Jump to content

מכבי ת"א- הפועל ת"א

Daniel17

Recommended Posts

משודר עכשיו ב-GOLD.

פתוח ללקוחות הוט..

המשחק נגמר 2-0 למכבי, עצוב לראות שחקנים כמו קלינגר, דריקס, נמני, נועם שוהם, איציק זוהר, יעקב הלל..

ולחשוב שהיום בהרכב שלנו משחקים דן רומן ואורי שיטרית..

אגב, כרגע משודר המשחק הגדול של נימני במדי הנבחרת בכל הזמנים (נגד בולגריה, מוקדמות המונדיאל של 98)

אני מוכרח לציין, אני בכלל לא בטוח שההגרלה של יוון ושוייץ קלה יותר מרוסיה ובולגריה.

אני מוכרח לציין, אני בכלל לא בטוח שההגרלה של יוון ושוייץ קלה יותר מרוסיה ובולגריה.

בולגריה של אותה תקופה הגיעה מונדיאל קודם לכן למקום הרביעי (אם אני לא טועה).

זאת לא הייתה סתם נבחרת והייתה המון התלהבות מאחורי הניצחון הזה (שבדיעבד לא נתן לנו כלום)

זאת לא הייתה סתם נבחרת והייתה המון התלהבות מאחורי הניצחון הזה (שבדיעבד לא נתן לנו כלום)

כלום אבל איזו נבחרת!!!

רונן חרזי פשוט היה חלוץ מדהים!! חבל שלא אצלנו...

ראיתי את זה גם..

רק שתדעו בקשר לאיציק זוהר הוא תמיד היה ותמיד יהיה מכביסט.באותם ימים זוהר היה המכביזם ולא המלך.

ואם מדברים על המלך רק רציתי להגיד שאני אוהב.

לא שאני מזלזל במונדיאל ההוא או אומר שהיא נבחרת "סתם", אבל גם כשאני עובר על התוצאות שלה מאז ועד המשחק מול ישראל (בעיקר היורו והמוקדמות) אני לא רואה שמדובר באימפריה. אולי זה כי לא יצא לי לראות אותה בפעולה - ושוב, שלא יישמע כאילו לדעתי זאת נבחרת דרג ז' או משהו בסגנון... אני כן חושב שזאת הגרלה חלומית בלי אף קבוצת דרג ראשון (ועוד לחשוב שאיטליה ואנגליה היו באותו בית), ושזאת אולי הנבחרת הכי מוכשרת שהיתה לנו.

אל תשכח שרוסיה ובולגריה של 98 הם לא הנבחרות של עכשיו.

רוסיה הייתה אחת הנבחרות החזקות

לא שאני מזלזל במונדיאל ההוא או אומר שהיא נבחרת "סתם", אבל גם כשאני עובר על התוצאות שלה מאז ועד המשחק מול ישראל (בעיקר היורו והמוקדמות) אני לא רואה שמדובר באימפריה. אולי זה כי לא יצא לי לראות אותה בפעולה - ושוב, שלא יישמע כאילו לדעתי זאת נבחרת דרג ז' או משהו בסגנון... אני כן חושב שזאת הגרלה חלומית בלי אף קבוצת דרג ראשון (ועוד לחשוב שאיטליה ואנגליה היו באותו בית), ושזאת אולי הנבחרת הכי מוכשרת שהיתה לנו.

לאורך כל הדרך הייתה תחושת החמצה מ"דור הזהב" של ברקו את רביבו, זה נכון.

ובכל זאת, ההגרלות אז נראו קשות מהיום ובולגריה ורוסיה של אז היו נבחרות קשות מאוד.

בנוסף לכל זה לא הרשתה אז לעצמך לזלזל בנבחרות כמו קפריסין ואוסטריה.

ה- 5-0 על אוסטריה היה פשוט סנסציוני.

יכול מאוד להיות שלמרות הכל הרמה של הישראלים עלתה בדרג אחד והציפיות בהתאם.

ועדיין, להגיד שההגרלה היום היא קלה זאת עדיין בדיחה,

להגיד שהיא הכי נוחה- זה סביר.

הכל עניין של סטנדרטים.

אגב, כרגע משודר המשחק הגדול של נימני במדי הנבחרת בכל הזמנים (נגד בולגריה, מוקדמות המונדיאל של 98)

פשוט ענק מה שהוא עשה שם..

איך השדרן אומר:"המשחק הזה הוא של אבי נמני,עושה מה שבא לו על המגרש"

פשוט קרקס שם,חילק כדורים לאנשים.

עוד משחק אחד כזה שייתן-ומול חיפה ככה להמתיק ת'עונה הזאת.

לאורך כל הדרך הייתה תחושת החמצה מ"דור הזהב" של ברקו את רביבו, זה נכון.

ובכל זאת, ההגרלות אז נראו קשות מהיום ובולגריה ורוסיה של אז היו נבחרות קשות מאוד.

בנוסף לכל זה לא הרשתה אז לעצמך לזלזל בנבחרות כמו קפריסין ואוסטריה.

יכול מאוד להיות שלמרות הכל הרמה של הישראלים עלתה בדרג אחד והציפיות בהתאם.

ועדיין, להגיד שההגרלה היום היא קלה זאת עדיין בדיחה,

להגיד שהיא הכי נוחה- זה סביר.

הכל עניין של סטנדרטים.

מן הסתם כשאני אומר "קלה" אני מתכוון באופן יחסי.

לדעתי אגב רק הציפיות עלו... באותם ימים כנראה שכן עוד היו לנו רגשי נחיתות טבעיים, לא היינו רגילים למעמד. אחרי שהתרגלנו למאבקים צמודים פתאום זאת נראית לנו דרישה מובנת מאליה.

מבלי להפחית מגודל ההישג, אנשים נוטים להפריז בו. אוסטריה באה מפורקת לחלוטין, לאחר תבוסה 9-0(!) לספרד, וניצחון ישראלי היה די צפוי. גודל הניצחון היה מפתיע, בהתחשב בכך שהיריבה לא היתה מוכרת כבשר התותחים הסטנדרטי, אבל היה יותר תוצאה של מצב האוסטרים מאשר התעלות ישראלית יוצאת דופן.

מבלי להפחית מגודל ההישג, אנשים נוטים להפריז בו. אוסטריה באה מפורקת לחלוטין, לאחר תבוסה 9-0(!) לספרד, וניצחון ישראלי היה די צפוי. גודל הניצחון היה מפתיע, בהתחשב בכך שהיריבה לא היתה מוכרת כבשר התותחים הסטנדרטי, אבל היה יותר תוצאה של מצב האוסטרים מאשר התעלות ישראלית יוצאת דופן.

רציתי להוסיף שההתלהבות וההיסחפות מהניצחון על הנבחרת המפורקת הזאת אומרות משהו על רגשי נחיתות (שלא בא בטענות עליהם), אבל פחדתי להישמע מזלזל מדי :flowers:

תמשיכו לזלזל בדן רומן

אפסים

....

פעם ראשונה שאני רואה את גמר הגביע בטלוויזיה, ובאופן מפתיע ובניגוד לשאר המשחקים שראיתי במבט מפוקח מאותה תקופה, זה באמת היה משחק טוב של מכבי, ובראש ובראשונה של איציק זוהר, השחקן הכי טוב על המגרש ושחקן ענק באופן כללי. מה שכן, במגרש הגליץ' שלו בפתיחת המשחק (על רביבו?) היה נראה יותר קטלני (כנראה הגליץ' הראשון והאחרון של זוהר בקריירה).

ובקשר לאבי נימני: מצד אחד המשחקים האלה מעוררים געגוע עמוק לתקופה שבה הוא היה משחק ועושה הגנה, בלי תנועות ידיים אל חברי הקבוצה שלו ובלי צעקות על השופט. פשוט מבצע עבודה טקטית מצויינת (במיוחד במשחק הנבחרת) ומוסיף לזה את הטעיות הגוף המדהימות שלו. בשער השני של מכבי, אפשר לראות את חוסר הוודאות המוחלט אצל שני שחקני הגנה של הפועל שסוגרים אותו. מצד שני, זה גם די מדהים לראות איך נימני הצליח, בתור שחקן, להתקדם ולהתגבר על מכשולי הגיל שלו. אם אני חושבת על נימני של השנים האחרונות, גם במכבי וגם בבית"ר, אז אין ספק שהוא שיכלל דווקא שני אספקטים לא הכי חזקים שלו בעבר, שזה כדורי העונשין ומסירות העומק.

חוץ מזה שגם היום הייתי מוכנה לשלם 200 שקל בשביל החולצות מהגמר גביע הזה.