Jump to content

הסתכלות לעונה הבאה?

lobster

Recommended Posts

הפסדנו היום את האליפות, בפעם השנייה ברציפות, ובצדק.

מכבי היא לא הקבוצה הטובה בישראל, כבר תקופה לא קצרה.

אז מה הסיבות לכך? איך הכל התהפך בצורה כזו?

אני אתחיל ואומר שאני אופטימי. יש לנו את מיץ', יש לנו את ג'ורדי. יש לנו את העוצמות של המועדון. אנחנו נחזור במוקדם או במאוחר.

ובכל זאת, לדעתי מה שהכריע וגרם לפער הזה בין שני המועדונים (וכן - יש פער עצום. להתכחש לא יפתור את הבעיה) הן בעיקר הסיבות הנ"ל:

* אצטדיון - מכבי מתמודדת מול יריבה שהשיגה העונה 96% הצלחה בבית. מנגד, מכבי משחקת עם ביתיות מוגבלת, עם ממוצע קהל נמוך משמעותית משנים קודמות. זה קריטי, אין מילים לתאר כמה.

* רעב - מכבי בשנתיים האחרונות די קפאה על השמרים. הפסקנו להילחם על שחקני מפתח בכדורגל הישראלי (וואקמה, ראדי, צדק, מליקסון - כל אלה עברו אליהם ולא אלינו. איך ולמה?). יותר מדי זמן אנחנו מתנהלים ב"ביצה המקומית" עם התככים של עסקאות על שחקני הפועל וכולי, במקום לפתוח את העיניים ולהתחיל לצוד את השחקנים של ב"ש. כן, רק אגרסיביות תנצח כאן. שמעון מזרחי יכול לתת עצה או שתיים בנושא.

* אופי - בשנתיים האחרונות שחררנו מספר שחקני מפתח ברמה האישית. קרלוס, ייני, זהבי, פריצה. כל אחד הוא אושיה בפני עצמה. את ייני השכלנו להחזיר בחורף ותראו את ההשפעה. מכבי בעצם פשטה רגל מבחינה מוראלית ואפשר לראות את זה במספר דוגמאות במהלך העונה (מפסידים לחיפה בבית, לא מכריעים משחקי מפתח, לא מנצחים את הגדולות).

בשורה התחתונה, למרות שאני אופטימי בטווח הארוך, אני לא חושב שהמצב ייפתר מעצמו. במיוחד לקראת העונה הבאה.

אני לא רואה סיבה שב"ש לא תמשיך לשלוט כי היא הקבוצה הטובה בפער בארץ.

הדרך היחידה לחזור למצב הקודם היא ללכלך את הידיים ולהתחיל לנצח במאבקים על שחקני מפתח. ואולי, אם ממש נחזור למקורות המכיבסטיים, נדע גם לקחת מהם שחקנים באופן ישיר.

בשורה התחתונה, למרות שאני אופטימי בטווח הארוך, אני לא חושב שהמצב ייפתר מעצמו. במיוחד לקראת העונה הבאה.

אני לא רואה סיבה שב"ש לא תמשיך לשלוט כי היא הקבוצה הטובה בפער בארץ.

הדרך היחידה לחזור למצב הקודם היא ללכלך את הידיים ולהתחיל לנצח במאבקים על שחקני מפתח. ואולי, אם ממש נחזור למקורות המכיבסטיים, נדע גם לקחת מהם שחקנים באופן ישיר.

זו גולת הכותרת מהניתוח הנכון והמדוייק שרשמת...

ברגע שנתחיל להתנהל כמו קבוצת טיפוסית מהלבנט בכל הקשור לשוק ההעברות, ובכל הקשור ליחס לשיפוט/התאחדות/ תקשורת, ונפסיק כבר עם הנימוס האירופאי המזוייף, רק אז נוכל לשוב למקומנו הראוי.....

הביתיות זאת שטות. עונה שעברה היינו לנו אחוזי הצלחה יותר נמוכים בבלומפילד

זה נטו תחושה וכמובן שנתניה זה חרא

מה שאני רוצה זה כבר להגיע עונה הבאה ולהשפיל אותם, תבוסה שתסתום להם את הפה איך בא לי כבר להחזיר אותם למקום שלהם בפלייאוף התחתון

מה שאני רוצה זה כבר להגיע עונה הבאה ולהשפיל אותם, תבוסה שתסתום להם את הפה איך בא לי כבר להחזיר אותם למקום שלהם בפלייאוף התחתון

סיכוי יותר גבוה שעונה הבאה ריאל תגיע לשחק מולם בטרנר מאשר שתתן להם תבוסה..

אחוזי ההצלחה בבית בעונה הקודמת ובעונה הנוכחית די שווים (75.9% בעונה שעברה, 76.4% העונה). אבל אל תשכח שאיבדנו שנה שעברה את האליפות.

בשנים שקדמו לכך, בעונות של האליפות, בלומפילד היה מבצר. לא הפסדנו שם אפילו באירופה.

וכשהיריבה שלך מסיימת עונה עם 46/48 בבית, כן, זה משמעותי.

לדעתי מכבי חייבת יותר קילרים בסגל, שחקנים פיזיים שילחמו ויתנו הכל. בנוסף, מכבי חייבת לפגוע בכל ששת הזרים ולהילחם על ישראלים בכירים, להחזיר את הכבוד וההרתעה. חוץ מזה, נתניה זה פח אשפה.

בתור התחלה, אנחנו צריכים שחקני מאני-טיים ומאמנים שיודעים מתי להכניס אותם. וגרזן חסר-פשרות כמו אוגו שיאמלל את היריבה. היינו צריכים לגמור את המשחק הזה הרבה יותר מוקדם.

חוץ מזה למכור את טב"ח, לנצח במאבק על אצילי (אוי ואבוי אם יגיע אליהם), להחזיר חלק מהילדים (יונתן כהן, חוזז), ולהחזיר את הערכים של מכבי לא מפסיקה לשחק בדקה ה-60.

לדעתי מכבי חייבת יותר קילרים בסגל, שחקנים פיזיים שילחמו ויתנו הכל. בנוסף, מכבי חייבת לפגוע בכל ששת הזרים ולהילחם על ישראלים בכירים, להחזיר את הכבוד וההרתעה. חוץ מזה, נתניה זה פח אשפה.

רק שחקנים "רעים" מביאים אליפות

ערן,פריצה,עטר (בכושר), קרלוס...

הפכנו להיות נחמדים מדי.

פתחנו היום בהרכב עם 2 זרים. עוד זר אחד על הספסל. 3 זרים לא בסגל.

עוד נתון מגוחך, מי הגולרים של מכבי במשחק היום? וידאר וטב"ח2 כשהוא עושה טובה. מי של ב"ש? מליקסון, סהר, וואקמה, ראדי. אין לנו מספיק שחקנים שיודעים לשים גול.

לאחושב ששחקן מכבי עבר שחקן של ב"ש אפילו פעם אחת.

יש כל כך הרבה לעשות לקראת שנה הבאה, וכבר מזמן אין לי אמון בג'ורדי מבחינת התנהלות בבניית סגל.

לשחרר/למכור: סקאריונה, מיקאל, שפונגין,

להחליט אם הם שווים משהו או לא: מרסלו/ראמון (כי אין לי מושג לגביהם) - חייבים להיות שחקני הרכב שנה הבאה או לא להיות במכבי.

להביא: אצילי, דוידזאדה, קשר התקפי זר תואם מליקסון/אוחנה ולא תואם מיקאל. שוקל אפילו להביא גם את בוזגלו אם הוא חותם על חוזה נמוך לשנתיים עם אופציה לשנתיים בשכר גבוה.

בואו נתחיל מלחזור לתקווה הישנה לזר אכזר עם שפם למרכז המגרש.

אחרי זה? אצילי, לראות מה עם דאבור, לפלרטט עם זרים דרום אמריקאים עם סילון בתחת לאגף ולהביא אקס הפועל ששווה משהו, אולי אלמוג כהן (חחח סתם, לא יקרה).

בלי קיארטנסון וראייקוביץ אנחנו יותר קרובים לבית"ר מאשר לב"ש ואלו שחקנים של 3 מיליון יורו

וכמה מלכלכים עליהם וחושבים שיש להם תחליפים ישראלים.

שניהם חייזרים ושניהם לדעתי ולצערי יעזבו.

אתם חייבים להבין שזאת לא אופציה לקחת מהם שחקנים... זה לא הולך ככה ולא נוכל לעשות את זה.

בכדורסל יש חוזים קצרי טווח ושמעון פשוט הציע חוזה גבוה יותר למי שרצה.

כאן מדובר על שחקנים עם חוזה בב"ש ואלונה בחיים לא תסכים להצעות של מכבי עליהם. תשכחו מהרעיון הזה.

ואנחנו לא צריכים מהם אף אחד. יש להם שלושה זרים יוצאי דופן. זרים זה דבר שאנחנו יכולים להביא מכל מקום ולא דווקא מהם.

דבר שני שמפריע לי זה שרשמת את ראדי ברשימה של שחקני מפתח שהפסקנו להילחם עליהם. הוא לא כזה שחקן מפתח כרגע ובטח לא היה כשדי ניסינו להיפטר ממנו לפני שנתיים. הטעות הייתה שש ג'ורדי זלזל ונתן אותו לבש. לא שהוא שחרר אותו.

וכמה מלכלכים עליהם וחושבים שיש להם תחליפים ישראלים.

שניהם חייזרים ושניהם לדעתי ולצערי יעזבו.

מאמין שאם הדיווחים קרובים למציאות וקיארטנסון ימכר, דאבור מהווה תחליף ישראלי ראוי במחיר משמעותית נמוך

ואני סופר סופר מחזיק מוידאר

מאמין שאם הדיווחים קרובים למציאות וקיארטנסון ימכר, דאבור מהווה תחליף ישראלי ראוי במחיר משמעותית נמוך

זה לא אותו סוג שחקן ודאבור לא יגיע לדעתי בכל מקרה.

וידיגל חייב להמשיך. אי אפשר להחליף מאמנים כל חצי שנה כמו איזה בני יהודה או משהו. אם לא ימשיך אז שקרוייף יהיה מאמן , יעשה בנייה בקיץ ויאמן לאורך כל העונה הבאה.

משמעותית נמוך?

דאבור יעלה לך בתסריט אופטימי בערך אותו סכום, שכר דומה (עלות אפילו גבוהה יותר כי הוא ישראלי).