצלחנו להוציא -

ניצחון בית הכי גבוה של מכבי:

Game between מכבי תל אביב (home) - הפועל בלפוריה (away)
Results : 12 - 0
Played on at 19 מרץ 1955 with צופים: 3,000 viewers
As part of ליגת לאומית, round - No round found
Referee : שופט: מצלר

ניצחון חוץ הכי גבוה:

Game between מכבי ראשון לציון (home) - מכבי תל אביב (away)
Results : 0 - 13
Played on at 07 ינו 1950 with Cant found crowd viewers
As part of ליגה א, round - No round found
Referee : שופט: רוזנבאום

השחקן ששיחק הכי הרבה פעמים.

השחקן שהוחלף הכי הרבה פעמים.

דוגמא לדבר מגניב - הניצחון הכי גבוה בגביע הטוטו:

Game between מכבי תל אביב (home) - עירוני ראשון לציון (away)
Results : 8 - 1
Played on at 08 ינו 1999 with צופים: 1,500 viewers
As part of גביע הטוטו, round - No round found
Referee : שופט: דוד ברק

העלנו פקג' פייתוני למגה (פייתון 3 - יש readme וכמובן שמוזמנים לפנות בכל שאלה ונעזור בשמחה), אני בטוח שיהיו חברה שירצו לשחק עם זה קצת :clap:

רוב מה שניתן לעשות ביינתים עם הספרייה :

להוציא (משחק בית\חוץ + נגד קבוצה כלשהי + במפעל מסוים + שוחק לפני\אחרי תאריך + ניצחון\הפסד\תיקו) ועל החיתוכים האלו

להוציא את השחקן שעשה הכי הרבה מאלו : (עלה בהרכב + החליף + הוחלף + כבש + קיבל צהוב + קיבל אדום ).

כרגע זה עדיין בפיתוח, יש עוד דברים שצריך לסדר (כרגע שחקן שהחליף מספר נספר כשניים שונים, ושחקן שעלה כקפטן נספר שונה ממשחקים שלא עלה כקפטן).

בנוסף, הכל מתבסס על הנתונים מהאתר של מכבי, מרבית המשחקים הישנים לא מתועדים באותה הרמה של החדשים,

יש משחקים שלא מתועדים או מתועדים עם טעויות - אז ייתכנו סטיות מהנתון האמיתי כרגע :angel:

אם יש לכם עוד רעיונות לסטטיסטיקות משוגעות תשלחו לנו וננסה להוציא,

יאללה מכבי(פדיה) :)

מעולה. יישר כח. אני מניח ששמתם לב שהנתונים על השחקן שהוחלף הכי הרבה הם מהשנים האחרונות. הייתי מנסה להתמקד בנתונים שזמינים מקום המדינה לפחות. ואולי הייתי עושה נתונים מסוימים רלוונטיים לליגת העל, למשל

אם יש לכם עוד רעיונות לסטטיסטיקות משוגעות תשלחו לנו וננסה להוציא,

יאללה מכבי(פדיה) :)

לא רעיון לסטטיסקות אבל אם תהיה אפשרות למצב "ראש-בראש" (בוחרים קבוצה ששיחקנו מולה + מסגרת + מאיזו שנה = מקבלים את כל התוצאות) זה יהיה מדהים

ויקיהפועל עשו את זה: http://wiki.red-fans.com/index.php?title=מיוחד:RunQuery/Gamesearchfoot&mobileaction=view_normal_site (סורי)

לא רעיון לסטטיסקות אבל אם תהיה אפשרות למצב "ראש-בראש" (בוחרים קבוצה ששיחקנו מולה + מסגרת + מאיזו שנה = מקבלים את כל התוצאות) זה יהיה מדהים

ויקיהפועל עשו את זה: http://wiki.red-fans.com/index.php?title=מיוחד:RunQuery/Gamesearchfoot&mobileaction=view_normal_site (סורי)

תאור המשחק

קטסטרופה. אסון. מהלומה קשה נחתה על המועדון בדמות תבוסה צורבת בדרבי חד-צדדי. המחצית הראשונה עוד התאפיינה בלחץ טקטי טוב של הפועל ונגמרה בתוצאה 0:1, אך במחצית השניה כל המערכים כשלו ורבים חששו שמא התוצאה תעלה על זו של "השבת השחורה" מ-1970.

טריוויה
  • הפועל עלו למשחק בחולצות אדומות ומכנסיים לבנים, ההם בהכל-צהוב.
  • ניקוליץ' זכה בהגרלה והפועל פתחו את המחצית השניה.
  • המשחק הרשמי הראשון בו הפועל סופגת מעל 4 שערים מאז ההפסד 2:6 להפועל פ"ת בעונת 1990/91.

http://wiki.red-fans.com/index.php?title=עונת_2016/17_(כדורגל)_מחזור_5

:D :D :D

אם אני לא טועה, השבת השחורה זה כינוי לשבת בה פלשו הכוחות הבריטיים על היישוב היהודי (בתקופת המנדט כמובן). חתול?

אכן.

https://he.wikipedia.org/wiki/שבת_שחורה

• 2 weeks later...

העלתי את הקוד לgithub (לא מושלם, אבל שווה להעלות).

מהדברים האחרונים שהתווספו - סטטיטיקות על מאמנים (מי ניצח או הפסיד לפי אחוזים + כמה משחקים הוא אימן).

בעתיד הכל יהיה נגיש ממכביפדיה :)