Jump to content

עוזי שעייה, שמעון קורק - ומה שביניהם...

נועם שוהם

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3512604,00.html

א. הביקורת שמותחים בימים האחרונים כל מני אנשים על עוזי שעיה, על דבריו בחדר ההלבשה בתום ההפסד לשמשון גובלים בקטנוניות.

כבר חודש שבתקשורת שומעים מיני ביקורת על זה שמי שמנהל את מכבי אינו בא מעולם הכדורגל. ביקורת שמגיע מכמה עיתונים, מכמה גורמים חסויים מהעולם הספורט ושמעון קורק אמר זאת בגלוי בתוכנית הספורט של גל"צ.

קודם כל, שאף אחד לא יבלבל את השכל.

עוזי שעיה לא פעם ולא פעמיים דיבר עם השחקנים על מלחמה וכל מני בלה בלה שכל מנהל קבוצה היה אומר.

הצעד הזה של להכניס את הילד שלו עם דמעות דווקא היה צעד שלא מעט אוהדים הזדהו עימו. הילד הזה זה אנחנו. האוהדים הפרייארים שנותנים גב לחבורת הקקות האלה שהפסידו לקולומה וכמו זבלים הפסידו בדרבים.

עוזי שעיה, לתפיסתי, דווקא מבין כדורגל יותר מכל אותם מביני כדורגל בשקל.

עוזי מבין יותר מכולם מה מכבי צריכה היום. לא שחקנים מדרג ראשון מאירופה, לא כוכבים. אלא תשתיות. בנייה מהשורש.

השקעה בנוער, השקעה במתחם האימונים בקריית שלום, השקעה בסקאוטניג ועוד.

במשך 12 שנה אף אחד במכבי לא חשב לבנות תשתיות, והנה הגיע בנאדם, אוהד מכבי שאומר את מה שתמיד רצינו לשמוע.

בנייה יסודית מהשורש. לא זבנג וגמרנו של גאלקטיקוס לשם מנויים.

ב. מכבי ת"א צריכה מנהל שהשחקנים יילחמו בשבילו.

לפני יומים קבוצת הכדורעף של מכבי היתה בפיגור של 2:0 מול הוד השרון. בהפסקה שבין המערכה השניה לשלישית, לקח יו"ר הקבוצה שרגא שמש את השחקנים לשיחה, במקום התדריך המקצועי של המאמן.

"אל תפסידו על ה-0, תנצחו לפחות את המערכה הזאת", ביקש והמשיך עם הדגשה על היוקרה שבמשחק והחשיבות שבו להמשך הדרך על האליפות.

במכבי בסופו של דבר הפכה את התוצאה ל-3:2. השחקנים שיחקו בשביל שרגא.

מכבי צריכה מוני פנאן כזה, כזה שהשחקנים ישחקו בשבילו. מנהל קבוצה שיהיה האבא והאמא של השחקנים.

אבנר טויטו הוא לא כזה. שמעון קורק בזמנו כן היה כזה, אבל קורק לא יכול לחזור למכבי ומי שצריך להשלים פרטים שיפנה למשתמשת דודה דליה.

ג. בורות ואי ידיעת עובדות היסטוריות זה לא חדש אצל עיתונאים.

להוריד מחירי כרטיסים זה נכון, להגיד שב-95-96 אלפי אוהדים פקדו את בלומפילד זה טעות היסטורית.

ממוצע הקהל בעונת הדאבל עמד על 6-7 אלף. היום זה עומד על 9.

ובלי שום קשר, להוריד מחירים, ומהר.

ד. מעדיף מאמן ישראלי על כל מאמן זר.

הבעיה שמכבי צריכה תואר ומהר וכל מאמן ישראלי שיש בשוק הוא סימן שאלה גדול.

בן שמעון יכול להיות אופציה מעניינית.

עוזי שעיה זה הדבר הכי טוב שיכול היה לקרות למכבי ת"א.

אדם נחמד מאוד, אדם שגדל למכבי, אדם שיודע מה זה מכבי.

אני כ"כ מבסוט שצירפו אותו למכבי ת"א, סוף סוף יש אדם במערכת הזאת שאני יכול להתגאות בו יחד עם נימני.

אבל קורק לא יכול לחזור למכבי ומי שצריך להשלים פרטים שיפנה למשתמשת דודה דליה.

אשמח לשמוע למה קורק לא יכול לחזור...

אני בטוח שגם אתה תוכל לספר לנו.

א. הביקורת שמותחים בימים האחרונים כל מני אנשים על עוזי שעיה, על דבריו בחדר ההלבשה בתום ההפסד לשמשון גובלים בקטנוניות.

כבר חודש שבתקשורת שומעים מיני ביקורת על זה שמי שמנהל את מכבי אינו בא מעולם הכדורגל. ביקורת שמגיע מכמה עיתונים, מכמה גורמים חסויים מהעולם הספורט ושמעון קורק אמר זאת בגלוי בתוכנית הספורט של גל"צ.

עוזי שעיה לא פעם ולא פעמיים דיבר עם השחקנים על מלחמה וכל מני בלה בלה שכל מנהל קבוצה היה אומר.

הצעד הזה של להכניס את הילד שלו עם דמעות דווקא היה צעד שלא מעט אוהדים הזדהו עימו. הילד הזה זה אנחנו. האוהדים הפרייארים שנותנים גב לחבורת הקקות האלה שהפסידו לקולומה וכמו זבלים הפסידו בדרבים.

עוזי מבין יותר מכולם מה מכבי צריכה היום. לא שחקנים מדרג ראשון מאירופה, לא כוכבים. אלא תשתיות. בנייה מהשורש.

במשך 12 שנה אף אחד במכבי לא חשב לבנות תשתיות, והנה הגיע בנאדם, אוהד מכבי שאומר את מה שתמיד רצינו לשמוע.

לפני יומים קבוצת הכדורעף של מכבי היתה בפיגור של 2:0 מול הוד השרון. בהפסקה שבין המערכה השניה לשלישית, לקח יו"ר הקבוצה שרגא שמש את השחקנים לשיחה, במקום התדריך המקצועי של המאמן.

"אל תפסידו על ה-0, תנצחו לפחות את המערכה הזאת", ביקש והמשיך עם הדגשה על היוקרה שבמשחק והחשיבות שבו להמשך הדרך על האליפות.

מכבי צריכה מוני פנאן כזה, כזה שהשחקנים ישחקו בשבילו. מנהל קבוצה שיהיה האבא והאמא של השחקנים.

אבנר טויטו הוא לא כזה. שמעון קורק בזמנו כן היה כזה, אבל קורק לא יכול לחזור למכבי ומי שצריך להשלים פרטים שיפנה למשתמשת דודה דליה.

להוריד מחירי כרטיסים זה נכון, להגיד שב-95-96 אלפי אוהדים פקדו את בלומפילד זה טעות היסטורית.

אהבתי.

מסכים עם הניתוח שלך ועם רוח הדברים.

לפי דעתי הוא הטור הזה ממש מדוייק,

אם לא בפרטים הקטנים - הכוונה נכונה...

להעמיד בראש הפירמידה אנשים שמבינים כדורגל,

מה שעיה מבין מהחיים שלו כדורגל?

אני אגיד לכם - בדיוק כמוני - וזה בטח לא מספיק לתפקיד שאותו הוא ממלא.

"איך אתם מפסידים ככה ביום ההולדת של הבן שלי?". בהחלט שיקול שצריך לעמוד לנגד עיניהם של השחקנים.

הרבה לפני הכבוד לסמל, למקצוע, לשכר שהם מקבלים ולאוהדים המסורים שנשארו נאמנים לקבוצה אחרי קצת יותר מעשור בעידן לוני.

המשפט הנ"ל (שמתובל בציניות כמובן) משקף בעצם הכל.

זה באמת לא היה לעניין ולא היה במקום.

אני לא בטוח שבמהלך הזה הוא התכוון להציג את ה"פנים של אוהדי מכבי"...

וגם אם כן - הוא עשה את זה ממש גרוע....

לא יודע אם שמעון קורק הוא דווקא הבחירה הנכונה - אבל צריך מישהו מקצועי מכף רגל עד ראש שבא מעולם הכדורגל.

בעניין המאמן - זה כבר לא סוד שצריך לבעוט את לוין קיבינימט,

גם כאן אני לא יודע אם רן בן שמעון הוא הבחירה הנכונה,

צריך לנסות את אחד הבכירים שיש לנו (קשטן, גרנט, שום, רוני לוי...),

מישהו שהשחקנים יפחדו ממנו, שהשחקנים ישחקו בשבילו - לא איזה צעצוע.

והתייחסות אחרונה:

להתנפל על בוזגלו ותמוז!

אם אנחנו רוצים להתמודד חזק שנה הבאה צריך להתמודד על השחקנים הישראלים.

כי זרים טובים יש בלי סוף - ישראלים אין.

אהה ו... כן... עוד משהו...

צריך להישאר בליגה.

אם מאמן ישראלי לעונה הבאה אז זה באמת בן שמעון / איווניר ...

מבחינתי להביא את איווניר מעכשיו עד סוף העונה.. הוא מחכה לתפקיד במכבי כבר הרבה מאד זמן.. הוא קיבל הרבה הצעות וסירב להן בגלל מכבי.. באמת שמגיע לו..

מה גם שלדעתי הוא ה-איש להשאיר אותנו בליגה..

מגיע לו :{

אוהד דתי, לגבי קורק אני לא בקיא בפרטים, אז אני מעדיף לא לדבר יותר מדי ולהשאיר במה רחבה להסברים לדודה דליה.

בכותרת: לקורק יש חלק ניכר בפיטורי דרור קשטן לאחר הדאבל, ועוד כל מני דברים שלא נכנסתי אליהם לעומק.

הלב הצהוב, מה שעשו לשעיה בקטע של הילד ,זה פשוט לקחו שורה, וחתכו אותה מכל מה שהוא אומר.

הקטע עם הילד היה חלק, סעיף, מהדברים שהוא אמר להם בחדר ההלבשה אחרי ההפסד. לא העיקר.

מן הסתם הוא היה נסער בדיוק כמונו, והכוונה שלו היתה על ההפסד בכללי ולא בגלל יום ההולדת של הילד.

שעיה מבין יותר מכל מי שהיה פה מה מכבי צריכה. תשתיות.

עוזי שעיה בן אדם ענק.

רק בשבילו אני לא יקלל במשחק את השחקנים השרמוטות האלה.

הוא מתאים לקהל שלנו כמו כפפה ליד.

מה שעשו לשעיה בקטע של הילד ,זה פשוט לקחו שורה, וחתכו אותה מכל מה שהוא אומר.

הקטע עם הילד היה חלק, סעיף, מהדברים שהוא אמר להם בחדר ההלבשה אחרי ההפסד. לא העיקר.

מן הסתם הוא היה נסער בדיוק כמונו, והכוונה שלו היתה על ההפסד בכללי ולא בגלל יום ההולדת של הילד.

את זה אף פעם לא נוכל לדעת...

אלא אם כן אתה מכיר איזה זבוב שהיה שם על הקיר...

שעיה מבין יותר מכל מי שהיה פה מה מכבי צריכה. תשתיות.

זה שמכבי צריכה תשתיות גם אני זיהיתי - וכמו שאמרתי - זה לא מספיק בשביל להתאים לתפקיד שהוא ממלא...

עוזי שעיה בן אדם ענק.

מאוד יכול להיות! לא אמרתי שלא...

פשוט - לא מסתדר לי שאישיות בכירה ממשרד הביטחון פתאום הופכת להיות אישיות בכירה במכבי ת"א...

מה הקשר?!?!

כל מי שמוצא איזה קשר בין צבא לניהול קבוצת כדורגך - אני אשמח לשמוע...

עוזי שעיה לא מופקד על להביא שחקנים או להחליט אם מכבי צריכה לשחק 4-4-2 או 4-3-3.

הוא מופקד על הצד הארגוני וזה שיש לו הרבה, והראייה שהוא עושה בדיוק מה שקבוצת כדורגל צריכה.

עודד שלו:"עם כל הכבוד לעוזי שעיה מבין גדול בכדורגל הוא לא",

סליחה, שכחתי שעודד שלו זה גדול מאמני הכדורגל הישראלי שהוביל אותנו למקסיקו שבעים וגם כבש את השער היחיד (זה לא מוטלה, זה עודד'לה),

אדיוט , ליצן ובור.

עוזי שעיה :wub:

מכיוון שטורי "ייעוץ" הזויים כאלו שנודפים אינטרסנטיות לא ראויים לתוגבה רצינית, רק אתהה על הכשלים הלוגיים שעולים ממנה?

צריך להביא אנשים מהכדורגל כמו בבית"ר? ששם יש מנכ"ל שאמנם לקוח מכוחות הביטחון אבל מנג'ר מקצועי מעולם הכדורגל? אחלה רעיון, חייבים ליישם.

והקטע עם בוזגלו? "אל תהיו בטוחים שיעקב שחר לא יסכים למכור את בוזגלו תמורת הסכום הנכון, או אפילו להשאילו" קודם כל, סחטיין על המקוריות, שנית, "אפילו להשאילו"? אני ממש מחזיק אצבעות.

חבל שלא נותנים למישהו מעולם הכדורגל לכתוב טורים על כדורגל.

קורק המוח מאחורי פיטורי קשטן.

קורק הוא המנהל שנתן למני לוי אישור לחזור לשחק ולבסוף זה מה שהביא לפיטוריו.

אלון קורק קיבל יותר מידיי כסף ממכבי על תפקיד זוטר, שהבאים אחריו הרוויחו על כך הרבה פחות ועשו יותר, רק כי אבא שלו החליט שעל שעה בשבוע מגיע לו המון כסף ורכב צמוד.

זה מה שעולה לי כרגע, יש עוד.

בכללי הוא היה מנהל קבוצה טוב, אבל הוא כבר עשה את שלו ובשנים האחרונות לתפקידו, כשקיבל יותר סמכויות מעבר לתפקיד הזוטר בהיררכיה הניהולית,גרם לנזקים רבים יותר מאשר הועיל.

עברתי על רשומות השחקנים של מכבי ת"א בכל הזמנים ולא מצאתי את השם חיים לייבוביץ', האמת היא שגם לא מצאתי את שמעון קורק. יכול להיות שהם לא הבינו כדורגל? יכול להיות וגם יכול להיות שלא צריך להבקיע 194 שערים בליגת העל כדי להבין כדורגל. כדי להריח בן-גיי, לא צריך להיוולד בחדר ההלבשה, אפשר להיות בו חמש דקות.

להעניק ציוני הבנה בכדורגל לאנשים שאינך מכיר מביך יותר מאי הבנה בכדורגל.

שבת שלום!

קורק הוא המנהל שנתן למני לוי אישור לחזור לשחק ולבסוף זה מה שהביא לפיטוריו.

רק תיקון קטן

הוא נתן אישור על סמך מסמכים רפואיים שהראו במפורשות שלמני לוי אין שום בעיה

מני לוי נשלח לבדיקות לב (שגם אני עברתי, אגב) שהראו שהכל תקין (גם אצלי אגב, רשום שהכל תקין, זה שיש לי דקירות בלב לא אומר שיקרה לי משהו, גיחוח קל)

שמעון קורק שלח את מני לוי לבדיקות האלה דליה, הוא לא דוקטור להזכירך, אז בקטע הזה הוא לא אשם לדעתי

לחסל קריירה של שחקן פעיל הוא לא יכול כי אין לו זכות, לשלוח אותו לבדיקות ואז להחליט זה כן

ולא קוראים לו אלון קורק, אלה שמעון קורק

אלה אם כן התכוונת למשהו אחר

טוניי, אני לא זוכרת כרגע את הפרטים שהתבררו בבית המשפט, אך אם אני לא טועה, על מכבי היה לבדוק את המסמכים שמני הציג להם ולוודא שהם אכן האישורים המתאימים. האישורים של מני לא היו מתאימים וקורק לא בדק את זה.

אלון קורק הוא בנו של שמעון קורק.

הוא היה מנהל האתר הרשמי והרוויח משכורת של עשרת אלפים ש"ח נטו + רכב צמוד.

על עבודה שבאתרים של קבוצות אחרות אנשים עשו בחינם אין כסף, עבודה שהיא בעיקר מול המחשב בבית.

כשלוני הבין שהסכומים על המשרה החלקית הזאת מופרזים הוא ניסה לקצץ לאלון את המשכורת, אך אלון סירב ולכן לבסוף פוטר.

למחליף שלו קראו יואב קרמר.

קרמר קיבל על אותה עבודה ארבעת אלפים ש"ח, ללא רכב.

כשמכבי נקלעה למצוקה כספית קשה, דריקס חשב שגם המשכורת של קרמר גבוהה ביחס למה שהוא עושה ולכן הציע את עבודתו לשני אנשים, אחד סירב, השני לא סירב והגיעו איתו לסיכום.

הוא היה אמור להרוויח אלפיים ש"ח, שוב, ללא הרכב הצמוד.

קרמר אפילו פוטר והודיעו שנבחר לו מחליף.

לבסוף זה לא הסתדר וקרמר נשאר בתפקידו, עד שסיים את לימודיו.

קרמר התפטר כשהתחיל את הסטאז' שלו במשפטים וכבר לא היו לו את הכמה שעות שהיה צריך להשקיע בשבוע באתר.

אין לי מושג מהי משכורתו של יוני הרשקוביץ, משום מה ניראה לי שהיא מאוד רחוקה מהסכומים והתנאים שאלון קורק קיבל.

עוזי שעיה זה הדבר הכי טוב שיכול היה לקרות למכבי ת"א.

צודק.

לגבי מאמן, ישראלי או זר, אני לא יודע מה נכון ומה לא נכון.

קשה לי לראות מאמן ישראלי ראוי, ומפחיד אותי שוב לקחת את המאמנים הצעירים,

שטובים בקבוצות קטנות, כי לכו תדעו איך הם ישתלבו בקבוצה גדולה.

רן בן שמעון מצד אחד נשמע מאמן טוב, התקפי, מצליח עם ק"ש ולקח דאבל עם הנוער של מכבי,

אבל מצד שני, לפני ק"ש הסתבך בכל מיני קבוצות כמו הפועל חיפה וכו' ולא כל כך הצליח שם.

אלישע לוי גם נשמע אופצייה מעניינת, עשה מסכנין קבוצה התקפית, יציבה, טובה ונלחמת,

אבל שוב, האם הוא האיש הנכון? קשה לדעת.

טוניי, אני לא זוכרת כרגע את הפרטים שהתבררו בבית המשפט, אך אם אני לא טועה, על מכבי היה לבדוק את המסמכים שמני הציג להם ולוודא שהם אכן האישורים המתאימים. האישורים של מני לא היו מתאימים וקורק לא בדק את זה.

אלון קורק הוא בנו של שמעון קורק.

הוא היה מנהל האתר הרשמי והרוויח משכורת של עשרת אלפים ש"ח נטו + רכב צמוד.

על עבודה שבאתרים של קבוצות אחרות אנשים עשו בחינם אין כסף, עבודה שהיא בעיקר מול המחשב בבית.

כשלוני הבין שהסכומים על המשרה החלקית הזאת מופרזים הוא ניסה לקצץ לאלון את המשכורת, אך אלון סירב ולכן לבסוף פוטר.

למחליף שלו קראו יואב קרמר.

קרמר קיבל על אותה עבודה ארבעת אלפים ש"ח, ללא רכב.

כשמכבי נקלעה למצוקה כספית קשה, דריקס חשב שגם המשכורת של קרמר גבוהה ביחס למה שהוא עושה ולכן הציע את עבודתו לשני אנשים, אחד סירב, השני לא סירב והגיעו איתו לסיכום.

הוא היה אמור להרוויח אלפיים ש"ח, שוב, ללא הרכב הצמוד.

קרמר אפילו פוטר והודיעו שנבחר לו מחליף.

לבסוף זה לא הסתדר וקרמר נשאר בתפקידו, עד שסיים את לימודיו.

קרמר התפטר כשהתחיל את הסטאז' שלו במשפטים וכבר לא היו לו את הכמה שעות שהיה צריך להשקיע בשבוע באתר.

אין לי מושג מהי משכורתו של יוני הרשקוביץ, משום מה ניראה לי שהיא מאוד רחוקה מהסכומים והתנאים שאלון קורק קיבל.

טוב אז בקשר לחלק של מני לוי

האישורים שצריך לתת הם, בנוגע לבדיקת אקו לב (שתמיד יוצאת חיובית) תמיד הבדיקה אומרת שהלב במצב תקין, חוץ ממצבים קריטים

למני לוי הייתה עבשה בלב (גם לי ולעוד מליונים יש את הבעיה הזאת) בעיה שלא עושה בעיות עד ליום בהיר אחד

מני לוי הביא בדיקת אקו לב תיקנית, ולא חשב על הבריאות שלו רק על האהבה שלו לכדורגל (מבין אותו, רשרוש בלב לא מציק בכלל עד שיש התקף)

בקשר לבן של קורק, אם זה היה ככה אז באמת שזה לא נורמלי, אלון הזה מצא דרך לקחת מלוני כסף

רכב צמוד? על מה?

את יודעת מה? להפעיל אתר אינטרנט, זאת עבודה נטו אבל לא של עשרת אלפים שקל, גם לא של 5

בכל מקרה יש מישהו שלא גונב?

שמעת על ראש עיר שלא גונב? כנסי לאתר קשת תיראי את ראש עריית בת ים מה הוא עשה מהעיר שלו איזה יופי ועדיין גונב

גם ראש העיר שלנו בר"ג גונב

כל מנכ"ל גונב מהחברה שלו וכל יו"ר

כל בעלים של קבוצת כדורגל מכניס כמה שקלים לכיס ועושה קומבינות על מס הכנסה

כל בעל עסק בכל רחוב, גונב

עצוב אבל זה מה יש, את מתמרמרת ששמעון קורק היה מחלק הזמנות? יש מישהו שלא עושה את זה?

בא אלייך בן אדם שאת מכירה שנים ומבקש הזמנה למשחק של מכבי, יש לך את היכולת לתת לא תיתני? איך זה יוציא אותך אחרי זה, אישה בעלת כוח שלא עוזרת לחברים שלה

עזבי יש מקרים ויש מקרים את אוהבת להיתפס על דבר - שתיים, במשך שנים ולא לרדת

את לא מסתכל על התמונה הכללית, עם קורק היו תוצאות

עם דריקס בתוך מנהל לא היו, וצריך לדבר על לוני?

אתה יכול להתייחס לתוכן הדברים, אבל במקרה הזה הטענות שלך כלפי האיש הן מגוחכות.

עודד שלו, לא רק שהוא אוהד מכבי אמיתי, אלא גם אחד שבקיא מאוד ברזי ההסטוריה

ויותר מכך, בניגוד לעורכים\כתבים אחרים הוא חף מכל אינטרס. לא רייטינג ולא פייבוריזם כזה או אחר. רק מכבי.

רן בן שמעון מצד אחד נשמע מאמן טוב, התקפי, מצליח עם ק"ש ולקח דאבל עם הנוער של מכבי,

אבל מצד שני, לפני ק"ש הסתבך בכל מיני קבוצות כמו הפועל חיפה וכו' ולא כל כך הצליח שם.

לך אתה תצליח עם יואב כץ, מה שהוא עשה שם היה מעל ומעבר.