Jump to content

נושא המלצות על משחקים (מחשב וקונסולות)

Omer

Recommended Posts

פחות בקטע של משחקי ספורט כי זה יותר מובן מאליו, אבל אפשר גם להכניס, למה לא.

בכל מקרה - אחרי פולאאוט 4 (אחלה משחק שמאכזב כי ליניארי ביחס לקודמיו בסדרה, אבל עדיין פולאאוט), וויצ'ר 3 (תודה ללופו על ההמלצה) ומאפיה 3 (יותר טוב מהביקורות, כי אחלה סיפור) - מה לשחק? יש לי חודש בלי לימודים תיכף, אני צריך להיות מוכן מראש עם כל הסדרות והסרטים להשלים, וגם משחקים להעביר את השעות שנותרו.

רצוי לא משהו כבד מדי מבחינת דרישות מערכת, כי אין לי כרטיס מסך מי יודע מה, ואין לי קונסולה של הדור הנוכחי.

נוסף בעריכה: בעצם גם בא לי להגיד שהסאונדטראק של מאפיה 3 מעולה. המשחק מתרחש בשנת 1968, ויש הרבה רוקנרול מגניב ברדיו כשנוסעים ברכב.

מאפיה 3 אחלה משחק בזכות הסיפור והסאונדטראק, הביקורות ששחטו אותו נבעו מהבאגים שהיו לו כשהמשחק יצא (ותוקנו לאחר מכן), אנשים לא התלהבו מזה שקנו משחק שלא סיימו לעבוד עליו.

סדרת אנצ'ארטד לסוני זו סדרת משחקים מדהימה, מהמשחקים היותר כיפיים ששיחקתי.

מי שאוהב פשוט לכסחיאהב את דום.

מאפיה 3 אחלה משחק בזכות הסיפור והסאונדטראק, הביקורות ששחטו אותו נבעו מהבאגים שהיו לו כשהמשחק יצא (ותוקנו לאחר מכן), אנשים לא התלהבו מזה שקנו משחק שלא סיימו לעבוד עליו.

סדרת אנצ'ארטד לסוני זו סדרת משחקים מדהימה, מהמשחקים היותר כיפיים ששיחקתי.

מי שאוהב פשוט לכסחיאהב את דום.

הבאגים מסבירים (שיחקתי עכשיו אז לא היה לי אותם), חוץ מזה גם הגיימפליי די מאכזב, מרגיש אפילו פחות כיפי ממאפיה 2. אבל באמת שהסיפור והסאונדטראק הצילו את המשחק. המשימות עצמן גם די חוזרות על עצמן, אבל מספיק כיף בשביל להמשיך (שוב, בשביל הסיפור). התאכזבתי בעיקר כי ממש אהבתי את מאפיה הקודם, וציפיתי לשיפור מסויים במנגנון המשחק. ממש אהבתי למשל את איך שהיית יכול לגנוב מכוניות עם איזו טכניקה במשחק הקודם, והתאכזבתי שלא היה את זה במשחק החדש.

אני מחכה ל-DLC שייצאו, אמורים להיות שלושה עם עוד משימות. דונובן דמות גדולה, מחכה ל-DLC שלו.

אה, ויצאו גדולים שהחזירו את ויטו כדמות. נתתי לו ארבעה מחוזות כפרה עליו, לאירי השיכור שלושה, ולקסנדרה שניים. הייתי בטוח שהמכשפה הזאת תבגוד בי, אבל בסוף זרמה.

חוץ מזה מדהים כמה שפסקול טוב משפר משחק. היו פעמים במשחק שנשארתי ברכב לפני שיצאתי ממנו בשביל משימה, כי היה ברדיו שיר יפה. אהבתי גם איך שברגע שדונובן מדריך אותך למשימה האחרונה מתחילים כמה שירים מגניבים שמכניסים לאווירה.

וויטצ'ר 3 לדעתי הוא אחד המשחקים הכי טובים שאי פעם יצאו. סיימתי אותו פעמיים.

אני כרגע משחק אוברווטץ' וקצת רוקט ליג. שני משחקים מעולים ומאוד ממכרים

וויטצ'ר 3 לדעתי הוא אחד המשחקים הכי טובים שאי פעם יצאו. סיימתי אותו פעמיים.

אני כרגע משחק אוברווטץ' וקצת רוקט ליג. שני משחקים מעולים ומאוד ממכרים

שיחקת ב-DLCs של וויצ'ר 3? האחרון מעולה ובאמת מוסיף המון שעות ודברים חדשים למשחק.

אני ממש מקווה שבמשחק הבא בסדרה יהיה אפשרות לשחק יותר כסירי, או בספינאוף איתה כדמות ראשית. זה היה אחד הדברים הכיפיים במשחק.

אני חושב שוויצ'ר 3 אחד המשחקים עם ה-DLC הכי מוצלחים שיש.

משחק ענק.

האמת שבקרוב אמורים לצאת משחקים טובים.

אני חושב שוויצ'ר 3 אחד המשחקים עם ה-DLC הכי מוצלחים שיש.

משחק ענק.

האמת שבקרוב אמורים לצאת משחקים טובים.

שמע, ה-DLC השלישי הוא אשכרה שדרוג של המשחק עם פיצ'רים חדשים וגובל בעדכון גרסה מבחינת הממשק למיטב זכרוני. שיחקו אותה.

כן בגלל זה קניתי את הקומפליט אדישן שלו כשהיה במבצע לפני כמה זמן (באיזה 20$), אותו דבר לגבי בלאדבורן שהמליצו פה שקניתי גם את הגרסה המלאה ב-20$ עם כל ה-DLC.

בהקשר הזה, כחובב פולאאוט - לא אוהב את הקטע של כל ה-DLCs הפעם. יש כאלה עם סיפור חדש, ויש כאלה שרק מוסיפים עוד כמה דברים, כשההרגשה היא שלפחות אחד הסיפורים הוא תירוץ להוסיף עוד כמה דברים.

בוויצ׳ר לעומת זאת קיבלת גם את ההוספה וגם סיפור חדש של עוד כמה שעות.

בפולאאוט לעומת זאת ה-DLC של הרובוטים היה נחמד, אבל בחיאת. יכלו לדחוף את זה ל-DLC שזה לא העיקר שלו, כמו שעשו בוויצ׳ר - באחרון יש את העניין עם המוטגנים, שזה גם חלק מסיידקווסט מגניב, אבל שיווקו את זה כבונוס לעיקר של ה-DLC, שזה מפה נוספת עם עוד מספיק שעות של משחק וקווסטים.

אין לי בעיה עם העיקרון של DLC, להיפך, זה מבורך, נותן אפשרות להמשיך במשחק כשאחרת המפתחים לא היו משקיעים זמן ומאמצים בלהוסיף דברים כאלה למשחק, אבל גם לא אוהב שמנצלים את זה לרעה כדי להרוויח כסף. בפולאאוט לא היתה שום הצדקה לכמות כל כך גדולה של DLCs. נכון שאלו שהם פארש עולים פחות, אבל היו צריכים לכלול אותם במחיר ההוגן של ה-DLCs הטובים. כמו שעשו בוויצ׳ר. ובשורה התחתונה, רוצה להאמין שמשפיע לפחות על חלק מהאנשים.

אני כרגע לא קונה כי לא עובד, אז מוריד פרוץ למחשב. אבל כשעבדתי, וכשאחזור לעבוד בתקווה בקרוב (בגלל הלימודים לא מחפש עבודה כרגע), אין לי ולא היתה לי בעיה לשלם על תכנים ששווים את זה.

זה מסריח להוציא משחק ואז אחרי כמה חודשים להוסיף אופציות קטנות תמורת תשלום נוסף, כשמרגיש שמראש חשבו על זה בתור תוכן בתשלום נוסף. אבל אין לי בעיה עם משחק ששווה את המחיר כמו שהוא, ובנוסף נותנים למי שרוצה אפשרות לשלם על תוספת קווסטים איכותיים.

ואם כבר אנחנו בנושא הזה אז גם אציין לטובה את זה שבמאפיה 3 היו ביקורות על זה שאי אפשר לשנות תלבושת לדוגמה, אז הוסיפו את זה כ-DLC חינמי לבעלי משחק לא פרוץ עם חשבון מזוהה.

לפני כמה חודשים קניתי מהחנות בסוני תמשחק far cry 4, אחרי כמה חודשים נעלמה לי האפשרות להיכנס למשחק ובעצם מראה לי רק אפשרות רכישה...יש למישהו הסבר לזה ?

תמשחק קניתי ב200 ש"ח

לפני כמה חודשים קניתי מהחנות בסוני תמשחק far cry 4, אחרי כמה חודשים נעלמה לי האפשרות להיכנס למשחק ובעצם מראה לי רק אפשרות רכישה...יש למישהו הסבר לזה ?

תמשחק קניתי ב200 ש"ח

אני לא מבין בזה, אבל אתה מחובר לאותו חשבון? ויש לך הוכחת קנייה? משהו במייל או אפילו הוכחה שחייבו אותך באשראי. אם כן הייתי מציע פשוט לפנות אליהם ולהסביר, ולצרף את ההוכחה. כמובן שאם ההוכחה היא חיוב אשראי בעברית זה יותר מסובך, ועדיין, הייתי מראה להם שחייבו אותי ושואל על מה אם לא על המשחק.

לא מאמין שקנית אותו ב-200 שקל, אתה יודע שהוא בקושי שווה 50?

ראיתי אנשים שמוכרים אותו אפילו בפחות מזה.

אני חושב שבכריסמס מכרו אותו יחד עם פאר קריי פריימל (המשחק האחרון בסדרה, יצא אחרי 4) ב-25-30 דולר.

בכל מקרה, המשחק אמור להופיע לך בספריית המשחקים (LIBARY), יכול להיות שכשאתה מסתכל בחנות אתה מסתכל על גרסה אחרת ממה שקנית, תבדוק מה מופיע לך בספרייה (כמובן אם אתה על אותו יוזר).

תגידו, עדיין קיימת החיה של השכרת משחקים?

כי אני חושב לקנות קונסולה וכשאני חושב על זה מאוד היה מתאים לי שהיה בנתניה מקום שבו יכול לשכור משחקים לשבוע-שבועיים ואז להחזיר מקום לשלם מחיר מלא על משחק שבעוד חודש לא אגע בו.

המפיצות אגב מתירות את זה מבחינה חוקית?

אני לא מבין בזה, אבל אתה מחובר לאותו חשבון? ויש לך הוכחת קנייה? משהו במייל או אפילו הוכחה שחייבו אותך באשראי. אם כן הייתי מציע פשוט לפנות אליהם ולהסביר, ולצרף את ההוכחה. כמובן שאם ההוכחה היא חיוב אשראי בעברית זה יותר מסובך, ועדיין, הייתי מראה להם שחייבו אותי ושואל על מה אם לא על המשחק.

מצאתי אותו בחשבון אחר תודה אחינו

משחק שהתחיל כפרוייקט קיקסטארט של היוצר של סדרת מאפיה:

https://en.wikipedia.org/wiki/Kingdom_Come:_Deliverance

זה קטע ארוך רצח (שעה וקצת), אבל למי שיש כח ממליץ לעבור לפחות על חלק ממנו (גם אני לא צפיתי בכל, וגם תרגישו חופשי לקפוץ קדימה):

נראה מדהים. קודם כל בגלל הרעיון שיש להם שם. הם ממש רוצים לעשות משחק RPG (אהבתי שזה סטייל ימי הביניים - אבל בלי פנטזיה) שבו יש השלכות לכל מה שאתה עושה, קווסטים מתרחשים באותו זמן ולא מחכים לך אז אתה צריך לבחור מה לעשות, כל דבר יש כמה דברים לעשות, אתה לא בהכרח יודע מה כל הדרכים - ויש המון דברים שלא תדע שיכולים לקרות עד שתשחק עוד פעם באופן שונה. נראה שאפתני בטירוף. הבנתי מאנשים ברשת שכתבו ששיחקן בבטא (שעכשיו אני מתחיל לשחק בו) שזה נראה מרשים למרות שיש מה לשפר, במיוחד ה-voice acting, שהיוצרים גם אומרים שזה באמת בשלבי עבודה ויקליטו מחדש.

אני ממש מקווה שזה יצליח. נראה מעניין מאוד.

• 2 weeks later...

אמור לצאת השנה המשך ל-Red Dead Redemption. אני היחיד שמתרגש מזה? האמת שגם קצת חושש כי יהיה להם מאוד קשה להתעלות עליו. אחד המשחקים הכי טובים ששיחקתי אי פעם, האמת שעכשיו בא לי חשק להתחיל מחדש, נראה אם עומד במבחן הזמן.