Jump to content

יש כאן משהו בנ.מ ?

Recommended Posts

אני רוצה לקבל קצת פרטים מאנשים שמשרתים בנ.מ ..

איזה טירונות עושים ושל כמה זמן ...איך זה הולך עם האימון המתקדם ..

ודיי חשוב איך היציאות ..

תודה :]

אני רוצה לקבל קצת פרטים מאנשים שמשרתים בנ.מ ..

איזה טירונות עושים ושל כמה זמן ...איך זה הולך עם האימון המתקדם ..

ודיי חשוב איך היציאות ..

תודה :]

אני לא שם אבל אחי היה מ"כ שם ;

טירונות 03 , הכי "לייט" שיש ללוחמים, לא נגזים ונגיד שכונה, אבל באמת לא משהו שיקשה עלייך יותר מידי.

ה"אימון מתקדם" שלהם זה סה"כ "הסמכות " מלמדים כל אחד על ה"נשק\רכב" שלו , ממקצעים אותו על זה זאת אומרת,

גם לא משהו קשה מידי,

רוב השירות כמו כל הלוחמים - טחינת שמירות ,בעיקר בצפון -

ההבדל שלא יהיו לך מעצרים ודברים כמו שיש בחי"ר למשל - הרבה צוחקים על החייל הזה וקוראים להם "הג'ובניקים של הלוחמים"; לדעתי יש קצת אמת בזה אבל רחוק מאוד מהמציאות - הם תפסו במשך שנים (ואולי עדיין תופסים) את הר דוב - ספגו אש בלתי פוסקת מחיזבאללה, אז להגיד להם שהם לוחמי לייט? ...

שוב , אומנם זה לא חי"ר ואין לך את ההילה של גבעתי וגולני - אבל לא רע בכלל , באמת שלא. אם נתנו לך את זה אל תתבאס.

אה אגב אתה שייך לחייל האוויר..

יציאות טחינה סטנדרטיות של לוחם - בערך חמשוש פעם בשבועיים, אולי קצת יותר או פחות אבל זה פחות או יותר היציאות.

אני לא שם אבל אחי היה מ"כ שם ;

טירונות 03 , הכי "לייט" שיש ללוחמים, לא נגזים ונגיד שכונה, אבל באמת לא משהו שיקשה עלייך יותר מידי.

ה"אימון מתקדם" שלהם זה סה"כ "הסמכות " מלמדים כל אחד על ה"נשק\רכב" שלו , ממקצעים אותו על זה זאת אומרת,

גם לא משהו קשה מידי,

רוב השירות כמו כל הלוחמים - טחינת שמירות ,בעיקר בצפון -

ההבדל שלא יהיו לך מעצרים ודברים כמו שיש בחי"ר למשל - הרבה צוחקים על החייל הזה וקוראים להם "הג'ובניקים של הלוחמים"; לדעתי יש קצת אמת בזה אבל רחוק מאוד מהמציאות - הם תפסו במשך שנים (ואולי עדיין תופסים) את הר דוב - ספגו אש בלתי פוסקת מחיזבאללה, אז להגיד להם שהם לוחמי לייט? ...

שוב , אומנם זה לא חי"ר ואין לך את ההילה של גבעתי וגולני - אבל לא רע בכלל , באמת שלא. אם נתנו לך את זה אל תתבאס.

אה אגב אתה שייך לחייל האוויר..

יציאות טחינה סטנדרטיות של לוחם - בערך חמשוש פעם בשבועיים, אולי קצת יותר או פחות אבל זה פחות או יותר היציאות.

אל תתייחס להודעה הזאת.

בנ"מ יש לך 2 מסלולים- מסלול טילי קרקע אוויר, שזה הפטריוט, החץ וההוק. בגדול יושבים בסוללה בכוננות מבצעית למקרה של ירי טילים או חדירת מטוסי אויב למרחב האווירי של ישראל. יציאות 11-3 בדרך כלל. אם אתה מגיע למסלול הזה אתה יכול איכשהו להעזר בהודעה של סכיזפרני. אגב לחץ אפשר להגיע אחרי שנה רק המצטיינים של כל המערכות. אני עשיתי את הטירונות של המסלול הזה, 03, המשמעת שם בתקופה שלי הייתה משמעת ברזל קשה מאוד (בגלל שהמשמעת של לוחמי נ"מ צריכה להיות גדולה מאוד בגלל האחריות הגדול שיש עליהם כשהם בכוננות) אבל עברו מאז 3 וחצי שנים אז יכול להיות שזה השתנה.

המסלול השני הוא מסלול סטינגרים שהם חי"רניקים לכל דבר. הרוב הגדול של לוחמי הנ"מ הולך לסטינגר. מכשירים אותך רובאי 05 ועל הטיל שלך ואחרי הטירונות אתה עושה קווי חי"ר בעיקר בחרמון ובאיו"ש. אח שלי משרת שם. פעם הם היו יוצאים 16-5 היום זה 11-3. כמעט בכל החייל עושים 11-3, בחץ היציאות קצת יותר טובות.

בגדול מה שרביד די נכון אבל חלק מהדברים התשנו.

באמת יש שנ מסלולים טק"א וטקטי.

סוינגר הם בעיקר בצפון עם יציאות 11\3 תופסים קו כונניות וכיום לפעמים מתאמים עם יחידות שדה. בסטינגר יש 3 מסלולים- רגלי, האמר או נגמ"ש שבמהלך הטירונות ימיינו אותך וימקצעו אותך כנדרש. אפשרי לעבור סטינגר לטק"א בשבועות הראשונים הרבה עושים את זה. כל מחזור אומרים שיסגרו את הסטינגר סביר להניח שזה יקרה בשנתיים הקרובות.

הוק ופטריוט אלו סוללות קבע בכל הארץ, יש חודשים בהם עושים אימונים ופורסים סוללות בכל מיני הרים או מקומות שזה די טחינה כמעט ולא ישנים אתה כל הזמן על הרגלים. למסלול הזה י כולות להגיע גם בנות. היציאות החלק מהסוללות מתחילות מ17\4 ולאט לאט 11\3. - אם אתה בתקופת אימונים בביסנמ אתה עושה חמשושים קבועים ל3 חודשים בערך.

מכל המסלולים האלו אתה יכול אחרי 8 חודשים בד"כ (מצטיינם אחרי 4) לקורס מיירטים או מפקדים- מפקדים אתה יכול להמשיך לבה"ד1-להב או להדרכה ביסנמ שאז הת"א שלך משתפר פלאים. אחרי קורס מיירטים אתה מגיע לסוללה כראש צוות ומשם אתה יכול להגיע לשנהב ביב"א 09 ולהיות בקר של סוללות הנ"מ כמו כל נפלי הטייס בערך.

אחרי שנה מאז הגיוס תוכל להגיע למערכת החץ שהיום מפתחים אותה ובקרוב יהיה טירונות חץ אז ככה שאם תגיע לשם אתה תהנה עוד מהתנאים הטובים כי חיל האויר משקיע בזה הרבה תקציב היום אבל הם הפכו להיות ממבצעיים לפני חצי שנה ולאט לאט הת"ש נגמר. הקורס חץ בפלמחים והוא לא קורס קל מבחינה חומר.

המשמעת בטירונות באמת קשה חודשים ראשונים 03 חודשים אחרי זה קורס ומעבירים לך עוד תכנים של 03. לא קל אבל זה גם לא גולני. אתה שייך לחיל האויר אז אם אתה איכשהו נפיל טייס לא תהייה לך בעיה לחזור לקורס טייס אחרי כמה חודשים- קימבונים של חיל האויר. הטירונות בביסנמ עם יציאות משתנות לפעמים חצאים 17\4 וכו'. ייצא לך בנ"מ לעשות לפחות 3 אבטשים בשנה. (צרכי החיל..)-(אחד בטירונות).

כל שאלה בפרטי

אני התגייסתי לשם במרץ.... עכשיו אני בדרך החוצה מישמה...

ולראשון שהגיב כן סטינגר כן תופסים קו כמו כל חי"ר ועושים מעצרים...

זה לא גבעתי או גולני אבל זה קרבי זה רובעי 03 שזה הזין...

אפשר לצאת למיונים לחץ דרך הסטינגר, אבל לא ישר ממש, אלא אם תעשה צרות אז אולי ממש.

בגדול היציאות היום זה 3\11, עושים קווי חי"ר וגם קווי צפון.

אני שירתתי שם ואני יכול להעיד שממחזור למחזור הקושי יורד ומה שהיה פעם כבר לא כמו היום.

פחות תיזוזים וקושי. אבל זה תלוי בבנאדם.

חשוב להגיע לשם ולקחת הכל בקלות.

אומנם זה לא גבעתי גולני ונח"ל, אבל 03 לכל דבר.

קשה לצאת משם בגלל הכמות הקטנה של הלוחמים.

יש בעיית סד"כ שם ולכן מספיק שתסמנו במנילה נ"מ מקום 3 סביר להניח שישבצו אותכם לשם.

סה"כ אנשים טובים יש שם, הרבה חבר'ה שמתאימים לרמות הגבוהות ואיכשהו נפלטו לשם.

כמו כן אתה יכול גם לצאת ללא מיונים לסוללה שנמצאת בדרום ופעילה את 'צבע אדום' שם אתה רוב הזמן עם חירניקים שנכנסים לעשה אבל את לא.

בעוד כמה שנים אני מאמין שבתקופה של סוף השרות שלך יפתחו כבר סוללות נ"מ ליירוט הקאסמים אז זה חלק מההשקה של חיל האויר ב"נמ עכשיו אז ככה גם הת"ש יעלה לאט..

ואנשים באמת טובים איכותיים

קודם כל אח שלי בסטינגר ושבוע שעבר היו לו מיונים לחץ. כל לוחמי הנ"מ יכולים לצאת למיונים לחץ.

ודבר שני כתבו בעיתון לפני שבוע שהנ"מ חזר להיות במקום הראשון מבחינת הביקוש מבין כל היחידות הקרביות בצבא.

תראה הראל, הכל תלוי באיזה מוטיבציה אתה מגיע.

סטינגר הכי נחשב בנ"מ לדעתי. למרות שכמו שרשמו פה לעומת הלוחמים האחרים {גולני, גבעתי, נח"ל וכו' וכו'...} הם נחשבים ללוחמים מן המניין ואני עד לכך שכן יש צחוקים על הסטינגר ועל כמה הם בלאי והם טוחנים לעומת האחרים. אבל תשמע, יש אנשים טובים שם, אני בטירונות באתי במחשבה רעה ולא הייתי יכול לרוץ מטר והייתי סמרטוט ועשיתי דברים בכוונה, עד שעליתי לגדודים.

אח"כ כבר הייתי חדש, ושם יש לך את החיבור עם האנשים כבר יותר.

יש קווים ובהם עזוב שאתה טוחן כן? אבל אתה גם נהנה. וזה ההבדל! ואני לא יודע מה יש בהוק ומה יש בפטריוט. אני מניסיון שלי כי הייתי בסטינגר יכול להעיד לך שהיה לי חרא בהתחלה אבל אח"כ נהנתי, כי באתי במחשבה אחרת ובסוף שאני מסתכל אחורה אני אומר, וואלה, כמה שטחנתי, נהנתי והיה כיף של שירות.