Jump to content

למה ללכת קרבי?

Recommended Posts

וואלה לא נראה לי שיש דבר יותר משביז מלשמור בעמדות 2-4 או להרקב במחסום כלשהו בטיזינבה.

הבנתי שאתה מ"מ - אולי זה שונה מלהיות חפ"ש בגדוד.

מעצרים? מבצעים? הבנתי שרק אחרי שנה שטוחנים צעירות עושים דברים כאלה..

ובקשר ליציאות - רק השבוע דיברתי עם אחד מעורב צנחנים שסיים מסלול והוא אמר לי שהוא יוצא חמשושים קבוע חוץ מפעם ב.. שצריך כוננות..

דא הסיבה היחידית שאני מתווכח איתך היא אך ורק בשביל להעלות לי את המוטיבציה כי אני כבר מתכנן איך אני אומר למ"פ שאני רוצה לצאת לג'וב....

קודם כל אתה לא נולד מ"מ, הייתי לפני זה גם חייל ואחר כך מ"כ, לא ישר התגייסתי לבה"ד 1 (אנחנו עוד לא הצבא האמריקאי).

היחיד שקובע איך יראה השירות שלך זה אתה, אתה רוצה ללכת עם הראש באדמה ולחשוב איזה כיף היה אם היית מסיים את הגיבוש יח"טיות ? ככה יראה השירות שלך - משביז ומיותר.

גם שיש קווים משביזים (ואני בוגר מספיק קווים בצפון) תאמין לי שהאווירה שהחבר'ה יכולים להרים שם יכולה להפוך את הקו לקו נהדר - מגבש, מחזק את הקשרים בין החברים, הכל אפשרי והכל תלוי באווירה שלכם.

לא יודע איפה אתה משרת אבל טחינת הצעירות בכל צה"ל ירדה כמעט לגמרי מאז שעברו לשיטת המחזוריות, מעצרים ופעילות איכותית (מיפוי בתים, סריקות אמל"ח וכו') כל המחלקות עושות (כמובן שיתנו עדיפות למחלקות היותר מנוסות אבל סביר להניח שהמ"פ שלך סתום ולא ירצה להגיע למצב שיש מחלקה אחת שרק עושה פעילות ומחלקה שניה שרק שוטפת כלים).

וגם אם יש לך קצת טחינת צעירות - גם אותה תלמד להעביר בכיף עם החברים, דורה תחתונה - לא משנה כמה אני אכתוב כאן - אם אתה תרצה להיות מדוכא ולחשוב שחבל שלא הגעת לאיזו סיירת ככה יראה השירות שלך אם תבין את התרומה הגדולה שלך בתור לוחם בגדודים השירות שלך יראה אחרת לגמרי (איפה אתה משרת דרך אגב ?)

בכל מקרה ממה שאני יצא לי לראות באיו"ש - למעצרים יוצאות כל המחלקות, לפעמים יש מעצרים פלוגתיים ואפילו גדודיים.

את המחבל שהביאו פלגה של השייטת כדי לתפוס אותו ואת כל גדוד שקד של גבעתי הביאה המחלקה הבודדה שאנחנו שלחנו מהפלוגה, נכון שלפעמים אתה עושה צ'קפוסטים ובודק איזה 100 ת.ז כתומות של פלשתינאים אבל בסוף זה שווה בשביל המבוקש הבודד שבמקרה מצאת בתוך המונית, זה שווה רק כדי להיכנס לבית של מחבל עם דם על הידיים להעיר אותו באימון הלם לתוך החדר ולשים אזיקון על מחבל ענק ואז להדביק אותו לקיר, לראות את הפחד בעיניים שלו וללחוש לו DON'T FUCK WITH THE JEWS.

הצ'ק פוסט העשירי שעשית השבוע רק שזה הסתיים עם 2 מרגמות שמצאת בבגאז' של רכב ומנעת את הברחתן לשכם, המעצר של גנב הרכב כמו זה של המחבל שרצח משפחה, הסריקות בבתים שהביאו את המידע המודיעני או הנשקים שהצלחתם לאתר בתוך בתים... זה לא קשור לפז"מ, זה לא קשור לטחינת צעירות - זה קשור רק לאיך אתה רואה את השירות שלך, תבין את החשיבות של העבודה שלך ואל תחשוש כל כך גם ממצבים מדכאים וקשים והוא יראה הרבה יותר טוב.

ללכת לבקש מהמ"פ להיות ג'ובניק ? אני לא חושב שתצליח לקום באיזה בוקר ולהסתכל במראה בלי להצטער על השטות שעשית אם אכן תעשה את זה.

אולטראס מכבי - תודה על ההתייחסות וההשקעה בתגובות, באמת עזרת לי

בקשר לשאלה שלך - התגייסתי לפני חודשיים ל 202

את הגיבוש יחטיות סיימתי כמו גדול, ואח שלי שירת באחת הסיירות המובחרות בצהל והושפעתי ממנו הרבה מאוד, בגלל זה אני שבוז פי כמה וכמה מכל אחד אחר שמבואס להיות בגדודים...

הגדודים ממש לא מבאסים החבר'ה הכי טובים יש בגדודים מפקדים כמו חברים

ואתה נותן את התחת בשביל המקום.