Jump to content

סיכום התקו המאופס מול באזל אחרי צפייה בש.ח | פספוס של מכבי

Sawyer

Recommended Posts

מכבי יצאה היום לאחד המבחנים הכי גדולים שהיו לה בתור קבוצה, לאחד המשחקים הכי מכריעים בקשר למה היא הולכת להיות בשנים הבאות, לאן היא מכוונת - מי היא.

מכבי יצאה מהמשחק זה ללא הכרעה. ללא ההכרעה שהיא הייתה צריכה.

עוד לפני המשחק מוראט יאקין אמר שבאזל תבוא ללחוץ מהפתיחה (זה היה כמובן שקר מוחלט, הם עלו בבונקר), זה הבהיר לי שסוזה לא יוכל לתת מחצית ראשונה חזקה, שמכבי תצטרך לשחק זהיר. זה התבטא בפריצה בחוץ.

חוץ ממנו לא היו הפתעות מיוחדות בהרכב.

אל המשחק עצמו מכבי יצאה עם המון התלהבות ומוטיבציה. פרץ השירה מהקהל בתוספת להתרגשות של שבוע שהציפה אותה הוציאה מכבי ת"א מאוד אנרגטית, מאוד לוחצת מאוד מנסה. זה הספיק ל15 דקות חזקות ולמצב וחצי בתוכם (דקה 5 ראדי מוצא את יצחקי שבועט מ16 מטר שטוח וחלש מדי, ולעוד נסיון של זהבי בחצי בעיטת יעף מעל השער) מלבד זאת כמעט ולא קרה כלום בבלומפילד באחת המחציות המשעממות שראינו.

באזל לא ניסתה בכלל לתקוף או לסכן את השער של פאבלו, מכבי מצידה רצתה אבל נפלה גם טקטקית וגם מבחינה פיזית אל מול באזל המצויינת שסגרה את המשחק בצורה הרמטית. החזיקה בכדור ולא אפשרה למכבי להרוויח את הכדורים ולסכן את השער.

מחצית מאופסת שנכפתה על מכבי היה דבר שציפיתי, השאלה הגדולה הייתה איך מכבי תצא למחצית השניה ובאיזה כלים היא תשתמש כדי להפיל את באזל.

המחצית השניה נפתחה איך שהמחצית הראשונה נגמרה, בצורה די משעממת. נכון שהיו קצת יותר נסיונות קצת יותר ראדי דוחף קדימה, קצת יותר לחץ על ההגנה של באזל. אבל זה היה נראה כאילו מכבי תתקשה מאוד לכבוש בצורה הזאת.

בשלב כלשהו (דקה 55 בערך, במגרש) ספרתי שחקנים של באזל על המגרש, הייתי בטוח שיש 12 (או 17). בכל מקום ששחקן של מכבי מגיע, 3 עליו. במרכז, בשמאל, בימין. תמיד. פשוט עמידה מדהימה על המגרש, כושר פיזית מטורף, משמעת טקטית קפדנית (ומספר 8 בן זונה אחד). דקה 60 פריצה נכנס ואיתו השינוי.

סוזה החליט שעכשיו הגיע 30 דקות של טירוף שבהם צריך לעשות הכל כדי להביא את הגול. ברק יצחקי עבר לצד, פריצה עם כל העוצמה שלו במרכז וכל הכלים הכשירים עולים קדימה לנסות להביא את הגול. השינוי הורגש מהר מאוד, גם אם לא התבטא במצבים התחילו לראות את הכדור הרבה יותר ברגליים שלנו, קרנות, הרמות, כדורים חופשיים באזורים המסוכנים שלהם, הכדור באזור הרחבה שלהם.

דקה 70 המצבים התחילו להגיע, זהבי בועט בלב הרחבה אחרי רוחב של מיכה (נעצר בשחקן באזל, אין נגיעת יד), דקה אחר כך הגיע המצב של המשחק. ראדי בועט מרחוק, זהבי באינסטיקנט אדיר מסיט את הכדור לפינה וזומר עם אינסטיקנט מדהים מציל לקרן.

דקה 83 פעולה וירטואוזית של יצחקי שפותח את כל ההגנה של באזל נעצרת ע"י שחקן שוויצרי (וככ חבל שהוא לא מסר לדור/זהבי, זה היה נגמר בגול). 2 דק חולפת עד להרמה גדולה של בן הרוש נעצרת בהצלה של זומר, מיכה ממשיך בנגיעה לשומקום.

דקה 86, תרגיל פסיכי (6 כוכבים של יצחקי) מביא לכמה פסים ברחבת היריב שמגיע לפריצה שמעביר רוחב מקרוב ליצחקי כ5 מטרים מהשער, אבל שחקן שוויצרי מצליח בקצה הנעל להרחיק. דקה 90 עוד היה לשטוקר הזדמנות לגמור את הנוקאאוט הזה, אבל הוא בעט לידיים של פאבלו.

סיום המשחק 0-0.

בצד החיובי, לא ספגנו. ראינו שהשד לא ככ נורא, אפשר לעמוד מולם בבאזל. צריך גול וזה שלנו, וזה אפשרי. זה בטח לא יהיה קל אבל אפשרי.

בצד השלישי לא הבקענו והצהוב של קרלוס, הוא יחסר מאוד בגומלין, מאוד.

שחקנים:

פאבלו - כמעט לא נגע בכדור, היה בסדר במשחק הרגל.

קרלוס - אל- (מה אתה מקבל צהוב? מה? מה??)

טיבי - אל+ איזה שחקן, איזה קלאסה.

שרן - עשה טעות גדולה מחצית ראשונה, חוצמזה היה בסדר בסה"כ.

בן הרוש - הרבה טעויות בהגנה, כמה מהלכים יפים בהתקפה. לא משחק ענק שלו. יכל לתת יותר.

אלברמן - לא משחק גדול של גל, נכון שהרוויח כמה כדורים אבל עשה גם כמה טעויות לא מחוייבות ולא אופייניות.

ראדי - לא משחק גדל, התקשה להתקיף, עשה עבודת הגנה סבירה.

מיטרוביץ' - שוב פעם קצת פרווה, אמנם לא הרג אותנו אבל כמעט לא תרם למשחק באף פאן של המשחק (הגנתי או התקפי)

מיכה - זהיר מדי. במחצית הראשונה היה נראה שהוא פשוט מפחד מהמגן שלו, במחצית השניה השתחרר והשתפר אבל עדיין לא היה מספיק דומיננטי. ממושמע מאוד הגנתית ורץ המון כרגיל.

זהבי - משחק פושר. עשה כמה דברים יפים אבל לא קיבל מספיק את הכדור לרגליים, אתה מצפה מזהבי במשחק כזה שיזהר, שיבריק. זה לא קרה.

יצחקי - ואוו. וירטואוז. מהרגע שעבר לאגף עשה דברים שיש מעט מאוד שחקנים בעולם שיכולים לעשות, יכולת שיא. חבל שלא הצליח לתרגם את זה לשער.

פיקנטריה:

- היה מטורף בפרלה, ואני ב19:30 הלכתי. מי יודע מה היה אח"כ (תעלו סרטונים)

- מכבי לא מפסידה בקמפיין בבלומפילד. מבצר.

- הרצל בקפוצ'ון של הפאנטיקס.

- הנקודה הזאת ככל הנראה הבטיחה את השתתפותנו בשלב בתים שנה הבאה (כי ניקח אליפות ואם אנחנו מדורגים בסיבוב 3 בטוח נעבור)

- סאורו דוחף את פריצה מאחורה, פריצה תופס אותו בחולצה. סאורו נראה כמו ילד בן 12 מפוחד.

קהל:

כתבתי את זה בנושא אחר אבל אני אגיד את זה גם פה, כל הכבוד לקהל היום.

הוצאנו את מכבי כמו מלוע של תותח, הבאנו רבע שעה ראשונה של עידוד ושריקות בוז ברמה הכי גבוה שיש.

כל בלומפילד בשגעת, צורחים את השירים, בלי שניה אחת לנשום. כל פעם שהכדור אצל השווצרים הבוז ככ חזק שאתה צריך לשים ידיים על האוזניים - בלומפילד במלוא עוצמתו.

הרעדנו את הרגליים של שחקני באזל, חבל שזה לא הספיק לגול מהיר.

דקות 15-60 היה קשה. קשה מאוד. המשחק היה מת, לא קרה כלום. שום דבר. ברור שאנחנו בתור קהל צריכים להרים את הקבוצה במצב כזה, ניסינו, זה קשה. אפשר לתת יותר פעם הבאה.

מדקה 60 חזרנו לפיניש המפורסם שלנו, עוד פעם דחפנו את הקבוצה והחרשנו את בלומפילד, הקבוצה קיבלה מזה המון מוטיבציה אבל זה לא הספיק.

בסה"כ כל הכבוד לנו.

מילה טובה גם לפאנטיקס על התפאורה המקורית והנהדרת. בלומפילד היה צבוע במכבי בזכותכם היום.

בסה"כ העובדה שלכולנו יש טעם חמצמץ בפה מראה כמה התקדמנו ומה הפכנו להיות.

המצב בכלל לא אבוד, זה אפשרי, זאת מטרה ברת השגה והתוצאה הזאת היא לא רעה. אם היינו ב70-30 לפני המפגש, אנחנו שוב פעם ב70-30.

צריך קודם כל כמובן לעבור את המשחק ביום ראשון (הפועל חיפה ב"בית" בנתניה). מצידי לעלות עם הרכב חצי שני, העיקר לעבור את זה בשלום ולהתרכז בבאזל בחוץ.

תשמרו את הגרון, מחכים לנו עוד ימים לא קלים ואני בכלל לא יכול לדבר.

לילה טוב ויאללה מכבי!

בכל רגע נתון, היו שלושה שחקני באזל ליד הכדור. היה קשה והצלחנו אולי שלוש פעמים לייצר הרמה עם מבט טוב לשער. כמו שכתבת.

אנחנו בחיים ושם לא יהיה קשה יותר. לתחושתי.

נ.ב

אני אומר את זה שנים-כשברק טוב, הוא הכי טוב.

לא קרוב ללהיות פספוס. אם עוברים סנסציה אדירה

לא היית שווה גול בדקות הסיום? לא היית שווה 1-0 במשחק הזה?

פספוס שלא כבשת.

הפתעה גדולה אם תעלה, לא סנסציה.

לגמרי.

אם היה צעיר בכמה שנים, מחר מגיעה הצעה של 4 מיליון דולר עליו.

יש להם גם כושר גופני נהדר, וגם הם בנויים פיזית בצורה מפחידה. אני רגיל לכך שמכבי קבוצה די גבוהה וחסונה ביחס לליגה, ואז אתה רואה אותם מול באזל ומבין שזה בדיחה. אפילו ראדי נראה קטן ליד פביאן פריי, שגם הוא לא הכי גוליית אצלם.

בלט לעין הבדל הפיזי בין הקבוצות.

הייתה תחושה שהם ראשונים לכל כדור ומצחים וכל מגע פיזי.

הם עשו היום בדיוק מה שאני מצפה ממכבי לעשות בחוץ.

הם ירקו דם כדי לשמור על התוצאה.

המשחק והמחצית השנייה הרגישה לי כאילו אני שנייה לפני האורגזמה. כאילו עוד שנייה זהו, הנה הגול ואני מתפוצץ אבל במשחק הזה לא חוויתי את האורגזמה לצערי

משחק כל כך מעצבן

הייתה הוראה ברורה של יאקין שאלברמן ומיכה לא מקבלים כדור. נקודה.

אם אני לא טועה זה היה אל-נאני שישב על אלברמן לאורך כל המשחק, בחצי של מכבי ובחצי של באזל. כל פעם שהכדור התחיל לנוע לכיוון אלברמן הייתה הסתערות עליו.

כנ"ל מיכה. הכדור נשלח אליו - על אוטומט שני שחקנים של באזל במינימום מסתערים עליו. עד דקה 65-70 הוא לא הסתדר עם זה, אבל אז הוא הצליח להגיע לכדור עם עוד שניה יתרון על השחקן שלו, וברגעים האלה הוא הצליח לשחרר כדורים יפים קדימה במקום להחזיר עוד פס אחורה בגלל הסגירה המדהימה שעשו עליו.

יש לנו 3 בלמים שמתאימים בדיוק לתפקיד בו הם משחקים, שרן בלם שמאל, טיבי ימין וקרלוס באמצע. שרן וטיבי שיחקו חלק מהקריירה שלהם מגינים, טכניים ויודעים להניע כדור. קרלוס עושה נהדר את התפקיד של בלם האמצע שמחפה ושומר לא פעם את ה9 (אתמול החלוץ האפריקאי לא נגע בכדור).

לכן קרלוס כל כך יחסר. אולי בן הרוש בלם שמאל, שרן ימין וטיבי באמצע.

השיטה הזאת יושבת עלינו כל כך טוב ככה שאני לא הייתי רוצה לחזור ל-2 בלמים.

לא מאמין שאמרת שקרלוס לא יחסר..

הוא אחושרמוטה יחסר.

ויאיר, אם לא בן הרוש, את מי אתה רוצה בלם שלישי? מיטרוביץ' :|?

וכן,

אם דאבור מנצח את באזל, הסיכויים שלנו עולים פלאים.

אם דאבור מבקיע נגדם אנחנו מקבלים כותרות שהיו שמורות עד עכשיו רק לאקסים מהכדורסל ״בלאט, שים לב מה הפסדת״

וזה אסון בלי קרלוס, אין לו תחליף ראוי בקבוצה.

הם קבוצה מדהימה , כל נגיעה של אלברמן בכדור רואים איך עוד שניים רצים ללחוץ אותו,
למרות שהם קבוצה טובה מאוד אני גם חושב שהיה פספוס אתמול.

כל מילה,

עם זאת, צריך נס כדי לעבור שלב, וגם אם לא יקרה, שאפו לכל הקבוצה על מפעל מרשים בתקווה שזה הראשון מעוד רבים וטובים.

סיכום של מכביבול

"למרות האכזבה שלא ניצחנו, צריך לזכור שהדרך להצלחה באירופה היא תהליך ארוך וסבלני.

לפני חודשיים זאת היתה בורדו שלא כבשה מולנו בבלומפילד, אתמול זאת היתה באזל, ואם נמשיך ככה – בעתיד זאת תהיה באיירן מינכן."

• מנהלים ראשיים

בכל רגע נתון, היו שלושה שחקני באזל ליד הכדור. היה קשה והצלחנו אולי שלוש פעמים לייצר הרמה עם מבט טוב לשער. כמו שכתבת.

אנחנו בחיים ושם לא יהיה קשה יותר. לתחושתי.

נ.ב

זה תקף בעיקר כשזהבי קיבל כדור.

או שמכבי ניסו לבוא מהאמצע.

היה חסר לי קצת את ראדי ומיטרוביץ' באגפים שינסו לקבל כדור ולהוציא דאבל פס מהיר על המגן.

אולי אם בן חיים היה פותח/משולב ביחס למהירות שלו זה היה נראה אחרת.

בכל מקרה,

הם היו עדיפים זו קבוצה יותר טובה.

למרות שהם בלי 4 שחקני מפתח הם עדיין ניצחו את צ'לסי בחוץ.

כל שלב כזה שמכבי משחקת באירופה הוא בונוס ולא צריך להתאבד עליו.

קשה לי עם הביקורת על סוזה שבחר לפתוח עם ראדי במקום פריצה.

אנשים ובעיקר פרשנים לא מבינים שבמשחק כמו זה אין מקום לטעויות.

היה עדיף לסוזה לעלות עם 4 קשרים בהרכב הפותח כדי להיות מוכן לכל שינוי שיצטרך לעשות.

הדינמיות שלו בהרכב שבו יש 4 קשרים היא גדולה יותר מהדינמיות עם 3 שחקני התקפה.

בסה"כ לא כזה נורא.

הם עדיין יותר טובים וכל מה שיקרה יהיה רק בונוס.

אירופה היא עדיין פנטזיה.. אבל זה הולך ורוקם גידים לאט לאט.

אה כן,

מסכים איתך בנוגע לאפור השיער.

כמובן שניקולה היה חלש כהרגלו.

אבל מבן הרוש קצת התאכזבתי הוא קיבל 4-5 הזדמנויות מהפינה השמאלית קרוב לרחבה ולא הצליח להגביה או לעשות מהלך נכון בכדי שיוביל לשער,וזה היה התפקיד שלו בהתקפה...

אנשים חושבים שהתהליך המהיר שעברנו עם ג'ורדי מקבוצה פח לקבוצה מעל הליגה יכול לעבוד כמו קסם גם באירופה.

באירופה לוקח קצת יותר זמן מאשר שנתיים של תהליך ועצם העובדה שהגענו עד הלום (גם אם נעבור וגם אם לא) היא מדהימה בפני עצמה.

באירופה צריך יותר ניסיון ואם ימשיכו עם התהליך המבורך שקורה בקבוצה שלנו אנחנו בהחלט יכולים לשאוף שכמעט כל שנה נגיע למעמד 32 של המפעל.

אפשר להרגיש פספוס אבל אני לא מסכים עם מילים כמו אכזבה, כישלון וכאלו.

נקווה להפתיע בגול חוץ ובונקר של החיים במשחק שבוע הבא.