Jump to content

שינוי שיטת החשיבה

Mark

Recommended Posts

בעקבות צפייה בשלבים האחרונים של הליגה האירופאית עלתה בי התהייה-מה בין מכבי תל אביב לבין קבוצות כמו אנדרלכט,גנק ועוד רבות אחרות שמגיעות לשמינית,רבע ואפילו חצי גמר הליגה האירופית?

מדובר במועדונים שהם פחות או יותר בקנה מידה שלנו וביום נתון אף אחד לא היה נופל מהרגליים אם היינו עולים לצ'מפיונס על חשבון אחת מהקבוצות האלה.

אני חושב שקבלת ההחלטות בנוגע לזרים צריכה להיות שונה. אם בוידאר הושקעו 3.5 מ' יורו על פי הפרסומים,אין סיבה שלא נעשה את קפיצת המדרגה ונביא את הזרים בלבל של השלבים המאוחרים של הליגה האירופית ומעלה. אני לא רואה סיבה למה לא להיות הבשיקטאש/באזל/אנדרלכט הבאות. זו צריכה להיות השאיפה שלנו והרכש צריך להיות בהתאם.

תחשבו על זה, ההשקעה הזו מחזירה את עצמה בתארים,כסף מחסויות ומענקים כאלה ואחרים וגם כמובן מכירת שחקנים.

למה לחכות? למה להמשיך להביא פיליפנקות (בלם סביר פלוס לליגה) כשאפשר עם כסף וקצת יח"צ להביא לפה זרים שיקחו אותנו קדימה.

מכבי זה מועדון שיכול להיות בקלות בדרג האירופאי השלישי ומעלה. שינוי שיטת החשיבה שאני מדבר עליו יוביל לכך.

אשמח לתגובות.

נראה לי כולנו בעד.

נראה לי גם מיצ וגורדי מכוונים לשם, זה פשוט קורה בצעדים איטיים, כי ככה תהליכים עובדים. אגב, גם אם פתאום נתחיל להוציא מלא כסף זה לא שישר נתחיל לעבור קבוצות על ימין ועל שמאל.

אנדרלכט - יורי טילמנס, סטנצ'ו, אשמפונג, פראט, דפור

גנק - ביילי, אנדידי, סאביץ', קוליבאלי

אלו שחקנים בקנה מידה שלנו??

איזה הזייה.

בשיקטאש - קווארסמה, טאליסקה וכו' נו בחייך

שנות אור מאיתנו

אתה לא יכול לקפוץ ישר לסכומים האלו יש את חוקי הפייר פליי זה צריך להיות בהדרגה, שים לב שכל שנה יש קפיצת מדרגה במחירים של הזרים בהתאם. בלי קשר למחירים על השחקן תראה איזה משכורות מקבל כל אחד מהם.

זה לאט לאט

אבל בוא נפעל בהיגיון רגע

ישראל זה לא מדינה שרוצים לשחק פה במיוחד זרים ברמה שאתה מדבר עליה..

מתי נסגר החלון העברות באירופה?לקראת סוף אוגוסט אז שחקנים זרים ברמה גבוה מחכים להצעות מחו"ל ואם הם לא מקבלים אז מתפשרים למקום אחר..

אני גם בעד להביא לפה זרים ברמת וידאר לקישור והגנה..

אנדרלכט - יורי טילמנס, סטנצ'ו, אשמפונג, פראט, דפור

גנק - ביילי, אנדידי, סאביץ', קוליבאלי

אלו שחקנים בקנה מידה שלנו??

איזה הזייה.

בשיקטאש - קווארסמה, טאליסקה וכו' נו בחייך

שנות אור מאיתנו

למה לא?

למה להיכנע לבינוניות ופעם ב20 שנה להגיע לאיזה שמינית באירופית?

השחקנים האלה לא שווים 10 מיליון יורו.

זה יותר מאפשרי!

נראה לי כולנו בעד.

נראה לי גם מיצ וגורדי מכוונים לשם, זה פשוט קורה בצעדים איטיים, כי ככה תהליכים עובדים. אגב, גם אם פתאום נתחיל להוציא מלא כסף זה לא שישר נתחיל לעבור קבוצות על ימין ועל שמאל.

יאפ

דיי מצחיק לזלזל בקבוצה שזכתה בגביע אופא, שיאנית הזכיות בליגה הבלגית ומשכה את הפאקינג יונייטד להארכה ברבע גמר הליגה האירופית. קצת מודעות לא תזיק.

למה לא?

זה יותר מאפשרי!

אתה מקשקש שטויות.

טילמנס וקוליבאלי שווים עשרות מליוני יורו כ"א

אנדידי ביילי והשאר שעדיין קצת יותר בוסר שווים איזה 10 כ"א

למה לא?

זה יותר מאפשרי!

כן הם כן

תוריד את הגבלת הזרים ואז תצליח.

נו באמת... קודם תביא 5 זרים איכותיים באנקרי הרכב ואח"כ תבכה על מגבלות.

אי אפשר להתקגם כשמשקיעים סכומי כסף גדולים בזרים שהם במקרה הטוב בינוניים. כרגע, חוץ מראיקו וקייארטנסון, אין לנו זרים ברמה שאנו יכולים להביא.

מדברים על של ים מאוחרים באירופית?! תרדו לקרקע. קודם שנעקוף את ב" ש וניצור הגמוניה בביצה שלנו בליגה הישראלית, כרגע גם את זה אין לנו וזורקים כסף על שחקנים זרים שלא רואים דקות משחק, בשביל "העונות הבאות".

אתה מקשקש שטויות.

ביילי נמכר ללברקוזן ב-20 מיליון יורו. אנדידי ללסטר ב-17 מיליון פאונד

וזה קצת מצחיק לקרוא להם יותר בוסר מטילמנס. קצת פחות מנג'ר, קצת יותר מציאות.

נו באמת... קודם תביא 5 זרים איכותיים באנקרי הרכב ואח"כ תבכה על מגבלות.

אי אפשר להתקגם כשמשקיעים סכומי כסף גדולים בזרים שהם במקרה הטוב בינוניים. כרגע, חוץ מראיקו וקייארטנסון, אין לנו זרים ברמה שאנו יכולים להביא.

מדברים על של ים מאוחרים באירופית?! תרדו לקרקע. קודם שנעקוף את ב" ש וניצור הגמוניה בביצה שלנו בליגה הישראלית, כרגע גם את זה אין לנו וזורקים כסף על שחקנים זרים שלא רואים דקות משחק, בשביל "העונות הבאות".

למכבי כרגע יש ארבעה זרים ברמה גבוהה והולמת (ראיקו, וידאר, מיקאל וסקאריונה שפשוט בעונה זוועתית) ועוד שני זרים שהגיעו כסוג של הימור ועוד אי אפשר להתרשם לגביהם.

אני לא חושב שביטול מכסת הזרים יביא אותנו לרמות המדוברות, אבל כן נוכל להשתפר במסגרת אותם תקציבים. הזרים כרגע הם סבבה.

אתה מקשקש שטויות.

אתה נתפס איתי על שמות. אני מדבר איתך על צורת חשיבה. השחקנים "האלה" ( לפני שהם נמכרים בעשר עשרים חמישים מיליון אנאערף...) שווים 2-5 כל אחד ואני מגזים. על זה אני מדבר. על להביא 5 וידארים כל שנה. על להביא זרים שבאמת משדרגים אותך. כי אם סקאריונה לא רואה דשא ומהברזיאלים נשארה תמונה מינואר אז איך נתקדם?

דיי מצחיק לזלזל בקבוצה שזכתה בגביע אופא, שיאנית הזכיות בליגה הבלגית ומשכה את הפאקינג יונייטד להארכה ברבע גמר הליגה האירופית. קצת מודעות לא תזיק.

בסדר,שמענו.

לא רואה סיבה שלא נהיה שם גם יום אחד. אנדרלכט וגנק בחייאת. לא שהם ליגה ז' אבל גם אנחנו יכולים להגיע לרמות האלה.

עם הגישה הזאת כל פעם של "מי אנחנו" לא נתקדם בחיים. אני יכול להשתגע מההתרפסות הזאת.

יש 3 בעיות עיקריות שמונעות ממך להיות מסוגל להיות כמו באזל/אנדרלכט:

1. הגבלת הזרים. כבר די אמרו הכל לגבי זה פה. למי שלא השתכנע, תבינו שזה לא אומר רק להביא זרים בוגרים ולקוות לפגיעה, אלא רכישת המון המון המון צעירים בין גילאים 18-22 מכל רחבי אירופה. זה דבר שפשוט אין לנו יכולת לעשות בכמויות האלה.

2. יותר עניין תרבותי, אין מספיק ילדים צעירים שהולכים לשחק כדורגל, אין מבחר מספיק גדול. במדינות האלה יש הרבה, הרבה יותר ילדים ונערים שרוצים להיות שחקני כדורגל ומשחקים במחלקות נוער בכל רחבי המדינה. יש מבחר עצום יחסית לישראל. הסיכוי שיהיו יותר כשרונות צעירים וברמה יותר גבוהה הוא גבוה יותר. וזה לאו דווקא עניין דמוגרפי כי גם מדינות עם מספר תושבים דומה לישראל מצליחות הרבה יותר מאיתנו.

3. אתה במדינה במזרח התיכון הידוע לשמצה, ועוד במדינה שכל כך הרבה אנשים פוחדים להגיע אליה ובטח ששחקנים אירופאים לא ששים לנסוע למקום שהם חושבים שיש בו רק טילים. גם המרחק מהמשפחה והחברים באירופה בטח לא מקל. ג'ורדי תמיד אומר שיש המון סירובים של שחקנים שהוא פונה אליהם בגלל הדברים האלה.

כמובן שאפשר להצליח בכל זאת, אבל לא באמת נוכל להיות כמוהן. למרות שמבחינה כלכלית אנחנו יכולים להתנהל באופן יחסי בדומה להם.

הבעיה העיקרית אבל היא הגבלת הזרים בכל מקרה. אם לא תהיה כזו, נוכל ועוד איך לצמצם פערים.

צריך לגדול משנה לשנה בהישגים. אירופאית - להגיע ל--16 הגדולות לפחות. אלופות- לעשות הכל לקחת נקודות(הרבה כסף על כל נצחון).

כשיהיה אצטדיון ביתי - מאמין שזה יבוא.