Jump to content

כדורגל שמח, טקטיקה והרבה תובנות

סוקראטס

Recommended Posts

הגרוש וחצי שלי על המשחק של היום (ושוב, על שוטא)

נתחיל מהסוף, זה היה ביי פאר המשחק הכי טוב של מכבי השנה, יותר מהדרבי, יותר מה70 דקות נגד זניט.

למה? כי מעבר לדומיננטיות של מכבי במשחק, היא גם ידעה לנצל אותה ליצירת המון מצבים, וכשאתה מגיע לכל כך הרבה מצבים טובים, אתה תבקיע.

אז מה בעצם עושה את ההבדל בין מכבי הזאת למכבי שלפני שבועיים? נורא פשוט.

מכבי לא שינתה שיטת משחק, היא רק עשתה התאמות נכונות יותר.

ריקן החליף את בן הרוש, כי אם כבר בור בהגנה, לפחות שיהיה לו פיצוי התקפי.

והכי חשוב, בניון.

אני לא יודע מה עבר לשוטא בראש, אבל גם בגיל 36, בניון הוא אחד השחקנים הטובים בארץ. במחצית הראשונה הוא הראה את כל הסיבות למה מכבי נראתה תקועה. מעבר לתנועה הבלתי פוסקת שלו, שיחק בנגיעה, מהר, מדוייק, הפעיל את החלק הקדמי בצורה מצויינת ולקינוח גם כבש בעלייה הראשונה שלו לאיזור הרחבה (ופספס עוד 3 מצבים).

זה לא בניון כבניון כמו האופי והיכולת של השחקן המקשר הזה.

אני עדיין חושב שהאריס חשוב לקבוצה הזאת, אבל אין לו את האפשרות לנהל את המשחק כמו בניון, הוא כן יכול לבוא לידו ברוב המשחקים ולהשלים שלישייה עם גולסה / אלברמן.

מעבר לכך, מכבי סוף סוף מצאה פתרונות לקבוצה מצופפת (ורעננה צופפה מצויין במחצית הראשונה), ההצטרפות של ריקן שהייתה חסרה באגף הזה נתנה הרבה אוויר לטבח, גולסה ובניון לא הפסיקו לזוז ואלברמן לחץ גבוה, זה אמנם עלה לנו בשער במתפרצת, אבל חוץ מזה ראייקוביץ' היה על סף אבטלה.

קיארטנסון, מעבר לשער שלישי השבוע, נגע במשחק הזה בכדור יותר פעמים ממה שהוא נגע כל העונה ולרוב עשה את זה גם טוב מאוד, ברחבה, באגפים, עם הגב לשער או בלחץ על הבלמים, המשחק הטוב ביותר שלו העונה.

מה הלאה?

יגיע מאמן חדש, השיטה לא תשתנה, אבל ההתאמות חייבות להישמר (ואני מניח שמאמן סביר יראה את זה בעצמו).

אנחנו מקבלים בחזרה את סקאריונה מתישהו וזו אמורה להיות תוספת כוח.

אנחנו עדיין צריכים מגן שמאלי, קשר נוסף וחלוץ נוסף בדחיפות.

יום שני דרבי, וזה משחק מפחיד, כי יש לנו רק מה להפסיד בו, נקווה שאת היכולת הזאת נראה גם שם, כי מכבי של היום, היא מכבי האמיתית, זו שמפיקה מהסגל שלה את הדברים שהיא יכולה להפיק וכשהיא כזאת, קשה מאוד לעצור אותה.

אחלה מכבי, אחלה ערב.

לא משחק בינוני בכלל. רעננה לא פראיירים ומכבי ביטלה אותם לחלוטין, התקפית והגנתית.משחק טוב מאד.

לא מסכים עם דבר אחד שכתבת עמוס - אני חושב שמעל הכל הסיבה לאיך שנראינו היום זה שמדו לא שיחק.

לא חושב שזה היה המשחק הכי טוב שלנו, ובוא לא נשכח שה70 דקות ההן היו מול זניט וזה מול מקום 10 בליגת העל.

אבל ככה זה נראה כשבאים לשחק כדורגל, כשבאים להינות וכשנותנים לשחקנים הנכונים את האפשרות להראות מה הם יכולים לעשות.

האמת, חבל לי שג'ורדי לא ימשיך בתור מאמן. אני חושב שהוא באמת מכיר את הקבוצה ויודע מה נכון בשבילה.

מדו (סתם תופס מקום של זר) ו2 קשרים באמצע.

גם מול הפועל חיפה נראנו טוב לפרקים כששיחקנו עם גולסה ונוסא באמצע. אז מיכה היה במקום בניון ויחזקאל במקום יצחקי.

אנחנו מקבלים בחזרה את סקאריונה מתישהו וזו אמורה להיות תוספת כוח.

אנחנו עדיין צריכים מגן שמאלי, קשר נוסף וחלוץ נוסף בדחיפות.

יום שני דרבי, וזה משחק מפחיד, כי יש לנו רק מה להפסיד בו, נקווה שאת היכולת הזאת נראה גם שם, כי מכבי של היום, היא מכבי האמיתית, זו שמפיקה מהסגל שלה את הדברים שהיא יכולה להפיק וכשהיא כזאת, קשה מאוד לעצור אותה.

אחלה מכבי, אחלה ערב.

נניח והיום היה ההרכב הכי טוב שאנחנו יכולים להציב.

איפה אתה רואה את סקאריונה נכנס?

נניח והיום היה ההרכב הכי טוב שאנחנו יכולים להציב.

איפה אתה רואה את סקאריונה נכנס?

רוטציה עם בניון

מעבר לכל מה שכתבת (כיף לקרוא), השחקנים בחלק הקדמי לא הפסיקו לעשות תנועה ולתת לבלמים ולאלברמן אופציות מסירה. אצל שוטא, בעיקר לקראת הסוף, הכל עמד במקום וכששחקנים זזו, הם דרכו אחד לשני על האצבעות. היה טוב גם לראות כמה מעט התמסרנו בחלק האחורי, לעמת משחקים קודמים - כדורגל יותר ישיר ופחות נרקיסיסטי.

המשחק הזה מוביל אותי להצטרף למחנה שמעדיף את מדו ונוסא על הספסל, ואולי גם על המדף. גולסה-אלברמן זה צמד אגרסיבי אבל גם יצירתי ומדויק, ושניים כאלה בקישור מפנה מקום לסקנד-סטרייקר כמו יצחקי (או סקראיונה) מקדימה.

הדבר שבעיקר מפריע לי עם קיארטנסון וזה בניגוד למה שרשמת זה שדווקא הוא לא מסוגל לעצור כדור עם הגב לשער ולחלק לקשרים. כמעט כל כדור כזה הוא מאבד. מחלוץ 9 שאין לו דריבל, אין לו מהירות, וגם המצבים שהוא מגיע אליהם אחוז הניצול הוא 50% ומטה (השערה שלי) היית יכול להתנחם לפחות בעצירות עם הגב לשער והמשך ההתקפה. אבל גם זה לא. אני לא אומר שהוא חלוץ רע אבל הוא ממש לא שווה 3.5 מיליון יורו....

הדבר שבעיקר מפריע לי עם קיארטנסון וזה בניגוד למה שרשמת זה שדווקא הוא לא מסוגל לעצור כדור עם הגב לשער ולחלק לקשרים. כמעט כל כדור כזה הוא מאבד. מחלוץ 9 שאין לו דריבל, אין לו מהירות, וגם המצבים שהוא מגיע אליהם אחוז הניצול הוא 50% ומטה (השערה שלי) היית יכול להתנחם לפחות בעצירות עם הגב לשער והמשך ההתקפה. אבל גם זה לא. אני לא אומר שהוא חלוץ רע אבל הוא ממש לא שווה 3.5 מיליון יורו....

מה אכפת לי כמה הוא שווה וכמה עלה?

המחיר היה יקר כי הוא היה מלך השערים של הקבוצה שלו באמצע העונה שם, אז הגיוני שלא ישחררו לך אותו ב"שווי השוק" שלו, אבל עובדתית הוא שחקן טוב, וזה מה שחשוב.

הוא כן מגיע לכדורים, והשאיר את הכדור לשחקנים לידו הרבה פעמים, וניצול המצבים שלו סבבה לגמרי. יופי של חלוץ.

מדו (סתם תופס מקום של זר) ו2 קשרים באמצע.

גם מול הפועל חיפה נראנו טוב לפרקים כששיחקנו עם גולסה ונוסא באמצע. אז מיכה היה במקום בניון ויחזקאל במקום יצחקי.

נוסא צריך להיות מסולק הרבה לפני מדו, אצל נוסא זו כבר דרך חיים של שנים!

מה אכפת לי כמה הוא שווה וכמה עלה?

המחיר היה יקר כי הוא היה מלך השערים של הקבוצה שלו באמצע העונה שם, אז הגיוני שלא ישחררו לך אותו ב"שווי השוק" שלו, אבל עובדתית הוא שחקן טוב, וזה מה שחשוב.

הוא כן מגיע לכדורים, והשאיר את הכדור לשחקנים לידו הרבה פעמים, וניצול המצבים שלו סבבה לגמרי. יופי של חלוץ.

לא יודע איזה משחקים אתה ראית, אבל כל כדור כמעט שהוא מקבל עם הגב לשער הוא מאבד בין אם בעצמו בשלומיאליות או בין אם במאבק עם המגן ששומר עליו.

לגבי ניצול מצבים, יש לו כל כך הרבה החמצות שרק בן בסט נראה לי לפניו.

לך אולי לא אכפת כמה הוא שווה וכמה הוא עלה אבל לי כן. ואני בטוח שגם למכבי. בפחות מזה הבאנו שחקנים שנתנו יותר. כשאתה מוציא 3.5 מיליון יורו אתה מצפה ליותר במיוחד שהוא מתמודד בליגה הישראלית שהיא לא ליגה קשה במיוחד. אבל מילא זה, תסתכל מקצועית. הוא לא מהיר, אין לו דריבל או טכניקה עם הכדור, הוא לא פיסי במיוחד, כן יש לו חוש לשערים והוא מנצל כל הזדמנות שיש לאיום על השער, רק שהרבה מהן מוחמצות. אולי כמו שג'ורדי אמר צריך לשנות את השיטה שישחקו עליו יותר והוא יבוא יותר לידי ביטוי כמו גם עוד קצת זמן התאקלמות בקבוצה. אבל מעבר לזה לא התלהבתי יותר מדי.

לא יודע איזה משחקים אתה ראית, אבל כל כדור כמעט שהוא מקבל עם הגב לשער הוא מאבד בין אם בעצמו בשלומיאליות או בין אם במאבק עם המגן ששומר עליו.

לגבי ניצול מצבים, יש לו כל כך הרבה החמצות שרק בן בסט נראה לי לפניו.

לך אולי לא אכפת כמה הוא שווה וכמה הוא עלה אבל לי כן. ואני בטוח שגם למכבי. בפחות מזה הבאנו שחקנים שנתנו יותר. כשאתה מוציא 3.5 מיליון יורו אתה מצפה ליותר במיוחד שהוא מתמודד בליגה הישראלית שהיא לא ליגה קשה במיוחד. אבל מילא זה, תסתכל מקצועית. הוא לא מהיר, אין לו דריבל או טכניקה עם הכדור, הוא לא פיסי במיוחד, כן יש לו חוש לשערים והוא מנצל כל הזדמנות שיש לאיום על השער, רק שהרבה מהן מוחמצות. אולי כמו שג'ורדי אמר צריך לשנות את השיטה שישחקו עליו יותר והוא יבוא יותר לידי ביטוי כמו גם עוד קצת זמן התאקלמות בקבוצה. אבל מעבר לזה לא התלהבתי יותר מדי.

עם אותם מספרים שהוא נותן השנה ועם השם ראדה פריצה, חצי פורום כבר היה רוצה שיעשה להם ילד.

עם אותם מספרים שהוא נותן השנה ועם השם ראדה פריצה, חצי פורום כבר היה רוצה שיעשה להם ילד.

פריצה היה הרבה יותר פיסי, היה מקבל כדורים שומר עליהם מצוין ומוציא הלאה (ובדרך לוקח גם את המגן שלו). הוא היה גם קצת יותר טכני. אולי אפילו יותר מהיר. אצל וידאר כל פעולה עם כדור נראית נורא גרוגית

קרישי צר לי. לא יודע למה אבל אתה פשוט לא אובייקטיבי.

אתה אונס את המציאות בצורה גסה כדי להתאים לזה שאתה רוצה להגדיר אותו ככישלון.

זה לא נראה טוב וזה לא נכון.

פריצה היה הרבה יותר פיסי, היה מקבל כדורים שומר עליהם מצוין ומוציא הלאה (ובדרך לוקח גם את המגן שלו). הוא היה גם קצת יותר טכני. אולי אפילו יותר מהיר. אצל וידאר כל פעולה עם כדור נראית נורא גרוגית

לפריצה הייתה בערך שני שליש עונה טובה וגמר גביע.

אבל לנצח הוא ייזכר (ובצדק) כאחד המרגשים.

קרישי צר לי. לא יודע למה אבל אתה פשוט לא אובייקטיבי.

אתה אונס את המציאות בצורה גסה כדי להתאים לזה שאתה רוצה להגדיר אותו ככישלון.

זה לא נראה טוב וזה לא נכון.

אני לא מגדיר אותו ככישלון בסופו של דבר הוא כן מצליח להבקיע לפעמים אני פשוט אומר שציפיתי ליותר. יכול להיות שהוא יפתיע אותי בהמשך. כרגע לי זה לא נראה ככה.

ואיזו סיבה יש לי להיות לא אובייקטיבי?

וידאר כרגע עם 3 שערים ב 2 המשחקים האחרונים שלנו.. בינתיים הוא מביא את השערים ולדעתי זה יעלה כי הוא מקבל בטחון. מן הסתם לדעתי שהוא שווה את הסכום כי רואים שהוא חלוץ קלאסי עם משחק ראש טוב מאוד. הוא לא מקבל כדורים, אם הוא היה מקבל את הכדורים שקיבל בן בסט זה היה נגמר עם עוד שערים.

בכל מקרה אין מישהו יותר טוב ממנו, אין זר ברמה הזאת, זה מה שיש כרגע.

אני לא מגדיר אותו ככישלון בסופו של דבר הוא כן מצליח להבקיע לפעמים אני פשוט אומר שציפיתי ליותר. יכול להיות שהוא יפתיע אותי בהמשך. כרגע לי זה לא נראה ככה.

ואיזו סיבה יש לי להיות לא אובייקטיבי?

ציפית ליותר בגלל תג המחיר וזה מובן,אבל תבין שהוא לא באמת שווה 3.5 מיליון אלא יותר 1.5.

לחלוץ ששווה 1.5 להבקיע 7 שערים ו2 בישולים ב14 הופעות זה מעולה !