Jump to content

לגליזציה/אי הפללה

הנדון

Recommended Posts

לא מוצא את הנושאים האחרים אז בעקבות החפירה של 'הצינור' בשבוע האחרון בנושא חבל לי שהם שוב חוזרים על הטעות שעשו בזמנו 'עלה ירוק' והם מציגים את הצד הסטלני של מעשני הקאנביס במקום להציג את הצד היותר רציני. במקום לשים לי את גדי וינצ'נסקי הם חייבים להעמיד מישהו יותר רציני שילחם בנושא ככה בחיים הם לא ישנו את התדמית על המעשנים ואת הקיבעון של אנשים.

מה אתם אומרים יש עתיד לשינוי האם באמת אפשר לשנות פה משהו?

לא מוצא את הנושאים האחרים אז בעקבות החפירה של 'הצינור' בשבוע האחרון בנושא חבל לי שהם שוב חוזרים על הטעות שעשו בזמנו 'עלה ירוק' והם מציגים את הצד הסטלני של מעשני הקאנביס במקום להציג את הצד היותר רציני. במקום לשים לי את גדי וינצ'נסקי הם חייבים להעמיד מישהו יותר רציני שילחם בנושא ככה בחיים הם לא ישנו את התדמית על המעשנים ואת הקיבעון של אנשים.

מה אתם אומרים יש עתיד לשינוי האם באמת אפשר לשנות פה משהו?

סליחה, מה הבעיה בדיוק ב'צד הסטלני' של מעשני הקנאביס, ומה הבעיה בלהציג אותו? זה לא שמדובר במשהו רע בהכרח. הגיע הזמן דווקא שיפסיקו להסתכל כאן על סטלנים בעין עקומה.

הרי בוא לא נשלה את עצמנו, מעבר לכל הסיפורים על אנשים חולים שלא נותנים להם להיות מטופלים במריחואנה רפואית, יש כאן אוכלוסייה עוד יותר ענקית של אנשים שפשוט מעשנים כי זה כיף להם ולא כי זה איזשהו הכרח רפואי מבחינתם. הליגליזציה מן הסתם יותר חשובה מבחינה רפואית למי שזקוק לה, אבל לא צריך להתעלם או לא להציג גם את נקודת המבט של אנשים שפשוט נהנים לדפוק שאכטה בשביל הכיף.

יש דבר אחד שלא הבנתי לגבי "אי הפללה" (הם לא מדברים על לגליזציה אלא על אי הפללה, נכון לעכשיו),

אומרים " אם נתפוס אדם שמחזיק עד X גרם לשימוש עצמי, לא נעצור אותו, אלא נתמקד, נחפש ונעצור את מי שמכר לו את זה",

אם החלטתם להעלים עין ולתת לאנשים לעשן, איך הם אמורים להשיג את החומר לעישון, אם המכירה שלו לא חוקית ואתם רוצים לעצור את המוכר?

או שזה חוקי ותחת פיקוח ומאפשרים למכור, לקנות ולהשתמש,

או שזה לא חוקי ועוצרים את מי שמוכר ואת מי שמשתמש גם, אחרת אין משמעות לאפשר לאדם לעשן אם מונעים ממנו להשיג את החומר.

אני נגד לגליזציה, נגד כל הדברים הממכרים האלה ואל תתחילו להגיד לי שזה לא ממכר..

זה ממכר, אני מכיר את זה מקרוב, אחד במשפחה שלי מעשן קבוע קנאביס ואני יכול לזהות מתי הוא עישן, מתי הוא יקבל את "המנה" שלו ומתי הוא לא.

זה סם ממכר, בדיוק כמו סיגריות, נכון שזה כרגע חוקי אבל סיגריות יותר לא בריאות לאדם אבל אם זה לא בריא אז צריך לאשר משהו אחר שהוא לא כזה בריא והוא ממכר?

זה לגבי שימוש עצמי, אם זה שימוש רפואי ואין מה לעשות אז כמובן לאפשר לכל מי שזקוק לזה מבחינה בריאותית לצרוך את זה.

ממש לא מזיז לי

אבל בא לי שזה יהיה חוקי, כדי שכל הילדים שמתלהבים מזה בגלל הפוזה כבר יפסיקו עם זה, כי זה יהיה חוקי ומיינסטרים

עד שיעברו למשהו המחתרתי ומגניב הזה.

סליחה, מה הבעיה בדיוק ב'צד הסטלני' של מעשני הקנאביס, ומה הבעיה בלהציג אותו? זה לא שמדובר במשהו רע בהכרח. הגיע הזמן דווקא שיפסיקו להסתכל כאן על סטלנים בעין עקומה.

הרי בוא לא נשלה את עצמנו, מעבר לכל הסיפורים על אנשים חולים שלא נותנים להם להיות מטופלים במריחואנה רפואית, יש כאן אוכלוסייה עוד יותר ענקית של אנשים שפשוט מעשנים כי זה כיף להם ולא כי זה איזשהו הכרח רפואי מבחינתם. הליגליזציה מן הסתם יותר חשובה מבחינה רפואית למי שזקוק לה, אבל לא צריך להתעלם או לא להציג גם את נקודת המבט של אנשים שפשוט נהנים לדפוק שאכטה בשביל הכיף.

כי לא צריך לשכנע את מי שמעשן אלא את מי שלא מעשן וחושב שכל אחד שמעשן הוא בטלן עם ראסטות.

זה ממכר, אני מכיר את זה מקרוב, אחד במשפחה שלי מעשן קבוע קנאביס ואני יכול לזהות מתי הוא עישן, מתי הוא יקבל את "המנה" שלו ומתי הוא לא.

זה סם ממכר, בדיוק כמו סיגריות, נכון שזה כרגע חוקי אבל סיגריות יותר לא בריאות לאדם אבל אם זה לא בריא אז צריך לאשר משהו אחר שהוא לא כזה בריא והוא ממכר?

זה לגבי שימוש עצמי, אם זה שימוש רפואי ואין מה לעשות אז כמובן לאפשר לכל מי שזקוק לזה מבחינה בריאותית לצרוך את זה.

גלעד ארדן?

אפשר להגיד את אותם דברים על אלכוהול.

לא מביך אותך לקבוע עובדות נחרצות על בסיס היכרות עם מקרה יחיד (!!) של שימוש בקנאביס?

אפשר להגיד את אותם דברים על אלכוהול.

אלכוהול מבחינתי זה רעל בדיוק כמו סיגריות וסמים, שהייתי נער שתתי יחד עם חברים ואני יכול להגיד לך עכשיו שאני בוגר כבר שזה היה סתם לשתות עם החברה, להרגיש גבר כמוהם ועכשיו אני שואל את עצמי איזה ילד מטומטם הייתי שבכלל ביזבזתי על הדבר המגעיל הזה כסף? יש פה מישהו שאוהב את הטעם של הוודקה או משקה אלכוהולי אחר?

כל מי שרוצה לעשן, לשתות - כנראה עדיין לא התבגר או שעובר עליו משהו בחיים שרק ידע שזה לא מה שיעזור לו בחיים, זה רק מדחיק את הבעיה. בסופו של דבר תצטרכו להתמודד איתה.

לא מביך אותך לקבוע עובדות נחרצות על בסיס היכרות עם מקרה יחיד (!!) של שימוש בקנאביס?

אני לא רופא ולא מדען - אולי קבעתי עובדות נחרצות מדי אבל באמת תגיד לי... אתה יכול להפסיק מתי שאתה רוצה את הקנאביס?

אם תפסיק, אתה תרגיש את החוסר של החומר?

אם אתה מפסיק לעשן, אתה לא עצבני?

אלכוהול מבחינתי זה רעל בדיוק כמו סיגריות וסמים, שהייתי נער שתתי יחד עם חברים ואני יכול להגיד לך עכשיו שאני בוגר כבר שזה היה סתם לשתות עם החברה, להרגיש גבר כמוהם ועכשיו אני שואל את עצמי איזה ילד מטומטם הייתי שבכלל ביזבזתי על הדבר המגעיל הזה כסף? יש פה מישהו שאוהב את הטעם של הוודקה או משקה אלכוהולי אחר?

כל מי שרוצה לעשן, לשתות - כנראה עדיין לא התבגר או שעובר עליו משהו בחיים שרק ידע שזה לא מה שיעזור לו בחיים, זה רק מדחיק את הבעיה. בסופו של דבר תצטרכו להתמודד איתה.

אני לא רופא ולא מדען - אולי קבעתי עובדות נחרצות מדי אבל באמת תגיד לי... אתה יכול להפסיק מתי שאתה רוצה את הקנאביס?

אם תפסיק, אתה תרגיש את החוסר של החומר?

אם אתה מפסיק לעשן, אתה לא עצבני?

חתיכת צבוע, אתה לא שותה קפה?קולה?אוכל שוקולד?עושה ספורט? כל הדברים האלו הם סמים.

ממש נזיר בודהיסטי יש לנו כאן.

תעשה הבדלה בין דברים שאתה לא אוהב לצרוך בעצמך לבין דברים שהם רעים.

עונה לשאלות לפי סדר כרונולוגי:

כן

לא

לא

זה לא סם ממכר מהסיבה שזה על ההגדרה של סם ממכר , חוץ מבהגדרה שלך.

תשמע, מסכים איתך והכל, אבל כל מקרה לגופו.

סם ממכר זה כן, גם אם לא בצורה פיזית-גופנית.

לא משתמש בסמים ואף פעם אפילו לא חשבתי לעשות את זה, אבל אני למה מבין למה צריך להפריע לי מה אנשים עושים בחדרי חדרים?

כל עוד יקפידו לא לעשן סמים ולנהוג ודברים מסוכנים דומים? (שקורים היום עם אלכוהול, למה לא מוציאים אלכוהול מחוץ לחוק? וסיגריות? הדברים האלו גורמים לא פחות נזק, אם לא יותר. די לצביעות). חיים שלכם, המדינה צריכה לצאת מהוריד של האזרחים, נחנקנו כבר.

אז לפי מה שאתה אומר כל דבר ממכר צריך להיות מחוץ לחוק

סוכר

פחמימות

הימורים

סיגריות

אלכוהול

להביא ביד

ובנוסף אתה טוען גם שכל המדינות שאישרו עד כה טועות

בעולם המערבי השאלה היא שאלה של "מתי" ולא של "האם", אני רק מקווה שאנחנו חלק ממנו. ברור מעל לכל ספק שהחומר הזה פחות מסוכן מאלכוהול, הן לצרכן והן לסובבים אותו. אבל הנקודה החשובה באמת היא שהשאלה האם יש בזה בכל זאת מידה מסוימת של אלמנט ממכר היא שאלה לא מעניינת ולא רלוונטית. כנראה שסיגריות ממכרות יותר בצורה משמעותית, שלא לדבר על תרופות מרשם פסיכיאטריות ממכרות ובעלות נזק בלתי הפיך גדול בהרבה מזה של מריחואנה. אבל הנקודה הקריטית היא שהמדינה צריכה לתת לאזרח את החופש להפוך את עצמו למכור לחומר כזה בדיוק כפי שהיא מאפשרת לאדם לצרוך סיגריות ואלכוהול מבלי לספור לו את המנות. האזרחים צריכים את החופש שלהם מהמדינה שמתעקשת להתערב לנו בפרטיות וזה כמעט לא משנה מה טיב החומר.

לא להפוך את זה לחוקי בגלל שזה ממכר זה טענה מפגרת, כל דבר בחיים האלה ממכר .

ואם אני לא טועה בקנאביס אין שום חומר ממכר , מתמכרים להרגשה לסוטול

בשישי בערב ראיתי כתבה על הנושא בערוץ 10, ואת מי בחרו שם בכתבה לדבר על הנושא?

איזה בעל חברת הובלות ועוד איזה מוזיקאי שנראים בדיוק הסטריאוטיפ של הסטלן הממוצע, למה לא מראים אנשי הייטק, בעלי חברות ועוד אנשים רציניים?

למה תמיד מי שרוצה לעשן מוצג בתור איזה היפי?

אני עובד בחברת הייטק, אחד המנהלים הבכירים אצלנו יושב עם צ'ילום במשרד ובכלל כולם מעשנים אצלנו, למה לא מראים את זה?

איזה בעל חברת הובלות ועוד איזה מוזיקאי שנראים בדיוק הסטריאוטיפ של הסטלן הממוצע, למה לא מראים אנשי הייטק, בעלי חברות ועוד אנשים רציניים?

אני עובד בחברת הייטק, אחד המנהלים הבכירים אצלנו יושב עם צ'ילום במשרד ובכלל כולם מעשנים אצלנו, למה לא מראים את זה?

בדיוק על זה אני מדבר. כל הזמן חוזרים על אותם טעויות בשינוי דעת הקהל שוב ושוב. מגיל קופטש שהציג עצמו בתור סטלן ועד לגדי וינצ'נסקי שהפך עצמו לקריקטורה שמבחינתי הוא בדיוק כמו הצל רק מהצד השני של המתרס. למה לא להראות את האדם הממוצע שמעשן שהוא רגיל לגמרי או כמו שאתה כותב להראות אנשים שעובדים במקום עבודה רציני שדורש ריכוז והעישון לא משפיע על אופן עבודתם.

כי לרוב האנשים האלה לא מוכנים להתראיין בטלוויזיה ולספר על הרגלי העישון שלהם, אלא אותו סטלן ממוצע, מוזיקאי ובעל חברת הובלות