Jump to content

יעקב (ג'קי) ברדה ז"ל

Matan-

Recommended Posts

גקי היה בעלה של דודה שלי, הם היו נשואים חודשיים ואז הגיע אותו...

בן שמחה ואלפונסו, נולד ביום ד' באדר ב' תשי"ט (12.2.1959) בבת-ים. יעקב - המכונה ג'קי, סיים את לימודיו בבית-הספר היסודי "ירושלים" שבעיר מגוריו. אחרי שהשלים שנת לימודים אחת בבית-הספר התיכון "אורט", הוא השתלב כחניך מתלמד ב"בנק לאומי" ועבד בו עד לגיוסו לצה"ל. ג'קי היה נער טוב-לב וחברותי, ואהב לבלות את שעות הפנאי שלו עם חבריו. הוא הרבה לעסוק בספורט, ובמיוחד הצטיין בשחייה ובגלישה על הגלים. את ימי הקיץ בילה ג'קי עם חבריו על שפת הים. כמו כן, הוא הקדיש זמן רב לפעילות במועדון הנוער "כינרת", שבו החל את דרכו כחניך, ולאחר שהשתלם בקורס מדריכים שימש בו כמדריך. ג'קי היטיב להבין את הנערים הצעירים שהדריך, וקשר עמם ידידות שנמשכה גם בזמן שירותו בצבא.

יעקב גויס לצה"ל בתחילת פברואר 1977, והוצב בחיל-הרגלים. לאחר הטירונות, הוא נשלח לאחד הגדודים בתפקיד רובאי. מאחר שהתקשה לעמוד בריחוק מביתו, הועבר ג'קי לחיל-כללי. לאחר שהשתלם בקורס לנהגי רכב-פינוי, הוא הוצב בבסיס ההדרכה של חיל-הקשר, ושירת בו כנהג.

כשסיים את תקופת השירות הסדיר, חזר ג'קי לבית הוריו, ולפרנסתו עבד בבנק בבת-ים.

במחצית שנת 1982, הוא נשא לאשה את חברתו אורלי, והשניים היו מאושרים מאוד בחייהם המשותפים.

במהלך מלחמת שלום הגליל נקרא ג'קי לשירות מילואים בלבנון, וביצע את כל המוטל עליו לשביעות רצון מפקדיו.

ביום ז' באלול תשמ"ב (26.8.1982), נפל יעקב בעת מילוי תפקידו במלחמת שלום הגליל, והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בחולון. הוא הניח אחריו אשה, הורים ואחות.

לזכרו הוקמו ספרייה וחדר-עיון בבית-הספר היסודי, שבו למד. כמו כן, הוקמה קרן לחלוקת מילגות על-שמו לתלמידים מצטיינים בבית-הספר.

510125.jpg

יהי זכרו ברוך, השם יקום דמו.

1046787216ak9.gif

• מנהלים ראשיים

גיבור.

וכמו שכתבת לניב כהן, בנושא אחר פה בפורום -

אני חושב שאתה שפילו לא מתאר לעצמך עד כמה שזה מרגש שאתה מזכיר אותו פה.

מדור לדור. חשוב לזכור ולהזכיר. גם אם זה היה לפני "מליון שנה" והקשר המשפחתי לא היה מקירבה ראשונה.

על זה אנחנו והעם כולו בנויים פה.

יהי זכרו ברוך.

• 11 months later...

שלום דוד יקר, דוד שלא הכרתי מעולם.

בכל יום הזיכרון אני יושב וחושב עליך, כל הדברים ששמעתי עליך צפים על פני המוח.

דודה מספרת עליך רק דברים טובים, הרבה דברים שממלאים את הלב בגאווה.

חבל שלא זכיתי להכיר אותך, גיבור. אבל אל תדאג, יש אנשים שתמיד יזכירו את שמך בכל מקום, בכל זמן. כי זהו תפקידי, תפקיד המשפחה.

יום יבוא וכולנו נפגש.

ת.נ.צ.ב.ה

• 11 months later...

הנה, חלפה לה שנה. ושוב אני מנציח את זכרונך למרות שלעולם לא הכרתי אותך.

אני תמיד אהיה פה להזכיר את שמך בגאווה, לדעת שאתה היית שם בשביל המדינה, שנפלת על קידוש השם.

גיבור.

• 1 year later...
  • 11 months later...
  • 11 months later...
  • 1 year later...