Jump to content

חצי גמר גביע המדינה

Maccabi96

Recommended Posts

זו שאלה של הגדרות. אם אתה מגדיר ווינריות כניצחון חרף הנסיבות, כאנדרדוג וביכולת גרועה, כמזל מצטבר, אז הפועל קבוצה ווינרית.

אבל אם אתה מתייחס לווינריות כמושג שמדבר על מעבר למבחן התוצאה, כשאיפה לניצחון ברגעי אמת, כהתעלות ברגעי האמת, וכניצחון מוצדק חרף הנסיבות הבלתי אפשריות, אז הפועל הם לוזרים. (חוץ מהמשחק מול בית"ר חייבים לציין).

בקיצור, לפעמים להפועל יש תחת, לפעמים למכבי יש תחת, לכל קבוצה יש קצת תחת, ובדר"כ זה בא במגמות. ווינריות זה הרבה מעבר.

מי שיש לו תחת הוא ווינר.

מי שמנצח הוא ווינר.

זה שהוא מנצח כשהוא משחק גרוע זה רק מוסיף לווינריות שלו, כי זה מראה שהוא בכלל לא צריך להיות טוב כדי לנצח.

ההיפך המוחלט מלוזר, שישחק מלהיב ומהנה אבל בסוף יפסיד.

אם זה לא ווינר, מה כן?

נכון מי שיש לו תחת הוא ווינר...אבל ממתי למכבי יש תחת?

מה ווינרים? אנחנו קיבלנו את סנטה קולומה והפסדנו, קיבלנו את בית"ר שמשון והפסדנו, בגביע מדינה לפני שנתיים הפסדנו בבית להפועל עכו 4-0.

הפסדנו השנה שני דרבים שהיינו יותר טובים מהפועל, בשנים האחרונות מכבי היא קבוצה של לוזרים.

אתה באמת חושב שמכבי זאת קבוצה עם תחת??

זו שאלה של הגדרות. אם אתה מגדיר ווינריות כניצחון חרף הנסיבות, כאנדרדוג וביכולת גרועה, כמזל מצטבר, אז הפועל קבוצה ווינרית.

אבל אם אתה מתייחס לווינריות כמושג שמדבר על מעבר למבחן התוצאה, כשאיפה לניצחון ברגעי אמת, כהתעלות ברגעי האמת, וכניצחון מוצדק חרף הנסיבות הבלתי אפשריות, אז הפועל הם לוזרים. (חוץ מהמשחק מול בית"ר חייבים לציין).

בקיצור, לפעמים להפועל יש תחת, לפעמים למכבי יש תחת, לכל קבוצה יש קצת תחת, ובדר"כ זה בא במגמות. ווינריות זה הרבה מעבר.

ווינריות זה שילוב של מה שאמרת,

בניגוד למה שהגיבו לי פה - ווינריות לא קשורה לרמת הכדורגל, שמישהו הגיב לי"הפועל ווינרים? במשחק גרוע שלהם עלו בדקה ה86 מה ווינרים בזה?", שאתה עולה בדקה ה86 לשלב הבא, אחרי שהיית גרוע כל המשחק, אתה אולי שחקן כדורגל, וקבוצת כדורגל גרועה - אבל אתה ווינר לכל דבר.

עצם העבודה שהפועל עולה כבר שנים כל פעם עם ניצחונות בשערים בדקות ה85+, למרות יכולת גרועה , וכנ"ל גם בליגה ברגעי האמת שלה מנצחת (ואפילו תוך כדי כדורגל מגעיל) - הם ווינרים לכל דבר, וזה ממש לא כיף לי להגיד את זה, לא משנה כמה אנשים יקראו לזה "מזל", לנצח כבר שלוש שנים משחקים בדקות ה86 ולהגיע שלוש פעמים רצוף לגמר זה לא מזל זה להיות ווינר ולהתעלות ברגעי האמת, אפילו שאתה במשחק רע, לתת את השער הזה דקה לסיום ולעבור עוד שלב..

הקטע הוא שלהפועל כבר יש 3 שנים תחת. זה ממש לא קצת.

גם ביתר וגם נתניה באירופה?

אז הפועל בכל מצב באירופה?

אם בית"ר בגמר הפועל באירופה.

אם נתניה בגמר הפועל לא באירופה, אלא עוד קבוצה מהליגה (כלומר נתניה תקבל כרטיס לאופ"א דרך הגביע ומהליגה יעלו השתיים שמתחתיה)

נכון מי שיש לו תחת הוא ווינר...אבל ממתי למכבי יש תחת?

מה ווינרים? אנחנו קיבלנו את סנטה קולומה והפסדנו, קיבלנו את בית"ר שמשון והפסדנו, בגביע מדינה לפני שנתיים הפסדנו בבית להפועל עכו 4-0.

הפסדנו השנה שני דרבים שהיינו יותר טובים מהפועל, בשנים האחרונות מכבי היא קבוצה של לוזרים.

אתה באמת חושב שמכבי זאת קבוצה עם תחת??

בשלוש שנים האחרונות אולי קצת פחות, אם כי אני עדיין לא מאמין שההפסד לעכו הוא משהו מעבר לסבוטאז', וסנטה קולומה זאת לא דוגמה ללוזריות האמת כי בסוף עלינו. ארג'ייספור אולי כן. בשורה התחתונה, אנחנו עדיין מועדון עם המון מזל, ואני לא מבין מה הבעיה להודות בזה. אני די אוהב את העובדה הזאת.

ורק אני לא בטוח שזה כ"כ נורא אם הפועל תהיה באופ"א? מאז שהוא הפך לגביע הטוטו האירופי נראה שרק רע יכול לצאת משם. במקרה הטוב יפגע בכושר שלהם בליגה או שיביכו את עצמם, במקרה הפחות טוב ינצחו כמה קבוצות הזויות או כאלה שלא אכפת להן ויחשבו שהם אימפריה.

בשלוש שנים האחרונות אולי קצת פחות, אם כי אני עדיין לא מאמין שההפסד לעכו הוא משהו מעבר לסבוטאז', וסנטה קולומה זאת לא דוגמה ללוזריות האמת כי בסוף עלינו. ארג'ייספור אולי כן. בשורה התחתונה, אנחנו עדיין מועדון עם המון מזל, ואני לא מבין מה הבעיה להודות בזה. אני די אוהב את העובדה הזאת.

ורק אני לא בטוח שזה כ"כ נורא אם הפועל תהיה באופ"א? מאז שהוא הפך לגביע הטוטו האירופי נראה שרק רע יכול לצאת משם. במקרה הטוב יפגע בכושר שלהם בליגה או שיביכו את עצמם, במקרה הפחות טוב ינצחו כמה קבוצות הזויות או כאלה שלא אכפת להן ויחשבו שהם אימפריה.

גביע טוטו אירופי?

ראית את משחק הגומלין בין באיירן לחטאפה?

זה רחוק מאוד מאוד מגביע טוטו אירופי.. זה מביא גאווה וכבוד לקבוצה שמשתתפת במפעל, זה יכול להציל עונה שלמה (גם את העונה הזאת - יגידו "לא ירדנו, עלינו לגביע אופ"א", וגם את העונה הבאה, אם הם יצליחו במפעל וייכשלו בליגה)..

לכן אסור שבית"ר תנצח.

גביע טוטו אירופי?

ראית את משחק הגומלין בין באיירן לחטאפה?

זה רחוק מאוד מאוד מגביע טוטו אירופי.. זה מביא גאווה וכבוד לקבוצה שמשתתפת במפעל, זה יכול להציל עונה שלמה (גם את העונה הזאת - יגידו "לא ירדנו, עלינו לגביע אופ"א", וגם את העונה הבאה, אם הם יצליחו במפעל וייכשלו בליגה)..

לכן אסור שבית"ר תנצח.

לא אכפת לי מי תנצח,העיקר שהפועל לא יקחו גביע.

הפועל לא ינצחו בגמר לא את נתניה (שרעבה לתואר) ולא את בית"ר (שרוצה דאבל)...

אז לפחות נהיה בעד נתניה כדי שהפועל לא תהיה באופ"א (וגם כדי שלבית"ר לא יהיה דאבל)..

זה בעיה שלושת הפוטנציאליות לגביע גרועות:

1) הפועל , ופירוט נוסף יהיה מיותר.. אסור שיקחו

2) נתניה עם כל השחצנות האקסי מכבי שמלכלכלים וכל מה שמסביב, אסור שיקחו

3) בית"ר , דאבל? אסור שתקח, שיהיה תואר אחד שהכסף לא יקנה זה הכל.

אבל בגלל שאין ברירה, נקווה שבית"ר תיקח זה גם הכי פייר היא בדרגה מעל כולם, מגיע לה הדאבל הזה לא בגלל שהיא טובה, בגלל שכל השאר גרועות.

זה בעיה שלושת הפוטנציאליות לגביע גרועות:

1) הפועל , ופירוט נוסף יהיה מיותר.. אסור שיקחו

2) נתניה עם כל השחצנות האקסי מכבי שמלכלכלים וכל מה שמסביב, אסור שיקחו

3) בית"ר , דאבל? אסור שתקח, שיהיה תואר אחד שהכסף לא יקנה זה הכל.

אבל בגלל שאין ברירה, נקווה שבית"ר תיקח זה גם הכי פייר היא בדרגה מעל כולם, מגיע לה הדאבל הזה לא בגלל שהיא טובה, בגלל שכל השאר גרועות.

גם נתניה וגם ביתר שנואות,אבל שהפועל גם נמצאת אני לא חושב פעמיים.(לא מסוגל לראות אותם עוד פעם לוקחים גביע).

כשקבוצה בקושי, ובחוסר צדק מנצחת משחק שהיתה אמורה לטייל בו, היא לא לוזרית. זה לא אומר בהכרח שהיא ווינרית.

אבל זה ההבדל בין ווינריות ללוזריות,

מכבי משחקת רע למשל , כמו שאתה אומר במשחקים שהיא אמורה לטייל בהם (סנטה כלומה , כל מיני נגרים מקפריסין, בית"ר שמשון וכו') - ומפסידה,

הפועל משחקת רע , ומנצחת - זה כל ההבדל, נצחון או הפסד, ווינריות או לוזריות, אם במשחק רע אתה מסוגל לתת את השער בדקה ה90 ולעבור עוד שלב ולעשות את זה שוב ושוב ושוב אולי אתה קבוצת כדורגל מסריחה (והם קבוצת כדורגל מסריחה) אבל אתה ווינר.

אבל זה ההבדל בין ווינריות ללוזריות,

מכבי משחקת רע למשל , כמו שאתה אומר במשחקים שהיא אמורה לטייל בהם (סנטה כלומה , כל מיני נגרים מקפריסין, בית"ר שמשון וכו') - ומפסידה,

הפועל משחקת רע , ומנצחת - זה כל ההבדל, נצחון או הפסד, ווינריות או לוזריות, אם במשחק רע אתה מסוגל לתת את השער בדקה ה90 ולעבור עוד שלב ולעשות את זה שוב ושוב ושוב אולי אתה קבוצת כדורגל מסריחה (והם קבוצת כדורגל מסריחה) אבל אתה ווינר.

לא, זה ההבדל בין להיות לוזר ולא להיות לוזר. הזהות שאתם עושים בין השלילה של דבר אחד להיפוכו היא מקור כל הבלבול.

לא, זה ההבדל בין להיות לוזר ולא להיות לוזר. הזהות שאתם עושים בין השלילה של דבר אחד להיפוכו היא מקור כל הבלבול.

אם אתה מגדיר "ווינר" מי שכל משחק עולה ודורס 4:0 זה טוב ויפה,אבל אל נכון - זה "מכביסט" (אם יש את ההגדרה הזאת עדיין ) הרבה יותר מאשר "ווינר",

להיות ווינר זה לא אומר להיות השחקן הכי טוב, הקבוצה עם הכדורגל הכי יפה, זה אומר דווקא שאתה רע ודווקא שכל אחד אחר היה מפסיד , אתה נותן את הגול ההוא בדקה ה90 ועובר שלב כאמור, זה להיות אריק זאבי לעלות פצוע, למרות שאם הוא בריא הוא לוקח מקום ראשון,אבל בגלל שהוא פצוע בקושי יכול להלחם , ואיכשהו עם הרבה נשמה לקחת מדליה ומקום שלישי- מבחינה מקצועית כישלון הוא ראוי להרבה יותר,אבל תאכלס זאת ווינריות לא קטנה..

אם אתה מגדיר "ווינר" מי שכל משחק עולה ודורס 4:0 זה טוב ויפה,אבל אל נכון - זה "מכביסט" (אם יש את ההגדרה הזאת עדיין ) הרבה יותר מאשר "ווינר",

להיות ווינר זה לא אומר להיות השחקן הכי טוב, הקבוצה עם הכדורגל הכי יפה, זה אומר דווקא שאתה רע ודווקא שכל אחד אחר היה מפסיד , אתה נותן את הגול ההוא בדקה ה90 ועובר שלב כאמור, זה להיות אריק זאבי לעלות פצוע, למרות שאם הוא בריא הוא לוקח מקום ראשון,אבל בגלל שהוא פצוע בקושי יכול להלחם , ואיכשהו עם הרבה נשמה לקחת מדליה ומקום שלישי- מבחינה מקצועית כישלון הוא ראוי להרבה יותר,אבל תאכלס זאת ווינריות לא קטנה..

טוב, אנחנו גולשים לתחום ההגדרות הסובייקטיביות ומכיוון שמילון אבן שושן לא נמצא לידי יהיה קשה לי להביא הגדרה מוסכמת. יחד עם זאת, שים לב להבדל בדוגמאות שהבאת. לנצח למרות הנסיבות בגלל נשמה = ווינריות, לנצח למרות יכולת גרועה בגלל מזל = לא לוזריות. לפחות לראייתי יש הבדל בין השניים.

הלוואי והיינו קבוצה עם תחת, אם אנחנו כבר גרועים לפחות שיהיה לנו מזל לפעמיים. אבל גם את זה אין לנו

אם אתה אומר שלהפסיד לסנטה קולומה זה לא לוזריות אז מה כן? ואתה יודע מה אנחנו לוזרים שנצחנו אותם רק 4-0 בבית.

מצד אחד, בית"ר הקבוצה שאני מעדיף שתיקח גביע כי אני לא סובל את האדומים ובנתניה יש את כל הזונות אקסים של מכבי.

מצד שני, אם בית"ר עולה אז להפועל יש אירופה... ונמאס מהקבוצה הדוחה הזאת שמשוויצים של פעם שהם מגיעים לגביע אופ"א.

בקיצר יאללה נתניה.