Jump to content

למה ללכת קרבי?

Recommended Posts

תתפלא (תתפלאי?), אבל כן- כמו שצריך את הקרביים, צריך את הג'ובניקים.

אחת השטויות הגדולות (משום מה תמיד ג'ובניקרים שולפים אותה) - הצבא צריך את הלוחמים, את תומכי הלחימה, את אנשי המודיעין והחימוש. הוא לא צריך 15 נגדי מטבח בביסל"ח (יש נגד מטבח לכל סוג אוכל - יש נגד אפיה, נגד סלטים, נגד בשר ! קיבינימט) הוא לא צריך את אלפי החיילים שמסתובבים בבטלה בקריה ולא צריך את אלפי הפקידות במז"י.

כרגע במצב הנוכחי של המדינה צריך להפנות את כל כוח האדם הזה לפרוייקט שח"ם (שירות סדיר במשטרה הכחולה) ולשנת שירות (מי שמתאים שיעזור בשכונות מצוקה ובמקומות שמהם קשה יותר לאנשים להתפתח).

תתפלא (תתפלאי?), אבל כן- כמו שצריך את הקרביים, צריך את הג'ובניקים.

צריך את הג'ובניקים אבל את הג'ובניקים הבאים- מודיעין וכל המדריכים שמסמיכים את החיילים על דברים שונים

בטח לא פקידות,עובדי רס"ר, מדריכות נשק למיניהן(כי בנים פשוט עושים את זה יותר טוב) כל נגדי המטבח שיודעים את הא-ב עד האות י' וכל שאר האנשים שאין להם מה לעשות ושירות זה דבר שהוא חובה אז משאירים אותם סתם בצבא.

אתה מבין שיש תפקיד בצריפין שאתה בא לבסיס עושה תיאומים במירס במשך שעה ואז ללכת הבייתה

או התפקיד שלי- מש"ק פלורסנט אני בא כל יום להחליף פלורסנט בתל השומר והבייתה

כרגע במצב הנוכחי של המדינה צריך להפנות את כל כוח האדם הזה לפרוייקט שח"ם (שירות סדיר במשטרה הכחולה) ולשנת שירות (מי שמתאים שיעזור בשכונות מצוקה ובמקומות שמהם קשה יותר לאנשים להתפתח).

דבר ראשון- שנת שירות עושים בנוסף לצבא. לא במקום.

ודבר שני- אנחנו לא באמת רוצים את כל הדפ"רים שמעבירים את זמנם כמש"קי ממטרות (אם מישהו כאן מש"ק ממטרות, אני מתנצל) במשטרה הכחולה. למשטרה יש מספיק בעיות גם ככה. ;)

התבלבלתי, לא שנת שירות. שירות לאומי.

בקשר לשח"מ - לא אמרתי שאת כולם צריכים לשלוח אותם. אנשים בעלי פרופיל מינימלי (נגיד 64) במקום שיעשה יומיות בבסיסים מונפצים שיעשו את המשמרות של שח"מ (אחרי ההכשרה הם עושים 8 שעות משמרת ביום כמו כל מאנאיק רגיל)

בתור אחד שהתגייס לקרבי לא מזמן וויתר על הרבה דברים בחיים כמו חברה או אפילו על מכבי מדי פעם

חייב להגיד לך אתמול אחרי מסע של 10 קילומר על הרים שאלוהים יודע מי המציא אותם...

ואתה מסיים אותו אין הרגשה יותר טובה מזה..

נשבע לך :yellow_cool1:

נראה לי שצריך לחלק את השירות הקרבי לשני סוגים. בסיירות והיחטיות ובגדודים. זה פשוט שונה לגמרי.

הסיירות והיחטיות עושות את הדברים המעניינים, מעצרים ועוד פעולות שבאמת גורמות לך סיפוק (+יציאות טובות בהרבה)

לעומת זאת הגדודים טוחנים מחסומים ושמירות (לפחות בשנה שנתיים הראשונות בצבא עד שמפסיקים לטחון צעירות). באמת שאין סיפוק בלשמור 2-4 באיזה חור או לעשות 8-8 במחסומים. בלי להתחשב בזה שסוגרים הרבה שבתות והותיקים פותחים לך את התחת.

נראה לי שצריך לחלק את השירות הקרבי לשני סוגים. בסיירות והיחטיות ובגדודים. זה פשוט שונה לגמרי.

הסיירות והיחטיות עושות את הדברים המעניינים, מעצרים ועוד פעולות שבאמת גורמות לך סיפוק (+יציאות טובות בהרבה)

לעומת זאת הגדודים טוחנים מחסומים ושמירות (לפחות בשנה שנתיים הראשונות בצבא עד שמפסיקים לטחון צעירות). באמת שאין סיפוק בלשמור 2-4 באיזה חור או לעשות 8-8 במחסומים. בלי להתחשב בזה שסוגרים הרבה שבתות והותיקים פותחים לך את התחת.

אל תדבר שטויות

אומנם היחטיות עושים דברים מעניינים אבל אל תוריד מהערך של הגדודים

ראינו במלחמה עד כמה הגדודים חשובים ואם התחזית תתגשם זה יקרה גם במלחמה הבאה

בקיצור לך לקרבי אחי תגיע לאן שתרצה ותראה שיהיה בסדר

:yellow_cool1:

שטויות במיץ, אם הפלוגה מספיק טובה היא לא סופרת אף אחד מהיחטיות (ואני אומר לך את זה בתור מישהו שבתור מ"מ קיבל לבצע מעצר עם הימ"ס במקום איזה יח"טית מונפצת).

מבחינת המשימות היותר מעניינות והיציאה הביתה - כתב לך כאן מישהו לפני זה שהוא ראה איך החברים שלו ב'סיירת' דורכים אחד על השניה כדי לקבל את הסיכה ולהיראות טוב ליד המפקדים, יש דברים שהם יותר חשובים מלקבל את היציאות הטובות הביתה.

דבר אחרון בקשר לזה שהיחטיות מקבלות את המשימות היותר טובות - בתנועה האחרונה בלבנון, 14 ק"מ בלילה האחרון ביצעה גולני תנועה חטיבתית (גדוד 12, גדוד 51, פלס"ר, אגוז, עורב, חה"ן, חפ"ק מח"ט) - מי הוביל את התנועה אתה יודע ? רובאית ג' של גדוד 12 - לא אגוז, לא פלס"ר, לא נעליים - הרובאית של 12.

שמע בתור לוחם אין לי ספק שמי שיכול צריך ללכת לקרבי

בעקרון... כל מלה שעמי כתב בנושא ההוא נכונה... אין ממש מה להוסיף...הבן אדם פשוט גנב לי את המלים מהפה (עד הרגע שהוא כתב על גילאים מעבר ל21... פה שידבר בשם עצמו:) )

מנסיון אני אומר לך שמה שזה נותן לך לחיים זה דברים שאי אפשר לתאר אותם

אם זה החברים, החוויות, האופי- מבגר אותך המון וכן, גם הסיפוק

בקשר לסיפוק ולמה שצפריר כתב אז חצי נכון וחצי לא

נכון, לכל הסיירות והיחטיות יש הרבה יותר סיפוק ויש לי הרבה הערכה לאנשים שם

אבל גם בגדודים (בטח בימים כאלה עם כל הבלאגן בלבנון/עזה) יש לך את הרגעים של הסיפוק

אז רוב הזמן אם אין מבצע גדול אתה טוחן שמירות אבל בשורה התחתונה מי ששומר על המדינה הזאת זה הגדודים כי עם כל הכבוד לסיירות ולמבצעים שלהם, מי שבאמת שומר על הגבולות של המדינה הזאת ועל התחת של כל אחד פה זה הגדודים לא פחות מהסיירות

אז באמת הרבה פעמים אתה תרגיש שאתה סתם שומר כמו מניאק ולא תבין מה אתה באמת עושה פה אבל אז תבין שאם לא אתה אז איזה מחבל יוכל לחדור לארץ מלבנון/סוריה/עזה/איו"ש או לא משנה מאיפה

ואותו מעצר שאתה עושה יכול מאוד להיות שמנע את הפיגוע הבא

ואני בכלל לא מדבר על זה שבמלחמה עם לבנון או בכל מה שקורה בעזה אתה רואה בדיוק מה הגדודים תורמים למדינה הזאת

לגבי מה שכתבת על הכושר בטוח שיותר קל יהיה לך אם תבוא בכושר אבל מנסיון בתור אחד שבקושי סיים 2000 לפני הצבא אני אומר לך שכל אחד שורד בקרבי אם הוא רק רוצה

ועמי, אל תזכיר לי בכלל את ההליכה הזאת חזרה... בכיף הייתי רוצה לשכוח אותה (:

שמעו אני מעשן מבחינת כושר לא יהיה לי קשה ??

רוב האנשים בצבא מעשנים ידידי...

ולא, לא יהיה לך יותר קשה כי אתה מעשן

שמע אני מעשן והרבה ואני נחשב לבין 5 האנשים עם הכושר הכי טוב בפלוגה (לא כולל שלדג שעושים איתנו את הטירונות, ואגב גם אצלהם אני ממוצע)

תאכלס מה שמשביז זה התנהגות מגעילה של חברים שאיתך, אם מישהו מנצנץ, אם המפקד מתזז אותך, יבשים לפעמים, לסחוב דברים, שעות שינה, געגועים לחברים ולבית וכל מיני דברים שאתה תיתקל בהם תוך כדיי.

צפריר ד"א ללא ספק כתבת את התגובה הכי מפגרת שראיתי בחיים שלי,

רשמתי פה חפירה אחושרמוטה אבל מחקתי אותה בסוף כי לא צריך להיכנס לפרטים, פשוט סתם דוגמא קטנה תחפש הקלטה של הפרק בעובדה שאיתי אנגל נכנס עם גדוד 931 ותגיד שהם לא יוצאים למבצעים, וזה סתם דוגמא קטנה כן? יש עוד 1000

דיברתי על ימי שגרה, ברור שבזמן מלחמה הכל משתנה.

ומה לעשות שבגדול רוב הזמן הגדודים פשוט טוחנים עמדות ומחסומים (ואני מדבר על השנה חצי שנה הראשונה אחרי שעולים לותיקה בעיקר)

וידוי-

אני שבוז יחטיות בצורה מטורפת

לא רק בזמן מלחמה, קווים בעזה ובאיו"ש הם פינוק - גם אם טוחנים 8-8 בסיור או במחסום לרוב העבודה שם מעניינת יש מגע עם האוכלוסייה (גם ישראלית וגם פלשתינאית) בעזה יש פעם בכמה זמן מבצע גדול או סריקות במבנים באיו"ש יש כל לילה מעצר ולפעמים אפילו 2.

בקו צפון הפעילות אולי פחות מעניינת אבל יש יותר זמן לנוח, להתאמן, לחוזר לכושר מבצעי נורמלי ומה שנקרא - 'לבנות את הכוח'. אבל אתה חושב שלהיות לוחם בגדודים בצפון זה משביז ??? בוא תסביר את זה לפלוגות המצבעיות של פלס"ר גולני וצנחנים, מגלן ואגוז (לא הכשרות ולא נעליים, פלוגה מבצעית על כל הצוותים שלה גם אלה שעוד רגע משתחררים) שסוגרים 56 יום בהר דוב (יצאו באמצע יציאה של 3 ימים באמצע שבוע) וכל הזמן - רצוף עושים מארבים, היית מסתכל על הפרצוף של הצוותים האלה - ואז מדבר איתי על שביזות.

לכל מקום יש יתרונות וחסרונות. שורה תחתונה - אין כמו בגדודים (החבר'ה, האווירה, החברויות, השטויות בשגרה ובפעילות) - מספר אחד !

התשובה הכי פשוטה בעולם:

למה לא?

למה לא? הרי אם מישהו יעז להגיד פה למה לא הוא ישר יקבל שטיפה רצינית...

לא חסרות סיבות למה לא ללכת להיות קרבי

(והסיבה היחידה שאני לא הולך להיות קרבי היא הפרופיל שלי, אם הייתי כשיר הייתי הראשון שהולך לשם)

למה לא? הרי אם מישהו יעז להגיד פה למה לא הוא ישר יקבל שטיפה רצינית...

לא חסרות סיבות למה לא ללכת להיות קרבי

(והסיבה היחידה שאני לא הולך להיות קרבי היא הפרופיל שלי, אם הייתי כשיר הייתי הראשון שהולך לשם)

כמובן שהכל במידת היכולת.

אולטראס מכבי תדע לך שאני מעריץ אותך!

בכל הודעה שלך אתה עושה לי יותר חשק להתגייס (ועוד לגולני (: )

מי שלא קרא את ההודעה הראשונה שלו בנושא (הארוכה) חובה לקרוא!

לא רק בזמן מלחמה, קווים בעזה ובאיו"ש הם פינוק - גם אם טוחנים 8-8 בסיור או במחסום לרוב העבודה שם מעניינת יש מגע עם האוכלוסייה (גם ישראלית וגם פלשתינאית) בעזה יש פעם בכמה זמן מבצע גדול או סריקות במבנים באיו"ש יש כל לילה מעצר ולפעמים אפילו 2.

בקו צפון הפעילות אולי פחות מעניינת אבל יש יותר זמן לנוח, להתאמן, לחוזר לכושר מבצעי נורמלי ומה שנקרא - 'לבנות את הכוח'. אבל אתה חושב שלהיות לוחם בגדודים בצפון זה משביז ??? בוא תסביר את זה לפלוגות המצבעיות של פלס"ר גולני וצנחנים, מגלן ואגוז (לא הכשרות ולא נעליים, פלוגה מבצעית על כל הצוותים שלה גם אלה שעוד רגע משתחררים) שסוגרים 56 יום בהר דוב (יצאו באמצע יציאה של 3 ימים באמצע שבוע) וכל הזמן - רצוף עושים מארבים, היית מסתכל על הפרצוף של הצוותים האלה - ואז מדבר איתי על שביזות.

לכל מקום יש יתרונות וחסרונות. שורה תחתונה - אין כמו בגדודים (החבר'ה, האווירה, החברויות, השטויות בשגרה ובפעילות) - מספר אחד !

וואלה לא נראה לי שיש דבר יותר משביז מלשמור בעמדות 2-4 או להרקב במחסום כלשהו בטיזינבה.

הבנתי שאתה מ"מ - אולי זה שונה מלהיות חפ"ש בגדוד.

מעצרים? מבצעים? הבנתי שרק אחרי שנה שטוחנים צעירות עושים דברים כאלה..

ובקשר ליציאות - רק השבוע דיברתי עם אחד מעורב צנחנים שסיים מסלול והוא אמר לי שהוא יוצא חמשושים קבוע חוץ מפעם ב.. שצריך כוננות..

דא הסיבה היחידית שאני מתווכח איתך היא אך ורק בשביל להעלות לי את המוטיבציה כי אני כבר מתכנן איך אני אומר למ"פ שאני רוצה לצאת לג'וב....

לפי דעתי הכוונה היא רק ליכולות נפשיות כי מבחינה פיזית בגדודים כל אחד יכול להיות לוחם

מנסיון ודברים שראיתי אתה פשוט צריך להאמין ולרצות ואת החברים שלך לידך שיעזרו לך

לפי דעתי מוכנות נפשית הרבה יותר חשובה פה (בין בעלי הפרופיל המתאים)