Jump to content

סיכום התיקו מול מכבי פ"ת במושבה אחריי צפייה בש.ח | עוד תיקו מאכזב, המצב נראה לא טוב.

Sawyer

Recommended Posts

אחריי המנעות ממבוכה מול ויאריאל בזירה האירופית חוזרים לעוד משחק ליגה עם הרגשה שאסור להפסיד נקודות.

מכבי פ"ת לא קבוצה חלשה אבל כשגולסה ורודריגז חוזרים להרכב אתה מרגיש שאתה צריך לצבור מולם את שלושת הנקודות. ג'ורדי החליט לספסל את האיסלנדי שלא פוגע בתקופה האחרונה, שרן הפצוע מחוץ לסגל.

המשחק נפתח עם שליטה צהובה, דקה 4 נסיון בעיטה של ריקן מ18 מטרים פוגע רק ברשת החיצונית של גיגי. דקה 6 באבין שולח כדור ארוך לבלקמן שמוריד נפלא לריקן שבועט נכון בנגיעה מ14 מטר אבל גיגי יורד טוב והודף לקרן שמגיעה לרחבה של פ"ת שם איתן טיבי מציח להוריד על החזה ולהוציא מספרת מדוייקת שנהדפת באינסטיקנט אדיר של גיגי. מכבי מחפשת שער מהיר. דקה 13 רודריגז מנסה בעיטה מ18 מטר אבל הכדור שלו חלש ומגיע לידיים של גיגי. דקה 19 נסיון בעיטה רע של גולסה מ20 מטר הולך שטוח והחוצה. הצהובים לא מצליחים לפרוץ את הבונקר המגעיל של המארחת. דקה 24 השליטה הצהובה נמשכת והפעם זה ריקן שמנסה לתת צ'יפ בלתי אפשרי מ20 מטר, הכדור הולך מעל השער. דקה 29 לידור כהן מתנהל יפה עם הכדור ומ18 מטר בועט בעיטה לא רעה שמפספסת את המסגרת של ראייקוביץ'. דקה 31 מיכה מכניס כדור טוב לבלקמן שנוגח מ8 מטר אבל הכדור שלו עולה מעל השער של גיגי. הצהובים נחלשים, דקה 42 בלקמן לא מצליח לנצל מעידה של הבלם שלו ברחבה לטובת בעיטה אבל בסופו של דבר מוציא כדור טוב לריקן שבועט בנגיעה מ16 מטר הכדור שלו הולך רק לקרן.

מחצית שניה נפתחת כהמשך ישיר למחצית הקודמת בווליום נמוך יותר כשהצהובים שולטים אבל לא מצליחים למצוא את השער, דקה 53 בלקמן מנסה בעיטה מ20 מטר אבל הכדור שלו הולך מטר מעל המשקוף של גיגי. מכבי פ"ת מתחילה לצאת יותר קדימה ודקה 73 זה כמעט ומשתלם לה, סומא פורץ באגף שמאל ומעביר רוחב שטוח שחולף על פני כל הגנת מכבי ת"א ומגיע לבריק שממצב נוח לא מצליח להכניע את ראייקוביץ' שיוצא נהדר ומצליח לעצור את הכדור. דקה 76 דור מיכה הופך כיוון נהדר לדוידזאדה שמתקדם ומכניס כדור לוידאר שמ14 מטר לא יכול לנגוח למסגרת. חילופים התקפיים של ג'ורדי משנים את מצב הכוחות במגרש והצהובים בדקות האחרונות מתקרבים אל השער, דקה 80 דור מיכה מרים כדור שנהדף מהגנת פתח תקווה לכיוון השער גיגי הודף כדור שמגיע לעטר שנהדף ע"י שחקן פ"ת בדרך לשער ודאי. דקה 81 הרמת כדור של בלקמן חוזרת ליצחקי שאורב לריבאוד ומשחרר פצצה מ14 מטר אבל הוא מפספס את המשקוף בחצי מטר. דקה 89 בעיטה חלשה של פירס נקלטת אצל ראייקוביץ', דקה 91 באבין מרים מאגף ימין יצחקי מתרומם טוב אבל הנגיחה שלו הולכת רחוק מהמסגרת.

שופט: מכור. (שרמיט זבל בן זונה. **** בראש. שיפוט חד צדדי מגמתי מעבירות גסות שלא נשרקו עלינו לליטופים שלנו שנשרקו לצהובים ועד לפנדל מכריע, תמות.)

שחקנים:

ראייקו - הייתה לו הצלה של משחק, בהחלט היה שווה נקודה במשחק הזה. חוצמזה לא היה הרבה במה להתעסק (טעות רגל אחת שיכלה לעלות לנו)

שפונגין - לא משחק רע של יובל שעשה מה שיכול מול מנור, כמעט ולא עלה (הוראה של מאמן) ובתור פלסטר עד שבוע הבא היה בסדר, עדיף על שרן שם.

טיבי - היה יכול לקנות את עולמו במספרת. בסה"כ סיים משחק בלי מכירה משמעותית ולא ספגנו, לזכותו כנראה.

באבין - לא מבין למה הוא ככ דומיננטי בהנעת כדור, עושה את זה לא רע בד"כ אבל זה לא התפקיד שלו, הגנתית עשה את המצופה.

דוידזאדה - לא מכר בהתקפה בצורה מוגזמת, ניסה להצטרף בהתקפה אבל לא היה מספיק מדוייק. מת עליו גם אם היו לו משחקים פחות טובים.

רודריגז - הפתיע אותי ביכולת הגנתית טובה, חטף כדורים, שם גוף והיה שם במתפרצות, ירד מצויין. בכל הקשור לחלק ההתקפי הוא היה ביכולת פושרת מאוד. איבד גם כדורים בצורה לא אחראית כרגיל (גם אם פחות)

גולסה - עשה הרבה עבודה, חילץ כדורים, ניסה לא פעם לבוא מאוחר ולהוציא את מכבי קדימה. לא היה מספיק דומיננטי למרות זאת. חייב לשחרר בנגיעה כשיש לו.

ריקן - פשוט לא מספיק טוב לעמדה הזאת למכבי, ניסה לבעוט (שזה מצויין כי אין לנו כלום) אבל לא פגע בכלום היום.

מיכה - היו לו כמה כדורים טובים ויציאות טובות קדימה, אבל מכבי סטטית והוא פשוט לא מצליח למצוא שחקן במקום מסוכן. אהבתי מאוד את המחוייבות ההגנתית, מנע מצבים מביכים לקראת הסיום.

בלקמן - משחק די טוב של ניק, חילק כדורים טובים, לא כפה את עצמו על המשחק, ניסה לבעוט כשצריך. ואפילו עשה כמה מהלכי דריבל עם פס טובים.

שוינפלד - כמו ריקן, לא ברמה לפתוח במכבי בעמדה הזאת. שחקן נחמד שנותן את הכל ומשחק בצורה חכמה. אבל אין לו את היכולות וזה בא לידי ביטוי בכל משחק.

פיקנטריה:

- לא שרו למני לוי דקה 12

- נפילה מביכה של שחקן מפ"ת (דקה 12)

- הפארסה עם הבועטים הנכים של פ"ת במחצית

- קריאות תתפטר לג'ורדי

קהל:

רק רע יש לי להגיד על הקהל של מכבי, האין עידוד אמיתי כל המשחק, הבוז לשחקני מכבי ב0-0 כשהמשחק לא גמור. קריאות תתפטר לג'ורדי. קשה.

לא רואה את האור, בטח לא בגזרת הקהל.

יום חמישי גמר גביע מול ב"ש, נדבר לפניי..

לילה טוב.

גולסה לא היה טוב היום. בהתקפה היה עם קבלת החלטות רעה מאוד. באופן כללי, הוא רחוק מאוד מהיכולת של העונה שעברה (גם בתחילת העונה, לפני שנפצע).

בלקמן היה היום מעולה ועשה הכל נכון.

גולסה לא היה טוב היום. בהתקפה היה עם קבלת החלטות רעה מאוד. באופן כללי, הוא רחוק מאוד מהיכולת של העונה שעברה (גם בתחילת העונה, לפני שנפצע).

בלקמן היה היום מעולה ועשה הכל נכון.

הוא לא היה טוב. אבל בהגנה עשה עבודה, היה מאוד דינמי ובא אחורה לנסות להוציא כדורים. הוא בהחלט לא היה מספיק טוב אבל לא הרגיש לי שהוא הבורג הבעייתי בהרכב היום..

ג'ורדי חייב להתפטר.
בקלמן שחקן שחקן, דווקא רודריגס ממש אכזב אותי היום. לא טעה, כי לא ניסה לקחת שום אחריות באמצע.

דווקא שוינפלד הרגיש הרבה יותר מסוכן ומטריד עבור ההגנה שלהם, מווידאר. בטח נפצע בגלל זה הוחלף.
לריקן אין מקום כשחקן בונה ופותח בקבוצה כמו מכבי.

שרו למני איזה 10 שניות.

ככה זה היה גם במשחק הקודם, אחרי הקריאות ״מני לוי״ הקהל הרחב התחיל לשיר את ״אני עומד ושר..״ ואנשי הארגון החדש סימנו להם להפסיק והתחילו שיר חדש

כל פעם שנכנסנו פנימה פירקנו להם את ההגנה, אבל מכבי, כמו במכבי של השנתיים האחרונות מעדיפים להתמסר בין ההגנה לקישור האחורי.

70% החזקה בכדור, מתוכם 80% שחקני ההגנה.

דייייייייי כבררררררררררר, זה נמאס, זה מטריף.

אם עד אתמול עוד אמרתי שצריך לתת צ׳אנס ליורדי, אז די, פה זה הסתיים מבחינתי.

באבין, טיבי ושפונגין פלמייקרים, שורה תחתונה, אין לי כח לנתח..3 בלמים שדוחפים כדורים לחלוצים, כדורגל מיושן שלא מתאים לתקופה של היום, זה לא עובד, זה לא עבד וזה ממשיך להיות ולא לעבוד, לא יודע מה עושים באימונים, אבל זה כשלון מהדהד.

שוינפלד עוד פעם נפצע יאללה תהיה בריא, נלחם וזה, אבל לא חלוץ לרמות האלה, כל הזמן נפצע ולא מייצר מצבים..

דור מיכה השחקן היחיד שיודע לתת פס חכם מהמרכז, ואיפה הוא שיחק? כמגן, אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק.

נותן דעה על שחקנים לפי מה שרואה לנכון, מוזמנים לתקן אותי אם חושבים שאני טועה..

והדעה הזאת מראה שהמשחק אתמול היה פחות בעייתי פרסונלי ויותר חשף בעיות של קבוצה לא מספיק מאומנת נגד בונקר.

והדעה הזאת מראה שהמשחק אתמול היה פחות בעייתי פרסונלי ויותר חשף בעיות של קבוצה לא מספיק מאומנת נגד בונקר.

לא נראה שהיא מאומנת להתמודד מול איזשהו סגנון.

פגשנו קבוצות מכל המינים וכל הסוגים, מול כולן התקשנו לייצר מצבים.

הבעיה היא עמוקה ומדאיגה מאוד. קשה לצפות בקבוצה , התקפות טובות מרגישות כמו צירוף מקרים ולמרות היעדר איכות בסגל הנוכחי ציפיתי ליותר מצוות אימון נרחב כלכך שלא מצליח לייצר פתרונות ופשוט כושל.

מאפיינים דומים מדי למכבי חיפה של השנים האחרונות וכולי תקווה שיתקבלו החלטות נכונות שימנעו מאיתנו להשלים את התהליך.

אני לא מסכים שאין שיפור מאז חזרת הפצועים, במיוחד גולסה ורודריגז.

עם אמצע הרבה פחות קשוח מפ״ת (בראשות פירס המזדיין, איך יכול להיות שכל המשחק נשרקו 2 או 3 עבירות לטובת מכבי?! חסר תדים בכל מובן), מכבי הייתה מאבדת את האמצע בקלות, עכשיו זה סיפור שונה לגמרי.

לצערי זה לא פותר את בעיית האנמיות בהתקפה.

עם אמצע הרבה פחות קשוח מפ״ת (בראשות פירס המזדיין, איך יכול להיות שכל המשחק נשרקו 2 או 3 עבירות לטובת מכבי?! חסר תדים בכל מובן), מכבי הייתה מאבדת את האמצע בקלות, עכשיו זה סיפור שונה לגמרי.

כן, גם אני חושב.

פשוט עכשיו אנחנו נראים כמו קבוצה של אוגוסט. בדצמבר, וזה מה שאנחנו האופטימיים רואים. לא רוצה להגיד לך מה רואי השחורות חושבים על הקבוצה..

אקיטה

אני מאווד מחזיק מחסה אבל לצערי זה עדיין לא זה. הוא פרווה מדי הגנתית והתקפית. משחק הרבה בכאילו.

גם לגבי גולסה, הגנתית הוא הישראלי הטוב ביותר שיש בליגה בתפקיד הזה, אבל הוא חייב להביא את האקסטרות, חייב להיות כמו ראדי בקבלת ההחלטות שלו בהתקפה. פס לגול, בעיטה לשער כשהוא עם הכדור קדימה ואת זה הוא לא עושה. אז כששניים מתוך השלושה חלביים בהתקפה ואבי ריקן שכל פעם מתבלבל ברגליים ולעיתים נדמה שהוא יואב זיו - מסתבר שהקישור שחשקנו בו כ"כ יתקשה לתפקד יחדיו ולהחזיק אמצע הגנתי והתקפי ברמה של קבוצה לאליפות.

הדבר שהכי מעצבן אותי במכבי של השנה זה שזה נראה כאילו הם לא מכירים אחד את השני.

מוסרים לעטר פס לעומק, ליובל לרגל שמאל, נותנים לבאבין להניע כדור בלי הפסקה, שולחים את שוינפלד לאחד על אחד, בלקמן באגף ופ"ת מבודדת עליו שלושה שחקנים ואף אחד ממכבי לא בא לקרוב לקבל פס...כאילו מה? אתם מצפים שיעבור שלושה שחקנים ויבעט? תעשו תנועה.

מכבי חולה בעטריות, אם הכדור לא בא לרגל או לא קרוב אלייך - אתה לא רץ ולא עושה תנועה. מבאס מבאס מבאס.

והאמת, אני לא מבין למה טבח לא פותח במקום באבין. הבנת שהבאת זר שהוא במקסימום ברמה של טבח...למה להתעקש עליו? למי יש יותר סיכוי שיעיר את החבר'ה הרדומים על המגרש? לקפטן דור מיכה ולבאבין או לטבח הבלם?

לא אוהב את ה3 בלמים הזה. נותן יותר מדי אחריות לטיבי ושפונגין שלא יודעים להניע כדור ואחריות התקפית לקשרי האמצע שלא כל כך קיימת.

הסגל שלנו כרגע הכי מתאים ל4-4-2 עם גולסה ורודריגז באמצע, מיכה בימין ועטר בשמאל כאשר בחוד 2 מכלל החלוצים שלנו.

אל תיפול לזה, פ״ת לא ניסתה להשתלט על המשחק בשום שלב . תכנית המשחק שלה הייתה ברורה ולהחזיק בכדור לא הייתה אחת מהמטרות.

גם אני כמוך וכמו סוייר חושב שהפציעות פגעו בקבוצה בצורה אנושה אבל זו אחת מהביקורות על ההתנהלות של הקבוצה בחלון ההעברות .

כמו שסוייר אומר , זאת יכולת של אוגוסט(נגיד) בדצמבר . מה שאומר שכדי שלא נלך לים בקרוב מאוד נצטרך קפיצה אדירה ביכולת של הקבוצה (מקווה שדסה יתרום לעניין).

אם ראדי היה נשאר כאן ולא היה נגרר יחד עם הקהל

היינו עוד 5 שנים אלופים

בגיל שלו וביכולת אין לו תחליף ישראלי בעמדה

גולסה, ריקן, שלומי וכ'ו מחווירים בעמדה הזאת בפאן ההתקפי, אולי ריקן מדי פעם נותן הבלחות.