Jump to content

מכבי - אפועל | כמה נקודות חשובות

Sawyer

Recommended Posts

1. אני לא מאוכזב או מתבייש.

אני לא יודע מה היכולת של הקבוצה שהגיעה לשמינית גמר האלופות, סוג של אלופה נצחית בקפריסין ואחרי הכל הקבוצה בדרג השני בבית שלנו.

מה שאני כן יודע זה איך היא נראתה. כמו הפועל עכו, או רעננה.. או רמה"ש. לא מאוד משנה, תבחרו אתם כמו מי היא הכי מרגישה לכם. כמו קבוצת תחתית שבאה להלחם על תקו עלוב.

ואם ככה גרמנו לקבוצה בסדר גודל כזה להראות? להתבייש/להתאכזב מהמשחק אני לא מאוד יכול.

אמנם לא הגענו למלא מצבים, אבל את ההזדמנויות לשים קיבלנו. דקה 85 טב"ח ודקה 95 ברק - אחד מהם היה חייב להכנס לרשת ולהפוך את זה לעוד ניצחון של הכדורגל על האנטי-כדורגל, על הבונקר המביש, המחפיר. על הבזבוז זמן הפתטי, על ההשכבויות, זיופי הפציעות, העפות הכדור, הליכה בחילופים - קבוצה מביכה ומבישה. מקווה שלעולם הקבוצה שלי לא תראה ככה.

קשה מאוד לנצח בונקר סגור ופתטי כזה. זה לא קל. ואנחנו נפגש עם זה הרבה פעמים העונה. לפעמים פריצה יבקיע דקה 93, ולפעמים יצחקי יחטיא פנדל 95. זה הכדורגל. ברוב הפעמים נצא שמחים - מבטיח. וככל שהזמן יעבור והקבוצה תתחבר ותכנס להילוך גבוה נשבור יותר בקלות את הבונקרים האלו

2. הקהל.

אני עצוב שאני חלק מהקהל הזה והגוש המעודד בשער 11. זה לא קשור לפדיחה או בושה. אני פשוט עצוב.

יש משחקים (כאלה) שהקבוצה צריכה אותנו, שהקבוצה נגדה סוגרת, מרדימה את המשחק, מאטה את הקצב. ואנחנו בלת ברירה נגררים.

פה התפקיד של הקהל להעיר את הקבוצה, להרים אותה, להוציא אותה כמו מלוע של תותח. אבל זה פשוט לא קורה.

זה אפילו לא קצת קורה או חצי קורה. וזה לא נראה כמו משהו שהולך להשתנות בזמן הקרוב.

כאילו איבדנו את הDNA שבו אפשר להרים את הקבוצה ולא רק להיות מורמים על ידיה. אני לא יודע מה הפתרון, אני לא יודע אם יש פתרון (לטווח קצר) וזה גם לא התפקיד שלי למצוא.

אבל אני מקווה שנמצא אותו. כי אם לא? אנחנו פשוט לא שווים כלום.

3. המשך הדרך.

אם היינו מנצחים את המשחק הזה, היינו מעפילים שלב. אין לי ספק עכשיו.

כי אני יודע שהיינו מנצחים בחוץ את אפועל. ואני יודע שהיינו מביאים נקודה מבורדו בחוץ או ממשחק כפול מול פרנקפורט.

ואני גם יודע שאם היינו צריכים להביא עוד נקודה אחרונה מבורדו בבית, היינו עושים את זה. פספסנו עליה קלה היום. עליה קלה.

זה לא בלתי אפשרי. אבל עכשיו צריך לכל הפחות לעשות יותר מבורדו בקרב מולם. (ז"א תקו בחוץ וניצחון בבית) וזה לא הולך להיות קל. וחבל.

פרנקפורט זה כבר סרט אחר. תקו ביתי מולם יהיה השג.

4. להרים תראש ולהמשיך הלאה.

הרבה זמן לא הרמנו את הראש לא בציניות. אבל עכשיו הגיע הזמן לעשות את זה.

ביום שני מגיע משחק העונה בליגת העל. למה משחק העונה? כי חיפה הפסידה שבוע שעבר 3 נקודות. כי אם אתה מנצח (לא תקו) מנצח את חיפה בקריית אליעזר, מצידי סיפור האליפות גמור - ואני מוכן (במידה ואמן ומנצחים) לשים עם כל אחד פה יחס של 1 ל10 שמכבי לוקחת אליפות. חיפה לא תיהיה מסוגלת לעמוד במרדף הזה. נבר.

כדי שזה יקרה צריכים לקרות כמה דברים שאין לנו השפעה עליהם, ודבר אחד שיש לנו. אנחנו.

אני יודע שזה קשה, אני יודע שלרובנו יש טראומות מהקללה, שלעודד זה קשה ושברגע האמת בעיקר דוממים.

אבל תשתדלו, אני מתחנן. בשביל מכבי. באמת תגיעו לתת את הגרון.

שכל אחד יקרא את המשפט הזה ויגיד. האם מכבי חשובה לי? האם אני רוצה אליפות שניה? ליגת האלופות שנה הבאה? לבסס את האימפריה?

אם התשובה היא כן (והיא כן) תעצרו כמה שניות ותתכנו איך אתם הולכים לעשות את זה. איך אתם לא מוותרים לעצמכם באף שניה ביום שני, איך אם קורה ולשניה אחת נדמתם אתם מעירים את עצמכם, איך אתם מעירים (עם חיוך) את החבר שלידכם שלא מעודד.

איך כל אחד ואחד מאיתנו, מביא את הניצחון ביום שני.

בתקווה שההודעה ביום שני מאוחר בלילה תיהיה בגוון צהוב ושמח יותר.

*תגובות על המשחק עצמו ינתנו כרגיל רק לאחר צפייה בש.ח (שיהיה רק אחרי המשחק של אלקמר)

5. וואלה אל תראו את התקציר. קורע את הלב. ההחמצה של יצחקי, כמעט בכיתי.

מנקה את טב"ח מהאשמה בהחמצה, לא היה מצב קל.

מאשים עוד יותר את יצחקי, מילא בעטת לפינה שזרקת את השוער, ככה בועטים? חצי לאמצע? תבעט עוד חצי מטר לכיוון הקורה והוא לא נוגע בכדור.

6. מילה טובה לקהל בסיום המשחק

העידוד ליצחקי היה חשוב מאוד - הוא עוד יחזיר לנו. (הימור שלי? עוד 4 ימים)

אחזק את עניין הקהל-ישבתי לצערי הרב בשמונה.

זה מתחיל מזה שאי אפשר לעמוד בשום מקום,וכל הקהל פשוט יושב.התעלמתי מכמה קריאות ופניות אישיות של אנשים במחצית הראשונה ופשוט הסתרתי להם,במחצית השניה כבר נגררתי לאווירת האצטדיון י'א ששררה בבלומפילד וישבתי חסר אונים כמו סרדין בקופסה.

שער 8 היה מביך.ברמות.לא אשפוט את 7\13\2 אבל 8 פשוט שער מגעיל.בנוקיה יש יותר התלהבות.

ובאופן כללי עניין הקהל-אם אנחנו ממשיכים בקו הזה של לחכות להתקפה כדי לעמוד ולחכות למצבים כדי לשיר-וואלה שיקחו את כל ההצלחות שלהם לעזאזל.אני מעדיף לאהוב את מכבי ולהפסיד מאשר שלא יהיה לי אכפת ממנה(כמו מכביסל) ולנצח.ואני יודע שזה מאוד אנוכי מצידי אבל זה מה שאני מרגיש לפחות(וכוסאמא של כל שער 8.)

המשחק ביום שני הוא משחק סופר חשוב,"משחק על 6 נקודות".אבל מפה ולהגיד שזה יקבע את האליפות-מוקדם ביותר.

בכל אופן,הכי חבל לי על המשחק היום כי מתוך ה6 משחקים-ניקוסיה בבית היה ה"באנקר" שלנו.ואחרי שראיתי את הרמה המביכה שלהם אז על אחת כמה וכמה.

והניצחון הזה קריטי לנקודות דירוג.

לגבי לעלות קשה לי להאמין.נצטרך נס בורדו,משחק עילאי נגדם בבית ולנצח את ניקוסיה בחוץ(זה בגדר חובה).

לגבי פרנקפורט אין מה להגיד 1\6 יהיה הישג מרשים.

חבל חבל על הפנדל הזה חבל.

5. וואלה אל תראו את התקציר. קורע את הלב. ההחמצה של יצחקי, כמעט בכיתי.

מנקה את טב"ח מהאשמה בהחמצה, לא היה מצב קל.

מאשים עוד יותר את יצחקי, מילא בעטת לפינה שזרקת את השוער, ככה בועטים? חצי לאמצע? תבעט עוד חצי מטר לכיוון הקורה והוא לא נוגע בכדור.

6. מילה טובה לקהל בסיום המשחק

העידוד ליצחקי היה חשוב מאוד - הוא עוד יחזיר לנו. (הימור שלי? עוד 4 ימים)

כל הכבוד שעודדו אותו,זה באמת חשוב מאוד(לא ציני),אבל אל תצפה שהוא יחזיר לנו,אתה סתם תתבאס בסוף..

נקודת האור שלי להמשך הבית , בורדו.

מבדיקה קלה מהמשחק שלהם , אף שחקן שעלה במשחקי הליגה לא השתתף במשחק נגד פרנקפורט .

השחק היחיד ששיחק בשני המשחקים הוא המגן השמאלי שקיבל אדום ולא ישחק נגדנו , לפי בדיקה בסגל גם אין להם מחליף.

הם מאוד מזלזלים במפעל הזה ואפשרי מאוד לעלות מבית כזה למרות התיקו.

העידוד נראה ככה כי במשך 3 שנים הוכנסו 2 שירים חדשים ליציע , רוב השירים שייכים לתקופות אפורות ורעות של הקבוצה הזאת ולא חסרים כאלה , הם מאוסים , מכבים ולא סוחפים את הקהל

1. אני לא מאוכזב או מתבייש.

אני לא יודע מה היכולת של הקבוצה שהגיעה לשמינית גמר האלופות, סוג של אלופה נצחית בקפריסין ואחרי הכל הקבוצה בדרג השני בבית שלנו.

מה שאני כן יודע זה איך היא נראתה. כמו הפועל עכו, או רעננה.. או רמה"ש. לא מאוד משנה, תבחרו אתם כמו מי היא הכי מרגישה לכם. כמו קבוצת תחתית שבאה להלחם על תקו עלוב.

ואם ככה גרמנו לקבוצה בסדר גודל כזה להראות? להתבייש/להתאכזב מהמשחק אני לא מאוד יכול.

אמנם לא הגענו למלא מצבים, אבל את ההזדמנויות לשים קיבלנו. דקה 85 טב"ח ודקה 95 ברק - אחד מהם היה חייב להכנס לרשת ולהפוך את זה לעוד ניצחון של הכדורגל על האנטי-כדורגל, על הבונקר המביש, המחפיר. על הבזבוז זמן הפתטי, על ההשכבויות, זיופי הפציעות, העפות הכדור, הליכה בחילופים - קבוצה מביכה ומבישה. מקווה שלעולם הקבוצה שלי לא תראה ככה.

קשה מאוד לנצח בונקר סגור ופתטי כזה. זה לא קל. ואנחנו נפגש עם זה הרבה פעמים העונה. לפעמים פריצה יבקיע דקה 93, ולפעמים יצחקי יחטיא פנדל 95. זה הכדורגל. ברוב הפעמים נצא שמחים - מבטיח. וככל שהזמן יעבור והקבוצה תתחבר ותכנס להילוך גבוה נשבור יותר בקלות את הבונקרים האלו

שמע, אני באמת אוהב את הרוח שלך בתגובות, תמיד כמובן פרו-מכבי וגם אם שיחקנו חלש אז אתה קצת מעלה את ערך היריבה, כדי שזה יתפס יותר טוב.

העובדות שציינת, שמינית גמר ליגת האלופות, אלופה נצחית, דרג שני, הן עובדות, הכל נכון. אבל זה משקר, משקר בגדול ולא, לא אנחנו גרמנו להם להיראות ככה, הם היו עלובים מהפתיחה.

נגד באזל שחצי שעה גרמנו להם להעיף כדורים ולהסתגר התגאתי. אתמול אחרי שראיתי מה הם עשו לצ'לסי התגאיתי עוד יותר. אבל היום, שיחקנו לא טוב, לא חכם, בכלל לא מדויק. ושוב לגביי העובדות, שנינו חושבים שהיכולת הריאלית שלהם שווה מקום 4 בבית. שנינו יודעים גם שאם מכבי תנצח אותם בחוץ (וזה מן הסתם אפשרי) אז בוודאות הם יסיימו אחרונים, שנינו יודעים שהם ביכולת הזו שווים פליאוף עליון בליגה שלנו, אולי.

אני לא קונה את ה"גרמנו להם להיראות ככה", כי הם פשוט ככה. אז לא צריך לצייר תמונה כאילו באה לפה קבוצת דרג ב' אמיתי כמו קבוצה אנגלית / ספרדית / צרפתית אלא להגיד את האמת ששיחקנו מול קבוצה פח. ושיחקנו חלש, וזה בסדר, זה קורה. בטח אחרי פגרה מיותרת ובטח אחרי שינויים בהרכב ובתפקוד שחקנים. רק שנלמד מזה.

סוייר אני מאוד מסכים איתך לגבי הראייה הכללית של המשחק ורוצה להוסיף עוד כמה נקודות אור:

1. דור מיכה - סוף סוף פתח. אמנם לא משחק ענק שלו אבל תעמיד תענוג לראות אותו משחק והגיע הזמן שיתחיל לפתוח ולצבור יותר דקות. אמנם הוחלף אבל זה מוביל אותי למס' 2.

2. מואנס דבור - ברוך הבא הביתה. עשה לי טוב בלב לראות אותו נכנס. בטוח שתהיה לו עוד עונה גדולה עכשיו כשהעניינים הבירוקרטים נסגרו.

3. קרלוס גרסיה - תמיד מדברים על איתן וכמה שהוא גרזן אבל קרלוס מראה שהוא לא פחות אמין ויציב. נותן המון שקט.

4.שרן ייני - אפשר לראות שהוא עלה יותר למעלה ועובד על הקטע ההתקפי.

5. ערן זהבי/פריצה/ראדי - שוב, לא משחק ענק. אבל לאף אחד אין ספק ביכולת שלהם. אם ביום שהשחקנים הכי חשובים שלנו לא במיטבם ועדיין אנחנו שולטים במשחק אז הכל בסדר...

קיצר ככה אני בוחר לראות את הדברים. אולי לא הבקענו אבל ביום רע בהחלט שלטנו במשחק ומבחינתי זה אומר הרבה.

להגיד שאתה לא מאוכזב? אי אפשר. האכזבה עצומה כי אם משחק כזה לא ננצח אז מה כן.

אנחנו פראיירים לא נורמליים ומאכזב שלפחות 1 לא נכנס להם לשער.

זו קבוצה שעפה משני מפעלים אירופיים העונה, למרות שהיתה מדורגת, הפסידה בכל משחקי הידידות, וניצחה רק משחק רשמי אחד העונה. לא יודע איזה מקום היא מסיימת בליגה שלנו, אבל כרגע היא קבוצה פח ו3 נק' בטוחות עבור כל קבוצה אחרת בבית.

שמע, אני באמת אוהב את הרוח שלך בתגובות, תמיד כמובן פרו-מכבי וגם אם שיחקנו חלש אז אתה קצת מעלה את ערך היריבה, כדי שזה יתפס יותר טוב.

העובדות שציינת, שמינית גמר ליגת האלופות, אלופה נצחית, דרג שני, הן עובדות, הכל נכון. אבל זה משקר, משקר בגדול ולא, לא אנחנו גרמנו להם להיראות ככה, הם היו עלובים מהפתיחה.

נגד באזל שחצי שעה גרמנו להם להעיף כדורים ולהסתגר התגאתי. אתמול אחרי שראיתי מה הם עשו לצ'לסי התגאיתי עוד יותר. אבל היום, שיחקנו לא טוב, לא חכם, בכלל לא מדויק. ושוב לגביי העובדות, שנינו חושבים שהיכולת הריאלית שלהם שווה מקום 4 בבית. שנינו יודעים גם שאם מכבי תנצח אותם בחוץ (וזה מן הסתם אפשרי) אז בוודאות הם יסיימו אחרונים, שנינו יודעים שהם ביכולת הזו שווים פליאוף עליון בליגה שלנו, אולי.

אני לא קונה את ה"גרמנו להם להיראות ככה", כי הם פשוט ככה. אז לא צריך לצייר תמונה כאילו באה לפה קבוצת דרג ב' אמיתי כמו קבוצה אנגלית / ספרדית / צרפתית אלא להגיד את האמת ששיחקנו מול קבוצה פח. ושיחקנו חלש, וזה בסדר, זה קורה. בטח אחרי פגרה מיותרת ובטח אחרי שינויים בהרכב ובתפקוד שחקנים. רק שנלמד מזה.

תגידו לי, איפה איבדתי את ההכנה שלי במשחק לאפועל ניקוסיה?

אני יודע שהם ירדו מגדולתם, שהם רחוקים מהיכולת של לפני שנתיים. אבל אני לפני המשחק באתי בתחושה שאנחנו משחקים עם קבוצה שהיא איפשהו בין הפועל למכבי חיפה ביכולת. מה פתאום אחרי המשחק היא יורדת ליגה אצלנו? מתי זה קרה? למה אף אחד לא דיבר על זה ולא הודיע לי?

אם אתם צודקים (צודקים בדיעבד כמובן) והיא שווה ערך לרמה"ש/רעננה. תפסלו את מה שאמרתי.

אם היא שווה כמו שאמרתי, איפשהו בין חיפה להפועל. אז הכל תקף.

לדעתי, אנחנו הקטנו אותה. ואם היינו יודעים כמה היא קטנה, היינו עולים בטירוף (כמו נגד בני יהודה/עכו) ומגיעים ל2-3 מצבי כיבוש ברבע שעה. לא אומר שזה היה משנה תתוצאה, אבל זה היה משנה תהרגשה שלכם בטוח.

סוייר אני מאוד מסכים איתך לגבי הראייה הכללית של המשחק ורוצה להוסיף עוד כמה נקודות אור:

1. דור מיכה - סוף סוף פתח. אמנם לא משחק ענק שלו אבל תעמיד תענוג לראות אותו משחק והגיע הזמן שיתחיל לפתוח ולצבור יותר דקות. אמנם הוחלף אבל זה מוביל אותי למס' 2.

2. מואנס דבור - ברוך הבא הביתה. עשה לי טוב בלב לראות אותו נכנס. בטוח שתהיה לו עוד עונה גדולה עכשיו כשהעניינים הבירוקרטים נסגרו.

3. קרלוס גרסיה - תמיד מדברים על איתן וכמה שהוא גרזן אבל קרלוס מראה שהוא לא פחות אמין ויציב. נותן המון שקט.

4.שרן ייני - אפשר לראות שהוא עלה יותר למעלה ועובד על הקטע ההתקפי.

5. ערן זהבי/פריצה/ראדי - שוב, לא משחק ענק. אבל לאף אחד אין ספק ביכולת שלהם. אם ביום שהשחקנים הכי חשובים שלנו לא במיטבם ועדיין אנחנו שולטים במשחק אז הכל בסדר...

קיצר ככה אני בוחר לראות את הדברים. אולי לא הבקענו אבל ביום רע בהחלט שלטנו במשחק ומבחינתי זה אומר הרבה.

(למרות שאני שונא להגיב לפני הש.ח)

1. דור היה לדעתי הכי טוב במחצית הראשונה, בשניהם נעלם לחלוטין. כאילו העובדה שהפעולות שלו לא הביאו גול/בישול הוא לקח צעד אחורה בתעוזה. טעות וחבל.

2. גם אני מאוד אוהב אותו, נגע בכדור?

3. ענק, מלך. מספר אחת על המגרש(?) אם היה רגע לחשש המשחק הוא ניקה אותו. עם טיבי יוצרים את צמד הבלמים הטוב ביותר שראיתי בליגה, איי פעם.

4. לא שיחק טוב, החוסר תאום שלו עם טב"ח הזוי בעיני. ונוראי.

5. 1-0 אלקמר! אש.

5ב. לא ממש הבנתי מה כתבת.. אז.

שער 13 היה פשוט חושך, אולי חוץ מאיזה שני שירים כשמכבי הייתה טובה. לידי ישב ברנש שמדקה 20 לא הפסיק ללכלך על הקבוצה והשחקנים ולידו החבר שלו ששומע ומהנהן. אפילו לא מחא כפיים. אתה מנסה לעמוד ולעודד אז צועקים לך שאתה מסתיר. גם בהזדמנויות חצי מהיציע נשאר לשבת. דווקא שער 11 היה סבבה מהזווית שלי, לא הפסיק לנסות ולהרים תקהל, אבל רוב הזמן לא עבד. חבל.

דווקא אני חושב שהיה עידוד סביר+/טוב היום.

יחסית למשחק המשעמם ביותר שראיתי בשנתיים האחרונות הקהל היה מעורב ושער 11 עודד 90 דקות כששאר

היציעים הצטרפו מדי פעם. ברור שאפשר וצריך יותר אבל בסה"כ יצאתי מרוצה מהעידוד. ושבור מהתוצאה.

מה שעבד מול בני יהודה ואני מאמין שיעבוד רוב השנה נגד קבוצה בארץ לא עובד באירופה.

שקבוצה ברמה גבוה באה, מסתגרת מולנו ויודעת לעשות את זה כמו שצריך ולא מתעייפת דקה 60 אז מאוד קשה לנו להגיע למצבים.

אנחנו עדיין לא ברמה שלפרוץ בונקר מול קבוצות טובות, עוד נהייה שם. אבל כרגע אנחנו עדיין לא שם.

מאמין שאם הם היו באים לשחק כדורגל היה לנו סיכוי טוב יותר לנצח.

בסה"כ כרגע בא לי למות, אבל אני אופטימי לגבי המשך הליגה.

לגבי אירופה? אנחנו עדיין לא לגמרי שם, יש התקדמות, אבל זה עוד לא זה.

אני לא אומר שאין סיכוי לעבור שלב ואולי דווקא מול בורדו בבית וניקוסיה בחוץ יהיה לנו סיכוי גבוה יותר לנצח קבוצה שלא באה לבונקר.

אני אוהב אותך מכבי

רק אני חושב שכדאי שפריצה יראה קצת ספסל?

אמנם הוא יודע לשמור על הכדור אבל הרבה פעמים הוא מסתבך ונראה מאוד כבד בהתקפה, יצחקי חייב להחליף אותו בחוד.

שער 13 היה פשוט חושך, אולי חוץ מאיזה שני שירים כשמכבי הייתה טובה. לידי ישב ברנש שמדקה 20 לא הפסיק ללכלך על הקבוצה והשחקנים ולידו החבר שלו ששומע ומהנהן. אפילו לא מחא כפיים. אתה מנסה לעמוד ולעודד אז צועקים לך שאתה מסתיר. גם בהזדמנויות חצי מהיציע נשאר לשבת. דווקא שער 11 היה סבבה מהזווית שלי, לא הפסיק לנסות ולהרים תקהל, אבל רוב הזמן לא עבד. חבל.

גם שער 8, 4-5 שורות לסוף עמד איזה בחור מבוגר שלא הפסיק לקלל.

עד בערך דקה 70 שיצאתי עליו.

חברה, לא קרה כלום, אפשר להעיר לבן אדם שמקלל את הקבוצה, אני לא אומר שצריך להיות מעצבן, אבל אם יש בן אדם שעומד ומקלל את הקבוצה באופן קבוע ובקול רם פשוט תעירו לו.

הבעיה שלנו היא שאנחנו טובים הרבה יותר מול קבוצות שמשחקות פתוח ובצורה משמעותית, אנחנו חייבים לשחק יותר טוב מול קבוצות שעושות בונקר כי זה מה שיהיה לנו ב75% מהעונה.