Jump to content

חצי שנה גימלים

Recommended Posts

ויאניס

לא המצאתי שום בעיות עובדה שהייתי שם חודש וחצי ולא היה לי פתור אחד ואתה יודע שזה לא ממש בעיה להשיג לחצי מחלקה אצלנו היה פתור מריצה.

ויצאתי על בעיות תש שבאמת יש ובגללם הלכתי לנ"מ ולא משהו יותר קרבי.

באמת שנהנתי בחודש וחצי הזה גם שהתבאסתי על כל מיני דברים באותו רגע אחר כך לקחתי הכל בסבבה והתחברתי לאנשים שם ובגלל זה קצת מבאס לעזוב)

ובלי קשר אני עדין נשאר בחיל אויר ואני הולך להיות איזה משהו עם שיבוצים של כל הלוחמים בחיל אויר שזה בעיקר נ"מ

וואלה לא המצאת כלום.. גמני לא.. ואני לא מדבר על הריצות.. כי זה סתם חרטא וממש בקטנה..

יש לך בעיות ת"ש.. ובאמת שאני לא אומר שאתה משקר..

אבל כל הקטע זה שהיית הרבה מתבכיין כמה חרא לך וכמה אתה מת לעזוב וכמה המקום מסריח בלי שום קשר לת"ש.. אבל על גבי הפורום כדי להוציא אותי קטן אתה בא ואומר כמה הכל טוב ויפה שם..

וכל הקטע עם החברים? וואלה גם לי היה מאוד קשה עם זה מה גם שלא נתנו לי אפילו הזדמנות להפרד ממכם כי תכלס בברקן שלנו היו אנשים ענקיים שהתחברתי אליהם והיה קשה להפרד.. אבל אין מה לעשות בסופו של דבר.. רציתי יותר קרבי לא יצא אז נתרום כמה שאפשר ונעשה את המקסימום במקום אחר

וואלה לא המצאת כלום.. גמני לא.. ואני לא מדבר על הריצות.. כי זה סתם חרטא וממש בקטנה..

יש לך בעיות ת"ש.. ובאמת שאני לא אומר שאתה משקר..

אבל כל הקטע זה שהיית הרבה מתבכיין כמה חרא לך וכמה אתה מת לעזוב וכמה המקום מסריח בלי שום קשר לת"ש.. אבל על גבי הפורום כדי להוציא אותי קטן אתה בא ואומר כמה הכל טוב ויפה שם..

וכל הקטע עם החברים? וואלה גם לי היה מאוד קשה עם זה מה גם שלא נתנו לי אפילו הזדמנות להפרד ממכם כי תכלס בברקן שלנו היו אנשים ענקיים שהתחברתי אליהם והיה קשה להפרד.. אבל אין מה לעשות בסופו של דבר.. רציתי יותר קרבי לא יצא אז נתרום כמה שאפשר ונעשה את המקסימום במקום אחר

דבר ראשון זה ממש לא כדי להוציא אותך קטן אמרתי מהתחלה שלהיות בנ"מ זה חרא הקו שם על הפנים בטח שאתה בצפון שאין שם כלום.

אני לא יפתח פה דיון אם התבכינתי או לא ואתה מוזמן לשאול כל אחד ממי שהיה איתי במחלקה אבל עם זה שנהנתי שם בתקופה האחרונה אתה לא יכול להתווכח

כמה שלפעמים היה חרא אחר כך לקחתי הכל לטובה.

אם הייתי כזה סובל שם מהתחלה הייתי יוצא על השבוע הראשון באתי לשם אחרי שויתרתי על פתור מקרבי שיכלתי להחזיר אותו מתי שאני רוצה אז חיכיתי לצאת בשלב יותר מאוחר ותאמין לי שלא היה אכפת לי לצאת משם גם בסוף הטירונות.

אני ועוד ארבעה חבר'ה היינו בטכני שלושה חודשים, שלושה יצאו יום ראשון והשני יצא ביום שני, יום ראשון שאחרי כולנו יוצאים ביחד לבקו"מ למיט"ב וחודש אחרי זה כולנו בחילות אחרים, אני ועוד אחד בחמ"ן אחד קרבי גבעתי או משהו כזה והשלישי עובד רס"ר חכ"ל.

שבועיים אחרי זה שמעתי שחצי מהחבר'ה שהיו איתי יצאו משם ועברו לחילות אחרים.

הכל אפשרי, וקפ"ס זה הכי מיותר שיש.

אז איך אפשר לצאת בלי קפ"ס מחיל האוויר???!

כי עכשיו אתה מבזבז את הזמן שלך, וגם אח"כ אתה תבזבז אותו.

וכחס וחלילה יגיע לך פעם משהוא בחיים, יבוא חוקר מאנייק כמוני יגלה שהיו לך ימבה בעיות בעבר (לא משנה ששסתם המצאת אותן ) ויזיין לך את התחת.

אישית, אני חייב לציין שזה דבר הראשון שאני בודק.

למה ? כי אני שונא את כל העלוקות שמחפשים רק איך להתחמק ואיך לא לתרום.

אז כשיש לי הזדמנות, אני דואג שהם ישלמו על זה ( והם משלמים בגדול )

וזה רק דוגמא קטנה.

ויש עוד המונים שחושבים כמוני.

"הצבר"

אתה לא רואה את זה אבל אני משתחווה עכשיו להודעה שלך

ולמשתמטים לא תהיה תקווה

אתה לא רואה את זה אבל אני משתחווה עכשיו להודעה שלך

ולמשתמטים לא תהיה תקווה

וואלה אם הייתי רוצה להשתמט הייתי משתמט תוך שניה

מה שהייתי צריך לעשות זה רק להגיד "כן" ואני בחוץ

אני יעשה את ה36 חודשים שלי כמו כולם..

רק שלצערי זה יהיה על תקן אחר.. של פרופיל 45..

מה אתה מזיין ת'מוח על לצערי ???

כתבת בעצמך שעבדת קשה כדי שתוכל לשקר ולקבל פרופיל 45 בחוואה - קראת מהמרים באינטרנט, עשית הצגות לקב"ן.

וזה שיכול להשתמט תוך שניה ולא עשית את זה לא הופך אותך לגבר, לא להשתמט זה המינימום הנדרש, זה לא הופך אותך למשהו מיוחד, כל חייל בצבא יכול לצאת תוך שניה אם הוא ממש ירצה

מה אתה מזיין ת'מוח על לצערי ???

כתבת בעצמך שעבדת קשה כדי שתוכל לשקר ולקבל פרופיל 45 בחוואה - קראת מהמרים באינטרנט, עשית הצגות לקב"ן.

וזה שיכול להשתמט תוך שניה ולא עשית את זה לא הופך אותך לגבר, לא להשתמט זה המינימום הנדרש, זה לא הופך אותך למשהו מיוחד, כל חייל בצבא יכול לצאת תוך שניה אם הוא ממש ירצה

אני עשיתי רק כי לא רציתי להשאר בנ"מ

אם היית קורא את הנושא הייתי מבין אידיוט

wellcome to the fucking I.D.F

הצבא זה לא תוכנית כבקשתך, אם כל אחד בצבא היה עושה רק את מה שטוב לא אז הצבא היה קורס.

אם לא טוב לך בנ"מ אז אתה הולך לעשות בית זונות בקריה מתוך בחירה - אין שום הבדל בינך לבין כל משתמט אחר

wellcome to the fucking I.D.F

הצבא זה לא תוכנית כבקשתך, אם כל אחד בצבא היה עושה רק את מה שטוב לא אז הצבא היה קורס.

אם לא טוב לך בנ"מ אז אתה הולך לעשות בית זונות בקריה מתוך בחירה - אין שום הבדל בינך לבין כל משתמט אחר

אין מה לעשות אני לא רוצה לסבול 3 שנים מהחיים שלי מחוסר מעש

אני יותר מדי אוהב את עצמי? יש מצב

לא נתנו לי להיות גולני גבעתי צנחנים אז וואלה לא בזין שלי גם להיות בנ"מ

ותקרא לזה איך שאתה רוצה.. אני גאה במה שאני ואתה יכול לקפוץ לי 1000 פעם

ואללה לא רואה אף אחד מימכם

שם זין עליכם וגם על כול הצבא הזה

גם אני ייתן שירות מלא למדינה שלי כי היא בכל זאת שלי

אבל היא לא שווה שאנ י יתאמץ בשבילה ושאני יחרף את נפשי בשבילה. זה המצב.

אז אל תזיינו לי תמוח עם הזיוני שכל הפטריוטים שלכם אה? גאה בכל הלוחמים ומצדיע לכל אחד מיהם שמגיע למחסן שלי ומגיע לכול אחד מימכם כל הכבוד. אבל אני יעשה מה שבזין שלי ושם על כולם אלף זין סלמתק?

חוץ מכל אלה, אני ג'ובניק מת אני עושה יומיות חצי שעה מהבית מ8 בבוקר עד 1 בצהריים ואני עובד ומפרנס לעצמי תתחת ומזיין את חברה שלי כול לילה כה? אבל בלעדיי לא היה לכם מה ללבוש לא היה לכם איפה לשים תמחסניות איך להגן על הראש ובמה לישון בלילה. אז זדיינו

אבל היא לא שווה שאנ י יתאמץ בשבילה ושאני יחרף את נפשי בשבילה. זה המצב.

רגע, והדם של הלוחמים יותר זול? לחיים שלהם אין ערך?

הדם שלי יותר זול משלך?

שניה, שכחתי, הרי הדבר הכי חשוב בעולם הוא שתעבוד, שתהיה תמיד נקי, שתוכל לראות את חברה שלך כל יום..

ועם כל הכבוד ללוגסטיקה, יש מספיק אנשים שבאמת לא יכולים להיות קרביים שיעשו את התפקיד שלך.

ויניס, אתה סתם בכיין.

לא ניסית בכלל לצאת מביסנ"מ לתפקיד קרבי אחר לפי מה שאתה רושם כאן.

ויודע מה, גם אם ניסית, בסופו של דבר אם צה"ל גייס אנשים לנ"מ על תקן קרבי הוא באמת צריך אותם.

Guest עידן דורון

זה כבר לא יעזור העליהום שאתם עושים עליו.

מה גם שאם הוא היה נשאר שם - הוא רק היה מזיק. כי עדיף חייל אחד פחות מאשר חייל ממורמר שלא רוצה להיות שם.

חוץ מזה, גם ג'ובניק יכול לתרום. אומנם הוא באמת לא אוכל חול, זוחל בבוץ, ורץ קילומטרים באמצע השרב, אלא יושב במשרד הממוזג - אבל הוא חלק מהמערך של צבא ההגנה לישראל ובלעדיו צה"ל לא היה יכול לתפקד כמו שלא היה יכול לתפקד בלי חיילים בשטח.

חוץ מזה, גם ג'ובניק יכול לתרום. אומנם הוא באמת לא אוכל חול, זוחל בבוץ, ורץ קילומטרים באמצע השרב, אלא יושב במשרד הממוזג - אבל הוא חלק מהמערך של צבא ההגנה לישראל ובלעדיו צה"ל לא היה יכול לתפקד כמו שלא היה יכול לתפקד בלי חיילים בשטח.

מעטים מאוד הג'ובניקים שבאים לתרום.

יש אלפים על גבי אלפים של חיילים שכל התפקיד שלהם בצה"ל הוא לבזבז כסף ומשאבים למדינה, כדי שהם יקבלו אחרי צבא תעודת שחרור מסכנה.

מעניין איזה ציוד היו מקבלים המילואמניקים במלחמה האחרונה אם האפסים האלו לא היו בצבא.

רגע, והדם של הלוחמים יותר זול? לחיים שלהם אין ערך?

הדם שלי יותר זול משלך?

שניה, שכחתי, הרי הדבר הכי חשוב בעולם הוא שתעבוד, שתהיה תמיד נקי, שתוכל לראות את חברה שלך כל יום..

ועם כל הכבוד ללוגסטיקה, יש מספיק אנשים שבאמת לא יכולים להיות קרביים שיעשו את התפקיד שלך.

ויניס, אתה סתם בכיין.

לא ניסית בכלל לצאת מביסנ"מ לתפקיד קרבי אחר לפי מה שאתה רושם כאן.

ויודע מה, גם אם ניסית, בסופו של דבר אם צה"ל גייס אנשים לנ"מ על תקן קרבי הוא באמת צריך אותם.

חתיכת אפס אל תדליק אותי סתם על דברים שאתה לא יודע..

ותפסיק לשפוט אנשים סתם ככה..

וואי יוני איזה מורעל נהיית , כולי גאווה :)

חכה עוד שנה שנתיים או שתעבור חודש כמו החודש מילואים האחרון שלי ,

כל עוד הבן אדם בצבא, זה בסדר , מה שלא בסדר שהוא יישב סתם בבית על "מחלה" שאין לו

ועוד משפט אחרון

במלחמה האחרונה , גם תומכי לחימה שפכו את דמם

בונא יוני אתה מזיין תמוח בערימות

אני אמרתי משהו על הלוחמים? להיפך מצדיע לכול אחד שהצליח לשרוד ועבר את הכול והוא לוחם וכשאני רואה לוחמים עם נשק כולי גאווה

אבל בשורה התחתונה? עם היה לי זמן לשבת אחד אחד אני בטוח שהתמונה הייתה - האנשים האלה באו ממקום של רעל אחושרמוטה וזה יפה אבל שום דבר לא יוצא מיזה. הרי הצבא זה מסגגרת מחורבנת שלא תיתן להם כלום בחזרה והמדינה הזאת לא שווה כלום ממה שהם נותנים לה. ואני לא הייתי מוכן להיות חלק מהחרא הזה

והכי הרבה מיכל אלה אל תזיין לי תשכלל ביכללללל על הזיוני מוח של המילואימניקים כי עם כבר היו כשלים אז הם אצל הרמטכל והאלופים והתתי אלופים שלא נתנו פקודות נכונות כי כשאני בתור גובניק מת כן כן יצאתי בשעה שתיים בליחלה לקו כחול כדי לתת למילאומניקים האלה מדי ב חדשים ונעליים קלות וווסטים ומחסניות למקוצר המזדיין שאני ניפקתי להם כשלידי נופלות קטיושות מזדיינות אז אתה לא הייתה פה כדי להגיד כוטל הכבוד כןןן? אז חדל בכל הכלים ותפסיקו לבלבל תביצים

הצבא לא צריך לתת לך כלום, אולי חוץ מאיזה קורס מצילים נחמד לפני שחרור, או השלמת בגרויות.

אתה באת לתרום למדינה, לא המדינה לך, ובלי "הפרייארים" שמסכימים לוותר על החברה, העבודה והחברים לא היית יושב עכשיו וכותב בפורום.

דרך אגב, אין לי שום בעיה עם תומכי לחימה. ההפך, אני מעריץ אנשים שלמרות בעיות רפואיות ות"ש קשות הם מסכימים לתת עבודת קודש.

לא היו מטוסים בלי הטייסת, ולא היו טנקים בלי חולית טנקים- כי אלו אנשים שמסכימים לוותר ויתורים אדירים בשביל הצבא.

אני לא מעריך ג'ובניקים שיש עוד אלפי עובדי רס"ר, אחראי דלת ימנית בכיתה השמאלית, ושאר בעלי תפקידים שיכולים להחליף אותם בכיף, והם סתם מבזבזים כסף למדינה, במקום לתרום לה.

דרך אגב, אתה יודע שאני עושה קוי חי"ר עם נעליים כבדות, כדי לחסוך כסף למדינה, בזמן שכל הקריה הולכת עם נעליים קלות, שנחשבות מהיותר טובות בעולם, ואין שום סיבה שג'ובניק ילך איתן?

וזו רק אחת מאלפי דוגמאות של בזבוז כספי מדינה של ג'ובניקים שהקרביים לא מרשים לעצמם.

הרי החשיבה שלהם כל כך סוציומטית, שהם חושבים שהצבא בא לתרום להם במקום ההפך.

בונא יוני אתה מזיין תמוח בערימות

אני אמרתי משהו על הלוחמים? להיפך מצדיע לכול אחד שהצליח לשרוד ועבר את הכול והוא לוחם וכשאני רואה לוחמים עם נשק כולי גאווה

אבל בשורה התחתונה? עם היה לי זמן לשבת אחד אחד אני בטוח שהתמונה הייתה - האנשים האלה באו ממקום של רעל אחושרמוטה וזה יפה אבל שום דבר לא יוצא מיזה. הרי הצבא זה מסגגרת מחורבנת שלא תיתן להם כלום בחזרה והמדינה הזאת לא שווה כלום ממה שהם נותנים לה. ואני לא הייתי מוכן להיות חלק מהחרא הזה

והכי הרבה מיכל אלה אל תזיין לי תשכלל ביכללללל על הזיוני מוח של המילואימניקים כי עם כבר היו כשלים אז הם אצל הרמטכל והאלופים והתתי אלופים שלא נתנו פקודות נכונות כי כשאני בתור גובניק מת כן כן יצאתי בשעה שתיים בליחלה לקו כחול כדי לתת למילאומניקים האלה מדי ב חדשים ונעליים קלות וווסטים ומחסניות למקוצר המזדיין שאני ניפקתי להם כשלידי נופלות קטיושות מזדיינות אז אתה לא הייתה פה כדי להגיד כוטל הכבוד כןןן? אז חדל בכל הכלים ותפסיקו לבלבל תביצים

"אל תשאל מה המדינה יכולה לעשות בשבילי, שאל מה אני יכול לעשות בשביל המדינה." - הכי ישן, הכי נדוש, הכי נכון

אף אחד לא אומר אני התגייסתי בשביל שהצבא ייתן לי וייתן לי. עם זה היה הציפייה שלי ההיתי יוצא מהצבא על היום הראשון

תאמין לי שהצבא עושה עלייך כולכך הרבה כסף הרבה יותר מאשר הג'ובניקים הסוציומטים שאתה כולכך שונא מבזבזים לו. אתה לא יודע עד כמה זה גוף מושחת ומגעיל שלא מוכן לתת כלום לאנשים שעושים בישבילו כולכך הרבה. אתה ברעל וזה מצויין והלוואי עלינו עוד הרבה כמוך אבל מישהו עם עיניים קצת יותר מפוכחות יידע את האמת כמוני. ואתה עושה קו חיר עם נעליים כבדות אז אתה פרייאר רצח כי לצבא יש כמות עודפים בציוד שלא תבייש שום חנות שלא הולך לה. "לבזבז למדינה כסף" חח זה נחמד, כי הכסף שאתה בתור לוחם או אני בתור חייל לא יבזבז למדינה יילך בסופו של דבר לכיס הפרטי של ראש הממשלה או לילדי ישיבות שלא מתגייסים ביכלל. אז מה הקאץ'?

עמי.. הגישה הפטריוטית הזאת יפה וכאלה, אבל התכלס-לתת שירות קרבי שלוש שנים לקרוע תתחת ולהיות שותף למלחמות וכאלה לתת את החיים שלי למדינה כדי שאחרי השיחרור אני יחפש את עצמי במדינה אבודה וחסרת תיקוות שלא מציעה ולא נותנת כלום למי שנתן את החיים בישבילה - חוץ מעבודה כמתדלק ועוד כמה אלפי שקלים מסכנים שיעזרו לי רק לקנות אוכל בחודש הראשון.

הרי השורה התחתונה היא כזאת-אתם עכשיו ברבאק של השירות הקרבי אתם נהנים אתם אוהבים את התפקיד וזה יפה-אבל לכו לכול לוחם משוחלרר לא משנה שייטת שלדג גדוד 13 או שיריון ונ"מ הוא יגיד לכם דבר פשוט-נתתי לצבא את החיים שלי, קיבלתי מהצבא זין לתחת. וככה חודש אחרי השיחרור כולם בורחים לארה"ב לעבוד ולחפש את עצמם בהודו ובתאילנד.

אז הזיוני שכל הפטריוטים לא יעזרו בויכוח הזה.

זה לא זיוני שכל, יש המון אנשים שבאים לצבא לא כדי לקבל ממנו משהו עכשיו ולא כדי לקבל ממנו משהו אחר כך, לא מצפה מהצבא לתת לי משהו שאני אשתחרר.

באיזה נושא של אלדד כאן כתבתי בדיוק מה הצבא נותן לך - אתה מתבגר, אתה לומד, אתה מקבל אחריות, אתה מתפתח ברמה האישית, אתה צובר חוויות, אתה מכיר אנשים מדהימים, אתה פוגש ומכיר את כל הצדדים בחברה הישראלית.

למזלנו יש מספיק אנשים שבאים לצבא רק כדי להגן על המדינה, לא יותר מזה, לא פחות מזה אלא רק בשביל זה - להגן על המדינה בלי לקבל כלום ואין בזה שום דבר רע.

וממש לא כולם בורחים לחו"ל לחפש עבודה, כולם לוקחים את המנוחה שלהם ורואים עוד דברים חוץ מהצבא, אבל לא חושב שיש מישהו שיכול לכעוס על הצבא כי אחרי השיחרור הוא לא קיבל את העבודה שהוא רצה או משהו.

באנו, תרמנו את השלוש שנים שלנו (או חמש במקרה שלי) קיבלתי הרבה דברים לאישיות ולעצמי מעצם הדברים שעשיתי בצבא (ובשאיפה שעוד אעשה).

על מה בדיוק אתם מדברים שהמדינה לא נותנת לכם כלום?

מה אני אגיד לכם, שיהיו לכם חיים "אזרחיים" נעימים בחו"ל.

וואלה, אם לא היו את כל החיילים ברעל אז הצבא שלנו היה נראה זוועה.

כי דוגרי, הסיטואציה הכי מגעילה שיש זה להתחיל את הנסיעות למוצב שלך ביום ראשון כשכולך שמח וטוב לך לחזור לצבא,

כשלידך עומד ג'ובניק עם נעלי ספורט בגלל פטור או "פטור" והחולצה של ה-א' בחוץ.

ולהיות שבוע אחד מסכן בצריפין ולראות חיילים שעושים יומיות דוחפים בתור לאוטובוס כאילו הם לא ראו בית 35 יום.

ולהיכנס לחדר בבסיס מסויים ולראות שאנשים נועלים את הארוניות והתיקים שלהם עם 80 מנעולים, ולא בשביל שלא יגנבו להם ציוד- אלא "כי אני שונא שלוקחים לי אוכל בלי לבקש", ולעזעזל, מדובר בחברים שלך. חיילים כמוך!

ולפגוש חיילים שזורקים עליך זין גם כשאתה סוחב נשק ושני תיקים מפוצצים,

בידיעה שאי שם במוצב שלך, החיים של הלוחמים קשים פי כמה וכמה והם לא מתלוננים בכמות כזו, ובטח שלא על דברים כאלה.

אז הצבא שלנו מתחלק לשלושה עולמות:

1. הקרביים+התומכים (כי וואלה, מבחינתי חלק מהתומכים הם לוחמים לכל דבר ומי שמתמלא בשאלות- זה לא המקום להסבר).

2. הג'ובניקים- שבאמת שאני מעריכה וגם בהם יש צורך, אחרת הם לא היו קיימים בצבא.

3. הממורמרים- קבוצה שמורכבת מכל הקבוצות.

ובשורה תחתונה

תפסיקו לצפות לתמורה כלשהי. אתם מקבלים זכויות ובמקביל יש לכם חובות. שאחת החובות החשובות ביותר היא לעשות שירות צבאי, גם אם זה מינימום של שירות. אבל תעשו אותו בחיוך ועם אהבה ועם ערכים. ותעריכו את מי שאיתכם ואת הצבא ואת התפקיד שלכם. אני מאחלת לכל אחד ואחת מכם שתהיה לכם גאוות יחידה ורעל תמידי, כי זה עושה הבדל של שמיים וארץ בשירות, בשביל עצמכם.

יש אנשים שנלחמים בשביל להתגייס לצבא ועושים את זה בסופו של דבר בהתנדבות, ורק מהשבוע האחרון יש לכם שתי דוגמאות חיות בפורום הזה (בן וליגל).

אז תפסיקו להתלונן ואם זה דורש גם קצת סבל אז תעמדו בזה בכבוד. כי אם אתם לא עושים את המינימום שבחובות שלכם אז אל תפתחו דרישות על זכויות.

באמת שאין לי יותר מה להוסיף חוץ ממה שיוני ועמי אמרו

אני עכשיו באימונים וואלה אני סובל, קשה, קר, לא נוח והיחס של המפקדים די גרוע בטירונות/אימון מתקדם. אבל כל דבר שאני עושה גורם לי גאווה שאני עושה משהו עם עצמי ולא מתחבשן בקריב או בצריפין. ואני יודע שכשאני יקבל את הכומתה אני בכלל יהיה גאה וכשאני יעלה לקו ויעשה משהו אז עוד יותר. וכשאולי אני יהיה מפקד אני מאמין שזה הדבר הכי מספק בעולם.

אז לדעתי הכי חשוב בשירות קרבי זה הסיפוק העצמי שיש. כשאתה עושה דברים שלא חשבת שתעשה בחיים.