Jump to content

דור מיכה - כישרון אדיר או אוברייטד?

elad5050

Recommended Posts

מתחילת העונה הזאת מצאתי את עצמי מתחבט בשאלה הזאת יותר מדי פעמים, וזה די אומר הכל.

אני מחסידיו הגדולים כבר שנים, אבל לא יכול להשתחרר מהעובדה שמהעונה שעברה עד היום הוא די צועד במקום.

אני מתפלא על שחקן מקצועני במכבי שיודע בדיוק מה הבעיות שלו (פיזיות, בעיטה לשער) אבל לא מראה שיפור בכלל באף אחד מהאספקטים.

השאלה הגדולה היא האם הוא לא פספס את הרכבת. אישית אני מאוד מאוד מקווה שלא, ושיחזור לתפוס מקום של קבע בהרכב.

הייתי מנסה אותו כשחקן מתחת לחלוץ כשחזי לא משחק, לדעתי יכול לבוא לידי ביטוי שם בצורה הכי טובה.

בשורה התחתונה הוא שחקן הבית כמעט הכי מוכשר ב5 שנים האחרונות ועדיין לא מביא את מה שמצפים ממנו.

מיכה שנה שעברה היה אדיר, השנה הוא פתח ועשה את העבודה, בישל הרבה שערים.

לצערי שוטה מחסל את השחקן. לא מובן לי למה. בכל משחק שהוא פותח יש לו בישול, זה התפקיד שלו, הוא לא גולר.

לצערי שוטה מחסל את השחקן. לא מובן לי למה. בכל משחק שהוא פותח יש לו בישול, זה התפקיד שלו, הוא לא גולר.

במערך של 4:3:3 הקיצוניים חייבים להוות איום ממשי לשער, מיכה מתאים לשחק את הקיצוני רק במערך של 4:4:2 כמן שבוס שיחק.

כי מספרית, איך שלא תסובב את זה, בן חיים וסקאריונה עדיפים עליו.

למיכה יש 2 שערים ו-5 בישולים ב-14 משחקים.

לסקאריונה יש 7 שערים ו-3 בישולים ב-13 משחקים.

לטב״ח יש 10 שערים ו-3 בישולים ב-17 משחקים.

אגב, מיכה פתח ב-12 משחקים, רק ב-3 מהם הוא בישל.

ככה שלא ממש ברור לי מאיפה הנפצת שכל משחק הוא מבשל.

מרגיש כמוך.

זה שחקן שצריך להיות כוכב ולא רק "שחקן טוב" או "סופר סאב" או עוד כל מיני דברים נחמדים כאלה.

יש הרבה שחקנים גדולים שהיו פשוט ענקיים ב-2-3 אספקטים וזה מה שבנה להם קריירה גדולה, למרות שהיו להם המון מגרעות (בניון וברקוביץ' הם אלו שעולים לי לראש כרגע),

או כאלו שיש בהם קצת מכל דבר אבל ווינריות אדירה ואופי מיוחד (זהבי).

דור מרגיש עדיין פרווה גם בתקופות הטובות שלו.

מה שכן את הבישולים שלו קשה לקחת ממנו.

הגיע הזמן פשוט להשלים עם העובדה שמדובר בשחקן טוב ולא יותר מזה ולכן גם הציפיות ממנו צריכות להיות בהתאם.

יכול להיות...

כשזה שחקן בית זה רגשית יותר מבאס להשלים עם זה.

אני עדיין חושב שיש מספיק מקרים בעבר ששחקנים טובים אבל פרווה הצליחו לעשות את הסוויץ' בעונה מסויימת והשתדרגו.

מקווה שזה יקרה גם אצלו.

לא שחקן טוב מספיק להרכב של מכבי, למרות שהוא אמן מסירות ובישולים ואי אפשר לקחת את זה ממנו. הוא איטי (כמו כל הקבוצה למעט טב"ח, שזאת בעיה בפני עצמה), חלש פיסית ועם בעיטה חלשה ולא מדוייקת, כך שהוא לא מסכן את השער (והיריב יודע את זה, ואז יש להם שחקן יותר לשים על שחקן התקפה שלך, שכן מסכן אותם).

למרות זאת, לא הייתי רוצה לראות אותו בקבוצה אחרת בארץ, המסירות שלו יכולות בקלות לחתוך את ההגנה שלנו וכך שאנחנו נשלם בריבית על כל משחק שהוא ישחק נגדנו.

אם הוא מקבל את מקומו בספסל ובאמת עובד עם שוטא על בעיטות לשער (ומקווה שגם ישקיע קצת בחדר כושר), מעולה וזה הכי טוב.

אם הוא לא מקבל את זה (ליגיטימי לגמרי), להשאיל אותו לחו"ל/למכור עם אופצייה כדי שלא יגיע לקבוצה יריבה בפלייאוף עליון.

הלוואי שאפשר היה לחבר בינו לבין טב"ח, כי המוח שלו+ראיית המשחק שלו+המסירות שלו עם הפיסיות+המהירות והבעיטה של טב"ח = שחקן טופ אירופאי.

דור מיכה הוא סופרסטאר.

המחליף הכי טוב בארץ.

אין עוד שחקן ברמה הזו בארץ, שלא מתפרק מנטלית מלשבת קצת על הספסל.

הדוגמה הכי טובה לעוצמה האמיתית של מיכה, הוא עדן בן בסט.

איזה מתחת לחלוץ? הוא לא איום על השער.

יש לו עוד בעיות חוץ מהבעיטה והפיזיות.

מקווה שעכשיו קצת פחות נוח לו באיזור הנוחות שהוא אוהב להיות בו, והוא מנסה לשפר דברים עם שותא (שהיה שחקן-על שמצטיין בדברים שמיכה לא)

השאלה מה הרצון שלו. המוח השתפר בגיל מאוחר יותר ממנו, עם סוזה (וכנראה בקיץ עם זהבי בחופשה)

איזה מתחת לחלוץ? הוא לא איום על השער.

יש לו עוד בעיות חוץ מהבעיטה והפיזיות.

מקווה שעכשיו קצת פחות נוח לו באיזור הנוחות שהוא אוהב להיות בו, והוא מנסה לשפר דברים עם שותא (שהיה שחקן-על שמצטיין בדברים שמיכה לא)

יכול לשחק על תקן איינסטה.

שחקן טכני, עם השתחררות מלחץ על שטח קטן, בלי מספרים ובלי פיזיות.

אין לו מקום במרכז השדה של היום וגם אם הוא ישחק במרכז השדה אז הוא יאבד מיכולת ההרמה שלו שזה אחד הדברים שהוא הכי טוב בהם

הוא לא יכול לשחקן על תקן אינייסטה.

אינייסט גם לא משחק מתחת לחלוץ, והוא גם לא "בלי פיזיות" לצערם של קשרים והגנות בטופ העולמי שגם משיכות חולצה ובעיטות ברגליים לא כ"כ עובד.

חבל לי על דבר אחד,

אלי דסה עם הרמות ומסירות מביכות, למה מיכה שאמן בזה לא עוזר לו בזה? שישארו קצת אחרי אימון.

מיכה עם בעיטות מביכות, למה טב"ח/סאקריונה או אפילו וידאר לא עוזרים לו בזה?

סתם כדוגמה, יש לנו עוד הרבה דברים כאלו בקבוצה.

ברור לי שזה לא קורה בכדורגל המודרני-מקצועני, אבל אם קצת יעזרו אחד לשני, מי שחזק בX והשני חלש בזה שיעזור לו ולהפך, זה לא רק ירים את הקבוצה למעלה אלא יעיף אותם כשחקנים כמה דרגות למעלה והם יגיעו למקומות טובים יותר וירוויחו יותר בעתיד.

חבל לי על דבר אחד,

אלי דסה עם הרמות ומסירות מביכות, למה מיכה שאמן בזה לא עוזר לו בזה? שישארו קצת אחרי אימון.

מיכה עם בעיטות מביכות, למה טב"ח/סאקריונה או אפילו וידאר לא עוזרים לו בזה?

סתם כדוגמה, יש לנו עוד הרבה דברים כאלו בקבוצה.

ברור לי שזה לא קורה בכדורגל המודרני-מקצועני, אבל אם קצת יעזרו אחד לשני, מי שחזק בX והשני חלש בזה שיעזור לו ולהפך, זה לא רק ירים את הקבוצה למעלה אלא יעיף אותם כשחקנים כמה דרגות למעלה והם יגיעו למקומות טובים יותר וירוויחו יותר בעתיד.

באיזה ראיון עם זהבי הוא אמר שכל הזמן הוא היה צועק על מיכה ומעודד אותו לבעוט יותר.

באיזה ראיון עם זהבי הוא אמר שכל הזמן הוא היה צועק על מיכה ומעודד אותו לבעוט יותר.

זה מעולה וזה צריך להיות ככה (אם אני זוכר נכון באותו שלב אפילו דור מיכה באמת התחיל לבעוט לשער, אומנם לא לבעוט טוב, אבל לפחות התחיל לבעוט).

לצערנו זהבי הלך, אבל שחקנים אחרים צריכים לעשות את זה ואת האקסטרה גם, שזה לא רק לצעוק אלא גם להשאר חצי שעה אחרי אימון וללמד.