Jump to content

אנחנו עדיין כאן

idan12

Recommended Posts

מה שקרה היום זה לא אסון.

כן זה באסה וחרא לראות אותם חוגגים עלינו אליפות בבית שלנו, לא באמת דיימינתי שזה יכול לקרות .. גם לא ממש מנחם אותי שזה הם ולא הפועל או חיפה.

ב-5 העונות האחרונות עשינו מהפך מטורף. תיזכרו רק איפה היינו לפני עשור. איזה חרא אכלנו שנה אחרי שנה כשהיינו מסיימים את העונה עוד לפני שהיא הספיקה להתחיל כשהגענו עם הר של ציפיות שהפכו לכישלון.

באר שבע קבוצה טובה. לא חושב שהם יותר טובים מאיתנו מבחינת חומר שחקנים (אם כי צריך לעשות חיזוק מאסיבי כי אנחנו רוצים להיות מעליהם) חוץ מהשחקנים יש את האלמנט הזה של הבית .. ההרתעה הזאת שהם יצרו לעצמם בטרנר זה בדיוק הכוח שלנו היה בבלומפילד ב4 שנים האחרונות ובעונה הנוכחית זה נלקח מאיתנו.

אין צורך לעשות חריש עמוק, אין צורך לזעזע את המערכת יותר מידי (בטח לא לפטר את ג'ורדי אלא אם הוא ירצה לעזוב וניפרד ממנו עם זכרונות מדהימים).

אל תורידו את הראש יש לנו עוד גביע לקחת העונה ובשנה הבאה נחזור בשביל להחזיר את האליפות למקום שהיא הגיעה הכי הרבה פעמים.

אנחנו עדיין כאן. יאללה מכבי

5 עונות בעידן גורדי מה היה לנו ?

3 אליפויות
גביע טוטו
גביע המדינה עם סיכוי גבוה לגביע מספר 2
פעמיים שלב הבתים בליגת אלופות ובליגת ארופית.

איפה בדיוק אתם רואים כישלון?

נראה לי סוג של העתק הדבק לאשכולות שנפתחו כאן בדיוק לפני שנה.

מאז הפער רק גדל וגדל, ברגע שכולם יפנימו שכן יש כאן אסון ספורטיבי, זה יהיה הזרז לתחילת תהליך הריפוי....

ברור שאנחנו עדיין כאן. גם כשהיינו הגרועים מבין הארבע הגדולות היינו בטופ מבחינת תארים והישיגיות.

(בחייאת, יש לך חמש אליפויות על כל אליפות שב״ש לקחו כולל היום, לומר שאנחנו עדיין כאן זה כמעט ציניות).

"זה לא אסון"

קוסמיק אמר פעם שהמועדון התחיל להתרגל להפסיד.

זה האסון.

מה זה התרגל? מנסים לא הולך,צריך לנסות יותר חזק.

ריאל מדריד מנסה ומנסה ולקחה רק אליפות 1 ב8 שנים.

בש בנו קבוצה מצויינת,שהטעות היחידה של מכבי ושל גורדי שהוא לא דבק במה שהוא אמר שצריך תמיד תישראלים הטובים ביותר וככה הוא פועל.

בפועל לבש יש ישראלים טובים יותר ופה טמון ההבדל.

פה זה לא חיפה, לא לפרק ולבנות הכל, לקחת את הבסיס הטוב שקיים ולשדרג אותו.

יהיה טוב, מכבי תמשיך להיות תחרותית ובמוקדם ובמאוחר (מאמין שכבר שנה הבאה) תחזור למקומה הטבעי, קמנו מזמנים הרבה יותר קשים.

בנתיים נשאר להביא את הגביע...ו 2017/2018 רק תבואי!

מה זה התרגל? מנסים לא הולך,צריך לנסות יותר חזק.

ריאל מדריד מנסה ומנסה ולקחה רק אליפות 1 ב8 שנים.

בש בנו קבוצה מצויינת,שהטעות היחידה של מכבי ושל גורדי שהוא לא דבק במה שהוא אמר שצריך תמיד תישראלים הטובים ביותר וככה הוא פועל.

בפועל לבש יש ישראלים טובים יותר ופה טמון ההבדל.

התרגלו להפסיד.

אף אחד לא חשב שניקח 5 רצוף, נו בסדר אז באה קבוצת סמרטוטים קטנה כמו באר שבע ולקחה 2, ו... מה קרה? ההבדל בינינו לבינם שגם עוד 40 שנה אנחנו כל עונה נתחיל פייבוריטים בזמן שהם ידשדשו בין אמצע טבלה לליגה לאומית, חלאס תיכנסו לפרופורציות

אף אחד לא חשב שניקח 5 רצוף, נו בסדר אז באה קבוצת סמרטוטים קטנה כמו באר שבע ולקחה 2, ו... מה קרה? ההבדל בינינו לבינם שגם עוד 40 שנה אנחנו כל עונה נתחיל פייבוריטים בזמן שהם ידשדשו בין אמצע טבלה לליגה לאומית, חלאס תיכנסו לפרופורציות

האמת אחרי האליפות השלישית ממש הייתי בטוח שניקח 5 רצוף , ואני מאמין שאני לא לבד , וזה גם דבר שהיה יכול לקרות אם היינו פחות שאננים.

לא חושב שגורדי נכשל , אבל כן באיזשהו מקום הוא אפשר את הצמיחה של בש וזה חבל.

3 אליפויות

גביע טוטו

המגמה היא כלפי מטה ידידי... די לעצימת העיניים. גביע המדינה, עם כל הכבוד, זה לא מדד להצלחה או כשלון בניגוד לאליפות שכן

3 אליפויות

גביע טוטו

חוץ מעליה לבתים באירופית (בקושי, עם פנדל של ריקן כשהיית מדורג כל הדרך), הרשימה הזו זהה אחד לאחד לזו של שנה שעברה. ועוד לא זכית בגביע אגב.

גם אם בעונה הבאה לא תזכה בכלום תביא את אותה רשימת תארים על שש שנים?

אם אתה לא רואה פה בעיה, גרף יורד, מגמה שלילית, לא יודע מה לענות לך

לב״ש יש הווה אבל עתידה לוט בערפל(אני בטוח שאחרי העידן הנוכחי שלהם מבחינת שחקנים ובכר,הם לא יצליחו לשחזר חצי מההישגים שלהם).

לחיפה אין הווה אבל יש עתיד למרות שהוא לא הראה לעין.

להפועל אין הווה ואין עתיד.

למכבי יש הווה,גם בלי 2 האליפויות האלו אנחנו היינו מעל הליגה ביחד עם ב״ש+הצלה בגביע +אירופה. ויש עתיד..עתיד מבטיח שישכיח מכל אוהד מכבי את הפסד 2 האליפויות האלו, אני מבטיח לכם.

תרימו את הראש, בואו נביא את הגביע ואני כבר סומך על גורדי והמערכת שהשנה הזו תספיק להם לעשות מקצה שיפורים שיחזיר את הצלחת הביתה בעונה הבאה.

לא אתנגד אם גם בש תאבד 2-3 שחקנים מובילים והכי חשוב את בכר.

לב״ש יש הווה אבל עתידה לוט בערפל(אני בטוח שאחרי העידן הנוכחי שלהם מבחינת שחקנים ובכר,הם לא יצליחו לשחזר חצי מההישגים שלהם).

לחיפה אין הווה אבל יש עתיד למרות שהוא לא הראה לעין.

להפועל אין הווה ואין עתיד.

למכבי יש הווה,גם בלי 2 האליפויות האלו אנחנו היינו מעל הליגה ביחד עם ב״ש+הצלה בגביע +אירופה. ויש עתיד..עתיד מבטיח שישכיח מכל אוהד מכבי את הפסד 2 האליפויות האלו, אני מבטיח לכם.

תרימו את הראש, בואו נביא את הגביע ואני כבר סומך על גורדי והמערכת שהשנה הזו תספיק להם לעשות מקצה שיפורים שיחזיר את הצלחת הביתה בעונה הבאה.

לא אתנגד אם גם בש תאבד 2-3 שחקנים מובילים והכי חשוב את בכר.

למה העתיד שלהם לוט בערפל בדיוק? אתה חושב ככה כי הם הפועל ב"ש, קבוצה שהייתה באמת בדיחה למען האמת. אבל היא לא. הניהול השתנה, יש להם מגרש, לא מעט אוהדים.

אז כן, ברור שיהיו להם עונות לא טובות בהמשך. אף אחד לא לוקח אליפויות לנצח ויש עונות שגם לא נאבקים על האליפות אבל כל עוד הם מנוהלים כמו עכשיו, הם בהחלט יהיו מועדון גדול בכדורגל הישראלי.

מה עוד צריך לקרות? שהם ימשיכו להיות קבוצת צמרת עוד כמה עונות רצוף .

אני מניח שלא מעט אנשים ב-1985 חשבו שגם מכבי חיפה לא תחזיק אחרי שהקבוצה דאז (של שלמה) תגמור את הסוס ושהיא תחזור להיות אותו מועדון בינוני עם הרבה קהל כמו שהיא הייתה במשך עשרות שנים לפני. אז היא גמרה את הסוס, וכמו שאז היה קורה בכדורגל של טרום עידן הכסף הגדול היא גם נתנה 2 עונות נפל של מקום 9 , ואז בנתה את עצמה מחדש ושוב רצה 3 שנים רצוף לאליפויות, מתוכן הביאה 2, ואח"כ נכנס גם עידן הכסף הגדול וחיפה הפכה למועדון כ"כ גדול שלמרות שהם פח אשפה כבר 6 שנים ביחס לשם שלהם, עדיין כולם בטוחים שהם יחזרו בסוף.

פרופורציות...

בין 1997 ל-2012 מכבי זכתה באליפות אחת, 3 גביעים וגביע טוטו אחד, השתתפה פעם אחת בליגת האלופות ופעם אחת בליגה האירופאית (בתים).

בין 2012 ל-2017 מכבי זכתה בשלוש אליפויות, גביע, גביע טוטו, השתתפה פעם אחת בליגת האלופות ופעמיים בליגה האירופאית (בתים), לא סיימה במקום נמוך מ-2, שלושה גמרי גביע רצופים.

ב-5 שנים עשינו יותר ממה שעשינו ב-15 שנה שקדמו להן.

כן, זה מבאס טילים לראות אותם חוגגים אצלנו ב״בית״, אבל גם אם זה לא היה קורה, הם היו חוגגים במקום אחר, כך שמעבר לרגש, התוצאה הייתה זהה לחלוטין.

מכבי נמצאת באחת מהתקופות הגדולות בהיסטוריה שלה, הגדולה ביותר מאז שאני רואה אותה (החל מעונת 90/91).

אני שמח שהגענו לימים ש״קריסה״ שלנו נגמרת במקום שני ובחודש מאי ולא בנובמבר כמו שהיה לאורך רוב השנים שאני במגרשים.

עד לא מזמן אנחנו היינו מכבי חיפה של היום, וצריך להגיד תודה כל יום שאנחנו כבר לא.

וצריך גם לזכור את זה, להעריך את זה.

האליפויות בשנתיים האחרונות הוכרעו על מי עשה פחות טעויות, כי מבחינת רמה ויכולת, בלונג-ראן, ההבדלים לא מהותיים.

לצערנו, ב״ש היו יותר טובים בלפשל פחות, הן מבחינת החלטות ניהוליות, מקצועיות או על הדשא.

אבל יחד עם זאת, הם עדיין לא עמדו במבחנים שמכבי עומדת (בהצלחה יחסית) בהם.

ברענון הסגל, בעזיבת כוכבים, החלפת מאמנים.

יש הרבה מקום לאופטימיות,

כולם אמרו שברגע שזהבי עזב, מכבי לא תהיה פקטור וב״ש תטייל לאליפות, בפועל, מכבי הייתה שם כמעט עד הרגע האחרון, בדיוק כמו בשנה שעברה.

מכבי התגברה על אחד המכשולים הגדולים ביותר מולו היא ניצבה ב-5 השנים האחרונות, בצורה לא חלקה, עם הרבה נפילות בדרך, אבל התגברה, כקבוצה.

עם עוד קצת כלים בשנה הבאה, נהיה אפילו יותר טובים.

הליגה נגמרה, יש זמן לקחת אוויר ולהתחיל לתכנן בשקט את העונה הבאה, להחליט לגבי מאמן, לעשות את הרכש הנכון ועל הדרך לקחת גביע.

העונה הזאת רחוקה מלהיות כישלון, עם גביע, היא אפילו תהיה לא רעה.

העתיד? כל עוד נשמור על הדרך, העתיד יהיה טוב.

פרופורציות...

בין 1997 ל-2012 מכבי זכתה באליפות אחת, 3 גביעים וגביע טוטו אחד, השתתפה פעם אחת בליגת האלופות ופעם אחת בליגה האירופאית (בתים).

בין 2012 ל-2017 מכבי זכתה בשלוש אליפויות, גביע, גביע טוטו, השתתפה פעם אחת בליגת האלופות ופעמיים בליגה האירופאית (בתים), לא סיימה במקום נמוך מ-2, שלושה גמרי גביע רצופים.

ב-5 שנים עשינו יותר ממה שעשינו ב-15 שנה שקדמו להן.

כן, זה מבאס טילים לראות אותם חוגגים אצלנו ב״בית״, אבל גם אם זה לא היה קורה, הם היו חוגגים במקום אחר, כך שמעבר לרגש, התוצאה הייתה זהה לחלוטין.

מכבי נמצאת באחת מהתקופות הגדולות בהיסטוריה שלה, הגדולה ביותר מאז שאני רואה אותה (החל מעונת 90/91).

אני שמח שהגענו לימים ש״קריסה״ שלנו נגמרת במקום שני ובחודש מאי ולא בנובמבר כמו שהיה לאורך רוב השנים שאני במגרשים.

עד לא מזמן אנחנו היינו מכבי חיפה של היום, וצריך להגיד תודה כל יום שאנחנו כבר לא.

וצריך גם לזכור את זה, להעריך את זה.

האליפויות בשנתיים האחרונות הוכרעו על מי עשה פחות טעויות, כי מבחינת רמה ויכולת, בלונג-ראן, ההבדלים לא מהותיים.

לצערנו, ב״ש היו יותר טובים בלפשל פחות, הן מבחינת החלטות ניהוליות, מקצועיות או על הדשא.

אבל יחד עם זאת, הם עדיין לא עמדו במבחנים שמכבי עומדת (בהצלחה יחסית) בהם.

ברענון הסגל, בעזיבת כוכבים, החלפת מאמנים.

יש הרבה מקום לאופטימיות,

כולם אמרו שברגע שזהבי עזב, מכבי לא תהיה פקטור וב״ש תטייל לאליפות, בפועל, מכבי הייתה שם כמעט עד הרגע האחרון, בדיוק כמו בשנה שעברה.

מכבי התגברה על אחד המכשולים הגדולים ביותר מולו היא ניצבה ב-5 השנים האחרונות, בצורה לא חלקה, עם הרבה נפילות בדרך, אבל התגברה, כקבוצה.

עם עוד קצת כלים בשנה הבאה, נהיה אפילו יותר טובים.

הליגה נגמרה, יש זמן לקחת אוויר ולהתחיל לתכנן בשקט את העונה הבאה, להחליט לגבי מאמן, לעשות את הרכש הנכון ועל הדרך לקחת גביע.

העונה הזאת רחוקה מלהיות כישלון, עם גביע, היא אפילו תהיה לא רעה.

העתיד? כל עוד נשמור על הדרך, העתיד יהיה טוב.

וזה בדיוק מה שאמרתי לחברים שלי אתמול,מכבי מנסה לשפר ולשפר לא תמיד נצליח ולא תמיד נקח אבל לפחות שתמיד נתמודד.

אם איך שאני רואה את זה,הדברים לא תלויים ביד הגורל אלא במכבי נטו שמחזיקה בתקציב שהיא יכולה לנצח בכל מאבק על שחקן רציני,פשוט צריך לתקן "טעויות" כמו סקריונה לצורך העניין שמרויח מיליון יורו נטו,ולתת 500 לאצילי ו500 לבוזגלו.

בניון שחקן ספסל אצלנו מרוויח 400 אלף דולר כמו המשתכר הכי גדול בבש.

זה המזל שיש הרבה עם מה לעבוד מבחינה תקציבית,לשנס מותניים וקדימה לעבודה