Jump to content

טור דעה , פתרון לבעיות מכבי ת"א רב"ש תפנים.

YellowHell

Recommended Posts

אני מקווה מאוד שרב"ש או מישהו מהצוות המקצועי שלנו יראה את ההודעה הזאת.

אז רן , הגיע הזמן שתבין מה זה מכבי

מכבי זה מועדון ענק עם הקהל הכי טוב בארץ שסבל בשנים האחרונות, ששניידר הגיע חשבנו שנגמר עידן כשלוני, אני רואה שאנחנו הולכים באותה הדרך.

את החלק ההתקפי בנית מעולה אבל מה עם ההגנה? ראית מה קרה לכפר סבא לא?

יש לנו הגנה עם פונ' אמיתי, מה דעתך לנסות את דור מלול בתור מגן ימני - זהו תפקידו האמיתי , הוא נחוש ביותר , שחקן חכם , יצירתי , הקהל אוהב אותו , שחקן שכל אוהדי מכבי מתפללים לראות על המגרש בתור מגן ימני או חלוץ זה לא משנה לנו , רק שישחק במצב שנוצר זה אפילו מתבקש יותר מייני זא'ן או כל אחד אחר דור מלול חייב לקבל צאנ'ס בתור מגן ימני.

לגבי הבעיה השנייה שלנו סוגיית טומאסיץ' - אני מאמין בטומאסיץ' וחושב שהוא בלם מעולה מה שחסר לו זה ב-י-ט-ח-ו-ן מה שהקהל ומושיקו הקפטן לצערי לא נתנו לו אתה נותן לו את זה , אבל מושיקו הקפטן והבלם שלידו לא נותן לו , מכאן יש 2 אופציות

אופציה ראשונה לחזור לאבי יחיאל ששיחק יחד עם טומאסיץ' וזהו התפקיד הטבעי של אבי , בלם. אני בטוח שאבי יקח את הצאנ'ס ב2 ידיים והוא וטומאסיץ' יהיו קיר.

האופציה השנייה לדבר עם מושיקו לתת ביטחון לטומאסיץ' לעודד אותו למסור לו לשתף אותו כמה שיותר בהכללל פשוט להיצמד עליו בקטע המנטלי.

הבעיה השלישית ו של מכבי היא המגן השמאלי, שיטרית לא מתאים לתפקיד ובנוסף הוא לא יכול לשחק הפתרון לבעיה ישראלביץ' - נמוך ולא פיזי נכון אבל מצד שני נחוש , יצירתי , מהיר , אפשר לסמוך עליו , יתבזבז על הספסל בנוסף יהיה אפשרות לקמאנאן ושבחון לשחק יותר.

הפתרון השלישי מוביל אותנו לפתרון לבעיה האחרונה וספק בעיה..המערך ברור לנו שאנחנו הולכים להיות קבוצה התקפית ויצרתית אני לא מבין איך אפשר לשים על הספסל חלוץ כמו קמאנאן השחקן הזה השאיר את הקבוצה בליגה עם 12 כיבושים עם הקבוצה הלא יצרתית שהייתה לנו בשנה שעברה עכשיו שבוזגלו רודי ודולי אצלנו חייבים לתת לו לשחק ביחד עם יבוריאן במערך 4-2-2-2 [סגנון ריאל שנה שעברה]

מקווה שמישהו ממכבי יראה את זה ויעביר לרב"ש

לתשובות , שאלות או כל דבר

aharoni94@gmail.com

"הכל בשביל מכבי"

:)

אני אומר את זה עכשיו סופית:

נדפקתם לחלוטין.

יש לי שאלה אלייך,אתה עשית קורס מאמנים? קוראים לך אלכס פרגסון?

בניגוד אלייך,רן בן שמעון עשה קורס מאמנים,הוא הרבה שנים בכדורגל,והוא מבין בכורגל יותר מכל אחד פה בפורום,אז תפסיקו לחוש פה כל אחד כאילו הוא מוריניו.

אוהדי טוטנהאם לא מתלוננים כמוכם, מה נסגר איתכם תגידו?

כל אחד נהיה לי פה מינימום מוריניו, מערכים מגנים חלוצים, למה נראה לכם שאתם מבינים משהו לעזאזל??

קיצור אם זה רק היה אפשרי לנעול את הפורום עד יום שבת בערב..

:unsure:

אני אומר את זה עכשיו סופית:

נדפקתם לחלוטין.

יש לי שאלה אלייך,אתה עשית קורס מאמנים? קוראים לך אלכס פרגסון?

בניגוד אלייך,רן בן שמעון עשה קורס מאמנים,הוא הרבה שנים בכדורגל,והוא מבין בכורגל יותר מכל אחד פה בפורום,אז תפסיקו לחוש פה כל אחד כאילו הוא מוריניו.

בלי לקרוא את מה שהוא כתב, הטיעון הזה כל כך מטומטם.

זה שבנאדם עושה קורס מאמנים זה אך ורק משפר לו את סיכויי ההצלחה בתור מאמן

(עזבו כרגע את העניין שאי אפשר לאמן בלי הקורס)

זה בדיוק כמו קורס מנהל עסקים וכל דבר אחר. . .

אני יכול לתת לך אלף דוגמאות של אנשים שלא למדו כלום ומצליחים במקצוע שלהם פי 10 יותר

מאנשי "מקצוע" לכל דבר.

העניין הוא שיש פתרון הרבה יותר פשוט לבעיות של מכבי: להביא מגנים טבעיים. אני לא מבין איך 3 שנים אנחנו סוחבים את הבעיה הזאת. אני גם לא מבין איך משחררים שחקנים כמו מסיקה ומוסא, בלי להביא להם מחליפים. זאת הייתה צריכה להיות העדיפות הראשונה, הרבה לפני הרכש בקישור.

בלי לקרוא את מה שהוא כתב, הטיעון הזה כל כך מטומטם.

אני יכול לתת לך אלף דוגמאות של אנשים שלא למדו כלום ומצליחים במקצוע שלהם פי 10 יותר

מאנשי "מקצוע" לכל דבר.

נכון ואתה יכול להיות קצין בצנחנים כי ראית רמבו 5 בטלויזיה.

או ברוקר כי אבא שלך מנוי לגלובס ואתה מציץ מאחרי הכתף שלו ורואה את שערי המניות.

זה לא רק קורס מאמנים, זה לחיות כדורגל ( נימני למשל לא עשה קורס ויודע פי 200 ממני על כדורגל ופי 500 על מכבי ) .

בקיצור תן 10 דוגמאות לא אלף 10 ואני מבטיח להסכים איתך חודש שלם בכל מה שתגיד.

"הצבר"

רבש הוא איש של משחקי כבוד

יחיאל לא פותח משחק אחד ועושה פרצופים באימונים הוא מספסל אותו עד שיוכיח אחרת ויתאבד בכל אימון עד אז נסבול את מושיקו

נכון ואתה יכול להיות קצין בצנחנים כי ראית רמבו 5 בטלויזיה.

או ברוקר כי אבא שלך מנוי לגלובס ואתה מציץ מאחרי הכתף שלו ורואה את שערי המניות.

זה לא רק קורס מאמנים, זה לחיות כדורגל ( נימני למשל לא עשה קורס ויודע פי 200 ממני על כדורגל ופי 500 על מכבי ) .

בקיצור תן 10 דוגמאות לא אלף 10 ואני מבטיח להסכים איתך חודש שלם בכל מה שתגיד.

"הצבר"

אלי טביב, גאידמק ובאמת שאני יכול להמשיך אבל זה לא העניין,

אתה יכול להמשיך להקצין ולהתנשא שבעצם אתה זה שטועה.

ואני מסכים שיש לרן ולכל מי שכל חייו עסק בכדורגל סיכוי להיות מבין יותר ממי

שחי רק 20 שנה למרות שגם כל היום רואה כדורגל, אבל זה עדיין לא מבטיח

שהוא מבין יותר, נו באמת, להיות מאמן כדורגל זה מקצוע מתיש, קשה, אבל

כל בנאדם שפוי וקצת מבין יכול לעשות קורס מאמנים לקבל קבוצה כמו מכבי ולעשות עבודה טובה\פחות טובה

העניין הוא שלא מגיע לו לקבל את מכבי כי הוא לא הוכיח כלום, בדיוק מקרה גרנט צלסי שאפשר ללכלך עד מחר ובצדק

אבל צלסי לא הפסיקה לנצח. בניגוד שלא כל בנאדם יכול לנסות את מזלו בניתוח לב פתוח בתור הדוקטור

שהסכומים לא יבלבלו אותכם, זה שהמאמנים מרוויחים יותר מפרופסורים זה לא כי הם גאוניםםם זה כי פשוט הכדורגל הוא ספורט

מאוד פופולארי ורווחי עם פרסום גדול זה הכל. תפסיקו כבר לעשות מכל מאמן אלוהים ושוב, אני בכלל לא מדבר על בן שמעון

אלא סתם בכללי. . .

ותענה לי על שאלה אחת, לא כל המאמנים הגדולים האלה חושבים אותו דבר נכון? ונגיד נמני הגדול וזה דווקא לא ציני חושב כמוני

יכול להיות שהוא צודק?? כן, כי יש לו קבלות ואין לי בעיה עם זה זה בדיוק מה שהסברתי למעלה, הוא הוכיח את עצמו ומגיע לו שהתחשבו במה שהוא אומר

אבל אני שחשבתי כמוהו צדקתי. ואתה באמת חושב שאין מאמן בארץ עם הדיעה של פותח הנושא בלי לקרוא מה הוא כתב בכלל? תמיד יהיה. אין קסמים בכדורגל.

כל אחד יכול לנסות להיות מאמן, לאלה עם הניסיון והעבר היותר עשיר בכדורגל יהיה יותר סיכוי להצליח, זה הכל.

אלי טביב, גאידמק ובאמת שאני יכול להמשיך אבל זה לא העניין,

דוגמאות טיפשיות כי זה בכלל לא דומה.

ברור שלא צריך ללמוד בשביל להצליח אבל בד"כ צריך להבין ולשלוט במה שאתה עושה.

אלי טביב לדוגמא התחיל בקטן (בתור מוכר) והוא שולט בנושא ההלבשה מא' ועד ת'.

גאידמק כדוגמא הפוכה ברגע שהוא נכנס לעסקים לגיטימים הפסיד מילארדים. :whistling:

חוץ מזה איפה כתבתי במקום אחד שרב"ש מאמן טוב או מתאים למכבי ?

אני רק אומר שרב"ש נימני ובכלל שחקנים שהובילו קבוצות היו בנבחרת וגם יש להם נסיון נוסף יודעים ומבינים יותר מאיתנו.

אבל בלי שום קשר לזה, בשביל שעסק יעבוד כמו שצריך הוא חייב לעבוד בצורה מאורגנת

בשביל הצלחה צריך היררכיה לא כל אחד יוביל לאן שהוא רוצה גם אם אותו אחד צודק במקרה כזה או אחר

המדרג הוא פשוט - ההנהלה ממנה ( ומפטרת ) את המאמן , תפקיד האוהדים לתמוך ולעזור ולא ולנהל.

במקרה קיצוני של הנהלה כושלת תפקיד האוהדים הוא להחליף את ההנהלה ( ולא לנסות לנהל במקום ההנהלה )

"הצבר"

אני רק אומר שתפקיד ההנהלה לבחור מאמן, תפקיד האוהדים לתת לו צ'אנס .

"הצבר"

מאמן חכם גם יוציא את המקסימום מהשחקנים במגרש וגם ירצה את הההנהלה והקהל

אם רבש חושב שהראש בראש שלו והעקשנות שלו יובילו אותו או לא? זה רק התוצאות יגידו עד אז צריך לתת לו צ'אנס אבל עוד לא התחיל הליגה וכבר הוא קובר את הקבר של עצמו וחבל מאמן עם עתיד שכניראה עדיין לא הבין מזה מכבי ת"א ולמי יש את הכוח האמיתי בקבוצה

דוגמאות טיפשיות כי זה בכלל לא דומה.

ברור שלא צריך ללמוד בשביל להצליח אבל בד"כ צריך להבין ולשלוט במה שאתה עושה.

אלי טביב לדוגמא התחיל בקטן (בתור מוכר) והוא שולט בנושא ההלבשה מא' ועד ת'.

גאידמק כדוגמא הפוכה ברגע שהוא נכנס לעסקים לגיטימים הפסיד מילארדים. :yellow_cool1:

חוץ מזה איפה כתבתי במקום אחד שרב"ש מאמן טוב או מתאים למכבי ?

אני רק אומר שתפקיד ההנהלה לבחור מאמן, תפקיד האוהדים לתת לו צ'אנס .

"הצבר"

אתה עושה את עצמך נכון? לא דיברתי על אלי טביב וגאידמק מבחינה מקצועית אלא מבחינת ניהול עסקי.

תיהיה יבואן ביצים או בעלים של סינגפור איירליינס יהיו לך את אותן בעיות שתצטרך להתמודד איתן ובשבילהן

לומדים כלכלה, מנהל עסקים, משפטים וכדומה שתיהם לא למדו את זה אבל בכל זאת התגברו על הבעיות הללו יופי.

להיות מקצוען זה לא מספיק. דרך אגב, שתדע לך שמנהלים בכירים בשוק היום עוברים מתחום לתחום כמו גרביים כיוון והניהול

כמעט בכל התחומים בשוק הוא דומה. כל מה שאני אומר זה שה"קורס הזה" יכול מאוד לעזור אבל עושה אותו מי שרוצה לאמן.

אימון קבוצה זה הרבה מעבר לקביעת הרכב וזה מה שמלמדים אותך בקורס ולא אם טומאסיץ שחקן כן או לא. זה כבר לפי העין של הבנאדם.

אז מה שאני אומר שאולי בנאדם עם הרבה שנים בכדורגל יראה שחקן כזה או אחר בעין שונה מאדם יותר צעיר אבל לאו דווקא יהיה צודק.

מספיק ללכת עם קבוצה מספר שנים לכל מקום והרבה שעות כדורגל כדי להבין מי טוב ומי לא, עובדה שבין אלפי המאמנים בעולם יש חילוקי דיעות לגבי

לא מעט מהשחקנים. אבל לא צריך להיות מאמן בשביל להבין שמכבי חייבת מגן שמאלי ומלפני הקיץ ושטומאסיץ לא שחקן ברמה הרצויה

בלי שום קשר לזה שנכון שהוא לא היה הכי גרוע במשחקים האחרונים.

מאמן עם עתיד שכניראה עדיין לא הבין מזה מכבי ת"א ולמי יש את הכוח האמיתי בקבוצה

פה בדיוק הבעיה.

הבעיה במכבי היום היא קודם כל האוהדים, לפני הבלם, לפני המגנים ולפני המאמן.

בלתי אפשרי להצליח במכבי, קבוצה שהאוהדים שלה רק מחכים לכשלון, מקללים שחקנים, מאיימים על מאמן, כל זה עוד לפני תחילת הליגה.

בשום קבוצה אחרת בארץ אין כזה דבר (וגם בשום קבוצה בעולם, אנחנו זן מיוחד.)

בשנים קודמות יכולנו להפיל הכל על לוני, הפעם אין לנו את התירוץ הזה, הפעם היחידים שיכולים להרוס אלה אנחנו.

אני יודע שרוב האוהדים של מכבי לא כאלה, אבל לכמות פה אין חשיבות, מספיק שאוהד אחד שורק בוז לטומאסיץ' וכל המערכת נכנסת ללחץ.

תנו להם קצת שקט, אתם לא מבינים שהשחקנים עולים למגרש עם משקולות על הרגליים?

זה לא נורמלי, אתם חייבים להרגע.

רן אמר בראיון שיבקרו אותו במחזור 10, פחחח הוא לא שמע על האוהדים של מכבי, כבר במחזור הראשון תולים אותו בכיכר.

מאמן חכם גם יוציא את המקסימום מהשחקנים במגרש וגם ירצה את הההנהלה והקהל

אם רבש חושב שהראש בראש שלו והעקשנות שלו יובילו אותו או לא? זה רק התוצאות יגידו עד אז צריך לתת לו צ'אנס אבל עוד לא התחיל הליגה וכבר הוא קובר את הקבר של עצמו וחבל מאמן עם עתיד שכניראה עדיין לא הבין מזה מכבי ת"א ולמי יש את הכוח האמיתי בקבוצה

ובן אדם חכם לא יזיין בשכל בפורום ויכתוב על דברים שהוא לא מבין בהם.

למי יש את הכח? למי שנותן כסף, וככל הנראה כרגע לאבי נמני.

לרב"ש ולנו (אני מניח שעל זה דיברת) הזמן ידבר, אבל כרגע אין כלום.

מאמן חכם?

מאמן חכם יעשה בדיוק מה שרב"ש עושה.

יסתום את הפה, ייתן להנהלה לכרות את הבור ובמקרה הצורך יתבע את מכבי על הרבה כסף.

עלה דרך הוא לא פוגע בביטחון של השחקנים וכרגע מראה להם שהוא מאמין בהם.

מאמן טוב?

יכניס להם שתי בעיטות לראש והיום ועד יום שבת כל יום עשרה אימוני ריצה ויושנים בשק"שים בק"ש עונש על זה שקבוצה של ממטרות כמעט ניצחו אותם.

ובן אדם חכם לא יזיין בשכל בפורום ויכתוב על דברים שהוא לא מבין בהם.

למי יש את הכח? למי שנותן כסף, וככל הנראה כרגע לאבי נמני.

לרב"ש ולנו (אני מניח שעל זה דיברת) הזמן ידבר, אבל כרגע אין כלום.

מאמן חכם?

מאמן חכם יעשה בדיוק מה שרב"ש עושה.

.

מה הוא עושה בידוק? עד עכשיו רק בושות לא ניצחת את הקבוצה הכי חלשה בליגה בלי 10 שחקני הרכב שלהם

עזוב באמת שאין לך מושג ואין לי כוח לחפירות שלך

רק לקהל יש את הכוח וכל אחד במכבי יודע שבלי קהל אין קבוצה השחקן ה12 ללא ספק וכשצריך השחקן מספר 1!

על אותו משקל של ההודעה שלך רק בשביל להוכיח לך שאתה מגזים:

היה עידוד בן זונה שנה שעברה.

היה עידוד טוב אתמול.

היה עידוד טוב כל שלושת המחזורים בגביע הטוטו (מפעל מיותר לכשעצמו).

נכון?

בונא ההישגים היסטריים.

כנראה שאתה משכנע את עצמך.

אולי הקהל של מכבי משפיע יותר מקהל של קבוצות אחרות (היכונו לביאתם של כל האורחים שיתחילו לבלבל בביצים כאילו הם מאמינים לעצמם) אבל לא ברמות האלה.

תמשיך לקשקש בקומקומים....בסוף ייצא עשן....

מה הוא עושה בידוק? עד עכשיו רק בושות לא ניצחת את הקבוצה הכי חלשה בליגה בלי 10 שחקני הרכב שלהם

עזוב באמת שאין לך מושג ואין לי כוח לחפירות שלך

רק לקהל יש את הכוח וכל אחד במכבי יודע שבלי קהל אין קבוצה השחקן ה12 ללא ספק וכשצריך השחקן מספר 1!

"בלי קהל אין קבוצה" זה משפט של תקופת לוני.

עכשיו המשפט הוא "יש קבוצה והקהל יכול להרוס אותה".

תתחילו להתרגל לשינוי, אנחנו לא צריכים יותר להציל את המולדת, אנחנו לא צריכים יותר להתערב בצד המקצועי, כל מה שאנחנו צריכים זה לא להרוס, ועד עכשיו חלק קטן מהקהל הורס לכל השאר.

אבל

כל בנאדם שפוי וקצת מבין יכול לעשות קורס מאמנים לקבל קבוצה כמו מכבי ולעשות עבודה טובה\פחות טובה

קצת פשטני. צריך לדעת לעמוד מול חבורה של אנשים ולהוציא את המיטב. ידע בכדורגל זה רק אחד מהקריטריונים. כריזמה, הבנה של נפש האדם, יכולת לפקד על אנשים, אינטואיציה. זה לא מנגר במחשב...

כולם יודעים את התורה(מאמנים) ורובן(קבוצות) מתאמנות דומה. שאר הפרמטרים עושים את ההבדל.חדר ההלבשה של צלסי(שחקנים), לא קיבל את אברהם והשמועה הדי וודאית אומרת שפיטוריו הובטחו מראש לבכירים.הם פשוט קבוצה מצויינת ועמוקה והתשוקה של השחקנים, הביאה אותם מאד קרוב.לא יכולותיו "המופלאות" של גרנט. אם מוריניו היה נשאר, אולי יונייטד לא היתה פותחת פער כזה לקראת הסוף. אני לא בטוח למשל, שפרגוסון, מבין את המשחק תאורטית טוב יותר מראניירי לדוגמה.התכונות אישיות הן חלק גדול מהעניין.

לא אומר בהכרח שלרבש יש את זה.שני הדברים היחידים שעומדים לזכותו בעיני- זה שלושת המשחקים הישירים מולו שנה שעברה, לדעתי, קריית שמונה, שיחקה את הכדורגל הכי נכון בליגה(לא כולל ביתר)הגנתית והתקפתית(לא שיחק פחדן מחוץ לבית עם מועדון קטנטן) וגילו. אני בעד לתת הזדמנויות לאנשים צעירים, שפרשו לא מזמן שזוכרים ומבינים לליבו של השחקן. בטח שחובת ההוכחה עליו אבל צריך גם להיות הוגנים עם זמן חובת ההוכחה.

אבל

קצת פשטני. צריך לדעת לעמוד מול חבורה של אנשים ולהוציא את המיטב. ידע בכדורגל זה רק אחד מהקריטריונים. כריזמה, הבנה של נפש האדם, יכולת לפקד על אנשים, אינטואיציה. זה לא מנגר במחשב...

כולם יודעים את התורה(מאמנים) ורובן(קבוצות) מתאמנות דומה. שאר הפרמטרים עושים את ההבדל.חדר ההלבשה של צלסי(שחקנים), לא קיבל את אברהם והשמועה הדי וודאית אומרת שפיטוריו הובטחו מראש לבכירים.הם פשוט קבוצה מצויינת ועמוקה והתשוקה של השחקנים, הביאה אותם מאד קרוב.לא יכולותיו "המופלאות" של גרנט. אם מוריניו היה נשאר, אולי יונייטד לא היתה פותחת פער כזה לקראת הסוף. אני לא בטוח למשל, שפרגוסון, מבין את המשחק תאורטית טוב יותר מראניירי לדוגמה.התכונות אישיות הן חלק גדול מהעניין.

לא אומר בהכרח שלרבש יש את זה.שני הדברים היחידים שעומדים לזכותו בעיני- זה שלושת המשחקים הישירים מולו שנה שעברה, לדעתי, קריית שמונה, שיחקה את הכדורגל הכי נכון בליגה(לא כולל ביתר)הגנתית והתקפתית(לא שיחק פחדן מחוץ לבית עם מועדון קטנטן) וגילו. אני בעד לתת הזדמנויות לאנשים צעירים, שפרשו לא מזמן שזוכרים ומבינים לליבו של השחקן. בטח שחובת ההוכחה עליו אבל צריך גם להיות הוגנים עם זמן חובת ההוכחה.

ברור. אתה רואה שוב אתה קטנוני ושוב אני לא אצא מהפורום הזה היום :)

א. אתה מצדיק את מה שאני אומר- שנמאס כבר מהתגבוה המטומטמת של "עשית כבר קורס מאמנים?? קוראים לך אלכס פרגוסון??" על כל הערה של זה שחקן גרוע או אנחנו צריכים לשחק 4-4-2 או 4-5-1 - זה החלק הפשוט יותר בלהיות מאמן ויכול מאוד להיות שהכותבים כאן שאומרים שטומאסיץ גרוע ודור מלול עוד יהיה כוכב צודקים.אז שהמגיבים כאן בפורום אם יש להם משהו להגיד שיגיבו מקצועית פחות או יותר ולא את התגובות המפגרות האלה.

ב. מאמן כמו שאמרת זה לא רק הבנה בכדורגל בגלל זה יש להבדיל בין המבינים מקצועית, לבין מאמנים. מכאן נגזר סעיף א' שאליו רציתי להגיע לשם שינוי אני מסכים איתך לחלוטין.

ג. כל בנאדם שפוי וקצת מבין יכול לעשות קורס מאמנים שבו ינסו לעזור לו לפתח את כל הדברים הנוספים מלבד ההבנה בכדורגל לקבל את מכבי ולעשות עבודה טובה\פחות טובה בהתאם לכל הקריטריונים שחלקם רשמת אתה והם לאו דווקא קשורים לכדורגל.

והתוצאות יהיו בד"כ זהות לרמתו כמאמן, העניין הוא שמאמן מכבי ת"א צריך להיות מנוסה יותר מהשאר ואחד שהוכיח את עצמו בעבר, לא שאני נגד בן שמעון, ממש לא, אלא מסביר למה לא כל אחד יכול להיות מאמן מכבי.

כמו שאם תתן לי את צלסי אז אולי אני אקח אליפות ואולי אהיה על הפנים אבל כמובן שלא ארד איתה ליגה למרות שאני נגיד ובאמת המאמן הגרוע ביקום. בקיצור זה שאני רושם שככה וככה מבחינה מקצועית לא אומר שאני רוצה לאמן ולמה לא נותנים לי לאמן את מכבי.

אלא סתם את דעתי מבחינה מקצועית וכן, אני חושב שמבחינה מקצועית אני מבין לא פחות מהרבה מאמנים בארץ וזו לא כזו הערנ שחצנית לא צריך 50 שנות קפטנות בנבחרת בשביל לקבוע מי שחקן ומי לא. ואל תתחיל איתי במקצעוית זה פשטני מדי . . בוא נאמר מבחינת כדורגל נטו.

חח זהו אתם נדפקתם לחלוטין.

אתה חושב שהטור הזה מעניין לרב"ש את הביצה השמאלית? נו באמת.

תעודדו וזהו, די לשחק אותה כאילו הרגע סיימתם 5 שנים אימון בליברפול.

לא הבנתי איפה הייתי קטנוני ולא תקפתי תובנות מיקצועיות שלך.לרוב אוהדי הכדורגל בעולם(אם לא לכולם) יש תובנות והשגות. זה היופי במשחק הפשוט- מורכב הזה.

מבחינתי, מאמן זה הכל יכול. אני בעד המודל האנגלי בו המאמן הוא הקובע הבלעדי, מעורב בתקציבים, העברות וזמנו לא מוקצב בסטופר. זה יוצר אחידות, הירככיה ברורה בינו לשחקנים ומדיניות ארוכת טווח. אצלנו, זה סתם כיסאות מוסיקלים מקריים. ההוא פה היום, ההוא שם מחר. אין דרך ברורה, כל קבוצה היא תחנת רכבת פוטינציאלית והשפיץ של הנעל, הוא הכל.לוונגר ולאלכס לקח שנים להטמיע במועדון את רצונותיהם. איך רבש, או שום, או גוטמן אמורים לעבוד כאשר מרגע חתימת החוזה, הגונגל מתחיל? הם רק רוצים לשרוד וכך נראה הכדורגל שלנו- הישרדות.

לכן, אני חסיד גדול של סבלנות (ונאיבי מאד, אני יודע).זה לא אלי כהן או לוין(מנוסים), שאתה יודע מה תקבל מהם וזה לא הרבה. סתם התפשרות ושמרנות על הקיים והזול..רבש עבר במחלקת הנוער של מכבי, עשה עונה יפה בצפון וזה מסתכרן יפה מאד עם השינוי שמכבי רצתה לעבור ועוברת. איש חדש עם רעיונות חדשים.הוא לא הובא כברירת מחדל אלא בזכות עבודתו. כל ההעמדה של מכבי על המגרש(וסוג השחקנים שהיא רכשה)מראה על הדגשים התקפיים. זה חיובי בעיני. גם גרנט לא היה מנוסה, גם קלינגר לא. גם מוריניו שקיבל את פורטו בגיל צעיר.הוותיקים פה יספרו לך על שנות השמונים ומאמני הניסיון(שניאור, דוביד,בכר, שנהר ועוד).

ומעבר לזה, מי שחושב שאחרי שתיים עשרה שנות לוני, אפשר לתקן תוך חצי שנה הכל- טועה. מועדון כדורגל הוא לא רק אחד עשרה האנשים שמשחקים. זה אירגון שלם. יש שם אנשים חדשים, שבוודאי יטעו ויתקנו(דרכו של עולם- בדיוק כמו שצבר אומר), וצריך לתת למערכת לנשום וליישם. מותר להם גם לטעות, אם כוונותיהם טובות. אנחנו בתהליך שיקום וצריך להבין את זה.ניצלנו מירידה רק לפני שלושה חודשים. רבש לא קוסם.