Jump to content

השוואות קהלים - בוקה מול ריבר

maor

Recommended Posts

בוקה זאת בוקה,ריבר זאת ריבר,מכבי זאת מכבי והפועל זונה..

קיצור חאלס עם ההשוואות האלה,מכבי היא לא בוקה ולא ריבר

כן יש דברים שמזכירים את הקהל קצת בריבר וצבעים בבוקה אבל לא יותר מזה

בישראל אין את הקטע של עניים ועשירים,הפועל פשוט מזוהה עם הפועלים

אז נוח להגיד שהם יעני העם,הכל מעורבב פה ואת האמת שגם בארגנטינה

זה כבר ממש לא כמו פעם והיום ההבדלים הרבה פחות גדולים.

הייתי חייב להגיד משהו בנושא של הזהות

זה נכון שאוהדי הפועל מזוההים עם הקומוניזם כביכול.

אבל זה לא אומר שאוהדי מכבי מזוההים עם ההפף כלומר הקפילטליזם !

כלומר אגודת הפועל היא אגודה למען זכויות הפועל - העובד ולמען שיוויון בין מוחלט בין אזחרים ואילו אגודת מכבי אלו הם ראשי תיבות של מי כמוך באלים ה'.

אני לא באמת יודע מה האידאולגיה של אגודת מכבי אבל אני כן יודע שהיא לא מוזהה עם הקפיטליזם או לפחות זה לא מהותה.

מכאן נובע שהרבה נוטים להכליל כי הקהל של הפועל הם הקהל של העניינים ופשוטי עם ולעומתם הקהל של מכבי הם קהל של עשירים שבאים מהשכבות החזקות באוכלוסייה - דבר שהוא בכלל לא נכון ויש המון דוגמאות לקח מכל רחבי הארץ.

עוד זיהוי שעושות הקבוצות האחרות בליגה כלפינו (למדו כמובן מהפועל) זה בזה שהם קוראים לנו "נאצים" כל זה מגיע מכך שאוהדי הפועל יוצאים מנקודת הנחה שהם תומכים בקומוניזם ואילו אנחנו יריביהם (כמו שאמרתי מקודם אותנו הם תופסים כקפיטליסטים) וכמו שאתם בטח יודעים היריבים של המפגלה הקומוניסטים בשנים של לפני מלחמת העולם השניה היו הנאצים ומכאן הם קוראים לנו נאצים (כמו שאתם בטח מבינים עכשיו דבר די טיפשי בלי שום קשר למציאות).

בכל אופן, אין לי מושג כ"כ איזה קהל יותר טוב רק היה חשוב לי להדגיש את כל הקטע הזה של הזהות של מכבי והפועל

ובטח מכאן אתם מבינים שראסמי אי אפשר לשייך את הזהות של בוקה וריבר לקהלים הישראליים

מכבי מעולם לא דיברה באופן מפורש על האידיאולוגיה הקפיטליסטית, אך היא מבוססת,תומכת ובונה אורח חיים בורגני, אשר לא יכול להתקיים בחברה מרקסיסטית על כל צורותיה, אלא רק בחברה קפיטליסטית.

מכבי מעולם לא דיברה באופן מפורש על האידיאולוגיה הקפיטליסטית, אך היא מבוססת,תומכת ובונה אורח חיים בורגני, אשר לא יכול להתקיים בחברה מרקסיסטית על כל צורותיה, אלא רק בחברה קפיטליסטית.

זה בידיוק העניין שאמרתי שמכבי לא טוענת באמת שהיא קפיטליסטית. ותאמת שבארץ שלנו בחיים לא היה יכול להתקיים משטר קומוניסטי וזה בגלל ריבוי הדעות והדתות שיש לנו בארץ ! תנסו לחשוב את המשטר נכנס לחייהם הפרטים של החרדים ובודקת בהאזנות מה קורה ? סביר להניח שאם שלטון כזה היה קיים במדינה שלנו לא היינו מגיעים לאן שהגענו קיום.

אני נגד השוואות בין קבוצות פה לשם

אבל אם אתה מתעקשים אז מבינתי

רוחו זה הפועל

ראסינג זה ביתר

ועם כבר ריבר זה מכבי

ועל כל הסיבות שהוספתם אפשר להוסיף

את היריבות בתוך אוהדי ריבר ולחימה שם מי ישלוט ביציע

כמו במכבי רק ששם זה נגמר ברצח

ופה זה רק מכות כל הזמן

• מנהלים ראשיים

והפועל בונה ומנהלת אורח חיים סוציאל-קומוניסטי?

ועם כבר ריבר זה מכבי

ועל כל הסיבות שהוספתם אפשר להוסיף

את היריבות בתוך אוהדי ריבר ולחימה שם מי ישלוט ביציע

כמו במכבי רק ששם זה נגמר ברצח

ופה זה רק מכות כל הזמן

גם בבוקה יש את זה

בין הלה דוסה יש דברים שאתה גם לא כל כך יודע.

רפא בכלא עם אח שלו וכל ה5 הראשונים

עכשיו יש בלאגן מי ישלוט ביציע

ואצלנו אין מכות כל הזמן אל תמציא.

הייתי חייב להגיד משהו בנושא של הזהות

זה נכון שאוהדי הפועל מזוההים עם הקומוניזם כביכול.

אבל זה לא אומר שאוהדי מכבי מזוההים עם ההפף כלומר הקפילטליזם !

כלומר אגודת הפועל היא אגודה למען זכויות הפועל - העובד ולמען שיוויון בין מוחלט בין אזחרים ואילו אגודת מכבי אלו הם ראשי תיבות של מי כמוך באלים ה'.

אני לא באמת יודע מה האידאולגיה של אגודת מכבי אבל אני כן יודע שהיא לא מוזהה עם הקפיטליזם או לפחות זה לא מהותה.

מכאן נובע שהרבה נוטים להכליל כי הקהל של הפועל הם הקהל של העניינים ופשוטי עם ולעומתם הקהל של מכבי הם קהל של עשירים שבאים מהשכבות החזקות באוכלוסייה - דבר שהוא בכלל לא נכון ויש המון דוגמאות לקח מכל רחבי הארץ.

עוד זיהוי שעושות הקבוצות האחרות בליגה כלפינו (למדו כמובן מהפועל) זה בזה שהם קוראים לנו "נאצים" כל זה מגיע מכך שאוהדי הפועל יוצאים מנקודת הנחה שהם תומכים בקומוניזם ואילו אנחנו יריביהם (כמו שאמרתי מקודם אותנו הם תופסים כקפיטליסטים) וכמו שאתם בטח יודעים היריבים של המפגלה הקומוניסטים בשנים של לפני מלחמת העולם השניה היו הנאצים ומכאן הם קוראים לנו נאצים (כמו שאתם בטח מבינים עכשיו דבר די טיפשי בלי שום קשר למציאות).

בכל אופן, אין לי מושג כ"כ איזה קהל יותר טוב רק היה חשוב לי להדגיש את כל הקטע הזה של הזהות של מכבי והפועל

ובטח מכאן אתם מבינים שראסמי אי אפשר לשייך את הזהות של בוקה וריבר לקהלים הישראליים

הפועל לא קוראים לנו נאצים בגלל שכביכול המפלגה הנאצית הייתה היריבה של המפלגה הקומוינסטית,

זה נכון, אלו שתי אידיאולוגיות שונות ויריבות אך לא בגלל זה.

הפועל קוראים לנו נאצים בגלל ערכי המכביזם, עצם השאיפה של מכבי להכי גבוה עצם הצורך של מכבי להביס, לא להסתפק במקום שני, תמיד להיות הכי טוב וכל האמצעים כשרים בשביל להשיג את המטרה, נתפס בענינהם כדבר מאוד שחצני-מכבי חושבים שהם הכי טובים.

כמו הנאצים כביכול שחשבו שהם גזע עליון והם הכי טובים.

אז בעיקרון זו הסיבה, למרות שאני לא רואה בזה סיבה לקריאות מזעזעות שכאלה אבל אוהדי הפועל תמיד ידענו כמה הם עלובים וחסרי גבולות.

גם בבוקה יש את זה

בין הלה דוסה יש דברים שאתה גם לא כל כך יודע.

רפא בכלא עם אח שלו וכל ה5 הראשונים

עכשיו יש בלאגן מי ישלוט ביציע

ואצלנו אין מכות כל הזמן אל תמציא.

טוב תמחק את כלהזמן

הבנת את העיקרון

:clap:

הקהל של ריבר נחשב לקהל חוץ הכי טוב בארגנטינה בגלל שבעקרון הם הקהל הכי טוב בארגנטינה...

יש רק בעיה של האצטדיון, אם היה אצטדיון סבבה אז הם היו נחשבים גם לקהל בית הכי טוב בארגנטינה

ואז מה היה קורה???

הפועל לא קוראים לנו נאצים בגלל שכביכול המפלגה הנאצית הייתה היריבה של המפלגה הקומוינסטית,

זה נכון, אלו שתי אידיאולוגיות שונות ויריבות אך לא בגלל זה.

הפועל קוראים לנו נאצים בגלל ערכי המכביזם, עצם השאיפה של מכבי להכי גבוה עצם הצורך של מכבי להביס, לא להסתפק במקום שני, תמיד להיות הכי טוב וכל האמצעים כשרים בשביל להשיג את המטרה, נתפס בענינהם כדבר מאוד שחצני-מכבי חושבים שהם הכי טובים.

כמו הנאצים כביכול שחשבו שהם גזע עליון והם הכי טובים.

אז בעיקרון זו הסיבה, למרות שאני לא רואה בזה סיבה לקריאות מזעזעות שכאלה אבל אוהדי הפועל תמיד ידענו כמה הם עלובים וחסרי גבולות.

אני לא יודע עד כמה זה נכון,

ממה שאני שמעתי מאוהד שהוא חזק ביציע של הפועל זה הגיע בגלל שהם תומכים ב"ערכי הקומוניזם" ואילו אנחנו היריבים שלהם והם תופסים אותנו כאותם הנאצים שהתנגדו לשלטון הקומוניסטי אז.

בכל אופן אני לא חושב שאיש יודע מה הסיבה האימיתית לכך שהם התחילו לקרוא לנו נאצים (אפילו לא אנשים מאצלם) וכמו שאתם בטח מבינים זה כל העניין הדפוק פה.

אני לא יודע עד כמה זה נכון,

ממה שאני שמעתי מאוהד שהוא חזק ביציע של הפועל זה הגיע בגלל שהם תומכים ב"ערכי הקומוניזם" ואילו אנחנו היריבים שלהם והם תופסים אותנו כאותם הנאצים שהתנגדו לשלטון הקומוניסטי אז.

בכל אופן אני לא חושב שאיש יודע מה הסיבה האימיתית לכך שהם התחילו לקרוא לנו נאצים (אפילו לא אנשים מאצלם) וכמו שאתם בטח מבינים זה כל העניין הדפוק פה.

את האמת שגם אני שמעתי את מה שאמרתי ממישהו חזק אצלם ביציע אבל אתה צודק אין שום הסבר לקריאות הזוועתיות האלה ובקהל האדום ניתן לראות אלפים ששרים את מדי משחק, ושום סיבה אידיאולוגית לא תצדיק את זה אלו לא ביטויים שמשתמשים בהם במגרש כדורגל או כדי לבטא יריבות ספורטיבית (גדולה ככל שתהיה)

נתחיל בבוקה מול ריבר ואם זה ילך טוב אז מידי שישי אני יפתח נושא עם שני קהלים יריבים אחרים.

מי בעצם קהל יותר טוב? למה ?

בנושא הזה אתם מוזמנים לדבר על דעות פוליטיות, תצוגות עידוד, שירים, תפאורות וכל מה שרק תרצו אשר יעזור לנו להבין מי הוא הקהל הטוב מבין השניים.

תשאלו שאלות, שימו תמונות, קיליפים, אתרי אוהדים וכל מה שרק בא לכם.

לי דווקא יש שאלה נוספת, היות ואני לא כ"כ מעורה במה שקורה בכדורגל הארגנטינאי ( מכיר שירים, מכיר קהלים אבל לא יודע היסטוריה וכו' ) מה הוא מקור השנאה בין ריבר לבוקה? כי הם הרי לא מאותה העיר להבדיל ממכבי והפועל למשל, או מילאן ואינטר.

נקווה שילך:)

לפי דעתי לא רק שהם באותה העיר, אלא גם באותה שכונה.

כמה חארטה בנושא אחד, תנו רגע לנשום ולעכל ת'שטויות שאתם כותבים.

אין שום אידאולוגיה כיום בהפועל או במכבי, זה שילד U.H מחזיק דגל עם צ'ה גווארה, זה לא אומר שהוא קומוניסט, כי סביר להניח שאין לו אפילו מושג מי זה ומה הוא מייצג.

אין קומוניסטים בשער 5, צאו מזה וכדאי מאד שגם הם יפינמו את זה.

הם הולכים אחרי הסמל שלהם מבלי להאמין באמת בשיטה הזו.

במכבי נשאר הדבר שהכי קרוב לאידאולוגיה (שלה) כביכול, וזו הציונות, ערכים של אהבת המולדת (המגן דוד), עזרה לזולת, אמונה, דרך ארץ וכו'...

וזו גאווה מבחינתי.

בית"ר בסיפור של הפועל, הם לא באמת ימניים קיצוניים, פשוט נוח להם שהם משוייכים לז'אנר מסויים של אנשים, אז הם לוקחים את זה שלב אחד קדימה ומקללים ערבים, יופי.

איך אני אתכם שיש שמאלניים בקהל של בית"ר? הכל פיקציה.

אחלה נושא.

הייתי בטוח שהקהל של בוקה הכי טוב בארגנטינה עד שקראתי את התגובות בנושא הזה,

מה שכן, לא נראה לי שיש קהל בעולם שיש לו תזמורת איכותית כמו של בוקה (מבחינת כלי הנגינה והמקצועיות, זה פשוט נשמע ברמה אחת מעל ריבר ומעל כולם), תקנו אותי אם אני טועה.. :wubyellow3:

אחלה נושא.

הייתי בטוח שהקהל של בוקה הכי טוב בארגנטינה עד שקראתי את התגובות בנושא הזה,

מה שכן, לא נראה לי שיש קהל בעולם שיש לו תזמורת איכותית כמו של בוקה (מבחינת כלי הנגינה והמקצועיות, זה פשוט נשמע ברמה אחת מעל ריבר ומעל כולם), תקנו אותי אם אני טועה.. :help:

מישהו אמר תזמורת איכותית? :help:

http://au.youtube.com/watch?v=AEbCAQ3tZl8&...feature=related

http://au.youtube.com/watch?v=zdKEAb4rFAA&...feature=related

תמשיכו לבלבל במוח על הליגה הארגנטינאית,

יש שם קהלים שלא סופרים את בוקה וריבר, גם לא בכמויות ובטח שלא בשירה

האיצטדיון של בוקה זה בערך האיצטדיון הכי טוב בארגנטינה ועל זה כל הפלוסים אליהם מיד כמובן יחד עם הצבעים של הצהוב-כחול שקנו פה את כולם

ובצדק - בוקה קבוצה גדולה שכבר שנים אוהדים רואים אותה כאן בארץ, איצטדיון מטורף - סיפור גדול של קבוצה משוגעת עם קהל מטורף

אם תיכנסו קצת לעומקו של הנושא - לאסטודיאנטס (שהפסידה את האליפות אחרי 0-0 מאכזב) יש קהל מדהים וכנראה הכי טוב בארגנטינה,

לא סופרים את ריבר (שלקחה אליפות עם ניצחון 2-1, עם צמד של בונאנוטה הצעיר) כנ"ל לגבי בוקה האהובה (שתסיים את העונה במקום ה-3) - קהל מפגר ברמות מטומטמות !

גם ראסינג בעונה שלקחו אליפות אחרי שהיו אמורים לרדת ליגה, אחרי 35 שנה בלי תואר - לא מילאו את האיצטדיון שהקהל של האדומים היה ממלא בלי הכרה בעונות של מקומות 7-8

וזה עוד בלי לדבר על הקהל של אינדפדיינטה שיש שאומרים וטוענים (חלקם די בצדק) שזה הקהל הטוב בארגנטינה

סן לורנצו זה קהל מטורף כשלעצמו וכל משחק שלהם זה קרנבל, צ'אקריטה נותנים פייט לא קטן ועומדים כמעט כשווים (אם נתעלם מהכמויות) מול בוקה, ריבר, וראסינג

אבל בלי ספק הייתי חותם בארץ שיהיה לנו קהל כמו ארסנל או לאנוס !

זה היופי בקהלים הארגנטינאים ובליגה הזו בכלל - בכל משחק, כל קבוצה על המגרש יכולה לנצח בכל רגע נתון, הכל תלוי בקהל ובמה שהוא מנחה את הקבוצה (והשופטים בעיקר)

כל קהל יש לו אופי, הוא נלחם בשביל הקבוצה שלו כל משחק מהפתיחה ועד הסיום, אין אדישות, כל הזמן טירוף בכדורגל - שאגות - צרחות, ובגלל זה ההכרעה בין איזה קהל הכי טוב, הכי גדול,

הכי משפיע, עם התפאורות הכי גדולות (ולמרות כמה תצוגות מדהימות של בוקה והדגל פריסה הכי יפה בעולם, כנראה ריבר הכי חזקים בתחום, לטעמי) זה דיון שלא ייגמר

הלוואי עלינו ליגה כזו, הלוואי :help:

טוב זה הדבר הכי גאוני שראיתי ביציעים.

לפי דעתי לא רק שהם באותה העיר, אלא גם באותה שכונה.

ככה התחילה היריבות.

ריבר הוקמה בשכונת לה בוקה, בוקה הוקמה באותה שכונה בערך 5-7 שנים אחר כך.

הם עשו משחק על השכונה, וזה אילץ את ריבר לנדוד 20 שנה בבואנוס איירס עד שהם התמקמו בנונייז.

הויכוח על האיכות יכול להימשך גם אלף שנה, כי כולם פשוט תמיד מעודדים.

בכמות, וזה דבר עובדתי, לבוקה יש הכי הרבה אוהדים בארגנטינה, גם באיצטדיון (ובגלל זה הם בונים חדש), וגם בכלליות.

אם כבר ביתר זה בוקה כי ביתר זה מעמד של המקופחים

מה הקשר להפועל ? רוב הקהל של הפועל זה קהל מבוסס ואולי הכי עשיר

מכבי זה מעורבב הכל מהכל ככה שאי אפשר להשוות אותנו לאף אחד מהם