Jump to content

צחוקים בטירונות

Recommended Posts

עם המפקדים קשה לי להאמין....

אבל תמיד יהיו תחוויות עם החברה :unsure:

אף אחד לא ציפה לצחוק עם המפקדים

אבל בלילה, באוהלים, קצת מזכיר את הגדנ"ע של הבית ספר.

אין צחוקים? אני ימות.

אין מקום בצבא בלי צחוקים, בעיקר אצל הקרביים - שים 20 אנשים בני 18 באוהל (או בחלק מהמקומות בחדרים) - נראה לך שלא יהיה מצחיק.

20 אנשים באוהל?!?!?!?!?

בקיצור כן יש צחוקים, ובחלק מהמקומות (או לפחות לחלק מהאנשים במקומות האלה) גם עם המפקדים :crazy:

מה בדיוק רע ב20 אנשים באוהל ?

יותר מזה, שאני הייתי חייל עברנו למחנה יותר קטן לטובת האימון המתקדם והיינו ישנים 25 אנשים באוהל (יותר מזה - חלק היו ישנים בחוץ ולא בתוך האוהל כי לא היה מקום)

אגב איך הולך יום אימונים בטירונות בגולני למשל (אפשר גם אחרים זה בסדר...)?

כמה שעות שינה יש בסה"כ ?

במהלך היום יש הפסקות ? של כמה זמן בערך ?

סליחה על השאלות המציקות. אני פשוט רוצה לדעת לאן אני הולך...

לא נראה לי שיש מה לפרט על כל יום כי זה מאד דינאמי ומשתנה מיום ליום.

באופן עקרוני, אתה תישן בערך 6 שעות בלילה (מינוס לפחות חצי שעת שמירה בטירונות), יש שעת ת"ש לפני השינה שזה שעה של הפסקה למקלחת ושק"ם ויש בדרך כלל חצי שעת ת"ש אחרי ארוחת צהריים (לסיגריה וקולה).

ככל שאתה מתקדם בטירונות אתה תקבל קצת יותר זמן חופשי של כמה דקות פה וכמה דקות שם.

חוץ מזה ברגע שאתה עולה על מדים אתה נהיה - עייף, רעב וחרמן - ככה שזה לא ממש משנה כמה שעות תישן בלילה, אתה תהיה עייף רוב הזמן...

בעקרון לפחות אצלנו זה 7 שעות שינה בגלל שמחלקה וחצי שומרת כל לילה 30 דקות אז הם גם צריכים לקבל 6 שעות שינה

יש זמן מטכ"לי לארוחות שזה חצי שעה לפחות, ובין ארוחה לארוחה יש פריסה שזה 15 דקות

כשאתה יוצא לסעפ"ש בד"כ זה שעה ורבע כי גם אחרי הארוחת ערב אתה צריך לקבל עוד פריסה אז פשוט מחברים בין השניים.

אצלנו בטירונות כן היה צחוקים עם המפקדים..אחרי שבוע וחצי הם השתחררו והיה הכי מצחיק.

לקראת הסוף גם היה לנו המון הפסקות ארוכות של שעתיים שלוש בערך בצהריים.

היינו מקבלים 6 שעות שינה + שעת ת"ש ואם היה שמירות של חצי שעה בלילה אז היינו מקבלים עוד שעה שזה יעני חצי שעת שמירה + חצי שעה התארגנות לשמירה (לא שיש מה להתארגן).

כשהיינו יוצאים הביתה היינו מקבלים שעת שינה נוספת.

ולקראת הסוף כבר היינו ישנים יותר.

בבא"ח צנחנים, כל 4 החודשים הראשונים של הטירונות יש חוק שעה וחצי שעת ט"ש (טרום שינה) ולא שעת ת"ש אגב, ואחרי זה 7 וחצי שעות שינה. אחרי ה4 החודשים הראשנים, 3 חודשים של אימון מתקדם זה הופך להיות כרגיל (שעת ט"ש ו6 שעות שינה).

לונה בא"ח וכאלה

בנ"מ יש שש שעות שינה ועם אתה שומר שמירת מגורים הלילה הזה אז שש וחצי שעות שינה, שעת טש שמספיקה לך לסיגריה וטלפון ופה זה ניגמר. צחוקים עם המפקדים? להה צחוקים עם החברה? ברור..

מל"ט -> שעה ו10 ט"ש -> 6 שעות שינה -> 25 דקות שמירה -> 10 דקות להתעורר ולעלות על מדים -> מסדר בוקר

בסטינגר ים צחוקים עם המפקדים, בעיקר בכיתה כשיש איזה שיעור שהם צריכים להעביר לנו. וכמובן כל היום צחוקים אחד עם השני.