Jump to content

השם יקום דמם

Recommended Posts

יום זיכרון ראשון שלי כאזרח מאז השירות הצבאי,

יום זיכרון ראשון שבו אני מגיע כאזרח לטקס כלשהו של יום הזיכרון, 3 שנים אחרונות סגרתי בבסיסים עם החיילים, מסביר להם שגם אני איבדתי אחים לנשק

שגם אני איבדתי חבר קרוב, ואין מה לעשות - החיים ממשיכים הלאה ואנחנו כאן להגן על המדינה על האדמה הזאת, גם בימים הקשים האלה, גם כשמרגישים שחייבים להיות קרובים לבית

מצד אחד בא לך להרוג את עצמך שאתה אומר להם דברים שאתה מרגיש שלם איתם

מצד שני, בא לך להרוג את המפקדים על זה שלא סוגרים את כל הצבא עכשיו ושולחים את כולם הביתה, לנחם, להתנחם, לחלוק כבוד, כל אחד בחלקה שלו, עם האישיות שהוא איבד

יום זיכרון ראשון שלי כאזרח מאז המלחמה

הלחימה בעזה, הטירוף של לבנון 06', המראות, הריחות, הזעקות בקשר, הלחץ, אגלי הזיעה שנוזלים מהמצח לאף, על הידיים

הקולות, הפיצוצים שמסביב, קולות הירי, ואתה רואה אותם, את הפצועים זרוקים מטרים אחדים ממך, מרחק נגיעה ועדיין מרגיש כאילו הם שנות אור ממך

כאילו גם אם תצעד במשך חודש שלם - תמשיך להיות קרוב מרחק של נגיעה ועדיין לא תגיע אליהם, אל הנקודה הזאת

יום זיכרון ראשון, שאני מגיע כדי לכבד את זכרם של הנופלים, במלחמה, בשטויות של אימונים שאין מספיק תשומת לב, חבר'ה שמצד אחד הלכו על פארש

ומצד שני אתה אומר לעצמך - "אם כבר למות, אז שזה יהיה למען המדינה שלך, בשביל האדמה, בשם הערכים", ולא סתם על הכביש או מאיזו מחלה סופנית כזו או אחרת

סמ"ר אריאל בן שאנן שנהרג בפעילות מבצעית בהתהפכות האמר בגזרת דרום הר חברון - בן מחזור

סרן בנימין הילמן - מ"פ אגוז, שהיה המ"פ היחידי שאני יכול להגיד שסרן עמיחי טרייבר (אח וחבר יקר) רק 2 לו

סמל בן קובאני - שהיה חייל שלי, נפל בלחימה בעזה בקיץ האחרון כגיבור בהסתערות על חוליית מחבלים

רב סרן רועי קליין, בן 31 מעלי - מנהיג

סרן אלכסנדר שוורצמן, בן 24 מעכו - לא משנה מה קורה, שוורצמן ממשיך בשלו ויאלה לעבודה

סגן עמיחי מרחביה, בן 24 מעלי - שהיה מ"כ שלי בטירונות, ערכים מעל הכל

סמ"ר שמעון דהן, בן 20 מאשדוד - בן מחזור יקר, הבנאדם עם הלב הכי רחב שיש

סמ"ר עידן כהן, בן 21 מיפו - הבדיחות הכי טובות בצה"ל

סמל אוהד קלאוזנר, בן 20 מבית חורון - ירושלמי, כולה שנה ו-4 בצבא

סמל שמעון אדגה, בן 21 מקריית גת - עלה מאתיופיה בגיל 16 לקריית גת, נלחם כדי לשרת כלוחם

סמל אסף נמר, בן 27 מקריית ים - הגיע מאוסטרליה בשביל לשרת בצה"ל, נפל בגולני

יהי זכרם ברוך

במותם, ציוו לנו את החיים - זוכר אתכם לנצח, את המראות, את רגעי הצחוק, את ההתפרקות, את השטויות של גולני

את האחווה, החברות, המסירות עד כדי חירוף הנפש, האכפתיות, המבט בעיניים, האח לנשק שבכל אחד ואחד מכם, אנצור ואשא את הזכרונות מכם איתי לעד

הי"ד

1046787216ak9.gif

יום זיכרון ראשון, שאני מגיע כדי לכבד את זכרם של הנופלים, במלחמה, בשטויות של אימונים שאין מספיק תשומת לב, חבר'ה שמצד אחד הלכו על פארש

ומצד שני אתה אומר לעצמך - "אם כבר למות, אז שזה יהיה למען המדינה שלך, בשביל האדמה, בשם הערכים", ולא סתם על הכביש או מאיזו מחלה סופנית כזו או אחרת

סמ"ר אריאל בן שאנן שנהרג בפעילות מבצעית בהתהפכות האמר בגזרת דרום הר חברון - בן מחזור

סרן בנימין הילמן - מ"פ אגוז, שהיה המ"פ היחידי שאני יכול להגיד שסרן עמיחי טרייבר (אח וחבר יקר) רק 2 לו

סמל בן קובאני - שהיה חייל שלי, נפל בלחימה בעזה בקיץ האחרון כגיבור בהסתערות על חוליית מחבלים

רב סרן רועי קליין, בן 31 מעלי - מנהיג

סרן אלכסנדר שוורצמן, בן 24 מעכו - לא משנה מה קורה, שוורצמן ממשיך בשלו ויאלה לעבודה

סגן עמיחי מרחביה, בן 24 מעלי - שהיה מ"כ שלי בטירונות, ערכים מעל הכל

סמ"ר שמעון דהן, בן 20 מאשדוד - בן מחזור יקר, הבנאדם עם הלב הכי רחב שיש

סמ"ר עידן כהן, בן 21 מיפו - הבדיחות הכי טובות בצה"ל

סמל אוהד קלאוזנר, בן 20 מבית חורון - ירושלמי, כולה שנה ו-4 בצבא

סמל שמעון אדגה, בן 21 מקריית גת - עלה מאתיופיה בגיל 16 לקריית גת, נלחם כדי לשרת כלוחם

סמל אסף נמר, בן 27 מקריית ים - הגיע מאוסטרליה בשביל לשרת בצה"ל, נפל בגולני

יהי זכרם ברוך

במותם, ציוו לנו את החיים - זוכר אתכם לנצח, את המראות, את רגעי הצחוק, את ההתפרקות, את השטויות של גולני

את האחווה, החברות, המסירות עד כדי חירוף הנפש, האכפתיות, המבט בעיניים, האח לנשק שבכל אחד ואחד מכם, אנצור ואשא את הזכרונות מכם איתי לעד

הי"ד

זאת המציאות בה אנו חיים,כואבת ומתסכלת, אך זהו דרכו כנראה של העם היהודי שלחם , לוחם וימשיך להלחם כל יום ושעה על עצמאותו.

יהי זכרם ברוך

עצוב...כואב...

איך הכל מתגמד ברגעים נוראיים שכאלו...

יהי זיכרם ברוך !

:rolleyes:

אני לא יכול להחזיק את זה יותר.

כל הטקסים והצפירות ושירת ההמנון לא יהיו שווים כלום אם לא נזכור וננציח את שמות הנופלים,

דבר יפה וגדול עשית פה.

אני אפילו לא מכיר אותך וכמעט את כל הפורום פה אבל דווקא ברגעים הקשים ביותר ההערכה שלי אליכם כבני אדם רק עולה ועולה.

יהי זכרם של הנופלים ברוך

• 11 months later...

לא יאמן עד כמה זה עצוב.

אתה מסתכל על תמונות, אתה מסתכל על הגיל והראש לא רוצה להבין.

גיבורים, גיבורים, זה שמם האמיתי.

השם יקום דמם.