Jump to content

חצי שנה גימלים

Recommended Posts

אני ועוד ארבעה חבר'ה היינו בטכני שלושה חודשים, שלושה יצאו יום ראשון והשני יצא ביום שני, יום ראשון שאחרי כולנו יוצאים ביחד לבקו"מ למיט"ב וחודש אחרי זה כולנו בחילות אחרים, אני ועוד אחד בחמ"ן אחד קרבי גבעתי או משהו כזה והשלישי עובד רס"ר חכ"ל.

שבועיים אחרי זה שמעתי שחצי מהחבר'ה שהיו איתי יצאו משם ועברו לחילות אחרים.

הכל אפשרי, וקפ"ס זה הכי מיותר שיש.

אז איך אפשר לצאת בלי קפ"ס מחיל האוויר???!

רפואי.

ת"ש.

אם אתה מגיע לימ"מ לרוב מתחשבים במה שאתה אומר...רק צריך לדבר בשכל ולא לעשות רוח.

ועמי ויוני

רק שתדעו שלא תמיד אפשר לתרום ויש אנשים שבאמת לא יכולים...

אי אפשר לזלזל בכולם.

תזכרו את זה.

ועמי ויוני

רק שתדעו שלא תמיד אפשר לתרום ויש אנשים שבאמת לא יכולים...

אי אפשר לזלזל בכולם.

תזכרו את זה.

סוף סוף תגובה לעניין.

וללוחמים הקרביים שמזלזלים בג'ובניקים,כל הכבוד לכם באמת אני הכי מכבד בעולם בן אדם שהחליט להקריב את החיים שלו למען המדינה אבל תזכרו את זה שאף אחד לא הכריח אתכם לעשות את זה וגם אם כן,תמיד אפשר לצאת.אפילו אחד שנלחם למען המדינה אין לו זכות לזלזל באף ג'ובניק כי לא כל אחד מסוגל להיות בשטח בתנאים שיש ללוחמים אין מה לעשות.

אבל בוא לא נשכח כמה דברים,בצבא מתוקן כמו שלנו בלתי אפשרי שיהיו 100% קרביים. מה לעשות צריכים את הג'ובניק "העלוב" הזה שיתקן את הטנק המקולקל כדי שלקרבי יהיה במה להילחם או לספק תחמושת ומחסניות לקרביים שיהיה להם במה לירות.

אז אולי אנחנו לא מסכנים את החיים שלנו כמוכם(ושוב כל הכבוד)אבל עדיין אנחנו אוכלים הרבה חרא וחלקנו אי אפשר לשפוט כי יש הרבה מקרים של בעיות ת"ש ובעיות רפואיות קשות שיש לאנשים שאי אפשר להעביר ביקורת עליהם.

ובנוגע ליאניס,מהיכרות שלי איתו אני בטוח שהוא לא מנסה להישתמט מהצבא.

מה לעשות אנחנו בני אדם והצבא נפל עליו בבום והוא לא ציפה לכזה הלם.

אז שכל אחד יפסיק לישלול ישר כי מה שהוא עשה לקב"ן זה בלת ברירה דבר שמתאים לבן אדם אחד לא מתאים לבן אדם אחר,בני אדם שונים ותצטרכו לקבל את זה אם תרצו או לא.

שבוע טוב.

זה ויכוח שאין לו סוף

הקרבים יגידו שהג'ובניקים הבני זונות לא עושים כלום ומעבירים שירות כמו מניאקים בזמן שהם קורעים ת'תחת.

הג'ובניקים יגידו שהקרביים קורעים ת'תחת אבל גם הם עושים משהו וגם הם תורמים וכו' וכו'.

זה ויכוח ללא מוצא.

דעתי האישית היא שאם אפשר, צריך ללכת לקרבי.

נכון, גם ג'ובניקים תורמים, והמון, בכל מיני מסגרות בצה"ל.

אבל תבינו שאין מה לעשות קרבי זה הכי, וג'ובניק מניאק שיושב על התחת כל השירות ומגרבץ אין לו בכלל זכות לדבר כמו שאנשים פה מדברים(אני לא מדבר על BUSA) אל חייל קרבי כמו יוני.

Guest עידן דורון

ברור שקרביים הם בתאכלס יותר חשובים מהג'ובניקים כי הם אלה שנלחמים.

כמו בקבוצת כדורגל השחקנים על המגרש והצוות המקצועי.

אבל גם האנשים מאחורי הקלעים חשובים לתפקוד של צה"ל. אין זכות לאף חייל להגיד שג'ובניק הוא יותר נחות אלא אם כן באמת מדובר באדם שהיה כשיר להיות קרבי ופשוט לא היה לו נוח להיות קרבי.

אם תסתכלו בתחילת הויכוח אז תראו שאף אחד לא מזלזל בתומכי הלחימה, ברור שאני צריך את החייל שמתקן את האמר"לים שיגיע עד אליי לגדר הגבול שניה לפני שנכנסים ללבנון וברור שיש המון חבר'ה שלא נחשבים קרביים אבל תורמים (אם זה במודיעין ואם זה בכל הצד הטכני והלוגיסטי בצבא) - אבל אני דיברתי על חבר'ה שיכולים לתרום יותר ולא רוצים בגלל שזה יותר קשה / לא נוח / "בא להם בבום" (דרך אגב, לכולם הצבא בא ב'בום').

דרך אגב, אתה יודע שאני עושה קוי חי"ר עם נעליים כבדות, כדי לחסוך כסף למדינה, בזמן שכל הקריה הולכת עם נעליים קלות, שנחשבות מהיותר טובות בעולם, ואין שום סיבה שג'ובניק ילך איתן?

אם אתה באמת עושה את זה אז אתה דפוק

ולמקרה שהיית רציני, אני אציע לך כמה "הצעות ייעול": אל תשתמש בשקיות חימום, אל תאכל בפריסות, אל תראה טלוויזיה ואל תפעיל חימום בחדר שלך, אל תוציאו כובעים/חולצות/רצועות לנשק של היחידה, אל תאכלו צ'ופרים ועוד ועוד ועוד. ככה תחסכו כמה שקלים לצבא.

יש דברים שהצבא מנפק לחיילים בשביל שישתמשו בהם. הצבא יכול עכשיו לנפק לכל החיילים נעלים קלות והוא לא ירגיש את זה בכלל. כל אל"מ שמשתחרר מקבל הביתה כמעט חצי מיליון שקל. הגישה שלך של "לא ללכת עם נעליים קלות בשביל לחסוך כסף לצבא" היא גישה נאיבית וצעירה מאוד.

הסברתי את עצמי לא נכון.

צה"ל נותן היום לשיריונרים נעליים כבדות, בזמן שכל הג'ובניקים בעולם מקמבנים את עצמם והולכים עם קלות בלי שום סיבה, בזמן ששיריון ותותחנים עושים קוי חי"ר עם קלות.

יש עדיין ייצוג לשער 11 בסטינגר!!!

יאניס ודין עשיתם טעות.

אהה ואתם לא יודעים איזה כיף היה מאז שהלכתם.

יש עדיין ייצוג לשער 11 בסטינגר!!!

יאניס ודין עשיתם טעות.

אהה ואתם לא יודעים איזה כיף היה מאז שהלכתם.

לא נורא אחי אני חי עם הטעות הזאת..

חח על איזו טעות אתה מדבר?

אתה נהנה מלהיות חלק ממערך הנ"מ אבל אני רואה את זה כבזבוז זמן להיות שייך לבלאי הזה

שיהיה רק בהצלחה אחי.. מכל הלב..

מה בלאי אין לך מושג בכלל מה זה מה היית שם יומיים?

לך תירה על קופסאות לוף

זה מה שתעשה 3 שנים בכל קו שלך שם

יוני הסקת וסקת

שמע זה שהצבא נותן רק לחירניקים וכאלה נעליים קלות או שאני לא יודע בידיוק מה הקריטריונים לקבלת נעליים קלות, ושהשיריונרים מקבלות כבדות זה ידוע והזוי.

אבל בתכלס שהבאתה פה את הדוגמא הכי מפגרת.. אפשר לחשוב שגגבניקים מקבלים לטירונות נעליים קלות.. זה שאתה מורעל על הנעליים זה בעיה שלך, כמו שאמרתי לצבא לא תהיה בעיה אם גם לך כמו לשאר העולם יהיו נעליים קלות, דבר איתי אני יארגן לך

אני ממש לא מורעל על הנעליים שלי, פשוט התרגלתי אליהן, ואני לא ממש מתאמץ להשיג קלות.

הקטע הוא שכל ג,ובניק היום שתראה בקריה כמעט הולך עם קלות, בזמן שבשריון ותותחנים ממש לא נדיר לראות חיילים עם כבדות.

הצבא חוסך על חשבוננו בזמן שהג'ובניקים חיים יותר טוב, כי הם מנהלים את כל עניין הלוגיסטיקה.

העובדה היא שאני ישן עם עוד 7-8 אנשים בחדר על בסיס כמעט קבוע, ושהתנאים שלי חרא, בזמן שרוב הג'ובניקים שראיתי ישנים במיטות כפולות ומקבלים תנאים הרבה יותר טובים.

אני פשוט נתתי דוגמא בעניין הנעליים, זה הכל.

הג'ובניקים פשוט יודעים לקמבן את עצמם..

אז תקמבן את עצמך גם כן. זאת לא בעיה גדולה. כל מה שצריך זה לקרוע את הנעליים ולהחליף את הישנות באפסנאות.

לא נדיר לראות חיילי שריון עם כבדות? גם בקריה ובצריפין לא נדיר בכלל לראות חיילים עם כבדות.

אני לא מדבר איתך על מה שאני יכול לעשות לארגן לעצמי, ארגנתי לעצמי מספיק דברים.

הקטע הוא שצה"ל מדגם יותר את הג'ובניקים, במקום לתת כבוד לאנשים שנותנים בשבילו יותר.

לא הגיוני שאנשים בח"א ישנו בסוג של בית מלון, ויקבלו את כל התנאים בעולם, בזמן שצה"ל לא מספק לכל הלוחמים שלו תנאים בסיסיים, וציוד בסיסי.

אני לא מדבר איתך על מה שאני יכול לעשות לארגן לעצמי, ארגנתי לעצמי מספיק דברים.

הקטע הוא שצה"ל מדגם יותר את הג'ובניקים, במקום לתת כבוד לאנשים שנותנים בשבילו יותר.

לא הגיוני שאנשים בח"א ישנו בסוג של בית מלון, ויקבלו את כל התנאים בעולם, בזמן שצה"ל לא מספק לכל הלוחמים שלו תנאים בסיסיים, וציוד בסיסי.

ח"א זה לא דוגמא.

אני מחיל ירוק, הבסיס בצריפין והתנאים שלנו לא אטרקציה בכלל (ועדיין הם התנאים הכי טובים מבין כל הבסיסים של החיל שלי). נכון שבקריה יש תנאים חלום אבל זאת בכל זאת הקריה, זה בסיס מטכ"ל. הרמטכ"ל וכל האלופים משרתים שם אז בטח שיהיו שם תנאים יותר טובים.

לגבי היחידה שלך- אל תשכח 2 דברים: דבר ראשון שאתם נמצאים הרבה בשטח, עולים ויורדים מקווים, אימונים ותרגילים. בקיצור אין לכם בסיס קבוע כמו רוב היחידות.

ודבר שני- שיריון זה בלאי :)

בדבר אחד אני מסכים איתך חלקית- "הקטע הוא שצה"ל מדגם יותר את הג'ובניקים, במקום לתת כבוד לאנשים שנותנים בשבילו יותר." אצלנו למשל, כל הבסיס יצא לפרוייקט תגלית ויש אנשים שבקרוב כבר יוצאים פעם שניה. יש קורסים וכל מיני צ'ופרים שהג'ובניקים מקבלים והם לא צריכים לקבל.

בוסה ויאניס יש לי שאלה קצרה

לא קראתי הכל

אם היה בכם רצון לשרת בקרבי, יש לכם פרופיל להגיע לקרבי?

כי וואלה אם כן אז אין לכם בכלל זכות דיבור בנושא הזה

בוסה ויאניס יש לי שאלה קצרה

לא קראתי הכל

אם היה בכם רצון לשרת בקרבי, יש לכם פרופיל להגיע לקרבי?

כי וואלה אם כן אז אין לכם בכלל זכות דיבור בנושא הזה

רצון יש

יכולת יש

נ"מ בלאי

לא תודה..