Jump to content

עמרי גוט ואורי וכל מי שהיה בשיחה באימון פתיחה

איצקו

Recommended Posts

בקיצור בדקתי את זה,אם זה לפרנסתך מותר לך להיות שליח של מקום לא כשר גם אם אתה מביא למישהו פיצה עם נקניק זה מותר.

אבל כל אחד צריך להחליט לפי הרגש...

כל עוד אתה לא אוכל שם מבחינה טכנית לא אמורה להיות עם זה בעיה.

אבל כמובן שהעדיפות היא לעבוד במקום כשר אבל אם אתה בבעיה כספית וכל זה ואין אופציה אחרת אז אפשר.

התירו לך את זה?

עד כמה שאני יודע ולמדתי מהפוסקים, וגם עיינתי בנושא הזה קצת לעומק, זה אסור, אתה מכשיל אנשים לדבר עבירה.

תלוי עד כמה המקום לא כשר, אם הוא כשר רק בלי תעודה או אם הוא בכלל לא כשר.

בעיקרון אם רב התיר לך את זה סיבותיו עימו, אני אשאל בשבילך היום, ותבדוק בעוד מקומות

עד כמה שאני יודע זה בעייתי מאוד.

בן אמרתי לך את זה בנפרד אבל אני אגיד את זה גם פה.

הבדיקה שלי התבצעה עם שני רבנים בישיבה של הרב דוד אבוחצירא.

אבל בכל מקרה נעשה בדיקות חוזרות עם עוד רבנים וכאלה ומחר ב"ה תיהיה תשובה סופית.

אם לא אני מישהו אחר יביא להם את השרימפס והחולירע שלהם..

ואני לא מוצא עבודה אחרת אני מץ לעבור למסעדה כשרה פשוט אין פה באיזור שלי שמחפשים שליחים ואני שואל מלא מקומות אף אחד לא צריך שליחים או לא כשר

אם לא אני מישהו אחר יביא להם את השרימפס והחולירע שלהם..

ואני לא מוצא עבודה אחרת אני מץ לעבור למסעדה כשרה פשוט אין פה באיזור שלי שמחפשים שליחים ואני שואל מלא מקומות אף אחד לא צריך שליחים או לא כשר

נדב במקרה של שליח , ובשלה עובדה שזה מקור פרנסה יחיד צריך להסתכל, אני ב"ה בלי נדר אבדוק לך את זה היום לעומק.

אבל הטענה הראשונה שלך לא נכונה, כי אתה יכול להגיד את זה על כל דבר, אתה צריך להשמר מהעבירה, אם מישהו אחר יעבור אותה זה עצוב, אבל כל אדם אדון לעצמו, וכל אדם יתן את הדין בסופו של דבר על עצמו ולא על אחרים.

זה שאם יש אדם שהרבה אנשים רוצים לרצוח, ותבוא ותרצח אותו ואז תטען בדין שאם לא אתה אז מישהו אחר היה עושה את זה.

עכשיו דיברתי עם פוסק. רשום בשולחן ערוך שאסור להתעסק עם אוכלים טרפות והוא אומר שפשיטא אסור להיות גם שליח ויש פה גם מקום לעוד עברה "מכשול בפני עיוור" ויש פה כמה סיבות שאסור. הוא אמר גם במקרה שהאדם זקוק לכסף ואין מקום להקל אבל בכל מקרה הוא אמר שהוא יעיין עוד בנושא. בתכלס אם אתה שליח אתה עובר על איסור משולחן ערוך שאומר לו להתעסק עם טרפות...

עכשיו דיברתי עם פוסק. רשום בשולחן ערוך שאסור להתעסק עם אוכלים טרפות והוא אומר שפשיטא אסור להיות גם שליח ויש פה גם מקום לעוד עברה "מכשול בפני עיוור" ויש פה כמה סיבות שאסור. הוא אמר גם במקרה שהאדם זקוק לכסף ואין מקום להקל אבל בכל מקרה הוא אמר שהוא יעיין עוד בנושא. בתכלס אם אתה שליח אתה עובר על איסור משולחן ערוך שאומר לו להתעסק עם טרפות...

האיסור הזה ידוע.

אני חושב אבל שיכול ליהיות שיש קולות בעניין מצד אובדן מקור פרנסה יחיד, ואולי יהיה ניתן להתיר, כי אם אני לא טועה כבר נתקלתי בתקדימים דומים, אבל שוב, אנחנו לא מספיק מוסמכים , צריך לשאול.

בעניין הזה אין ספק שכל עניין לגופו ואם הרב שלך מתיר לך זה מהסיבות שלו והוא התיר לאדם ספציפי מסיבות ספציפיות אסור למישהו לעשות הודעה בפורום ולהגיד שזה מותר כי הרב הזה והזה אמר לי, בגדול אסור ורק פוסק יכול להתיר את זה ובגלל שעדיין אין פה בפורום פוסקי הלכות אין רשות לאף אדם להכריז על הודעה שמותר.

בעניין הזה אין ספק שכל עניין לגופו ואם הרב שלך מתיר לך זה מהסיבות שלו והוא התיר לאדם ספציפי מסיבות ספציפיות אסור למישהו לעשות הודעה בפורום ולהגיד שזה מותר כי הרב הזה והזה אמר לי, בגדול אסור ורק פוסק יכול להתיר את זה ובגלל שעדיין אין פה בפורום פוסקי הלכות אין רשות לאף אדם להכריז על הודעה שמותר.

...

בדקתי וחד משמעית אסור.

נדב אם אתה רוצה הביאו לי טלפון של מסעדה כשרה שצריכה שליח