Jump to content

יש בזה משהו - בעקבות הכתבה ההזוייה שעלתה בוואלה!

גילי

Recommended Posts

תתחיל להאמין גבר

לא חסר אוהדי מכבי בכדורסל שיושבים בימי שבת קבוע בשער 7

וכאלה שיושבים בג' ומנוים לשער 11!!

ואני מכיר אישית תאנשים האלה

ביות שבת הם מקללים את מכבי, שישרפו הצהובים וכל החרא הזה..

ולמחרת שרים צהוב עולה.. מכבי עד המוות?

והם קוראים לעצמם אוהדי מכבי?

עשה לי טובה..

אני אוהד מכבי ת"א, אני אוהב את האגודה הזאת.

אם זה כדורעף, כדוריד, כדורגל, כדורסל, טניס.

לכל אדם יש חיבור לענף יותר מענף אחר, זה ברור וזה לגיטימי.

אני לא מכיר אוהד מכבי ת"א שירצה שמכבי ת"א כדורסל תפסיד לברצלונה ביורוליג, זה פשוט לא קיים.

לכל אחד יש את סדר העדיפויות שלו, ואצלי הכדורגל במקום הראשון.

מכבי ת"א כדורסל היא הקבוצה אולי הכי מוכרת באירופה, יש לה קהל שבא איתה לכל מקום, זה ברור שבגלל שיש לה פול תארים, והרבה כבוד באירופה, המון אנשים שלא קשורים למכבי יתחברו אליה.

מתוך 10 אלף צופים ביד אליהו בנסגרת אירופאית, רק ואני נותן דגש על רק, 1000-1500 אוהדים לא אוהדים מכבי ת"א בענפים אחרים.

בין כל הדיבורים על כדורגל מודרני, מכבי בכדורסל היא בדיוק כל מה שאוהדים חוששים ממנו - מועדון שמבריח את הקהל שלו וממיר אותם בלקוחות.

מכבי הפכה את עצמה למותג, איזשהו סמל סטאטוס. מצדי שבכלל לא תהיה לי קבוצה להזדהות איתה בכדורסל, אבל מה שכואב זה השימוש שאנשים אחרים עושים בשם שלי. גונבים לי אותו.

זה מעבר לאנשים שאוהדים קבוצות אחרות בכדורגל, זה גם כל מיני טמבלים ופרחות שבאים למשחקים של מכבי כי זה מגניב.

יש פה בעיה שהיא כבר לנושא אחר.

נכון שמכבי הפכה את עצמה לכזאת, אבל השאלה האם היא יכולה להאשים רק את עצמה? היא קבוצת צמרת באירופה, אם נשווה לכדורגל אז סטייל מנצ'סטר יונייטד או ריאל מדריד, קבוצה כזאת לא יכולה להתקיים ברמות האלו ללא מיסחור. הבעיה, שמדובר בתהליך דיי טבעי ואפילו הכרחי ברמות האלה.

מה שכן, אין ספק שמכבי יכולה לעשות הרבה הרבה יותר לשימור האוהדים.

שי בדיוק בגלל כל הדברים האלה שרשמתה לא איכפת לי ממכבי תל אביב כדורסל בוא נגיד שאם מכבי

יפסידו היום זה לא יזיז לי וגם לא לך ולעוד רבים מאיתנו

יש פה בעיה שהיא כבר לנושא אחר.

נכון שמכבי הפכה את עצמה לכזאת, אבל השאלה האם היא יכולה להאשים רק את עצמה? היא קבוצת צמרת באירופה, אם נשווה לכדורגל אז סטייל מנצ'סטר יונייטד או ריאל מדריד, קבוצה כזאת לא יכולה להתקיים ברמות האלו ללא מיסחור. הבעיה, שמדובר בתהליך דיי טבעי ואפילו הכרחי ברמות האלה.

מה שכן, אין ספק שמכבי יכולה לעשות הרבה הרבה יותר לשימור האוהדים.

לא במסחור הבעיה, אלא בלאומניות. ברגע שמכבי הולאמה, אז משהו מהרגש הלך לאיבוד.

לאומניות? מה הקשר?

תסביר את עצמך

בונא גילי אתה גנוב

איזה חלק נכבד מהיציע שלנו רוצה שחולון תנצח היום? אולי חצי אחוז אם בכלל

ואין כזה דבר לשנוא את מכבי,לא משנה באיזה ענף,תמיד לרצות שמכבי תנצח גם אם זה בדוקים.

יש כאלה שלא איכפת להם מהכדורסל אבל תמיד ירצו שמכבי תנצח וככה זה רוב האנשים,לא מכיר אנשים שאוהדי מכבי רגל ושונאים באמת שונאים ולא רוצים בהצלחת של מכבי סל,לא קיים כזה דבר.

בקשר לאוהדי הכדורגל - באמת שאפשר לספור על יד אחת את אלה ששונאים את מכבי בכדורסל.

יכול להיות שיש הרבה שלא אכפת להם מכדורסל, אבל הם בטח לא שונאים.

כל הכבוד לזה שכתב את הכתבה שמצא שניים כאלה ובחר להכליל.

בקשר לאוהדי הכדורסל - אלה שאוהדים את מכבי בכדורסל ולא אוהדים את מכבי בכדורגל, הם לא אוהדים של מכבי.

הם אוהדים של הנצחונות של מכבי, והם יעלמו ברגע שמכבי תפסיק לנצח.

אני חושב שהיום 60-70 אחוז מאלה שהולכים ליד אליהו בימי חמישי הם בכלל לא אוהדי מכבי, לא כדורסל ולא כדורגל. הם סתם אנשים שמחפשים סוג קצת שונה של בילוי.

לאומניות? מה הקשר?

תסביר את עצמך

כי זאת הקבוצה שתמיד אבל תמיד תיצג אותך בחו"ל, הקבוצה הישראלית היחידה שכולם מתחברים אליה בחו"ל

כי רק היא משחקת במפעל חשוב באמת

אני רואה את זה כדבר שהולך יד ביד.

שיש לך את ההצגה הכי טובה בעיר, אולי באירופה, אנשים מגיעים. בטלוויזיה כבר עשורים שלמים שהקבוצה משודרת על בסיס קבוע, זה ניהיה מקום לסלבס, לחברות וכל דבר שיעלה לראש. אפילו האולם כבר נקרא נוקיה. בדומה לשידורים עוד בערוץ 11 שהיה ערוץ לאומי ויחיד, לצערי גם מכבי מאז ותמיד הצטיירה על גבינו כקבוצה של המדינה.

זה תהליך שדומה למיסחור והכל קשור בסופו של דבר להצלחה, במיוחד בשנים האחרונות שמכבי חזרה למעמדי הגמר ולתארים.

אנשים מגיעים לראות את ההצגה הכי טובה, כמו שאנחנו טסים לחו"ל לראות משחקים למשל.

כי זאת הקבוצה שתמיד אבל תמיד תיצג אותך בחו"ל, הקבוצה הישראלית היחידה שכולם מתחברים אליה בחו"ל

כי רק היא משחקת במפעל חשוב באמת

אתם שומעים על מה אתם מדברים?

"שהמדינה שלכם גנבה לכם את מכבי"

לפחות ככה זה נשמע

אף אחד פה אז לא מכיר מכבי אחרת חוץ מהקבוצה של המדינה

כי זה התחיל ב77

אף אחד כאן לא נולד בזמן הזה...

אז אני לא חושב שמישהו מכיר מכבי בכדורסל אחרת...

באמצע שנות ה90, קצת אחרי האליפות של גליל עליון, בערך בתקופה שהיה פיינל פור בתל אביב ומכבי לא הגיעה אליו, בשנים שאפס פילזן עם נאומוסקי האליל היו מזיינים אותנו כל פעם בהצלבה, בשנים של עודד קטש ועוד ארבעה...

כל האוהדי ניצחונות נישארו בבית. ובהיכל יד אליהו, ולא נוקיה, היו רק אוהדים אמיתיים של מכבי.

ולכן, אם תחטט קצת בספרי ההיסטוריה, תגלה שלמרות שהיא הייתה הכי פחות יוקרתית, אליפות הסופרו-ליג של 2001 עם האפמן ואריאל, נחשבת להכי שמחה בתולדות, אחרי השנים שדיברתי.

יש לי רעיון.

שנה הבאה לא רק שנעשה משחק אחד על אליפות כדי לגנוב אותה למכבי,

מכבי גם תשחק את הרבע האחרון רק עם 4 שחקנים, שלרכז יש יד אחת קשורה מאחורי הגב, והשעון ההתקפה שלה יהיה 10 שניות.

מתוסכלי כל העולם התאחדו.

כל הקטע של מכבי נגד הגויים, "אנחנו במפה" שהפך לאני מאמין של הקבוצה.

זה משנת 77' ככה, זה לא שמשהו השתנה בזמן האחרון.

גם לי בא רע שבימי הפיינל פור כל מיני יצורים ובחורות מסריחות מתלהבים בפאבים וכאלה, אבל אני משתדל להבליג

יש אנשים בבכדורגל ששונאים את הכדורסל אבל זה אחוז מאוד קטן לעומת האנשים בהיכל ששונאים את הכדורגל, גם זה דבר טבעי

כי בכדורסל יש לך 3,000,000 אוהדים...

למה אין עוד דבר כזה בעולם?

אני מניח שיש מקרים בקהלים באירופה שלא בא להם טוב הענף השני, בדיוק כמו בכדורגל אצלנו לעומת הכדורסל

בקטע ההפוך - מה שקורה בקהל של הכדורסל, שיש בו ים אוהדים של קבוצות אחרות לגמרי, זה מצב שלא באמת נראה לי שקיים בעולם. זה מצב דוחה, מאיך שאני מסתכל על זה, אבל אני גם מבין אותו.

זה לא חשוב מי ממלא היום את ההיכל...

זה לא חשוב עד כמה מכבי כדורסל לא צריכה אותנו

אפילו השם של יד אליהו, לא חשוב בעניין הזה.

כשמכבי תל אביב מפסידה?....אני מתבאס רצח.

מה שנכון...אני הרבה פחות נהנה מהנצחונות..:)

אבל עדיין נהנה..:)