קפוץ למידע

תמונה

קו הגנה גבוה

• Please log in to reply
13 תגובות לנושא זה

#1 snufkin

snufkin
  • משתמשים רשומים
  • מספר משתמש: 83145

פורסם 23 אוגוסט 2017 - 08:29

מישהו יכל להסביר את ההיגיון בלשחק עם קו הגנה כל כך גבוה כמו שמכבי משחקת? כל כך הרבה גולים ומצבי הבקעה אנחנו רואים נגדנו בגלל אותי קו הגנה גבוה. האם באמת היתרון עולה על החיסרון? אני בכלל לא בטוח.

באוסטריה, ירדנו נמוך יותר, קרוב יותר לרחבה וזה עבד לא רע. נכון שהאוסטרים עדין הגיעו למצבים והגיעו ביתר קלות לאזור הרחבה אך זה נבע בעיקר מהיעדר קישור הגנתי איכותי אצלנו. בכל אופן, גם כשהם הגיעו לרחבה, קו הבגנה הנמוך שלנו סיפק ברוב הפעמים חומה מספיקה כדי לעצור אותם, לא היינו מובכים עם יתרון מספרי של ההתקפה כמו שראינו מול בית"ר.

ועכשיו, אם תבואו ותגידו שזה טוב רק במשחקים באירופה אבל בליגה כשחייבים שער כי משחקים נגדך בונקר, זה לא יעבוד וצריך ללחוץ יותר אז תראו את מאריבור אתמול. קו הגנה נמוך, לא נתנו לב"ש רבע אופציה לנפתיע במתפרצת, לא זכורה לי התקפת מעבר אחת שב"ש היתה ביתרון מספרי או באותה כמות שחקנים כמו שחקני ההגנה של מאריבור ובכל זאת הם השיגו טת השער שלהם. כשיש מספיק כישרון, תיאום, תנוע ומשחק חכם בהתקפה, משיגים את השערים גם בלי לקחת סיכונים גדולים מידי.

אני מקווה שמחר קרוייף יוריד את קו ההגנה בדומה למשחק באוסטריה ובכלל, גם בליגה אני מקווה לראות את זה. אחרת, יש מצב שנמשיך להיות מובכים שוב ושוב בהתקפות מעבר.
  • 0

#2 חן הצהוב

חן הצהוב
  • משתמשים רשומים
  • מספר משתמש: 63037

פורסם 23 אוגוסט 2017 - 08:34

קו הגנה גבוה שווה לחץ. זה מה שהקבוצה מנסה לעשות.
הבעיה שבשביל זה צריך שחקנים מהירים ואגרסיביים, ואין לנו.
  • 0

#3 amilov

amilov

XII

• מנהלים ראשיים
  • מספר משתמש: 2032

פורסם 23 אוגוסט 2017 - 09:26

הבעיה הוא לא קו ההגנה הגבוה, כמו שכפכף אמר הבעיה היא איטיות הבלמים.

ברוב המקרים שמכבי היא זאת ששולטת היא חייבת ללחוץ גבוה אבל בשביל זה צריך בלם אחד מהיר נוסף לפחות.

האיטיות של טיבי ופיליפנקה הורגת אותנו

• 0

יום שישי בערב, חוזרים הביתה, רועי נועל את החלונות, אני והורוד בתגובה:"אנחנו מרגישים כמו ב PRISON BREAK "ג.ע בתגובה:"אני מרגיש כמו באבודים"מי ייתן ויימשך!

HFF אימפריה!
מכבי תל אביב

#4 חן הצהוב

חן הצהוב
  • משתמשים רשומים

פורסם 23 אוגוסט 2017 - 09:34

טיבי יחסית מהיר ברגליים, האיטיות שלו נמצאת קצת יותר גבוה בגוף.
  • 0

#5 snufkin

snufkin
  • משתמשים רשומים

פורסם 23 אוגוסט 2017 - 10:08

אז קבוצה צריכה להיות מודעת למגבלות שלה ולשחק בהתאם, לא? ע"ע מאריבור אתמול.
  • 1

#6 סוקראטס

סוקראטס

פאשיסטונה

• משתמשים רשומים
  • מספר משתמש: 17

פורסם 23 אוגוסט 2017 - 10:16

קו הגנה נמוך דוחף את הקישור של היריבה קדימה ומכניס יותר שחקני התקפה לפוזיציות שיכולות לייצר איום על השער.

כשמשחקים בקו הגנה נמוך, מי שצריך לעשות הרבה עבודה זה שחקני הכנף והחלוץ, אצלנו זה לא בדיוק יכול לקרות (שויינפלד היחיד שבאמת יורד עד הסוף).

קו הגנה נמוך מרחיק את השחקנים התוקפים שלך מהאיזור בו הם צריכים לקבל את הכדורים, מה שאומר שאתה צריך שחקנים שיכולים לצאת מהר מאוד קדימה, אצלנו אתה עובר דרך ייני / פרץ במשחקים האחרונים, זה תוקע את ההתקפות.

יש עוד מיליון ואחד טיעונים והסברים (צמצום מרווחים בין הגנה להתקפה, לחץ גבוה, דחיפת שחקני ההתקפה היריבה לאיזורים מרוחקים מהשער).

כמו בכל מערך ובחירה טקטית, יש פלוסים ויש מינוסים.

• 1
FOOTBALL IS LIFE, THE REST ARE MERE DETAILSNo se vive celebrando victorias, sino superando derrotas

#7 חן הצהוב

חן הצהוב
  • משתמשים רשומים

פורסם 23 אוגוסט 2017 - 10:17

יש לך בלם כמו פיליפנקה שמתאים לבונקר, אז תשחק בונקר?
לא, אתה משחק כמו שצריכה לשחק קבוצה דומיננטית, וחוטף מתפרצת אחר מתפרצת.
בחיי שאני מעדיף את גוטליב על פיליפ ולו רק בגלל שהוא יותר מהיר (וגם לא איזה סילון) .
  • 0

#8 סוקראטס

סוקראטס

פאשיסטונה

• משתמשים רשומים

פורסם 23 אוגוסט 2017 - 10:20

בחיי שאני מעדיף את גוטליב על פיליפ ולו רק בגלל שהוא יותר מהיר (וגם לא איזה סילון) .

קצת בעייתי לשחק בונקר כשהכדור אצלך 60-70% מהמשחק.

• 0
FOOTBALL IS LIFE, THE REST ARE MERE DETAILSNo se vive celebrando victorias, sino superando derrotas

#9 snufkin

snufkin
  • משתמשים רשומים

פורסם 23 אוגוסט 2017 - 10:21

המטרה היא לנצח את המשחק. אם אתה יודע שיש לך הגנה איטית שלא מסתדרת עם מתפרצות, למה לא להוריד את קו ההגנה? הגול שלנו יגיע ברוב משחקי הליגה גם ככה. למה לא להכיר במגבלות שלנו? כרגע זה מה יש וצריך לשחק בהתאם.
  • 0

#10 חן הצהוב

חן הצהוב
  • משתמשים רשומים

פורסם 23 אוגוסט 2017 - 10:21

קצת בעייתי לשחק בונקר כשהכדור אצלך 60-70% מהמשחק.

אז אתה מבין מה אני אומר?
פיליפ יכול לשחק רק באירופה / ב"ש חוץ, כשתעלה זהיר.
  • 0

#11 חן הצהוב

חן הצהוב
  • משתמשים רשומים

פורסם 23 אוגוסט 2017 - 10:24

המטרה היא לנצח את המשחק. אם אתה יודע שיש לך הגנה איטית שלא מסתדרת עם מתפרצות, למה לא להוריד את קו ההגנה? הגול שלנו יגיע ברוב משחקי הליגה גם ככה. למה לא להכיר במגבלות שלנו? כרגע זה מה יש וצריך לשחק בהתאם.

אם תוריד את קו ההגנה, אתה נותן לשחקני היריבה יותר שטחים, מוריד מהאפקטיביות של הלחץ, מוריד מאפקטיביות ההתקפות שלך כי אתה יותר רחוק מהשער ומעלה את האפקטיביות של היריבה כי היא קרובה יותר. בנוסף אתה דורש מהקישורים להיות דומיננטי יותר כי המרחקים גדולים יותר, והקישור שלנו כרגע דומיננטי כמו פח. האם הגול שלנו בהכרח יבוא בצורה הזו? לא בטוח בכלל. אז מנסים עם מה שיש.
  • 0

#12 אליהו_הנביא

אליהו_הנביא
  • משתמשים רשומים
  • מספר משתמש: 91289

פורסם 23 אוגוסט 2017 - 10:26

לא מבין כל כך את ההידבקות כאן למונח הזה, קו הגנה גבוה? מה האפשרות האחרת? שהבלמים יעמדו על ה-16? יזמינו התקפות? או שאולי הקישור יעמוד על החצי ויהיו פערים עצומים?

כל הקבוצה דוחפת קדימה אז ההגנה גם מתקדמת. 

• 0

#13 סוקראטס

סוקראטס

פאשיסטונה

• משתמשים רשומים

פורסם 23 אוגוסט 2017 - 10:59

אז אתה מבין מה אני אומר?
פיליפ יכול לשחק רק באירופה / ב"ש חוץ, כשתעלה זהיר.

שטויות.

נגד בית"ר רק הגול השלישי קרה עם "קו הגנה גבוה", בשניים האחרים הבלמים היו על ה-16.

מתחילת העונה מכבי משחקת גבוה ועד המשחק מול בית"ר ספגה רק שני שערים ב-11 משחקים.

הטקטיקה בסדר גמור, השחקנים שביצעו אותה גם היו בסה"כ בסדר, אי אפשר להחיל משחק אחד לא טוב ולנסות להפוך אותו למשהו שיטתי.

אני כן חושב שמכבי צריכה בלם נוסף, אבל זה ממש לא קשור למשחק עם קו גבוה או קו נמוך, מכבי צריכה בלם כי אלה שיש לה לא מספיק טובים.

• 0

#14 Omer

Omer

REKORDMEISTER

• משתמשים רשומים
  • מספר משתמש: 171

פורסם 23 אוגוסט 2017 - 12:26

מה שעמוס אמר.
  • 0

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים