Jump to content

מנספורד ופרייס בראי בניית הסגל

קמחי

Recommended Posts

57 דקות לפני, תמיר8 said:

מכבי אחרי שנתיים של מקום שלישי, שנה שעברה הקבוצה סיימה 10 נקודות הפרש מתחת למוליכה והשנה מכבי מובילה את הליגה ב10 הפרש ובנוסף רשמו עונה מוצלחת באירופה אז אי אפשר להגיד שהצוות המקצועי החדש לא הצליח וגרם לשינוי לטובה.

לגבי הנקודות חולשה שיש לשפר? אין עוררין ואין ויכוח, זה מצוין שאנחנו בעמדה בה אנחנו יכולים לבצע עוד ריענון בסגל ולקחת את הקבוצה למקום הרבה יותר טוב.

גם ג׳ורדי קרויף כמנהל מקצועי הביא את פידלף, מראבל ועדן בן בסט כשחקני חיזוק בעונות אליפות. אין דבר כזה מושלם.

ריענון? אין בלמים ראויים, אין מגן ימני, אין קשר 10 ראוי ואגף ימין להשכרה.

לפני3 שעות , קמחי said:

ריענון? אין בלמים ראויים, אין מגן ימני, אין קשר 10 ראוי ואגף ימין להשכרה.

מכבי חיפה בקיץ הקודם, אחרי שתי אליפויות, הביאה מגן ימני, מגן שמאלי, שני בלמים וחלוץ - כולם זרים וכולם להרכב (סונדגרן, סק, בטובינסיקה, קורנו ופיירו). הם הביאו חצי הרכב חדש למרות שהם היו הכי טובים בארץ, אפשר לקרוא לזה רענון, אפשר מהפכה יו ניים איט.

זה מה שאני מצפה ממכבי לעשות בקיץ הקרוב, להביא כמה שחקנים זרים לעמדות חלשות בסגל, בנוסף לישראלים מובילים כמו מדמון, יחזקאל ושועה/יונה/גנאח לבחירתכם. זה לגמרי אפשרי

בשביל להגדיר את הקיץ הקרוב כמוצלח למנספורד יש שתי משימות
להחתים את בכר, ולהביא 4 זרים טובים שישחקו בהרכב ולא יחממו ספסל.

לפני21 שעות , אלק נילאש said:

חייב לשאול, וזה ספציפית אליך אבל יכול להיות לכל אחד פה, אם הכל כל כך כל כך שחור אז איך אתם מסבירים את התוצאות? מעל 80% בליגה ושמינית גמר קונפרנס, שבעונה רגילה עם בלומפילד, היה צריך להיות לפחות רבע. קצת לא מסתדר עם גודל הטענות והאכזבה. מה הציפייה? כאילו, אם מזה כל כך מאוכזבים אז מה נראה לכם יעד ריאלי לכל עונה? מכבי שלקחה אליפות בגשם עשתה 82.5% הצלחה, גם אז הייתה ליגה חלשה (תמיד יש, אבל זה דיון אחר), מה אתם מצפים שיהיה? 2% זה ההבדל בין האלופה הכי דומיננטית בהיסטוריה לכישלון קולוסאלי? ועוד לא דיברתי על ההישגים באירופה של איביץ'. אין הלימה בין גודל הטענות לגודל ההישגים, רחוק מאוד מכך....

נראה לי שאיבדנו קצת פרופרוציה, סליחה על המילה. יש הרבה טענות נקודותיות (וענייניות) אבל איכשהו השלם עובד לא רע בכלל ומצליח, גם אם לפעמים בג'עג'וע, לספק את הסחורה.

בעיניי אגב, זה נטו בעיה של ההגנה. עם בלם זר אחד טוב וההגנה כבר לא כזו פריכה ואז אין את ההפסדים האלה לאולימפיאקוס או אתמול, ופתאום כולם מבינים שאלו "טענות אווירה" שגורמות להרגיש שהכל כך נורא בגלל גודל הבאסה מהמשחקים הספציפיים. אובייקטיבית, אם העונה תסתיים בצלחת, זו אחלה עונה שהלוואי ותהיה כל שנה.

אני חושב ששנינו מסכימים לגבי רוב הדברים אבל מציגים אותם באופן שונה.

עיקר הטענות שלי, שגם הן היו מסוייגות, נוגעות להגנה ולזרים. 

לא להאריך חוזים לרוב השחקנים שמסימיים חוזה אולי למעט דוידזאדה, דן ביטון(לרוטציה הוא נחמד) וערן כמובן

להביא 2 מגינים ימניים, 2 בלמים זרים, קשר באמצע, שוער וקיצוני ימני.

37 דקות לפני, erantheking21 said:

לא להאריך חוזים לרוב השחקנים שמסימיים חוזה אולי למעט דוידזאדה, דן ביטון(לרוטציה הוא נחמד) וערן כמובן

להביא 2 מגינים ימניים, 2 בלמים זרים, קשר באמצע, שוער וקיצוני ימני.

מי השחקנים שמסיימים חוזה?.. 

להנחית פה 4 זרים ברמה גבוהה בזמן מלחמה זה יהיה מאתגר עד בלתי אפשרי,

עבור הזרים שמגיעים מבחוץ יש כאן מלחמה פעילה.

13 דקות לפני, כהן said:

מי השחקנים שמסיימים חוזה?.. 

איזה 13 שחקנים בערך

סבוריט, כהן, דוידזאדה, גולסה,טננבאום,מוסקרה, ייני, ניר ביטון, לוקאסן, דן ביטון, דוידזאדה, זהבי וקארצב המושאל..שגם איתו יצטרכו להגיע להבנת רכישה ולא בטוח מה יקרה איתו.

יש כאלה שיש להם חוזה כמו יוני, בונדוסו, אדו שלא ברור מה יהיה המצב איתם ורוב הסיכוים שלא ישארו, גם תורג'מן אולי ייצא לאירופה.

זה נהיה דלפ להגיד שאני משאיר את סאבוריט? כן, גם כזר.

ביחד עם דוידזאדה (ולגביי ייני וזהבי מיותר לציין, מבחינתי שיישארו בסגל עד גיל 60).

8 דקות לפני, car.garsia said:

ביחד עם דוידזאדה (ולגביי ייני וזהבי מיותר לציין, מבחינתי שיישארו בסגל עד גיל 60).

מבחינה סנטימנטלית נטו אני משאיר אותו עד הפרישה ואם הוא ירצה אז גם לאחריה. אבל מנקודת מבט כדורגלנית אני מאוד מתלבט עם עצמי.

21 דקות לפני, car.garsia said:

רק אם אין ברירה(מלחמה)

מגיע לנו יותר מצטער.

ויטור הראשון והחתמה נוחה.

שגיב יחזקאל.

אזרוח סבוריט (הוא לא מספיק שנים פה? בלי טובות?).

5 זרים חדשים להרכב.

בהצלחה במוקדמות הצ'מפיונס.

בשורה התחתונה יש פה קבוצה שסיימה מקום 3 בשנה שעברה עם 0 תארים ועונה אירופית שנגמרה מהר מאוד (כן, זוכר, ניס)

אל מול קבוצה שהיום במקום הראשון, עם שמינית גמר קונפרנס, גביע הטוטו מול היריבה הישירה שלנו (מעניין ת׳תחת) ושלשול מפואר בלפחות 3 משחקי מאני טיים השנה.

אין לי ספק איזה מ2 הקבוצות אני מעדיף.

39 דקות לפני, erantheking21 said:

רק אם אין ברירה(מלחמה)

מגיע לנו יותר מצטער.

לא יודע אם מגיע לנו יותר. 

אנחנו לא מצטיינים בהבאת זרים ואני לא רואה סיבה לשחרר שחקן כדורגל טוב (גם אם לא הכי טוב בליגה בתפקיד שלו הוא עדיין טוב) בגלל שהוא תופס מקום כזר. זה פריבילגי מידיי מצידנו ואנחנו לא נביא 5 זרים טובים בחלון אחד. אם נביא 2-3 זה יהיה הישג מטורף בסטנדרטים שלנו.

ועוד משהו - לכל מי שטוען שהבניה השנה נוראית וכו׳ וכו׳, יש לי רק שאלה:

איפה הקבוצה של ג׳ורדי בלי ערן זהבי?

איפה הקבוצה של בכר ב״ש בלי ווקאמה?

איפה הקבוצה של בכר חיפה בלי אצילי?

בכל קבוצה יש אחד כזה, אצלנו זה מילסון.

ככה זה כמעט תמיד בקבוצות בארץ (מחריג את איביץ׳ בשתי העונות הבאמת מופלאות שלו), ואין מה לבוא על זה בטענות. 

המטרה הראשונה שלנו צריכה להיות השארת מילסון, אחרי זה כל השאר.

וכן - זה מעולה שיש לנו כ״כ הרבה לאן להשתפר (4-5 זרים שאפשר להביא זה פשוט פסיכי) - אני בטוח שמנספורד ופרייס כבר עובדים על זה במלוא המרץ (אצל יצחקי באמת לא הרגשתי ככה)

יש לנו שלד ישראלי טוב מאוד ועוד הרבה מאוד כשרונות נוער/צעירים שאפשר להחזיר או לקדם.

אני מאוד מבסוט ממכבי בנקודת הזמן הזו ורק צריך להמשיך לשאוף להשתפר ולא לקפוא על השמרים.

אה וכמובן - לקחת אליפות.

לפני3 שעות , מנג'ר יונייטד said:

אני חושב ששנינו מסכימים לגבי רוב הדברים אבל מציגים אותם באופן שונה.

עיקר הטענות שלי, שגם הן היו מסוייגות, נוגעות להגנה ולזרים. 

כמו שאמרתי, טענות לגבי קין ובניית סגל יש לכולנו, ואני באמת חושב שאובייקטיבית יש הרבה דברים שנעשו מאוד עקום. עדיין, כשהשורה התחתונה היא טובה+, אי אפשר לצייר שהכל שחור. אז מנספורד התרסק טואטלית בחוליית ההגנה אבל בנה קישור והתקפה מעולים שמחפים על זה. בסוף, זה נמדד כסגל שלם ולא לפי עמדה או לפי חוליה. שיהיה הגנה חרא והתקפה טובה או להפך, כל עוד התוצאות טובות - עשו עבודה טובה.

אגב, לעניין החיזוק בשנה הבאה, עדיף להיות במצב שיש לך חלק אחד ממש חרא ואחרים מצויינים מאשר שהכל סבבה. ובחזרה לאדון יצחקי, אם מנספורד פותח את העונה עם דניאל וגלוך, בחוזי גרעינים, כמו שיצחקי קיבל אותם, זו אחת המכביות החזקות שהיו פה....

1 hour ago, car.garsia said:

לא יודע אם מגיע לנו יותר. 

אנחנו לא מצטיינים בהבאת זרים ואני לא רואה סיבה לשחרר שחקן כדורגל טוב (גם אם לא הכי טוב בליגה בתפקיד שלו הוא עדיין טוב) בגלל שהוא תופס מקום כזר. זה פריבילגי מידיי מצידנו ואנחנו לא נביא 5 זרים טובים בחלון אחד. אם נביא 2-3 זה יהיה הישג מטורף בסטנדרטים שלנו.

הוא ירד הגנתית מאוד וזה עובדה, עדין שחקן התקפי טוב גם כבלם ומשתתף יפה במשחק המסירות של הקבוצה.

אם יקבל אזרחות אין סיבה שלא ישאר בכל אופן.

לפני9 שעות , Double said:

בשביל להגדיר את הקיץ הקרוב כמוצלח למנספורד יש שתי משימות
להחתים את בכר, ולהביא 4 זרים טובים שישחקו בהרכב ולא יחממו ספסל.

אתה מתכוון את הספסל ביציע, כן?

On 2.4.2024 at 23:56, אלק נילאש said:

חייב לשאול, וזה ספציפית אליך אבל יכול להיות לכל אחד פה, אם הכל כל כך כל כך שחור אז איך אתם מסבירים את התוצאות? מעל 80% בליגה ושמינית גמר קונפרנס, שבעונה רגילה עם בלומפילד, היה צריך להיות לפחות רבע. קצת לא מסתדר עם גודל הטענות והאכזבה. מה הציפייה? כאילו, אם מזה כל כך מאוכזבים אז מה נראה לכם יעד ריאלי לכל עונה? מכבי שלקחה אליפות בגשם עשתה 82.5% הצלחה, גם אז הייתה ליגה חלשה (תמיד יש, אבל זה דיון אחר), מה אתם מצפים שיהיה? 2% זה ההבדל בין האלופה הכי דומיננטית בהיסטוריה לכישלון קולוסאלי? ועוד לא דיברתי על ההישגים באירופה של איביץ'. אין הלימה בין גודל הטענות לגודל ההישגים, רחוק מאוד מכך....

נראה לי שאיבדנו קצת פרופרוציה, סליחה על המילה. יש הרבה טענות נקודותיות (וענייניות) אבל איכשהו השלם עובד לא רע בכלל ומצליח, גם אם לפעמים בג'עג'וע, לספק את הסחורה.

בעיניי אגב, זה נטו בעיה של ההגנה. עם בלם זר אחד טוב וההגנה כבר לא כזו פריכה ואז אין את ההפסדים האלה לאולימפיאקוס או אתמול, ופתאום כולם מבינים שאלו "טענות אווירה" שגורמות להרגיש שהכל כך נורא בגלל גודל הבאסה מהמשחקים הספציפיים. אובייקטיבית, אם העונה תסתיים בצלחת, זו אחלה עונה שהלוואי ותהיה כל שנה.

תודה♡

לפני3 שעות , erantheking21 said:

איזה 13 שחקנים בערך

סבוריט, כהן, דוידזאדה, גולסה,טננבאום,מוסקרה, ייני, ניר ביטון, לוקאסן, דן ביטון, דוידזאדה, זהבי וקארצב המושאל..שגם איתו יצטרכו להגיע להבנת רכישה ולא בטוח מה יקרה איתו.

יש כאלה שיש להם חוזה כמו יוני, בונדוסו, אדו שלא ברור מה יהיה המצב איתם ורוב הסיכוים שלא ישארו, גם תורג'מן אולי ייצא לאירופה.

קודם כל תודה על התגובה המפורטת. האמת שלא חשבתי שעד כדי כך הולכים לשנות את פניה של הקבוצה בחלון הקרוב. וכמו שציינת גם אלו עם החוזה בדרך הבטוחה החוצה. בהתחשב בכל הנאמר מעלה, אנחנו צריכים להתחדש במספר דו ספרתי של שחקנים, הזרים זה ברור, פלוס עוד ארבעה חמישה ישראלים ברמה. לא אקנא במנספורד בחודשים הקרובים.. 

28 דקות לפני, כהן said:

קודם כל תודה על התגובה המפורטת. האמת שלא חשבתי שעד כדי כך הולכים לשנות את פניה של הקבוצה בחלון הקרוב. וכמו שציינת גם אלו עם החוזה בדרך הבטוחה החוצה. בהתחשב בכל הנאמר מעלה, אנחנו צריכים להתחדש במספר דו ספרתי של שחקנים, הזרים זה ברור, פלוס עוד ארבעה חמישה ישראלים ברמה. לא אקנא במנספורד בחודשים הקרובים.. 

אני מאמין שכבר הגישה של לחכות לסוף החלון לא יעבוד יותר

מרגיש שמכבי שינו הפעם גישה

אני אפילו מאמין שאחרי הסיבוב הראשון יתחילו להיות לבלוב של רשימות בפנקס.

ובחזרה לבנייה בקיץ- לדעתי בנו את הסגל טוב מאוד.

בעמדת השוער היה בלאגן כי היו צריכים להתכונן טוב יותר לתרחיש בו פרץ נמכר. השחרור והחזרה ההזויה של טננבאום, ההתחמה ביום האחרון של מוסקרה שבסוף הפך לשוער שלישי. מה שכן היה טוב? כבר בתחילת יוני משפתי היה פה כרכש הראשון של העונה, עוד כשקראנקה היה עם חוזה ובסוף הרכישת גיבוי הזאת לדניאל פרץ התבררה כטובה, למרות שבראייה עתידית יש מה לשפר פה, במבחן התוצאה יש לנו שוער ישראלי מספיק טוב לקחת איתו אליפות, זה לא איתמר ניצן אך אי אפשר להגיד שהעמדה הזאת נבנתה ברוגע ובמחשבה עתידית.

בעמדת המגנים שחררו את ז'ראלדש וקנדיל שמיצו, הביאו זר חדש מאסו וישראלי חדש אבישי כהן, לדעתי רענון מתבקש. גם במגנים השמאליים החזרה מהשאלה של רוי רביבו לשחקן הרכב וגיבוי של דודזאדה הייתה נכונה ואולי גם אמיצה כי רביבו לא נספר על ידי איביץ' שנה קודם.

על הבלמים בנו על שני זרים פותחים לטעמי, לוקאסן וסבוריט שבשנה שעברה בעיקר תחת איביץ' הראו שאפשר לסמוך עליהם כהגנה הטובה בליגה הסדירה. בנוסף אליהם גיבוי ישראלי של ניר ביטון, שרן ייני ונחמיאס. יכול להיות שהיו צריכים לחתוך את לוקאסן ולנסות להביא בלם זר בכיר יותר, אני חושב שבדיעבד זה נכון וזה מה שיעשו הקיץ כשהחוזה יגמר, אך ההחלטה להשאיר אותו היא לא מופרכת. יש לציין שבינואר תיקנו מהר ויפה עם פציעת ביטון כשהביאו את בלטקסה ואת רז שלמה, מה גם שייני נפצע ומתבגר. מוסיף גם שפיבן שוחרר ובדיעבד אפשר להגיד שבצדק.

בקישור האחורי לקחו החלצה אמיצה מאוד ובנו על יוריס שנחשב להתחמה הזויה של יצחקי קודם לכן, הברקה גאונית של הצוות המקצועי. ההחלטה הזאת גררה אחריה עוד החלטה אמיצה, לשחרר את דן גלזר. נתנו את המושכות לדור פרץ וקניקובסקי שהחזירו בעונה גדולה. דן ביטון, תאהבו אותו או לא אבל הוא גם השתפר ונמצא בעונה טובה, נתנו לו ביטחון וקרדיט והוא החזיר על כך. עידו שחר היה צריך לקבל יותר דקות בעמדה שלו אבל זה על קין ולא על מנספורד ופרייס שהחזירו אותו מהשאלה והאמינו בו עם הארכת חוזה באמצע העונה. גולסה נשאר כגיבוי שכנראה יחתך בקיץ הקרוב, קארצב הגיע בהשאלה כחיזוק בינואר ואפשר להגיד שהצוות ניצל את המצב בטורקיה איתו בחוכמה, החתמה טובה וחדה כשגם היריבה שלנו רצתה אותו מאוד.

בהתקפה שיחררו את יובאנוביץ' שזה היה הדבר המתבקש לעשות ובנו על זהבי ותורג'מן כחלוץ מחליף אחרי שבעונה שעברה בקושי שיחק. הביאו את מילסון, אחד הזרים הטובים שהיו פה בהברקה ענקית, הביאו את קיקו זר עם רזומה טוב, הביאו את דוידה שחקן אגף ימין שהיה חסר לנו. הביאו את מלדה בינואר כגיבוי והביאו את אדו, התחמה שעד עכשיו נראית הזויה. סך הכל פתרו את בעיית יובאנוביץ'-זהבי שנאלצו לשחק ביחד ולדרוך אחד על השני, קידמו את תורג'מן, הביאו שחקני אגף מה שלא היה לנו בשנה שעברה. פתרו את הפקק בהתקפה ולראייה זאת החוליה החזקה והדומיננטית של הקבוצה.

הבעיה המרכזית של הצוות שהם לא הביאו מגן ימני במקום מאסו בינואר, ההתמהמהות עם עמדת השוער אחרי מכירת פרץ ושבנו על לוקאסן כבלם הבכיר למרות שהיה ספק לגבי אמינותו. לא פלא שהבעיות האלו הן בחולית ההגנה, החלק הבעייתי של הקבוצה.

אך כמכלול? שדרוג גדול ממה שהיה פה קודם, פתרו הרבה בעיות מתוך הסגל ומה שלא הצליחו הביאו מבחוץ. חזרנו ל4:3:3 עם חלוץ אחד ושחקני כנף, קשר 6 טכני ולא גרזן, מגנים תוקפים שעולים גבוה. מה גם שהמועדון יותר שקט תקשורתית ממה שהיה פה עם יצחקי ותמם. מרגיש שמכבי מנוהלת טוב יותר, טובה יותר וחדה יותר. חזרנו להיות המועדון המוביל בישראל.

לפני23 שעות , תמיר8 said:

ובחזרה לבנייה בקיץ- לדעתי בנו את הסגל טוב מאוד.

בעמדת השוער היה בלאגן כי היו צריכים להתכונן טוב יותר לתרחיש בו פרץ נמכר. השחרור והחזרה ההזויה של טננבאום, ההתחמה ביום האחרון של מוסקרה שבסוף הפך לשוער שלישי. מה שכן היה טוב? כבר בתחילת יוני משפתי היה פה כרכש הראשון של העונה, עוד כשקראנקה היה עם חוזה ובסוף הרכישת גיבוי הזאת לדניאל פרץ התבררה כטובה, למרות שבראייה עתידית יש מה לשפר פה, במבחן התוצאה יש לנו שוער ישראלי מספיק טוב לקחת איתו אליפות, זה לא איתמר ניצן אך אי אפשר להגיד שהעמדה הזאת נבנתה ברוגע ובמחשבה עתידית.

בעמדת המגנים שחררו את ז'ראלדש וקנדיל שמיצו, הביאו זר חדש מאסו וישראלי חדש אבישי כהן, לדעתי רענון מתבקש. גם במגנים השמאליים החזרה מהשאלה של רוי רביבו לשחקן הרכב וגיבוי של דודזאדה הייתה נכונה ואולי גם אמיצה כי רביבו לא נספר על ידי איביץ' שנה קודם.

על הבלמים בנו על שני זרים פותחים לטעמי, לוקאסן וסבוריט שבשנה שעברה בעיקר תחת איביץ' הראו שאפשר לסמוך עליהם כהגנה הטובה בליגה הסדירה. בנוסף אליהם גיבוי ישראלי של ניר ביטון, שרן ייני ונחמיאס. יכול להיות שהיו צריכים לחתוך את לוקאסן ולנסות להביא בלם זר בכיר יותר, אני חושב שבדיעבד זה נכון וזה מה שיעשו הקיץ כשהחוזה יגמר, אך ההחלטה להשאיר אותו היא לא מופרכת. יש לציין שבינואר תיקנו מהר ויפה עם פציעת ביטון כשהביאו את בלטקסה ואת רז שלמה, מה גם שייני נפצע ומתבגר. מוסיף גם שפיבן שוחרר ובדיעבד אפשר להגיד שבצדק.

בקישור האחורי לקחו החלצה אמיצה מאוד ובנו על יוריס שנחשב להתחמה הזויה של יצחקי קודם לכן, הברקה גאונית של הצוות המקצועי. ההחלטה הזאת גררה אחריה עוד החלטה אמיצה, לשחרר את דן גלזר. נתנו את המושכות לדור פרץ וקניקובסקי שהחזירו בעונה גדולה. דן ביטון, תאהבו אותו או לא אבל הוא גם השתפר ונמצא בעונה טובה, נתנו לו ביטחון וקרדיט והוא החזיר על כך. עידו שחר היה צריך לקבל יותר דקות בעמדה שלו אבל זה על קין ולא על מנספורד ופרייס שהחזירו אותו מהשאלה והאמינו בו עם הארכת חוזה באמצע העונה. גולסה נשאר כגיבוי שכנראה יחתך בקיץ הקרוב, קארצב הגיע בהשאלה כחיזוק בינואר ואפשר להגיד שהצוות ניצל את המצב בטורקיה איתו בחוכמה, החתמה טובה וחדה כשגם היריבה שלנו רצתה אותו מאוד.

בהתקפה שיחררו את יובאנוביץ' שזה היה הדבר המתבקש לעשות ובנו על זהבי ותורג'מן כחלוץ מחליף אחרי שבעונה שעברה בקושי שיחק. הביאו את מילסון, אחד הזרים הטובים שהיו פה בהברקה ענקית, הביאו את קיקו זר עם רזומה טוב, הביאו את דוידה שחקן אגף ימין שהיה חסר לנו. הביאו את מלדה בינואר כגיבוי והביאו את אדו, התחמה שעד עכשיו נראית הזויה. סך הכל פתרו את בעיית יובאנוביץ'-זהבי שנאלצו לשחק ביחד ולדרוך אחד על השני, קידמו את תורג'מן, הביאו שחקני אגף מה שלא היה לנו בשנה שעברה. פתרו את הפקק בהתקפה ולראייה זאת החוליה החזקה והדומיננטית של הקבוצה.

הבעיה המרכזית של הצוות שהם לא הביאו מגן ימני במקום מאסו בינואר, ההתמהמהות עם עמדת השוער אחרי מכירת פרץ ושבנו על לוקאסן כבלם הבכיר למרות שהיה ספק לגבי אמינותו. לא פלא שהבעיות האלו הן בחולית ההגנה, החלק הבעייתי של הקבוצה.

אך כמכלול? שדרוג גדול ממה שהיה פה קודם, פתרו הרבה בעיות מתוך הסגל ומה שלא הצליחו הביאו מבחוץ. חזרנו ל4:3:3 עם חלוץ אחד ושחקני כנף, קשר 6 טכני ולא גרזן, מגנים תוקפים שעולים גבוה. מה גם שהמועדון יותר שקט תקשורתית ממה שהיה פה עם יצחקי ותמם. מרגיש שמכבי מנוהלת טוב יותר, טובה יותר וחדה יותר. חזרנו להיות המועדון המוביל בישראל.

הכל טוב ויפה, אבל הצלחה וכשלון נמדדים במציאות, לא בתאוריה.

בתאוריה, בנו על סבוריט ולוקאסן שיהיהו מרכז הגנה טובה. בפועל הם לא.

בתאוריה, הביאו את כהן ומאסון להחזיק את אגף ימין בהגנה. בפועל הם לא (השחרור של קנדיל היה שטות, לדעתי).

בתאוריה, ואן אובריים זו הברקה ב-6, בפועל הוא מוסר נהדר אבל מרכז השדה שלנו פרוץ, מה שהופך את הבעיות בהגנה לגרועות יותר.

בתאוריה, קניקובסקי וביטון יחזיקו את ה-10 (זה היה בעייתי גם תאורטית, אבל נגיד), בפועל הם לא. גם לא קניקובסקי. שמשחק בסדר, אבל רחוק מאוד ממה שהייתה מצפה מקשר התקפי מוביל בקבוצה כמו מכבי.

בתאוריה, פתרו את בעיית העומס בעמדת החלוץ, בפועל תורג'מן שיחק באגף חצי מהזמן ו(אנשים מעדיפים לא להתעסק בזה ש-) זהבי כ-9 מייצר בעיות, לרבות הימנעות מהבאת חלוץ נוסף שראינו את הצורך בו לאורך העונה.

בתאוריה, הביאו שחקנים שיחזקו אותנו. בפועל, כל היודע דבר על מקום הימצאם של קיקו ואדו...

בתאוריה, הביאו מאמן טוב יותר מקראנקה. בפועל... ובכן, לא ממש.

יכול להיות שאנשי המקצוע שאמונים על ניהול הסגל באמת ניסו לעשות משהו, אבל מה שהופך פעילות לטובה זה לא כוונה אלא מציאות. אפילו אם נסכים שתאורטית החשיבה הייתה נכונה (ואני לא חושב שזה המצב), אי אפשר לומר משהו כמו "בנו את הסגל טוב מאוד".

זה נכון שלא הכל גרוע. אבל צריך לומר את האמת - מכבי נמצאת במקום הראשון לא מעט בגלל שחיפה סבלה מאובדן המוני של שחקני מפתח ומאמן, לא מתוך איזו חשיבה ותכנון מוצלחים.

3 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

בתאוריה, הביאו מאמן טוב יותר מקראנקה. בפועל... ובכן, לא ממש.

אל תגזים. לקין יש את החסרונות שלו, אבל להשוות אותו למאמן אנטי כדורגל זה מוגזם בטירוף.