Jump to content

Recommended Posts

אני מגויס לחיל שריון ב-24.11.

אני מודע לכך שזה די הרבה מאוחר מדי, אבל ניסיתי כבר פקסים טלפונים וכל אלה במשך חודש וכלום לא עזר, אמרתי אני אנסה כאן ניסיון אחרון.

על לעבור לגולני שזה מה שאני הכי רוצה כבר ויתרתי כי אני יודע מה הביקוש, אבל נחל או גבעתי.. אולי יש עוד דרך?

אמרו לי לראות קצין מיון ביום הגיוס אבל גם ככה אני מגייס אחרי כל החירניקים ככה שברור לי שמורחים אותי וזה לא יוביל אותי לכלום.

הקדמתי גיוס ממרץ לנובמבר מהרבה סיבות שלא אפרט, ככה שלחזור לגיוס מרץ אני ממש לא מעוניין אם זה כרוך בכך.

יש כאן מישהו באחת היחידות הנל (נחל/גבעתי, עדיפות לנחל) שיכול אולי לעזור לי? להגיד לי מה לעשות?

או אם קיימת אפשרות לשכנע את הקצין מיון להעביר אותי, מהי?

מיואש :please:

שמע עזוב אותך חרטות, פשוט תתגייס לשריון תבוא בראש טוב ויהיה בסדר.

ואם כל כך קריטי לך חי"ר, מהמחזור גיוס הקרוב אמורים להתחיל את ההכשרות של פלוגות מסייעת בתוך חיל שריון שזה פלוגות חי"ר לכל דבר, מאמין שאם באמת זה ייפתח עכשיו תוכל להגיע לשם אם תרצה מספיק.

שמע אחי, דבר ראשון, יש לי כמה וכמה חברים שבגיוס אוג' הגיעו לבקו"ם ביקשו לעבור ונתנו בלי שום בעיה..

דבר שני, אני משרת בשריון ואני אומר לך שאין מקום טוב כמו החיל הזה, לא מתעסקים בחארטות כמו בחי"ר, חבר'ה תותחים ומפקדים באמת טובים!

וזה עוד בלי לדבר על היכולות שיש לחיל הזה, תשאל כל חירניק שעשה פעם תרגיל עם שריון הוא בעצמו ישכנע אותך להגיע אלינו..

נראה לי פעם חמישית שאני כותב את זה פה אבל שווה לכתוב שוב.

אני יוצא גבעתי. שירתתי 3 שנים בתור לוחם גרידא (טירונות אימון מתקדם וותיקות) לא קורס מכים ולא זין שלי, הייתי קשר סמ"פ לקראת סוף השירות ולא יותר מזה.

ואני אומר לך - אחי, אין כמו חיל השיריון. אין. חיל מתוקתק, מקצועי, חזק ברמות.

הרבה סטיגמות פוזרו סביב החיל הזה אמרו שזה ראשי תיבות של שבת ראשונה יוצאים והשאר נשארים ועוד כאלה ואחרות. שורה תחתונה. אחלה חיל שבעולם, אחלה שירות שבעולם.

וכשאתה תשב במזגן ותראה במלא"ר את החירנקים הולכים ברגל למוות אתה תיזכר בהודעה הזאת.

נראה לי פעם חמישית שאני כותב את זה פה אבל שווה לכתוב שוב.

אני יוצא גבעתי. שירתתי 3 שנים בתור לוחם גרידא (טירונות אימון מתקדם וותיקות) לא קורס מכים ולא זין שלי, הייתי קשר סמ"פ לקראת סוף השירות ולא יותר מזה.

ואני אומר לך - אחי, אין כמו חיל השיריון. אין. חיל מתוקתק, מקצועי, חזק ברמות.

הרבה סטיגמות פוזרו סביב החיל הזה אמרו שזה ראשי תיבות של שבת ראשונה יוצאים והשאר נשארים ועוד כאלה ואחרות. שורה תחתונה. אחלה חיל שבעולם, אחלה שירות שבעולם.

וכשאתה תשב במזגן ותראה במלא"ר את החירנקים הולכים ברגל למוות אתה תיזכר בהודעה הזאת.

אחחח....

לו רק הייתי צעיר בעשר שנים וגם בטנק המג"ח ז"ל שלי היה מזגן...

מי שמכיר אותי יודע שאני לא בן אדם שמחפש כל היום את השלילי ולא רואה טוב בכלום.

ברור לי שמהרגע שאני מקבל את האות הסופי שאני בשריון אני משנה את התפיסה של ב-180 מעלות ומנסה למצוא את רק את הטוב במה שיש לי.

אבל עד אז, לא יודע, דיברתי גם עם אנשים שהיום גם פה וגם פה וגם פה, אמרו לי לא להתקרב, לנסות מה שאפשר כדי לעבור, שהתנאים שם על הפנים ואני כמעט לא רואה בית.

את האמת שרק עכשיו אני נחשף לצד אחר שאומר אין כמו שריון וכאלה.

אז יודעים מה, אני הרי לא מחפש רק את הרע, אני אשמח לשמוע קצת פירוט למה אתם חושבים (/יודעים) שטוב שם, מאיזה בחינה זה עדיף על חיר.

שיצי ופולאק אני אשמח אם תפרטו לי קצת יותר..

בכל אופן תודה :)

ברור לי שמהרגע שאני מקבל את האות הסופי שאני בשריון אני משנה את התפיסה של ב-180 מעלות ומנסה למצוא את רק את הטוב במה שיש לי.

אבל עד אז, לא יודע, דיברתי גם עם אנשים שהיום גם פה וגם פה וגם פה, אמרו לי לא להתקרב, לנסות מה שאפשר כדי לעבור, שהתנאים שם על הפנים ואני כמעט לא רואה בית.

אז יודעים מה, אני הרי לא מחפש רק את הרע, אני אשמח לשמוע קצת פירוט למה אתם חושבים (/יודעים) שטוב שם, מאיזה בחינה זה עדיף על חיר.

הייתי כמוך. (רק גולני, רק חי"ר)

בתור שריונר לשעבר שעבד גם עם חי"ר. אתה תהנה מכל רגע. בטח ביחס לחי"ר.

חבל שקראתי את ההודעה שלך רק עכשיו הייתי יושב איתך לפני המשחק.

בכל אופן: כל מי שאמר לך לא להתקרב סתם ממורמר. כי זה הצבא הוא ממרמר אותך. שאתה נכנס למסגרת חדשה הכל חרא.

כשהייתי טירון התכנסנו במחנה נתן כדי להגיע לבסיס טירונות שלנו ומה תגיד אם אני אומר לך שהיו אנשים דתיים חובשי כיפות שהיו מתפללים שהטיולית תתהפך בדרך?

אח שלי צבא זה 3 שנים שאתה לומד על עצמך, על המדינה ובעיקר על הסובבים אותך המון.

הדור שלך לא פשוט... לא פשוט בכלל. פעם שאלת נער אם הוא מתגייס לקרבי, היום שואלים אם הוא מתגייס.. בכלל.

שריון זה חיל בן זונה. עשיתי מלא מבצעים ותרגילים איתם ולמען האמת הצילו לי את החיים לא פעם אחת. וזה לא קלישאה.

כשאתה בפעילות בעזה ואין לך חיל שריון איתך(מה שלא קורה בדרך כלל) אתה בעצם טרף קל, כשאתה עם שריון אתה מרגיש שאף אחד בעולם לא ינצח אותך.

חיילים איכותיים מאוד, מפקדים מקצועיים ובסך הכל שירות מהנה מאוד.

מקווה שעזרתי ובהצלחה.

שמע, הדבר היחידי שחסר בחיל השריון זה וואסח, זה באסה, אתה חוזר הביתה(וכן, חוזרים הביתה יותר ממה שאתה חושב, לפחות ב-401) עם נעליים של ג'ובניקים, עם הצפרגול הזה על החזה והכומתה השחורה שרק אתה תבין מה כל אחד מהם שווה ולא אף אחד אחר עם כנפ"צ ענק על החזה. זה חיל צנוע שעושה את העבודה האמיתית, לפעמים היא שחורה וקשה, אבל זה שווה כל רגע, מגיעים לשיריון האנשים הפשוטים, הצנועים, אני אומר לך, בין אם תרצה ובין אם לא, תיווצר בינך לבין החבר'ה שלך במחלקה/בצוות אווירה לא נורמלית כי אין ברירה בשיריון, אתה חייב להיות החבר הכי טוב של כל אחד מהצוות שלך ולסמוך עליו יותר מאמא שלך.

מעבר לזה, לא יודע אם אנשים יודעים, אבל רוב רובם של החיסולים בעזה זה של חטיבה 401, עולים לעמדה יורים כלנית ופאף "מטרה", זה כח אש מטורף (כח של פלוגת חי"ר), כל חירנ"יק היה מת לירות רבע מהכמות הכדורי מא"ג שיורים בשיריון, כמות לא נורמלית וב0.5 בכלל..

וכל הסטיגמות של חיל שחור ועושים עבודה שחורה הם נכונות!!! כל הזמן טיפולים, טיפול לפני תנועה אחרי תנועה, שבועי וחודשי(ואני עוד עם סימן 4 שהכל יותר פשוט) אבל זה שווה הכל תאמין לי!

בסוף הבחירה היא שלך, חי"ר זה אחלה וחשוב והכל, אבל זה באמת נשמע כמו פיקות...

שיצי ופולק ושאר העוזרים, הרבה הרבה תודה!! :)

ננסה להפיק את המיטב מהשירות הזה ויאללה מה שיהיה יהיה

פולאק קיבלת פרטית.

אני רק אניח את זה פה..

13 בשבילך.

תרג"ד של חי"רניקים – 31 הכללים
**
תמיד השתתפתי בתרג"דים בתור מפקד, כך שלא היה לי זמן לחשוב יותר מדי במהלכם.
הבוקר, לראשונה, עשיתי תרג"ד בתור חפ"ק מ"פ, כך שהיה לי מספיק פנאי כדי לגבש את הכללים הבאים:
1. דקות ספורות לפני תחילת התרגיל, חייל כלשהו יאמר שהוא שמע שהתרגיל התבטל ברגע האחרון ושחוזרים לבסיס.
2. למרות שהשתתפת במספר תלת-ספרתי של תרגילים ואף אחד מהם לא התבטל, אתה בכל זאת תחשוב בלבך שאולי הפעם זה נכון.
3. דתי? לא משנה מתי תבחר להתפלל ולא משנה באישור של מי, ברגע שתתחיל יעשו חי"ת הוראות בטיחות וישאלו איפה אתה.
4. "כולם סגורים על גבולות הגזרה? כן המפקד!", אבל אם היית מבקש מהם לגשת לאותם גבולות גזרה, לא היו לך אפילו שניים שהיו מגיעים לאותו המקום.
5. ככל הנראה גם הפעם האויב לא יבחר להפתיע ולהיערך דווקא בתחתית ההר במקום בשיא הגובה שלו.
6. התשובות לשאלות הבאות יכולות להיות אך ורק 'כן' ו'לא', או 'לא' ו'כן': האם בחרת להישאר עם גופייה חמה והאם יהיה קר במהלך התרגיל? / האם לקחת אוכל על הגב והאם באמת יהיה זמן לאכול במהלך התרגיל?
7. הטמפרטורה הממוצעת בתרג"ד היא כחצי מעלה מתחת לטמפרטורה שמוגדרת כעומס חום קיצוני או כחצי מעלה מעל לטמפרטורה שמוגדרת כעומס קור קיצוני.
8. כשאתה קונה משהו יקר אתה מעדיף לשלם סכום גדול אך חד-פעמי? מקומך ברתק. מעדיף לשלם בתשלומים, גם אם יש ריבית והצמדה? ברוך הבא לכוח המסתער.
9. מה שקובע את עוצמת האש מכלים שונים ברתק אינו הצורך הטקטי אלא משקל התחמושת.
10. דגלן ימני ושומע יריות רק מימינך? טוב לך וטוב לכוח המסתער. דגלן ימני ושומע יריות רק משמאלך? טוב לך, רע לכוח המסתער. דגלן ימני ושומע יריות מימינך ושמאלך? זה הזמן לומר 'שמע ישראל'.
11. חיילי הרתק סיימו לירות? גם אם בדואי יעבור לידם עם הטרקטורון שלו ויציע להם להעמיס את הכלים שלהם עליו, הם יחשבו שזה סביר למדי שזה מה שהם אמורים לעשות.
12. ההבדל האמיתי בין חייל, מ"כ וקצין: חייל אומר בפירוש שכל מה שהוא רוצה זה שזה ייגמר כבר, מ"כ גם כן חושב ככה אבל לא מודה בזה כלפי חוץ, וקצין גם כן חושב ככה אבל לא מודה בזה אפילו בינו לבין עצמו.
13. גם אם באנו מחטיבות חי"ר שונות, בשעת אמת עלינו להתלכד מול האויב המשותף: השריונרים.
14. טרם נראה כלי טיס כלשהו שמעורבותו בתרגיל תפעל לטובת החי"רניק. או שיריצו אותך קילומטרים רבים רק כדי להספיק לראות את המסוק שאמור היה לקחת אותך ממריא בלעדיך, או שהוא ייקח אותך, יוריד אותך בוואדי שהטייס הגדיר כ"סמוּך" לוואדי שאליו אתה אמור להגיע, ולך יהיו שעות רבות של הליכה כדי לחשוב בהן על היחסיות של המונח 'סמוּך'.
15. צעקו למישהו שקוראים לו איתן? עליך להשלים מיד: "...לא היסס לרגע." (המתקדמים אף יוסיפו ש"הוא עלה למעלה והתחיל להפעיל את המקלעון...")
16. זבובים אינם ניתנים להרתעה (=גם אחרי שהרגת מאה מהם, הבא יבוא להציק לך תוך שניות).
17. סא"ל שמשמש כבקר וסובל מעודף מוטיבציה כועס על כך שחדלתם מוקדם מדי את החיפוי באש? התחל לספור, עוד לפני שתגיע לעשר יצוץ מישהו בדיוק מהמקום שאליו הבקר רצה שתירה.
18. על פי רוב גם הוא יהיה בקר.
19. גם כשתעמוד מול אויב אמיתי, לדקור אותו בלדרמן מטווח אפס יכאיב לו כמו לירות בו מרחוק, כך שזו פעולה לגיטימית לחלוטין כשאתה מזהה מולך מטרה שטרם נורתה.
20. הפילו אותך פצוע וחבריך מפנים אותך באלונקה? נסה ככול יכולתך להיראות כאילו אתה מצטער, אלא אם כן, כמובן, אתה אוהב סימנים של סתרשף בגב התחתון שלך.
21. אותו כנ"ל ואתה בעל עודף משקל? אין טעם לעשות את עצמך מצטער, כי בכל מקרה תסיים עם הכמות המקסימלית של סימני סתרשף בגב התחתון שלך.
22. לא משנה כמה חזק הם יצרחו "איטבח אל יהוד" תוך כדי ירי ח"קים לכיוונך, חיילי בימוי אויב לעולם לא יצליחו להסתיר את שמחתם על כך שהם נשארים באותו המקום במשך כל התרגיל.
23. זה לא באמת תרג"ד אם אתה לא משוכנע ששני הדברים הטובים ביותר שיכולים לקרות לאדם בימי חייו הם לקבל בריזה נעימה לכמה שניות וללגום מעט מים צוננים ששהו במימייה במשך שלושה ימים.
24. ב"סוף" התרגיל יש בלת"ם וממשיכים לכיבוש יעדים נוספים או לפשיטה על הלש"ביה הסמוכה? זה לא בלת"ם, כי אין דבר יותר צפוי ומתוכנן מזה. הבלת"ם היחיד שיכול להיות בסוף תרגיל הוא שאוטובוסים ממוזגים ימתינו לחיילים וייקחו אותם לבסיס.
25. ב"סוף" התרגיל זרקו עליכם רימוני גז מדמיע ואין לך מסיכת אב"כ? רוץ כמה שיותר מהר בניגוד לכיוון הרוח.
26. אתה רץ בניגוד לכיוון הרוח ובכל זאת לא מפסיק לדמוע? נער את האפוד שלך עד שרימון הגז ייפול ממנו.
27. המדד האובייקטיבי היחיד לדרגת הקושי של התרגיל הוא מידת העוצמה שבה החי"רניק מטיח את הקסדה שלו על הקרקע לאחר הישמע המילים הגואלות: "סוף תרנגול".
28. הוכחות לקיומו של האל בסדר עולה: 1. פלאי הבריאה 2. מעמד הר סיני 3. התרג"ד הסתיים ללא הרוגים.
29. בני, אם ראית קציני מטה בתפקידים לא ברורים מסתובבים בנקודת סיום התרגיל, דע ש'על האש' לפניך.
30. ייקח לרפואה המודרנית עוד שנים רבות כדי לגלות את קיומם של עשרות חלקים בגוף האדם שכל חי"רניק אחרי תרג"ד מכיר היטב.
31. לא חי"רניק? אל תעז לחשוב שאתה באמת מבין את הכללים!
**
נכתב באהבה ובהצדעה לכל אחיי החי"רניקים!

אחי.

בתור משוחרר טרי ששירת בשיריון,אני אומר לך שזה אחלה של חייל,אחלה של אנשים ובסופו של דבר הכל אותו חרא,אני גאה בשירות שלי ובמה שעשיתי למדינה ולתושבים.

תתגייס עם ראש טוב ופתוח,תצא לפיקוד אם יבוא לך ואל תשכח שהזמן תמיד משחק לטובתך,יש לי חברים וחוויות מהחיל הזה לכל החיים לטוב ולרע ובעיקר למדתי המון המון מהטנקים ,מהטיפולים ות'אמת שרוב השירות שלי לדעתי בכלל בילתי באיו"ש במעצרים,סיורים,שמירות ממש כמו חירני"ק ממוצע...

בהצלחה אח שלי אם יש שאלות תדבר איתי.

אה ורק 188!!!

תשמע, לא יודע מי הנפיץ לך שטויות או הרעיל אותך לחי"ר, אבל כיום החיל היחיד שנשאר בו ותיקות (שזה לדעתי הדבר כמעט הכי חשוב שיש בצבא ואנשים לא מבינים את זה זה) זה שיריון, בלי שום קשר שזה חייל ממש ממש טוב בשביל חייל בכללי.

בשיתופי פעולה באימונים יצא לי מלא פעמים להיות עם שיריונרים ותאמין לי הם לא פראיירים בכלל, אין לי ספק שתהנה מהשירות בשריון.

אל תנסה לעבור בכוח, שריון מקום טוב...

אגב הייתי ממליץ לך הנדסה קרבית אם בא לך חצי חצי כזה, אני שירתי שם, החוויה הכי טובה בחיים שלי, לא חושב שמשהו אחר היה משתווה לזה, יש שם הכל גם חי"ר גם ממוכן (על פומ"ה ועוד מעט נכנס הנמרה שזה בכלל אופרה אחרת) וגם מיקוש וחבלה.

תאכלס זה החיל שהייתי ממליץ לכל מלש"ב ללכת אליו אין לי בכלל ספק שהוא החיל הכי טוב שחייל יכול להגיע אליו...

אז לא הצלחתי לעבור נכון לעכשיו, אבל לפחות נחשפתי לצד אחר שמשאיר לי קצת אופטימיות, אז יצא משהו טוב מהנושא הזה :)

ננסה להגיע לפלסר למרות שאני לא בשיא הכושר, ומקסימום לא, מה שיהיה יהיה..

תודה לכל העוזרים :)

• 1 month later...

אז לא הצלחתי לעבור נכון לעכשיו, אבל לפחות נחשפתי לצד אחר שמשאיר לי קצת אופטימיות, אז יצא משהו טוב מהנושא הזה :)

ננסה להגיע לפלסר למרות שאני לא בשיא הכושר, ומקסימום לא, מה שיהיה יהיה..

תודה לכל העוזרים :)

סתם מתעניין מה איתך עכשיו? איפה נמצא בסוף? ואם יש לך מושג כלשהו כל הפלוגה המסייעת?

אתה יודע מה אתה צריך? לשבת יום אחד עם חבר'ה משריון ושלוש שעות רק לשתוק, רק לשמוע סיפורים. עליי שאתה רץ לשם

אה, ואל תקשיב להם, רק 401...

אתה יודע מה אתה צריך? לשבת יום אחד עם חבר'ה משריון ושלוש שעות רק לשתוק, רק לשמוע סיפורים. עליי שאתה רץ לשם

אה, ואל תקשיב להם, רק 401... אגב, הבנתי שמהמחזור של מרץ הקרוב גם 7 עוברים לסימן 4, נכון?

חיובי, הותר לפרסום.

למרות שנא להיזהר עם אמירות כאלה להבא.