Jump to content

גמר גביע המדינה 1986/87

Recommended Posts

%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94_%D7%A7%D7
עשור ללא זכיה בגביע המדינה. זה הוא הרצף השלילי הארוך ביותר לאי זכיה של מכבי במפעל זה מיום שהחלה ליטול בו חלק. עשור שלם שחלף מאז הזכיה בגביע 1976/77 (והשלמת הדאבל) ועד למשחק ההוא, באצטדיון רמת גן, בגמר הגביע של 1986/87 מול מכבי חיפה.

הדרך אל הגמר לא הייתה פשוטה. בסיבוב ח' התקשתה הקבוצה מול בית"ר רמלה ונזקקה למשחק גומלין כדי לעבור את המשוכה, בסיבוב הבא (שמינית הגמר) פגשו הצהובים את האלופה היוצאת, הפועל, וניצחו בזכות שערים של זאנה (ע') ואזולאי (פ').

ברבע הגמר שוב היה זה דרבי, הפעם מכבי יפו, שראתה את גריאני מבקיע שלושער ומעלה את הקבוצה לחצי הגמר מול האלופה שבדרך, בית"ר ירושלים. אלי דריקס ואלון נתן במבצע מסחרר קבעו 0:2 צהוב מול 40 אלף צופים, וכרטיס לגמר. הזדמנות להחזיר את הגביע.

%D7%9B%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%A1_%D7%9E%D7

15 אלף הצופים ראו את המחצית הראשונה של הגמר נגמרת ללא שערים, ומבלי לרמז על הסערה הצפויה. בדקה ה-54 קבע גריאני יתרון 0:1 צהוב, אך בדקה ה-63 קבע ארמלי שוויון. תשע דקות חלפו ודריקס ניצל בישול שני של ארז לולו, אבל היתרון החזיק רק עד הדקה ה-85, ושוב נקבע שוויון, המשחק נשלח להארכה.

חיפה פתחו את ההארכה בצורה טובה יותר ובדקה ה-101 עלו ליתרון, למכבי נותרו 19 דקות כדי לאזן, ובדקה ה-113 הגיע הרגע הגדול של המשחק, כשחי קרייס מסר בנגיחה כדור מדוייק, דריקס התרומם סמוך לנק' הפנדל וקבע במספרת אדירה 3:3, ששולח את המשחק להכרעה בפנדלים.

למרות הלחץ הגדול, בתום שתי בעיטות לכל קבוצה הצהובים הובילו 0:2, אולם מיקי כהן החטיא את בעיטתו, הירוקים כבשו, ולבעיטה המכרעת ניגש בני טבק הותיק שעלה כמחליף. מס' 15 שלח את אבי רן ז"ל לפינה האחת, את הכדור לפינה הנגדית, ואת הגביע למקומו הטבעי! 3:4 למכבי בפנדלים! הגביע שוב צהוב!

%D7%A2%D7%95%D7%A0%D7%AA_86-87_%D7%96%D7

הייתה זו זכייתה ה-16 של הקבוצה בגביע המדינה, ובכך נשברה בצורת חסרת תקדים. נציין כי היה זה משחקו האחרון של אבי כהן ז"ל בטרם עבר לגלאזגו ריינג'רס, ומשחקו האחרון של אבי רן ז"ל, שוערה של חיפה, שנהרג בתאונה טראגית כחודש וחצי לאחר מפגש זה.

לקריאה נוספת, מולטימדיה ופרטי אספנות:

עמוד הגמר: https://bit.ly/09_06_1987_vs_mh

עמוד העונה: https://bit.ly/1986_87_season

אני זוכר את המשחק הזה, הייתי שם ביציע שלושה חודשים לפני הגיוס שלי.

בני טבק היה ידוע עם קרח בורידים לכן נשלח לבעוט את החמישית והמכרעת.

מיד אח״כ נסענו לתא הקטנה כדי לחגוג עד השעות הקטנות של הלילה.

אם אני זוכר נכון אזולאי היה עם רגל שבורה בגמר, הגיע למשחק מגובס.

לפני15 שעות , תחיית המתים said:

מניח שהייתה הצגה כפולה

עדיין 12,000 בגמר גביע זה לא אופייני. זה לא גמר של סכנין מול מכבי פ"ת

כשעברנו את הפועל בגביע, זה היה כמה ימים אחרי דרבי ליגה מולם בו ניצחנו 1-0 משער של דריקס. דמיינו להפסיד עכשיו שני דרבים בארבעה ימים כשהפועל מאד מחורבנת, כמו שמכבי היתה אז.

לחצי גמר הגענו אנדרדוגים מוחלטים מול האלופה שבדרך, ביתר. קבוצה נהדרת עם אורי ואוחנה בפריים שלהם. אלוני עשה שם את השני בקוסט טו קוסט יפייפה.

השמחה בזכיה היתה משולה לזכיה באליפות. כל כך הרבה עונות שחורות. אבל הגביע לא הוציא אותנו לדרך חדשה, מה שהיה הוא שיהיה והעשיריה מול חיפה באה שנה אחרי(ושוב זכיה בגביע). 

לפני10 שעות , duduha said:

אני זוכר את המשחק הזה, הייתי שם ביציע שלושה חודשים לפני הגיוס שלי.

בני טבק היה ידוע עם קרח בורידים לכן נשלח לבעוט את החמישית והמכרעת.

מיד אח״כ נסענו לתא הקטנה כדי לחגוג עד השעות הקטנות של הלילה.

אם אני זוכר נכון אזולאי היה עם רגל שבורה בגמר, הגיע למשחק מגובס.

גם אני, בסוף יב.