Jump to content

תקציב המועדון

סיריל מקנאקי

Recommended Posts

חשבתי שיהיה מעניין - ישבתי לא מזמן עם חברים, והצטרף אליהם חבר שמסתבר שעובד בבקרה התקציבית. ניסיתי לסחוט ממנו כמה שיותר פרטים, הוא לא בדיוק שיתף פעולה, אבל זה שמה שהצלחתי:

תקציב מכבי - למעלה מ- 120 מיליון ש״ח

תקציב קבוצה בוגרת (שחקנים) - אזור 40 מיליון ש״ח

תקציב מכבי חיפה - אזור 90 מיליון ש״ח

מכבי המועדון היא ארגון גדול משמעותית מכל קבוצה בליגה. להסתכל על תקציב כולל זה סתמי לגמרי.

אני לא אופתע אם למכבי יש פי שניים עובדים מכל מועדון אחר בליגה, זה משמעותי.

אם יש לך חבר בבקרה התקציבית, עדיף לשאול איך נתנו להפועל, נתניה והפועל פ"ת להחתים שחקנים בלי לשלם להם משכורות או מדוע אישרו פירוק להפועל כאשר הם עדיין חייבים לגנן ההוא של וולפסון עשרה שקלים.

בנוסף גם הייתי שואל אותו איך אפשר להשוות בין בעלים שעובד ע"פ החוק בכדי לקדם את הקבוצה והכדורגל הישראלי לבין בעלי קבוצות שלוקחים כסף מהעירייה ומוכרים כרטיסי שחקן לעבריינים....ואחרי זה מתפלאים איך שחקן חלש שווה מיליון יורו.

המועדון היחיד שמתקרב למכבי, זה מכבי חיפה ואולי ב"ש בשנתיים האחרונות ולכן כל השוואה היא מגוחכת. איך אפשר להשוות בין קבוצות שרובן מביאות דודו אברהמים בחמש אלף שקל לבין קבוצה שמביאה את פאקינג פאולו סוזה.

אם יש לך חבר בבקרה התקציבית, עדיף לשאול איך נתנו להפועל, נתניה והפועל פ"ת להחתים שחקנים בלי לשלם להם משכורות או מדוע אישרו פירוק להפועל כאשר הם עדיין חייבים לגנן ההוא של וולפסון עשרה שקלים.

בנוסף גם הייתי שואל אותו איך אפשר להשוות בין בעלים שעובד ע"פ החוק בכדי לקדם את הקבוצה והכדורגל הישראלי לבין בעלי קבוצות שלוקחים כסף מהעירייה ומוכרים כרטיסי שחקן לעבריינים....ואחרי זה מתפלאים איך שחקן חלש שווה מיליון יורו.

המועדון היחיד שמתקרב למכבי, זה מכבי חיפה ואולי ב"ש בשנתיים האחרונות ולכן כל השוואה היא מגוחכת. איך אפשר להשוות בין קבוצות שרובן מביאות דודו אברהמים בחמש אלף שקל לבין קבוצה שמביאה את פאקינג פאולו סוזה.

כמו שרשמתי, הוא לא חבר שלי אלא חבר של חברים. כנראה שגם אסור לו לשחרר פרטים אז זה היה די קשה. האמת ששאלתי אותו על הפסלים של כבירי, נתניה ופ״ת ולא ממש הצלחתי לשחרר מידע, לגבי ב״ש אני לא זוכר במדויק אבל זה היה נמוך מחיפה, שהיתה 90 מיליון.

לגבי השוואה לקבוצות אחרות, הוא אמר שמכבי היא הקבוצה היחידה בליגה שיש לה ״אור ירוק״ שזה משהו שקשור להחתמות בלי הפקדת בטוחות מראש