Jump to content

כמה מילים מהלב

Recommended Posts

- גזענות

גזענות היא חולי, חייבים להתנער ממנה ולהילחם נגדה

רדפו את אבותינו ואותנו במשך מאות שנים, והגיע הזמן במדינה האנרכסטית הזאת שיפנימו זאת.

אנחנו לא יותר עדיפים משחורים ,לבנים, או מלוכסנים. אלהים ברא את בני האדם שווים.

גזענות במכבי - לעולם לא הייתה תופעה של שנאת זרים ושנאה לגזע במכבי ת"א

כן הייתה תופעה של נהמות ב1993 לעבר נלסון מנסה שחקן הפועל ת"א, לדעתי מכוונה נטו כדי לשבש את יכולתו במגרש ולא בשל צבע עורו, זאת תופעה שקיימת גם לעבר שחקנים ישראלים במסגרת יריבות ספורטיבית, כמו הקריאות והנהמות לאלון חזן ויוסי אבוקסיס שהתגרו בקהל אוהדי מכבי בעבר ובעקבות כך השתמשו בנהמות האלו כדי ל"החזיר להם" ולשבש את משחקם .

ערבים

במכבי שיחקו ערבים בעבר וגדלו במחלקות הנוער, השנאה לערבים במסגרת המלחמות והפיגועים והמצב הבטחוני ב15 השנה האחרונות, הוביל והשליך לכדורגל ולכן ישנם היום אוהדים שלא רוצים ערבים במכבי, לא מגזענות אלא מתפיסת עולם פוליטית. זאת עובדה. ראו מקרה סאלם אבו סיאם.

לגבי תופעת הגזענות" האחרונה ,הרי שברור לכולם שמישהו תופס טרמפ על גב האוהדים ומנסה לפגוע בהם. אנחנו לא גזענים והקריאות הנ"ל היו ע"י מספר מצומצם של צעירים מהסיבות הבאות, זה לא קשור לשנאת זרים ולגזענות זה קשור נטו באנרכיה וחוסר ההשקעה וההזנחה של ההנהלה ב12 השנים האחרונות,דבר שהוביל לאדישות והעלמות האוהדים הוותיקים ודמויות חינוכיות מהיציע, ביניהם עבדכם.

אנרכיה

המועדון במצב תקוע ובלתי נסבל, אין כסף אין תוכניות, אין אנשי צוות הכל בשליפות, התקציב האמיתי נמוך מאוד, הקבוצה בהתרסקות כלכלית כמעט, אין בכלל הנהלה, אין השקעה בשום דבר, לא דואגים כמעט לאוהדים, נתק כמעט מוחלט בשנים האחרונות, דור שניים של אוהדים שיושב בבית מנותק מהקבוצה, והרבה חברה צעירים חדשים שבמקום לטפח אותם, להשקיע בהם ולדאוג שינתבו את האנרגיות חוץ מעידוד, לדברים טובים, במקום שידאגו למועדון ברמה, פינה חמה, מפגשים קבועים על ההנהלה ושחקני עבר, קשר עם הקהילה, וכרטיסי נוער, ויתנו לכל הצעירים החדשים דוגמא והרגשת שייכות וגאווה למכבי, עושים הכל הפוך, והילדים גודלים פרא, והנה התוצאות למעלה, זו התוצאה של אנרכיה, חוסר ארגון והזנחה. הילדים שנהמו הם חברה צעירים שלא יכולים לקבל את החינוך שמועדון בגודל של מכבי שהייתה וצריכה להיות אימפריה,צריכה וחייבת לתת להם.

אבל, העיקר שפותחים עוד מגרש ברכבת בלוד מתרומות ועושים תדמית בכל העולם שהמועדון מטפח את העניים, בעוד שפה במרכז העניינים, החברה האמיתיים שכל חייהם הילדותיים זה מכבי, גודלים פרא. חד וחלק.

המועדון לא הולך לכלום, עוד עונה תעבור ושום תוכנית שלוני היקר ישב עליה והסכים איתה, לא תזוז קדימה, לצערי אותו כבר לא מעניין מה עולה לבנות מועדון עם קהילה, אלא איך לשרוד ולהיות הבעלים בעוד שהוא לא יוציא שקל ולא ימכור את ביצת הזהב שנותנת לו פרסום כה רב, הרי לוני בעניינים בזכות מכבי, כאיש עסקים אין לו סיכוי להיכנס למוסף היומי הוורוד, . פדרמן קנה את הפטרוכימים,שמיר את תנובה, והוא באמת מחנך את כל עולם הספורט איך להתנהג ואיך ואיך ואיך, ובינתיים הגניבת דעת מפה משכיחה את החוזה הכפול ושוב הורדת נקודות, לא ראיתי לא שמעתי, אפדרין? לא ראיתי לא שמעתי, כמו הסרט המצחיק של ריצארד פריור וגיין ווילדר.

ומכבי לאן? גידמק? שחר? מכבי רבותי בלוני zone חייה בעולם של אדישות אחרי כולם.

אנרכיה זה עולם שלם של אוהדים שמכבי הייתה בשבילהם דרך חיים, שלא מקבלים את הדבר המוזר החוצני הזה ושמו לוני, הם יושבים בבית, ואלו שבאים ,שבוע אחרי שבוע מגלים שבמקום להעריך את זה שהם באים ושמים כסף יקר על כרטיסים מופקעים וסובלים ממשטרה מופרעת שקיבלה היתר לפגוע בשם החוק, שאבו וילן וחברו לוני היו מיוזמיו, שנתנו למשטרה כח שאין לה באף מקום שהוא לא מגרש כדורגל, לפרק ולהתעלל בילדים קטנים.

אחרי זה אף אחד שלא יתפלא למה זורקים פה ושם רימון ולא זוכרים שזה יפגע בכיס, אחרי זה כמה ילדים מתוסכלים מעוד שבת שאין נוער ושהפשיטו אותם לכבוד השבת בכניסה , עושים שטות נעורים וקול שנשמע כמו נהמה, זה ראוי לגנאי? כן. זה ראוי לביזוי? כן. אבל הם עשו את זה משעמום, מתסכול, מכעס, על זה שאין מערכת בעולם הכדורגל שדואגת לאוהדים אלא אין כלום. יש רק את הצד של ההתאחדות המשטרה ההנהלות האינטרסנטים ולאוהדים? 0 זה מה יש לאוהדים. הם מובן מאליו. הם שק חבטות לשוטרים. זהו. ונהמות? הן נטו מתסכול ולא משנאת קמאנאן או מרשל עודא.

דיקטטורה

לא הספיקו הנסיונות הקודמים למר תרבות, שוב הוא מתנשא, שוב כל העולם מחוקק חוקים נגד האוהדים, לא מספיק הרסו את האווירה, פגעו בהזדהות ולקחו את חופש הביטוי, הורידו שלטים? מי זוכר.

התוכנית של מכבי להתאחדות היא שיא השיאים, לוני חולם לקבוע מי יכנס, איך יכנס, מה ללבוש, איך לעודד, לא לקפוץ, לא להסתיר, אולי תשבו ותמחאו כפיים.

הסמכות שלוני רוצה להשיג, שתקבע תקדים מסוכן שיכרות את ענף האוהדים ועץ הכדורגל ישאר קירח.

לקבוע מי יכנס? לשים תמונות של מבוקשים? מי אתה בכלל? חתיכת דיקטטור ? אולי יצלמו תמונות שלך שפעמיים הכתמת את שם האגודה בהורדת נקודות.

המרצע יצא מן השק. אישור תוכנית כזאת היא מוות לדמוקרטיה ונצחון לאינטרסים ולרודנים במגרשי הכדורגל.

"המגרש שלי" זוכרים?

חכו חכו... עוד תשמעו טוב את המשפט הזה.

אבי נימני

כל העונה שעברה, "עונת המאה" הייתה בזכות חזרתו של אבי שנלחמנו שנתיים בשבילה ובשביל ההכרה בנו כאוהדים. העונה הזאת הוקדשה לעונת הפרישה כנראה של אבי, שלדעתי במצב נורמאלי צריך היה לפרוש עכשיו בשיא ולהתמנות ליו"ר הקבוצה, ולוני היקר צריך היה לזוז לצד לא להתערב ולמכור בשקט את הקבוצה בלי לחץ זמן, אבל שום דבר לא נורמלי עם איש עקשן שרלטו גאוותן ורודף כבוד כמו לוני ולכן אבי יאלץ להמשיך פצוע עם ברכיים גמורות או לפרוש ולעזוב את מכבי כליל, כי להיות יו"ר או מנג"ר צריך כסף או שליטה בפנים לגייס משקיעים. לוני לא נותן לאף אחד את ה51 אחוז בקבוצה, מבחינתו שהעולם ימות ויהיה 10 מליון מינימום תקציב ומכבי תישאר תקועה באנרכיה בלי עתיד ובלי חלום והעיקר שהוא ישאר תחת הכיתובית בכלי התקשורת:"בעלים"

לוני חכם היה להפיל את כל מי שעבד תחתיו, ועכשיו חדי המחשבה קולטים שהוא עושה הפרד ומשול עם אבי נימני ומנסה לשים אותו באמצע, בקו הכעס והאש. אבי לא טמבל, בזכותו אנחנו לא יצאנו למלחמת עד הסוף וריקון היציעים, בזכותו לא יצאו נגד האוהדים ממזמן, הוא שכב בשביל כולם על הגדר כולל בשביל אלו שלא מגיע להם ועשו טעות, ואני חוזר, לא נפלנו אז ולא ניפול עכשיו במלכודת.

אבי לא בעניין. זה אנחנו נגד ההנהלה של איש אחד.

כולנו ניצחנו ביחד וננצח ביחד.

רק בלי גזענות וזבל מסוג כלשהו, זה לא אנחנו. אנחנו מכבי !!!

סיכום אישי

אני את שלי עשיתי בכדורגל, זה היה כחובתי לפתוח עיניים, ובהצלחה לכולם ותהיו זהירים

אף אחד.... אף אחד.... אף אחד ! לא שווה שאנשים יעצרו ויפתחו להם תיקים, לילה באבו כביר, או לקבל תיק על כלום בגלל שמישהו החליט להעלים את ה2000 האוהדים האמיתיים האחרונים שנשארו.

שנתיים אני בבית, ועד שהמטורף החוצן הזה לא הולך, אני בבית. מעודד את מכבי מהבית.

בהצלחה לכולם ותזכרו יד אחת מנצחת תמיד !!!

אוהב אותכם , תיזהרו סמוייים ופרובוקציות, שמרו על עצמכם, והכי חשוב : כרטיס אדום לגזענות.

אני מסכים עם כל קללה נגד ערבים.

אבל המצב בו ילדים מטומטמים נוהמים לשחקנים כהי עור זה מצב בלתי נסבל, להקיא עליכם יא גועל נפש.

מסכים עם הכל חוץ מעניין הגזענות.

גזענות נגד שחורים זה מגעיל ואין לזה מקום. מסכים עם כולם.

אבל למה להצדיק גזענות נגד ערבים בגלל שזה חלק מהשקפה פוליטית?

זו השקפה פוליטית גזענית.

עם כל השאר אני מסכים איתך...

איך לשנוא ערבים נקרא גזענות?

אתם חיים באחלה סרט שבעולם כל מי שחושב לשנוא ערבים זה גזענות.

לא משנה איך תהפוך את זה, לקלל ערבים בגלל שהם ערבים זה גזענות.

הם אוייב והכל, אבל זו עדין גזענות.

איך לשנוא ערבים נקרא גזענות?

אתם חיים באחלה סרט שבעולם כל מי שחושב לשנוא ערבים זה גזענות.

למה זו גזענות?

כי אתה לא שונא את מהראן ראדי כי הוא בנאדם רע או כי הוא מסייע לארגוני טרור,

אתה שונא אותו כי הוא ערבי.

השנאה שלך אליו היא לא על בסיס אישי כלפיו של מי הוא אלא על בסיס קולקטיבי של כל הערבים.

אני מסכים לקלל ערבים ולא לרצות אותם במכבי

כי אני רואה בערבי אויב וזה מה שצריכים לראות

אבל לנהום לשחקן שחום עור זה משהו אחר וזה משהו שאסור

אני מסכים לקלל ערבים ולא לרצות אותם במכבי

כי אני רואה בערבי אויב וזה מה שצריכים לראות

אבל לנהום לשחקן שחום עור זה משהו אחר וזה משהו שאסור

(על אותו משקל...)

אני רואה בכושים אויבים שלי וזה מה שכולכם צריכים לראות.

אני שונא אותם כי הם האויבים שלי וגם שלכם, זה בסדר לנהום להם.

אבל לשחקן ערבי אסור לנהום, זה משהו אחר וזה אסור.

חוץ מזה יש את אבו חסן, איך אפשר לשנוא ערבים כשיש את אבו חסן?

(על אותו משקל...)

אני רואה בכושים אויבים שלי וזה מה שכולכם צריכים לראות.

אני שונא אותם כי הם האויבים שלי וגם שלכם, זה בסדר לנהום להם.

אבל לשחקן ערבי אסור לנהום, זה משהו אחר וזה אסור.

חוץ מזה יש את אבו חסן, איך אפשר לשנוא ערבים כשיש את אבו חסן?

אתה רציני?

לא משנה איך תהפוך את זה, לקלל ערבים בגלל שהם ערבים זה גזענות.

הם אוייב והכל, אבל זו עדין גזענות.

אז אנחנו גאים להיות גזענים אם זה ניקרא גזענות , סבבה?

אל תנסו לשנות פה דברים , חבל , זה לא יעזור לאנשים פה , זיוני שכל בפורום לא ישנו את היציע.

הוא נראה לך רציני??

לא יודע,

הוא בנאדם מוזר, שחי בסרט.

לשנוא ערבי זה לא גזענות זה ש-נ-א-ה.

הם עושים פיגועים למה שלא תשנא אותם?

גזענות זה לשנוא מישו בלי שהוא עשה לך מישו.

סאלח חסארמה, השחקן של בני יהודה עשה פיגוע?

הוא חלק מחמאס? גר ברשות הפלשתינית?

אז למה אתה שונא אותו?

אתה שונא אותו כי הוא ערבי, שנאה בגלל השתייכות ללאום, לדת או לגזע מסוימים זו גזענות.

עומרי,

אם הגעת לזה שזו גזענות, איך אתה יכול להגיד שאתה סבבה עם זה שיש לך דיעות של גזען?

סאלח חסארמה, השחקן של בני יהודה עשה פיגוע?

הוא חלק מחמאס? גר ברשות הפלשתינית?

אז למה אתה שונא אותו?

אתה שונא אותו כי הוא ערבי, שנאה בגלל השתייכות ללאום, לדת או לגזע מסוימים זו גזענות.

עומרי,

אם הגעת לזה שזו גזענות, איך אתה יכול להגיד שאתה סבבה עם זה שיש לך דיעות של גזען?

זה לא גזענות זה כבר סטיראוטיפים, יש לך דעות קדומות עליו בגלל שהעם שלו עשה ככה וככה.

אני לא שונא אותו סתם כי בא לי, יש סיבות.

הם רוצחים לי את העם שלי ויש לי את הסיבות בעולם לשנוא אותם.

עומרי,

כי סבבה לו ככה...מה הבעיה?

חאלס לשנות לאנשים דעות דרך הפורום..מי שירצה יהיה גזען או כול דבר אחר...אי אפשר לשנות אנשים כול כך בקלות

זה לא גזענות זה כבר סטיראוטיפים, יש לך דעות קדומות עליו בגלל שהעם שלו עשה ככה וככה.

אני לא שונא אותו סתם כי בא לי, יש סיבות.

הם רוצחים לי את העם שלי ויש לי את הסיבות בעולם לשנוא אותם.

ומה הסיבות האלה?

הם? מי זה הם?

סאלח חסארמה ואבו חסן עושים פיגועים ולא ידעתי על זה?

אולי מהארן ראדי עושה גם פיגועים? אה...זה לא,

הוא הרי גדל בנוער של מכבי!

כי סבבה לו ככה...מה הבעיה?

חאלס לשנות לאנשים דעות דרך הפורום..מי שירצה יהיה גזען או כול דבר אחר...אי אפשר לשנות אנשים כול כך בקלות

מה הבעיה עם זה?

שיש דיעות לגיטימיות ויש דיעות לא לגיטימיות, פי כמה וכמה ליהודי.

גזענות זו לא דיעה לגיטימית.

אם מחר אני יחליט להיות **** זה גם סבבה? זכותי להחזיק באיזה דיעה שבא לי?

בין לשנוא ערבים לבין לנהום לכהי עור-שחומים איך שתרצו יש הבדל גדול

יש הרבה ישראלים ששונאים ערבים

אבל אין הרבה ישראלים שנוהמים לכהי העור

ודוגרי-לא מבין את זה מה זה יעזור?אז תוציאו אותו מריכוז-סבבה,זה תורם אבל מצד שני אתם פוגעים לבנאדם אחושרמוטה בלב

ורק שתדעו אם הוא יורד מהמגרש ולא מסכים לשחק זה ניצחון טכני לקבוצה שלו.

אל תנסו לשנות פה דברים , חבל , זה לא יעזור לאנשים פה , זיוני שכל בפורום לא ישנו את היציע.

לא ניסיתי לשנות אף אחד.

אבל להגיד שלקלל ערבים זה לא גזענות זה מטומטם.

פלדמן תפסיק כבר לתת פרשנויות לדברים שאחרים אומרים.

בן אדם רוצה להיות גזען ולקלל ערבים בכל הזדמנות שיש לו, מה תעשה?

תתחיל עוד פעם עם התאוריות שלך על העולם? לפרש אנשים כמו שאתה רוצה ולנסות לגרום להם להאמין שזה באמת מה שהם אמרו? תפסיק עם הגישה שאתה תמיד צודק בהכל.

חבורה של ילדים מטומטים ומפגרים.

אתם יודעים בכלל מה זו גזענות?

גזענות זה לשנוא מישהו בגלל הגזע שלו, לכן שנאה וקללות לערבים זו גזענות.

אז אתם יכולים כל היום לעשות תפאורות ולהכניס רימוני עשן, אבל עד שלא תתנהגו כמו בני אדם בחיים לא נהיהו הקהל הכי טוב בארץ.

תתעסקו רק עם מכבי ולא עם הערבים והכושים וכל מה שמסביב. אתם לא מבינים שמחפשים אותנו בנרות? 3 ילדים מסריחים נהמו ביום שבת ופתאום כל הקהל הנפלא הזה שיושב וצועק ועובד קיבל כתם.

איפה המחשבה שלכם?

איפה השכל? בתחת?

אורי, עזוב את לוני בשקט. הוא יישבר וימכור. תבוא לעודד, תשקיע את האנרגיות בדברים חיובים, לא בשליליים.

אבי יישאר עוד עונה כשחקן ואז יפרוש עם תואר כמו גדול.

אולי בדרך הוא יצליח לחנך כמו ילדים מסריחים שבאים והורסים את האווירה ובגלל זה אנשים לא באים לכדורגל. המון אוהדי כדורגל ותיקים של מכבי לא מגיעים בגלל הגועל והקללות והנמהות והבלאגן שאוהדים עושים - אז כדאי גם להסתכל על הדברים האלה ולא רק להאשים. כל עוד שאבי קרוב ללוני, אני חושב שהוא מיישר אותו - עד כמה שאפשר.

תתחילו להתעסק במכבי. תפסיקו להיות גזעניים. או שתאבדו עוד אוהדים.

תסתכלו במראה!

כל כך הרבה זלזול כל כך הרבה אתה יוצא פה על אנשים על "דיבורים בפורום" כשבעצם כל העונה הזאת ביציע נראית

איך שהיא נראית בזכות נושא אחד בפורום מתחילת העונה. אז דיבורים בפורום כן משנים את היציע, לגבי מה שאורי רשם, אורי תתפלא

אתה רושם שבגלל ההזנחה של הקבוצה ביציע אין "מנהיגים חיוביים"? לא קיים קהל אחד בארץ שלוקח אחריות מלאה על המעשים שלו כמונו,

לא קיים קהל אחד בארץ שיש לו רבע מהערכים שקיימים אצל אנשים אצלנו ואני בטוח שאת ההודעה שלך רשמת בגלל כל הבלאגן עם ההתאחדות

וכנראה גם בגלל שאבי ביקש או לא יודע מה אבל אל תרשום דברים לא נכונים כשאתה בעצמך יודע שהם לא נכונים דיי מעצבן אותי שמישהו שלא

מעורב כל כך יקרא את הדברים שלך ויחשוב שבאמת יש פה איזשהי "אנרכיה", זה היציע והקהל הכי מסודר שיכול להיות, כל אחד יודע מה עושה מתי ולמה.

ליציע הזה יש את המנהיגים שלו ועם כל הכבוד אליך ויש המון, זה כבר מתחיל להראות מגוחך כי אני בטוח שאם אתה היית עדיין דמות מרכזית ביציע לא היית רושם את מה שרשמת.