Jump to content

פורום צבא - שתיים, שלוש. הקשב!

Recommended Posts

• מנהלים ראשיים

מדינת ישראל, אם לטובה ואם לרעה, אם נרצה ואם לאו - היא מדינה שבה הצבא הוא חלק אינטגרלי מהחיים של אזרחיה.

וכמו שכל ילד בן 10 לא יודע באיזה תיכון או תחום הוא רוצה ללמוד - אבל ברור לו שהוא מתגייס בעוד 8 שנים,

ככה סופר כל חייל את הימים והשעות עד לשיחרור שלו, ועובר בדרך מאות חוויות שונות, לטובה או לרעה,

וכל אזרח נזכר בשירות הצבאי שלו לאורך כל חייו (כאשר חלקנו גם מתמודד מדי שנה עם עשרות ימי מילואים).

ובקיצור...

הרעיון לפורום צבא כמערכת נפרדת מהפורום הכללי לא עלתה לאור בקשה של גולשים,

וגם לא לאור לקיחת רעיון ממערכת פורומים ספורטיבית אחרת (כי אין כזה דבר בשומקום למיטב ידיעתי),

אלא אך ורק לאור הצורך הולך ומתגבר פה אצלנו כקהילה וירטואלית (שממזמן כבר חצתה גבולות ועברה גם למציאות עצמה).

בשנים האחרונות אחוז די גדול של גולשי האתר בכלל, וחברי הארגון בפרט, התגייסו לצבא,

ואם נוסיף לזה את מספר המלשבי"ם שרק הולך ומתעצם עם הגידול בגולשי האתר הצעירים,

ואת כמות המשתחררים שסיימו את השירות שלהם,

נקבל תמהיל שבו למעשה הפורום הזה נוגע לא מעט פעמים בשכבות נרחבות הקשורות לצבא.

ולא רק מבחינה וירטואלית - אלא גם מבחינת התועלת המעשית!

ולמעשה לפורום הזה יש מגוון מטרות. לא רק לצורך מידע.

אלא גם לדוגמא שנוצר מצב שיש פה אוהדים שלנו שבשנה/שנתיים/שלוש האחרונות הגיבו פה בפורום יותר מאשר מספר הפעמים שביקרו במגרשים...

והרמז שלי מתייחס כרגע לכך שהפורום הזה גם מהווה סוג של פינה שהיא חלק בלתי נפרד מחלקנו.

ורק לצורך המחשה למי שאיכשהו עדיין לא השתכנע - יש לנו גם נתונים שתומכים בכל הנ"ל -

כי כמות הכניסות הממוצעת במהלך שבוע בפורום הזה - עוברת את כמות הכניסות שנדמה לחלקכם...

וזה קורה בעיקר בסופש"ים מיום חמישי בשעה 12:00 לערך ועד יום ראשון בבוקר.

"כולם יודעים הכל" -

לטובה וכמו שרובנו מבינים - גם לרעה, כל אזרח וחייל מתיימר לדעת הכל (או סתם חושב שזה נכון).

בעיקר כי זו מדינה קטנה שבה לא מעט מידע מגיעי בצינורות רשמיים, ולא רשמיים.

ומכיוון שיש לנו כאן קהילה מרגשת עם ייצוג מגוון מכל מקום בארץ, כולל לא מעט קיבוצים ומושבים.

וזה בא לידי ביטוי בחילות ובסיסים השונים שבהם רובנו היינו/נהיה בהם כחיילים בתקופה זו או אחרת.

ודווקא בגלל זה חשוב לי שתקראו את שלושת ההערות בתגובה הבאה שלי שאותם העליתי כתגובה נפרדת במתכוון...

• מנהלים ראשיים

וכמו שאומרים תמיד בצבא - רציתי להבהיר 3 נקודות אחרונות -

* הפורום הזה עדיין בשלבי התהוות.

גולשים שחושבים שיכולים לתרום לו מבחינת מידע מסודר עם לינקים, מספרי טלפון או רעיונות מקוריים אחרים - מוזמנים לפנות לאחד ממנהלי הפורום.

* לפורום הזה יש כללים בלתי כתובים שאני מניח שאתם מבינים אותם לבד.

פעם בחודש בערך נמחק מכאן נושא או תגובה אשר כוללים מידע שאסור להעלות ברשת האינטרנט. אז.. אנא המשיכו ועזרו לנו במקרים שכאלו.

* אין התיימרות ובטח ובטח שאין כאן תחליף לאתרים רשמיים או למידע שאפשר להשיג טלפונית בלשכות השונות.

למרות האמור לעיל בנושא הזה, הפורום הזה רחוק מלהוות תחליף לאתרים של הצבא, או כמובן לפורומים מאוד גדולים שאני מניח שיש ברשת.

ואנו יותר מסתם ממליצים להיעזר באותם אתרים ומספרי טלפון.

(וכפי שרשמתי בהערה הראשונה פה - אם יש לכם לינקים או טלפונים- שתפו אותנו ואנו ננסח את זה כנושא נעוץ מסודר עבור כולם).

המטרה שלנו היא כאמור מגוונות הרבה יותר.

13732_1520154_1.jpg

Guest עידן דורון

אני מאמין שמרבית חברי הפורום מצפים להבהרה רשמית של המנהלים לגביי נושאים כגון: איך יוצאים מהצבא על פרופיל 21 וכיוצ"ב.

כמו שבאוטוסטרדה לא נותנים במה לספסרות, כך גם צריך להיות כאן (לדעתי).

אשמח לשמוע תגובה.

ספסרות זו עבירה על החוק.

יציאה מהצבא על 21 זה מה שנקרא "מסריח אבל חוקי"

ביזיון אם יהיה פה נושא של איך לצאת מהצבא על 21 נפשי!

אני מאמין שמרבית חברי הפורום מצפים להבהרה רשמית של המנהלים לגביי נושאים כגון: איך יוצאים מהצבא על פרופיל 21 וכיוצ"ב.

כמו שבאוטוסטרדה לא נותנים במה לספסרות, כך גם צריך להיות כאן (לדעתי).

אשמח לשמוע תגובה.

מחזק!

מסריח אבל חוקי ?

- אין בעיה. אנשים שהצבא "לא בא להם טוב" הם בדרך כלל אנשים שיכולים להצליח להתקמבן בכוחות עצמם. ואם גם את זה הם לא יכולים לעשות בעצמם - שיזדיינו.

עריכה:

אתם יודעים מה הסיבה (בין השאר) לכך שאנשים פחות ופחות מתביישים להשתמט היום ?

- הבמה שניתנת לתופעה הזו בתקשורת, כחלק מ"חופש הביטוי". בעבר, עצם העלאת הנושא לדיון היתה סוג של שערוריה. אם אנשים לא היו מודעים לאפשרות להשתמט, אחוזי ההשתמטות היו נשארים אפסיים.

האם אתם רוצים לתת גם כאן במה לתופעה שכולכם מתנגדים לה ?

מחזק!

מסריח אבל חוקי ?

- אין בעיה. אנשים שהצבא "לא בא להם טוב" הם בדרך כלל אנשים שיכולים להצליח להתקמבן בכוחות עצמם. ואם גם את זה הם לא יכולים לעשות בעצמם - שיזדיינו.

עריכה:

אתם יודעים מה הסיבה (בין השאר) לכך שאנשים פחות ופחות מתביישים להשתמט היום ?

- הבמה שניתנת לתופעה הזו בתקשורת, כחלק מ"חופש הביטוי". בעבר, עצם העלאת הנושא לדיון היתה סוג של שערוריה. אם אנשים לא היו מודעים לאפשרות להשתמט, אחוזי ההשתמטות היו נשארים אפסיים.

האם אתם רוצים לתת גם כאן במה לתופעה שכולכם מתנגדים לה ?

אני לא יודע אם אתה מודע לזה, אבל אחוז המתאבדים בצה"ל ירד דרסטית לעומת העשור הקודם,

אחת הסיבות לירידה הדרסטית היא המודעות לכך שאפשר לצאת על 21 וזה אפילו לא קשה במיוחד,

אז אני מעדיף כמה משתמטים חיים מאשר חיילים מתים.

לאפשרות לצאת מצה"ל על 21 צריך ועוד איך לתת במה, ולו רק בשביל האחוז הקטן הזה של חיילים שיש להם בעיות אמיתיות.

ובאלו שהצבא "לא בא להם טוב" להגדרתך, בהם צריכים לטפל בדרכים אחרות.

ספסרות זו עבירה על החוק.

לדעתי זה יותר דומה להונאה.

בכל מקרה אני לא מתנגד לנושאים כאלה.

הפורום הזה זה המקום הנכון לשאול את זה בדיוק כמו שהאתר הזה זה המקום הנכון לפורום כזה.

וברצינות, אני רוצה לחזק את תימנמני ואפילו אוסיף נקודה משלי לפני שמגיבים לו משהו בסגנון "מי שיש לו בעיות הצבא ימצא אותם", הצבא מפספס יותר מידי מקרים רפואיים פיזיים ורגשיים ואם מישהו מרגיש שהצבא פספס אותו זכותו לבקש עזרה. אתם לא רוצים? אל תעזרו.

אגב, נושאים על הוצאת גימלים גרועים הרבה יותר.

ספסרות זו עבירה על החוק.

יציאה מהצבא על 21 נפשי כשאתה מדבר רק אמת לקב"ן או מקסימום מנפח קצת זה "מסריח אבל חוקי". (ולדעתי לרוב זה לא מסריח כי באמת יש לאדם הזה בעיות נפשיות שמונעות ממנו לשרת, למרות שלהיות פקיד בקריה כל אחד יכול)

יציאה על 21 כשאתה משקר לקב"ן זה מסריח ולא חוקי...

הכוונה היא,אנשים ששואלים איך לצאת מהצבא כי לא מתאים להם והם רוצים לעבוד במקום.לא אנשים שקשה להם להשתלב במסגרת הצבאית.

עם כל החשיבות שבשירות הצבאי, ולמרות שזה נורא מחמם את הלב שהספין התקשורתי של הקיץ מחזיק עד אמצע החורף, המקור לבעיית המשתמטים הוא לא מי שמוציא 21 נפשי, ובגדול המספרים של זה הם די נמוכים וקבועים. יש מספרים אחרים שעולים הרבה יותר, אבל אני מקבל את הרושם שאף אחד לא רוצה להתעסק איתם כרגע.