Jump to content

ספרים רבותיי

כפכף הזהב

Recommended Posts

ככל שעובר הזמן ועל אף ריבוי אמצעי הבידור המודרניים (סדרות, סרטים, סוני, סקס), אני מוצא את עצמי יותר ויותר משתמש בכלי הבידורי העתיק מכולם, המלווה אותי מאז הילדות - אוננות.

וחוץ מזה - קריאת ספרים. נכון, זה אולי לא מתוחכם וחנוני ויש שיאמרו אף סאחי כמעט כמו פרארי - אבל זו חוויה שבסופו של דבר אני חוזר אליה פעם אחר פעם, ומרגיש בבית. ההנאה שספר טוב מעניק, בעיניי, מעפילה על הרגש והסיפוק הנוצרים משימוש בשאר אמצעי הבידור האלקטרוניים והמודרניים. יש בספרים משהו על זמני, המזכיר לנו שהכל הבל הבלים ואין חדש תחת השמש. סרט יכול להיראות מיושן ופרימיטיבי, משחק משנות ה90 יכול להזכיר קוף שמשתעשע בקליפת בננה, אבל ספר טוב (כמו התנ"ך), אף פעם לא מתיישן.

אז בלי יותר מדי זיוני מוח (בשביל זה תקראו תגובות אחרות שלי): נושא המלצות על ספרים.

אני אתחיל - למי שסיים את ספרי משחקי הכס ומחפש עוד מאותו הדבר - פורנהאב. סתם, סדרה שלא תורגמה לעברית - Malazan Book of the Fallen. נהדרת. אני מתלבט אם אפילו יותר טובה מASOIAF. זה בהחלט אותו סגנון, סקאלה, וכיף.

בנוגע לספרי מתח - בנאלי, אבל סטיבן קינג הוא המלך מבחינתי. אני כרגע קורא שוב את It (זה), הפעם באנגלית, ואין לו מתחרים בבניית מתח ואימה, גם אם הספר קצת נמרח לפעמים.

לסיום, אני שוקל כרגע לקנות קינדל או קורא ספרים אלקטרוני אחר. קריאה בפלאפון או בטאבלט זה נחמד כשאתה מחכה בבנק או בתור לספירת זרע, אבל כואב בעיניים אחרי זמן די קצר. מישהו ניסה וממליץ?

לא בטוח שזה תירוץ ( אבל אומרים שכן) מאז שיש לי ילדים לא קראתי ספר..

מצחיק שכתבת על it, עשה לי סרטים קשים בזמנו.

עוקב, נוסיף עוד ספרים לרשימה :)

מרגש שפתחת נושא על ספרים, רציתי לפתוח ופחדתי שתוציא אותי סאחי כמו פרארי.

שמעו כל העניין הזה של הספרים האלקטרוניים נראה לי ממש מוריד מהחוויה של הקריאה...

קורא בזמן האחרון את הספר כמעיין המתגבר, לא סיימתי רבע ונראה לי שזה הספר הכי טוב שקראתי. פשוט חובה.

קשה לי להאמין שאני אי פעם אקרא ספר לא מודפס.

אני אחד שקורא המון, ואף פעם לא אהבתי לקרוא ספר אלקטרוני, פשוט מוריד לי מהחוויה.

מרגש שפתחת נושא על ספרים, רציתי לפתוח ופחדתי שתוציא אותי סאחי כמו פרארי.

שמעו כל העניין הזה של הספרים האלקטרוניים נראה לי ממש מוריד מהחוויה של הקריאה...

קורא בזמן האחרון את הספר כמעיין המתגבר, לא סיימתי רבע ונראה לי שזה הספר הכי טוב שקראתי. פשוט חובה.

פחדת ממני? זה לא היה נראה ככה בזמן שהקנטת אותי בכל נושא אפשרי...

בנוגע לספרים האלקטרוניים - באופן אישי, מתקשה להבין את הרתיעה.

בסוף ספר זה ספר ואם הוא טוב הוא שואב אותי גם כשאני קורא אותו בפלאפון.

מבחינת נוחות אחסון, כמובן שאין על מה לדבר. קינדל אחד סוחב בתוכו מאות ספרים, אותם אתה יכול לשאת לכל מקום.

מבחינה כלכלית, למי שאין בעיה להוריד טורנטים, יכול לאתר (באנגלית כמובן) כמעט כל ספר בו הוא חפץ חינם אין כסף.

ולמי שמעוניין להישאר בגדר החוק והמוסר - באתר פרוייקט גוטנברג מאוחסנים עשרות אלפי ספרים שפגו עליהם זכויות היוצרים. יש שם לא מעט פנינים - כל כתבי ניטשה ופילוסופים דגולים אחרים, ספרים של צ'רלס דיקנס וג'וזף קונרד, ושניים מהספרים הלא עלילתיים האהובים עליי ביותר - מחשבות לעצמי של הקיסר הרומי מרקוס אורליוס, וסידהרתא של הרמן הסה.

התחלתי לקרוא לאחרונה קצת עגנון ומאוד נהניתי מהשפה. בכל מה שקשור לפנטזיה אני ממליץ בחום על טרילוגיית הרואים למרחק של רובין הוב.

אני גם ככה לא אוהב סיפורת, תמיד העדפתי ספרים עיוניים, ומהבחינה הזאת אני יכול לקרוא גם ב-pdf (אפילו בטלפון) בלי בעיה. מצד שני אני גם חולה סדרות ורואה אותן בטלפון עם אוזניות (ככה הכי נוח לי) ותמיד צוחקים עליי על זה.

רוכב על הנושא, איפה קונים ספרים אלקטרוניים בעברית?

זה בעיקרון היחיד שאני מכיר:

https://www.e-vrit.co.il/

לא יודע להמליץ עליו כי לא השתמשתי בו, ואין לי מושג איך השירות ואיך נחשבים המחירים.

קול. התחלתי היום את 1984, מקווה שיצדיק את ההייפ.

תעבור אחריו לעולם חדש ומופלא..

ואם אתה רוצה להשלים את השלישיה אז פרנהייט.

צריך ללמוד אותם בבתי ספר כחלק מחינוך חובה.

קניתי את שניהם ביחד.

ולא הבנתי מה הבעיה בלקרוא מספר.

כישור הזמן , לא בטוח שנופלת ממשחקי הכס, לפחות בספרים הראשונים

הייתי ממליץ גם על stormlight archive של ברנדון סנרסון אבל הוא רק בספר שלישי- אז תזדיין בסבלנות

כמו כן סדרת "הרופאים למרחוק" ( הסדרה הראשונה) - היא ללא ספק אחת מסדרות המופת.

אם אתה גם בעיניין של יותר מד"ב - אז הסדרה של אנדימיון היא חובה.

קצת יותר פנטזיה מהספרים האלה אז - אמבר של רוז'ר זילנזני

וכמובן ender's game למי שלא קרא ( הסדרה עצמה, סתם, הספר הזה חובה - מי שלא קרא, לעזוב הכל לקרוא )

"הצבר"

כישור הזמן, לדעתי, נופלת מאוד ממשחקי הכס. מאוד.

הרבה פחות בוגרת, הרבה יותר נמרחת, פרקים שלמים בלי פואנטה, עמודים שלמים של תיאורי בגדים - אובססיה הגובלת בהפרעה.

היא דווקא משתפרת בספרים המתקדמים יותר, לדעתי, אבל יש הרבה יותר מדי ספרים.

קראתי כנער צעיר ומאוד אהבתי, ואז הגעתי למשחקי הכס...

סקאלה אחרת.

ender's game יצירת מופת, שאר הסדרה די תמוהה. הוא גם איש די חשוך, הסופר.

קורט וונגוט ללא ספרק הסופר האהוב עליי, הומור ייחודי מאוד ודרך מעולה לבנות סיפור.
בית מטבחיים חמש ועריסת חתול ספרים שהם חובה בעיני לכל אחד וכמובן שמי שמתחבר יש עוד המון.

סארמאגו גם , אחרי על העיוורון קורא עכשיו את הבשורה על פי ישו ונהנה מאוד, וגם לומד המון תוך כדי.

ממליץ גם בלי קשר על האמן ומרגריטה, שברגע שמבינים את ההקשר העלילה שלו הופכת לממש אוניברסלית ומעניינת.

לא יודע אם זה קורה בהרבה בתי ספר, אצלי כחלק מהעבודות בהיסטוריה בתיכון היינו צריכים לכתוב על 1984 או חוות החיות, שגם אותו אגב שווה להכניס לרשימה שלך.

וואלה קניתי קינדל לפני הטיסה להודו, אחד ההחלטות הטובות.

לא גומר על העיניים, אם אתה בנסיעת לילה אפשר להגביר תאורה ולקרוא גם בחושך בלי עינוי, ומטעין אותו כל איזה חודשיים.

ספר ראשון באנגלית שהולך ממש בכיף עם המילון, אגב הספר הוא The subtle art of not giving a fuck, ככל שאני מתקדם הוא יותר מעניין, מומלץ בחום. וספר מודפס שאני קורא עכשיו, בדולינה, גם ממש נהנה ממנו עד כה, ומבין את ההייפ סביבו (אני עוד בהתחלה).

רוכב על הנושא, איפה קונים ספרים אלקטרוניים בעברית?

יש כמה אתרים

ע-ברית

מנדלי מוכר ספרים ועוד,

לעוד מידע רלוונטי חפש בפייסבוק את קבוצת 'קהילת קודש קינדל' יש שם בנעוץ את כל האתרים והמידע שאתה צריך :)

וואלה קניתי קינדל לפני הטיסה להודו, אחד ההחלטות הטובות.

לא גומר על העיניים, אם אתה בנסיעת לילה אפשר להגביר תאורה ולקרוא גם בחושך בלי עינוי, ומטעין אותו כל איזה חודשיים.

ספר ראשון באנגלית שהולך ממש בכיף עם המילון, אגב הספר הוא The subtle art of not giving a fuck, ככל שאני מתקדם הוא יותר מעניין, מומלץ בחום. וספר מודפס שאני קורא עכשיו, בדולינה, גם ממש נהנה ממנו עד כה, ומבין את ההייפ סביבו (אני עוד בהתחלה).

ספר אש the subtle art